Книжкові виставки

Природа - вічне джерело краси

Природа завжди зачаровувала своєю красою, надихала людину на творчість. Мінлива й унікальна, дивовижна та неповторна її краса.

Незалежно від пори року природа чудова. Навесні можна спостерігати її пробудження, влітку — буйство барв. Осінь — це деякий смуток, в’янення, що не позбавлене своєї принади, а зима — сон, казка.

Не можна передати слова те зворушливе відчуття, коли бачиш перший пролісок весни, або відчуваєш запах бузку, що наповнює повітря міста свіжістю. А літня гроза, яка раптово змінює сонячну спеку, хіба не чудове явище? Морозний день, дерева одягнені в свої білі шуби, хрусткий сніг під ногами, що змушує жмуритися яскраве сонце, — все це зима. Це лише мала частина розмаїття природи, яке може бачити людина.

22 січня - День соборності України

Крути: подвиг і трагедія

29 січня - день пам'яті героїв Крут

10 грудня - День захисту прав людини

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

25 листопада - День пам'яті жертв Голодоморів 

Голодомор як геноцид української нації, вчинений радянською владою, мав колосальні наслідки для українців. Проте масштаби пережитої травми та зміни, які вона за собою несла, неможливо вмістити у підручник історії і відкласти на далеку полицю.         Ті ціннісні та демографічні втрати, які спричинив геноцид, продовжують впливати на все нові й нові покоління.


21 листопада ми відзначаємо річницю початку Революції Гідності, яка розпочалась саме 21 листопада 2013 року, коли журналісти й небайдужі до долі України громадяни вийшли на Майдан Незалежності у Києві на знак протесту проти відмови уряду Миколи Азарова від підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Згадуючи доленосні події на столичному майдані Незалежності, вулицях Інститутській та Грушевського, в пам’яті постають подвиги наших сучасників, які назавжди увійшли в історію як Герої Небесної Сотні.



      Цей день є символом відродження нації, духовної свободи,                    бо гідність і свобода – це ті принципи, які об’єднали прагнення мільйонів жителів нашої Батьківщини до кращого життя та змінили хід української історії. Тож наразі від кожного з нас залежить, у якій Україні будемо жити ми і житимуть наступні покоління.

21 листопада -                              День Гідності та Свободи

Це був надзвичайно важкий період та іспит для нашої країни, час коли кожен мав визначитися з життєвими принципами, відстоюючи свою гідність та прагнення до свободи. А сьогодні ми, як ніколи, єдині в своїх помислах, цілях і зусиллях, нас об’єднує спільний національний дух, прагнення до порозуміння та любов до України.

Толерантність - риса ХХІ століття

Міжнародний день толерантності - свято, яке відзначається в усьому світі 16 листопада. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО.

Толерантність - це насамперед чесність... Це мистецтво жити у світі різних людей та ідей, виявляти свою точку зору, але при цьому адекватно сирий - мати думки інших людей, не порушуючи їх права та свободу. Треба пам'ятати, що ми всі різні, але ми всі рівні. 

Пропонуємо увазі користувачів експрес-виставку «Толерантність - риса ХХІ століття», яка розгорнута в читальній залі

27 жовтня - День української писемності та мови

День української писемності та мови - свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні. За православним календарем - це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора Літописця - послідовника творців слов'янської писемності  Кирила і Мефодія. 



З нагоди Дня української писемності та мови в читальній залі розгорнуто інформаційно-книжкову виставку «Чистіша від сльози хай буде... мова». Запрошуємо користувачів переглянути видання, представлені на виставці. 

Трагедія Бабиного Яру

(29 вересня - День пам'яті трагедії Бабиного Яру)

Бабин Яр... Одна з найтемніших сторінок історії України. Та про неї потрібно пам'ятати, адже саме так ми зможемо вшанувати пам'ять мільйонів жертв Голокосту. 

У читальній залі розгорнуто книжкову інсталяцію «Трагедія Бабиного Яру», з якою ми запрошуємо Вас ознайомитись.

