Корсунь-Шевченківський ліцей

КОРСУНЬ-ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ

КОРСУНЬ-ШЕВЧЕНКІВСЬКОЇ

МІСЬКОЇ РАДИ  

ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Адреса: вул. Благовісна 43-а

м. Корсунь-Шевченківський Черкаської області. 19402

тел. 8-04735-20795   E-mail: kshlicey@ukr.net

Facebook

Історія ліцею

Корсунь-Шевченківський ліцей розпочав діяльність з 1992 року створенням ліцейних класів на базі міжшкільного навчально-виробничого комбінату. Ініціаторами створення закладу були Корсунь-Шевченківська районна рада, відділ освіти та особисто його перший директор, Заслужений працівник освіти України, Василь Євдокимович Цимбал.

Заклад створений з метою інтеграції середнього і вищого рівнів освіти для забезпечення неперервності освіти. З початку існування закладу проводиться конкурсний відбір до ліцейних класів, що дає змогу забезпечити умови для навчання обдарованих дітей.

Головною метою ліцею є виховання та розвиток здібних дітей, сприяння збагаченню інтелектуального, творчого, культурного потенціалу України. Навчання в ліцеї забезпечує базову загальноосвітню підготовку, розвиває дитину як особистість, дає можливість самореалізуватися, продовжуючи навчання у вищому навчальному закладі. Ліцеїстам надаються можливості для реалізації індивідуальних, творчих потреб, оволодіння системою знань та практичних умінь і навичок, наукової, дослідно-експериментальної, конструкторської, винахідницької, раціоналізаторської діяльності, ознайомлення з новітніми технологіями. З початку існування здійснюється орієнтація на досить широкий географічнй ареал охоплення . Учнівський контингент ліцею складається із учнів міста Корсуня-Шевченківського та сіл Корсунь-Шевченківського, міст та сіл Городищенського, Лисянського, Звенигородського, Черкаського, Богуславського районів.

З часом стало зрозумілим, що поєднання ліцею та МНВК є недоцільним, так як ці заклади мають абсолютно різні цілі і завдання. Тому у 1999 році рішенням районної ради № 21 від 05.10. 1999, внаслідок реорганізації закладу ліцей отримав самостійний статус. Але перебування двох закладів на одній території та сумісне використання навчальних приміщень не сприяло нормальній роботі ліцею, тому з метою придання ліцею самостійності, в липні 2003 року розпорядженням районної ради № 125 від 09.07. 2003 ліцею передано приміщення дитячої дошкільної установи «Райдуга». За літо 2003 року колективами працівників ліцею, учнів, батьків, будівельних бригад був здійснений певний обсяг будівельно-монтажних робіт з переобладнання приміщень дитячого садка. Роботи проводилися безперервно впродовж липня, серпня.

1 вересня 2003 року учні ліцею розпочали заняття у новому приміщенні. Значну допомогу надали у переобладнанні приміщення відділ освіти, районна державна адміністрація, районна рада, міська рада, інші районні структури та організації, в тому числі: газове господарство, водоканал, водовідведення, маслосирзавод, верстатобудівний завод, машинобудівний завод. За рахунок перерозподілу матеріальних ресурсів між навчальними закладами району було здійснено забезпечення необхідними шкільними меблями та приладдям.