Дистанційне навчання

Дистанційне навчання — освітній процес із застосуванням сукупності телекомунікаційних технологій, що мають на меті надання можливості учням освоїти основний обсяг необхідної їм інформації без безпосереднього контакту учнів та викладачів у ході процесу навчання (який може проходити як у синхронній, так і в асинхронній формі), і може бути  як самостійною формою навчання, так і доповненням до іншої більш традиційної форми навчання (очної, очно-заочної, заочної або екстернату), за необхідності даючи можливість людині вивчити курс підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації з потрібних йому дисциплін, не надто змінюючи звичний для неї  спосіб життя.

Наша школа працює на платформі- Нові Знання. 

Сайт "Нові Знання" є однією із складових всеукраїнського проєкту "КУРС: Освіта". Його користувачі – це керівники навчальних закладів загальної середньої освіти України (директори шкіл, їхні заступники), завучі, вчителі, учні – батьки. Ті, хто має логін та пароль доступу до сайту, можуть перейти до власних журналів та щоденників, натиснувши кнопку "Увійти". Також на сайті є розклад уроків, дзвоників ,домашнє завдання. Сайт є незамінним помічником як вчителям так і дітям.

    Відео-уроки проходять на Google Meet, це сервіс відеотелефонного зв'язку, розроблений компанією Google.  

Переваги Google Meet:




В Україні унормували тривалість навчальних занять онлайн протягом дня у синхронному режимі.

Відповідні зміни внесені наказом Міністерства охорони здоров'я до Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, який доповнено вимогами щодо організації дистанційної форми навчання.

Зокрема, документом визначено безперервну тривалість навчальних онлайн-занять протягом дня у синхронному форматі (проведення уроку в режимі реального часу).

Згідно з документом, в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації іншого характеру безперервна тривалість навчальних занять при організації дистанційного навчання у синхронному форматі не повинна перевищувати для учнів:


У Державній службі якості освіти, коментуючи зміни щодо тривалості навчальних онлайн-занять, зазначають, що педагоги мають враховувати вимоги до організації роботи з технічними засобами навчання відповідно до Санітарного регламенту для шкіл.

Зокрема, безперервна тривалість навчання за екраном протягом уроку для учнів:

Також слід враховувати, що при здвоєних уроках для учнів 10-11-х класів тривалість роботи з екраном має складати не більше 25-30 хвилин на першому та не більше 15-20 хвилин на другому навчальних заняттях.

Щодо учнів, які здобувають освіту за кордоном, то для них допустимим є дистанційне навчання в другу зміну з початком занять не пізніше 16:00 год. 

Очікується, що це доповнення створить умови, щоб українські діти могли поєднувати навчання в школах країни перебування та одночасно продовжувати здобуття освіти в Україні.


Додатковими засобами комунікації  (в окремих випадках альтернативою роботи в Google Meet) визначено: електронну пошту, форум, месенджери: Telegram, Facebook Messenger, Viber; соціальні мережі: Google+, Instagram, Facebook).


Корисні посилання



Сервіси для інтерактивного навчання 

✅ Boom Cards - конструктор інтерактивних карток.

✅ Storybird - створення історій з ілюстраціями.

✅ Blooket - ігрова платформа, де можна створювати тести, які перетворюються перетворюється на погоню, захист замку або інші пригоди.

✅ baamboozle - конструктор інтерактивних ігор.

✅ Seesaw - платформа для онлайн-завдань, де ви можете додавати пдф, посилання на відео, залишати інструкції і тд

✅LearningApps – сервіс, який дозволяє створювати інтерактивні вправи;

✅Сервіси Google: карти, презентації, Google Sites, додаток Google Arts & Culture тощо;

✅інтерактивні дошки Padlet, Linoit;

✅Kahoot – сервіс для створення інтерактивних навчальних вправ;

✅Генератори QR-кодів (Plickers);

✅Wordart, Wordle – сервіси для створення хмаринок слів;

Цікаві також такі інструменти як Canva (для візуалізацій), Timeline, ThingLink (дозволяють додавати на фото текст та інтерактивні мітки), Ourboox (електронна книжка), Icograms 3D Map Designer, додаток доповненої реальності Futurio, Mindmeister для створення ментальних карт, PhET для інтерактивних симуляцій, Glogster для інтерактивних презентацій, а також ресурси з медіаграмотності МедіаДрайвер та гра Медіаграмотна місія.

Видавництва, які надають безкоштовний доступ до книг: 


ТБ-платформи відкрили безкоштовний доступ до мультиків та уроків:

MEGOGO

Volia TV

Київстар ТБ

Vodafone TV