Корифей української дитячої літератури

(5 березня - 120 років від дня народження Наталії Забілої)

Виставка-портрет «Феномен Тараса Шевченка: погляд крізь віки»

(9 березня - річниця дня народження Тараса Шевченка)

Житомирщина - наша отча сторона

21 лютого - Міжнародний день рідної мови

Виставка-неймінг

«Книжкові імена»

Святкове мереживо зими

Вернісаж зимових свят

13 грудня - День святого Андрія Первозванного

19 грудня - День святого Миколая

Шкідливі звички - шлях у безодню

Драматург світового рівня

18 грудня виповнюється 130 років від дня народження видатного українського письменника, режисера та драматурга Миколи Куліша (1892 - 1937) - одного із найяскравіших та найбільш оригінальних українських драматургів першої половини минулого століття. 

Запрошуємо користувачів переглянути інформаційну викладку «Драматург світового рівня», яка представлена в читальній залі.

Народний філософ, поет, гуманіст

2022 рік – рік пошанування Григорія Сковороди – поета, мандрівного народного навчителя, нашого Перворозума, особистості, якою український народ може пишатися перед усім світом.

У читальній залі бібліотеки розгорнута книжкова виставка-ювілей «Народний філософ, поет, гуманіст», присвячена 300 річчю від дня народження Григорія Сковороди.

В основі задуму виставки – візуалізувати духовну спадщину філософа, спонукати користувачів бібліотеки замислитись над глибиною його думки, озброїтись сковородинівською мудрістю, яка б полегшила сприйняття викликів воєнного часу.

Твори Григорія Сковороди – це серйозні роздуми над сенсом і сутністю життя, над взаєминами між людьми, між людиною і природою. Література, представлена на виставці сприятиме усвідомленню історичної величі постаті Григорія Сковороди, допоможе глибше пізнати контекст його творчої спадщини та проникливої мудрості, яка ніколи не втрачає своєї актуальності.

Сподіваємось, що філософська мудрість Григорія Сковороди в умовах війни допоможе відвідувачам бібліотеки віднайти душевну рівновагу та віру в перемогу добра над злом.

Запрошуємо користувачів завітати до читальної зали та ознайомитись із книжковою виставкою.

У цей знаменний і величний день з гордістю можна говорити, що українці – це народ, який заслуговує на повагу світової спільноти. Адже ми разом довели, що Україна - патріотична, з високим почуттям гідності та непереборним духом свободи!

Світ поезії Андрія Малишка 

(до 110 річниці від дня народження поета)

14 листопада виповнюється 110 років від дня народження Андрія Малишка - відомого українського поета, перекладача, літературного критика. Йому були притаманні рідкісне поетичне обдарування, палка уява і глибоко народне розуміння краси і добра. А поезія А. Малишка «Пісня про рушник» стала надбанням усієї співочої України. Цю пісню ми, українці, називаємо народною. Чи не це є найвищим визнанням генія?

Шановні користувачі! 

Запрошуємо до читальної зали бібліотеки, де ви матимете змогу ознайомитись із творчість поета, переглянувши мистецько-біографічний етюд «Світ поезії Андрія Малишка»

Літописець долі рідного народу

(до 150-річчя від дня народження                               Богдана Лепкого (1872 - 2022))

9 листопада - День української                                                        писемності та мови

Шановні користувачі! 

Бібліотека коледжу бере участь у педагогічному проєкті

 «Партнерство в освіті: виклики та перспективи»

До вашої уваги книжкові виставки 

«Партнерство в освіті: виклики та перспективи» та 

«НУШ: пошук, ініціатива, творчість

Партнерство в освіті: виклики та перспективи

НУШ: пошук, ініціатива, творчість

Запрошуємо переглянути виставки та ознайомитись з представленими виданнями

Моя Україна - Героїв країна

Шановні користувачі! 

До вашої уваги книжкова виставка-перегляд                                                      «Моя Україна - Героїв країна», присвячена                                                  

Дню захисників і захисниць України, що відзначається 1 жовтня.                

На виставці представлено матеріали періодики, художню та публіцистичну літературу, а також тематичні папки, присвячені захисникам - Героям нашої громади, які віддали життя за Україну. 

