Що таке булінг,і як протидіяти йому

Шановні батьки, освітнє середовище не має нести небезпеки вашим дітям, і наш педагогічний колектив докладає для цього максимум зусиль. Та, інших дитячих колективів, де перебувають, або будуть перебувати ваші діти багато, і вам варто володіти інфоромацією про таке прикре явище як булінг.

Булінг (цькування) - діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Типовими ознаками булінгу (цькування) є:

·         систематичність (повторюваність) діяння;

·         наявність сторін - кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності);

·         дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.

 Що варто знати про булінг?

Булінг – це не природній етап дорослішання дитини. Дорослим варто втручатися у процес вирішення і віднестися до цієї проблеми відповідально, адже цькування/залякування може перерости у більш небезпечні дії з боку агресора: погіршення фізичного чи психічного стану жертви, що у гіршому випадку може призвести до спроб суїциду. Необхідно проводити профілактичні заходи, щоб не допустити такого результату! 


 Телефони довіри

·         Дитяча лінія 116 111 або 0 800 500 225 (з 12.00 до 16.00);

·         Гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116 000;

·         Гаряча лінія з питань запобіганнянасильству 116 123 або 0 800500335;

·         Уповноважений Верховної Ради з прав людини 0 800 50 17 20;

·         Уповноважений Президента України з прав дитини 044 255 76 75;

·         Центр надання безоплатної правової допомоги 0 800 213 103;

·         Національна поліція України 102.


Stop Bullying_19_12_25.pdf

Міністерство цифрової трансформації запустило чат-бот “Кіберпес”, який розповідає про можливі дії дітей, батьків та вчителів у випадку кібербулінгу.

                                                                 https://chats.viber.com/kiberpes

Бот доступний у Telegram та Viber. У ньому можна дізнатись, як самостійно видалити образливі матеріали із соціальних мереж, а також куди звертатись по допомогу.

Чат-бот дає таку інформацію:

Чат-бот створений у співпраці та за інформаційної підтримки ЮНІСЕФ в Україні, Міністерства освіти і науки України, Координаційного центру з надання правової допомоги та Міністерства юстиції.