Методична скарбничка

 Якщо думати про освіту як про шлях, сповнений інтелектуальних пригод, то знання, які ми отримуємо на цьому шляху можна назвати скарбами. А скарби завжди зберігаються де? У скринях.


   Пропонуємо вам зазирнути до методичної скарбнички. Там ви зможете  знайти щось подібне до того, що в таких місцях і зберігають: корисні предмети – методичні поради, прикраси – цікаві вправи для навчання, дорогі серцю речі – фотографії, спогади.

 Бажаємо вам приємних вражень та цікавих відкриттів. 


Що є складовими поняття «патріотизм»? За якими критеріями можна визначити ступінь сформованості патріотизму? Хто такі «диванні патріоти» та люди-ртуть? Патріотизм зі знаками «+» та «–». Що ми можемо та маємо зробити, щоб зберегти надпотужне та безпрецедентне відчуття єдності народу, приналежності до непереможної нації? На ці та інші питання шукали відповіді педагоги нашого закладу під час першої частини семінару з теми «Сучасний погляд на національно-патріотичне виховання». Багато про що дізналися, поділилися досвідом збереження духовних цінностей, традицій, ремесел нашого народу, виготовили обереги, розучили побутовий традиційний танець. Вражень багато, тема актуальна та об’ємна, тому вирішили продовжити обговорення на наступній зустрічі. 

На другій частині семінару, присвяченого сучасному погляду на патріотизм та національно-патріотичне виховання, обговорили недоречність використання ворожими пропагандистами політичних термінів нацизм та фашизм, поміркували  з питання «Патріотом стають чи народжуються?», розбиралися в причинах та наслідках спотворення самобутньої української культури та такого явища як «шароварщина», ділилися досвідом національно-патріотичного виховання у гуртках, занурювалися в автентичну культуру предків. Все пройшло напрочуд атмосферно та продуктивно. 

«Як оцінювати результати так, щоб  надихати та мотивувати дітей до пізнання?», «Що таке оцінювання без знецінення?», «Чи варто використовувати критику для оцінки вчинків або результатів діяльності дитини?»,  «Як правильно хвалити дитину?», «Якщо у позашкіллі оцінки взагалі не передбачені, то що може слугувати показником успішного навчання?». Ці, та багато інших питань обговорювали на занятті Школи педагогічної майстерності, яке підготувала методист Матвієць Т.В. Тема «Показники успішності. Як визначати та використовувати» викликала зацікавленість та спонукала до активного обговорення. 

Одна з найактуальніших тем, яку ми неодноразово обговорювали на наших колективних методичних заходах - ключові компетентності, які сприяють досягненню життєвого успіху. 

На психолого-педагогічному семінарі мова йшла про одну з ключових універсальних компетентностей -  креативність. 

Тема так і звучала: "Як розвивати креативність". 

 І сам семінар було розпочато креативно. А як же інакше, коли обговорюється така актуальна, цікава та важлива тема?

Креативність семінар текст.docx
КРИТЕРІЇ КРЕАТИВНОСТІ.docx
Шановний колега до виступу про креативність.docx
Інформаційна гігієна.docx
Що варто переглянути.docx