Запрошуємо переглянути виставку

Конституція України - фундамент нашого суверенітету

Україна. Ціна свободи

Невтомний сіяч на українознавчій ниві

 (до 140 - річчя від дня народження Івана Огієнка (Митрополита Іларіона)

14 січня - 140 річний ювілей від дня народження Івана Огієнка (митрополита Іларіона) (1882 - 1972) -  одного з найвидатніших вчених України і світу, духовного, політичного, державного і церковного діяча.

Іван Огієнко - унікальна постать в історії України. Він самовіддано керувався інтересами української нації, служив власному народу. Його дослідження української мови, культури, історії української православної церкви принесли йому ім'я і велич ученого світового масштабу. Івана Огієнка по праву називають будителем українства, історичного мислення. 

Запрошуємо користувачів ознайомитись із інформаційно-довідковою викладкою літератури «Невтомний сіяч на українознавчій ниві", яка розгорнута в читальній залі

Міжнародний день захисту прав людини

Щороку 10 грудня відзначають Міжнародний день прав людини. Це свято засновано у грудні 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН.

В читальній залі бібліотеки розгорнуто тематичну викладку «Правовий простір молоді», яка знайомить користувачів з «Конвенцією ООН про права дитини», «Декларацією прав людини» і іншими інформаційними матеріалами правової тематики.

Знаймо свої права, поважаймо права інших та завжди пам'ятаймо про свої обов'язки

Шкідливі звички - шлях у безодню

Світло нескореної душі

(до 90-річчя від дня народження Григора Тютюнника)

5 грудня виповнюється 90 років від дня народження Григора Тютюнника - українського письменника, прозаїка, перекладача, педагога, лауреата премії імені Лесі Українки, Державної премії імені Тараса Шевченка. Його твори вирізняються колоритним зображенням побуту села, рідкісним знанням мови та психології народу, соковитим гумором. 

Запрошуємо користувачів ознайомитись з книжковою виставкою «Світло нескореної душі», присвяченої ювілею письменника

Цінуй своє життя

Щорічно, з 1988 року 1 грудня весь світ відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. 

Наразі в Україні ми спостерігаємо невтішні дані офіційної статистики щодо розповсюдження цього захворювання серед населення , особливо підліткового віку.

Бібліотека коледжу постійно займається популяризацією літератури з питань здорового способу життя та профілактики шкідливих звичок серед молоді.

Проблемам ВІЛ/СНІДу присвячена тематична виставка «Цінуй своє життя». Матеріали, представлені на виставці, інформують про властивості цього вірусу, його поширення. Користувачі можуть ознайомитись з науково-популярною, медичною літературою, періодичними виданнями, буклетами

Пам'ять людська не забуде повік

Голодомор - жахлива сторінка історії України. Нині українське суспільство переосмислило наслідки та масштаби трагедії і гідно вшановує пам'ять мільйонів співвітчизників. «Пам'ять людська не забуде повік» - книжкова виставка-пам'ять, присвячена трагедії Голодомору в Україні. Запрошуємо користувачів до перегляду

Україна: незалежність, гідність, свобода

День Гідності та Свободи - свято, що відзначається в Україні щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої (2004 р.) та Революції Гідності (2013 р.). 

Встановлене «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття...»

Запрошуємо користувачів ознайомитись з книжковою виставкою «Україна: незалежність, гідність, свобода», яка присвячена цій даті

Чарівник слова

(до 85-річчя від дня народження                                М. Вінграновського)

7 листопада минає 85 років від дня народження Миколи Вінграновського  - українського поета, письменника, кінорежисера, актора. Його називають першим  з-поміж рівних у плеяді шістдесятників. Він був знаковою фігурою для покоління, яке визначило любов до української мови й культури, пам'ять про війну, переживання складної геополітичної ситуації

Микола Вінграновський здобувся на високу оцінку творчого здобутку у своїх сучасників, а також був відзначений низкою престижних нагород, таких як Державна премія України імені Т. Г. Шевченка, літературна премія «Благовіст», премії імені В. Вернадського та О. Довженка.

 До ювілею письменника в читальній залі бібліотеки розгорнуто книжково- інформаційну викладку «Чарівник слова». Запрошуємо користувачів переглянути добірку творів письменника.

28 жовтня - День визволення України від фашистських загарбників 

Це свято відзначається в Україні щорічно,  28 жовтня в день остаточного вигнання військ фашистської Німеччини за межі сучасної території України.

З цієї нагоди в читальній залі розгорнуто інформаційно-довідкову викладку, присвячену цій даті, де користувачі маютт змогу ознайомитися із подіями визвольної боротьби з книг, представлених у добірці. 

Памятаймо минуле заради майбутнього.

Гуманна педагогіка - шлях до серця дитини

В рамках педагогічного проекту «Гуманізм - освітня домінанта педагогіки», в читальній залі бібліотеки коледжу організована книжково-ілюстративна виставка «Гуманна педагогіка - шлях до серця дитини». 

Запрошуємо всіх охочих відвідати бібліотеку й детальніше ознайомитися із життям та творчістю всесвітньо відомих педагогів, освітні ідеї та погляди яких не втрачають своєї актуальності і сьогодні.

«Мужність. Відвага. Честь» - таку назву має книжкова інсталяція, присвячена Дню захисників і захисниць України, яка розгорнута у читальній залі бібліотеки. Видання, представлені на ній, знайомлять користувачів з героїчним минулим і сьогоденням нашої держави. Запрошуємо переглянути книжкову інсталяцію.

Співець краси людської

( до 140 - річчя від дня народження Івана Кочерги, українського драматурга)

6 жовтня виповнюється 140 років від дня народження Івана Кочерги, українського письменника-драматурга. 

Він - яскрава, творча особистість, його талант збагатив золотий фонд української літератури такими творами як, «Алмазне жорно», «Марко в пеклі»,  «Свіччине весілля», «Ярослав Мудрий» та іншими.

Інформаційно-довідкова викладка «Співець краси людської» ознайомить користуввчів з творами Івана Кочерги, які є у бібліотеці.

Через терни Гетсиманського саду

 (2 жовтня - 115 років від дня народження Івана Багряного, українського письменника)

Іван Багряний - український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. 

2 жовтня виповнюється 115 років з дня його народження. 

До Вашої уваги інформаційно-довідкова викладка «Через терни Гетсиманського саду», де представлені твори видатного письменника, які ми радимо Вам прочитати.

Велич Михайла Драгоманова

(до 180 річчя від дня народженн українського вченого і педагога)

Історик і будівничий нації

(до 155 річчя від дня народження Михайла Грушевського) 

Незалежній Україні - 30 років

Любіть Україну, як сонце, любіть,


як вітер, і трави, і води…

В годину щасливу і в радості мить,

любіть у годину негоди.

Любіть Україну у сні й наяву,

вишневу свою Україну,

красу її, вічно живу і нову,

і мову її солов’їну

Чорнобиль...  Трагедія... Пам'ять...

35 років Україна живе з болем Чорнобиля. Це проблема, що торкнулася майже кожної української сім'ї та всього світу. А ще це найбільша техногенна світова катастрофа. Та чи знаємо ми достатньо про Чорнобиль, його минуле сучасне й майбутнє? Щорозкажемо про нього наступним поколінням? До Вашої уваги інформаційна викладка «Чорнобиль... Трагедія... Пам'ять... »

Запрошуємо переглянути всіх небайдужих

Чарівні зерна доброти

До 110 - річчя від дня народження Оксани Іваненко

Життя для освіти народу

До 180 - річчя від дня народження Христини Алчевської

Феномен Тараса Шевченка: погляд крізь віки

(до 207 річниці від дня народження Тараса Шевченка)

9 березня ми відзначаємо 207 річницю від дня народження українського генія - Т. Г. Шевченка. Задля вшануввння пам'яті цієї великої постаті - класика української літератури, художника, громадського діяча, особистості, що стала національним символом українства для всіх минулих, сучасних та прийдешніх поколінь українців в читальному залі бібліотеки розгорнуто книжкову виставку «Феномен Тараса Шевченка: погляд крізь віки»

Цінуй своє життя

Викладка-застереження з метою пропаганди здорового способу життя серед студентської молоді

НЕХАЙ МОЇ СТРУНИ ЛУНАЮТЬ...


(до 10 річчя від дня народження Лесі Українки)

Леся Українка... Це ім'я належить до найвеличніших імен нашого народу. Гордий дзвін її імені в серцях мільйонів людей народжує не тільки спогад про «Лісову пісню» або «Досвітні вогні», але і палку любов до великої поетеси. Відкрити для себе Лесю Українку, ближче познайомитись з її творчістю, особистим життям видатної української поетеси читачам пропонує книжкова виставка-ювілей «Нехай мої струни лунають...», присвячена 150 річчю від дня її наррдження

Вчений зі світовим ім'ям 

150 – річна історія педагогічного  коледжу пов’язана з  іменами багатьох   видатних людей.  Серед них Михайло Петрович Кудрицький (1856 – 1933) – відомий учений, педагог, професор, один із засновників української метеорологічної науки; викладач (1882 – 1900) та директор (1905м- 1907) Коростишівської учительської семінарії. 

Знавець народного життя

(до 150-річчя від дня народження Леся Мартовича)

У світі прози Валер'яна Підмогильного

(до 120-річчя від дня народження Валер'яна Підмогильного)

Крути: подвиг і трагедія

29 січня - День пам'яті героїв Крут

День 29 січня 1918 року увійшов в українську історію як день пам'яті мужніх Героїв Крут. Близько трьох сотень київських студентів та гімназистів вступили у нерівний бій з більшовицькою армією. Жоден з них не зламався, не покинув поле бою. Молоді звитяжці проявили справжню відданість національній ідеї, власним прикладом стверджуючи, що український патріотичний дух незборимий та непохитний. 

Цвіт у моєму серці

(до 130 - річчя від дня народження Павла Тичини)

22 січня -День Соборності України

РІЗДВО ХРИСТОВЕ

7 січня

ПОЛІССЯ В ПОЛУМ'Ї ВІЙНИ

28 грудня - день визволення Коростишівщини  від нацистських загарбнків

ДЕНЬ СВЯТОГО МИКОЛАЯ

19 грудня

Шановні читачі! Зима підходить для читання краще,  ніж будь – яка пора року.  О цій порі зимові канікули та святкові дні і є час на  прочитання улюблених книжок. Пропонуємо добірку книг, які  найкраще підходять до зимового настрою.

Запрошуємо завітати до нашої книгозбірні  і отримати позитивні емоції від цікавої книги

Вогонь не згасне, не замре

(до 180-річчя від дня народження Михайла Старицького - українського письменника, режисера, громадсько-культурного діяча)

13 грудня - День святого Андрія Первозванного

ІСТОРІЯ БЕЗ ЦЕНЗУРИ

Сьогодні, коли відбуваються потужні зрушення в суспільному сприйнятті минулого, відновлюється інтерес до історії України. Читач може познайомитися з думкою провідних вітчизняних істориків, результатами останніх наукових досліджень  і відкриттів. При цьому автори не виконують ідеологічне замовлення, їхні оцінки часом не збігаються, що дозволяє кожному з нас самому виступити суддею в цих суперечках.

Пропонуємо вашій увазі серію книг «ІСТОРІЯ БЕЗ ЦЕНЗУРИ» в 10-ти томах.

Мета цієї серії – розповісти про українське минуле, опираючись на факти, а не вигадки чи ідеологічне замовлення. Для того щоб створювати майбутнє, потрібні не лише воля і хоробрість, не лише наполегливістю та щоденна праця, але й знання про нашу історію.

Запрошуємо Вас ознайомитися з  даними виданнями  в читальному залі

21 листопада - День гідонсті та свободи

28 листопада - День пам'яті жертв голодоморів

День української                                                          писемності та мови

9 листопада

Правовий прсотір молоді

Україна: незалежність, гідність, свобода

НУШ: пошук,  

                               ініціатива, 

                творчість

Поет совісті народу

(до 85-річчя від дня народження Б. І. Олійника - українського поета)

Нашу інформаційну викладку доповнює підбірка цікаивх фактів про письменника

14 жовтня в Україні відзначається свято Покрови, День українського козацтва та День Захисника України. У цей день ми вшановуємо воїнів, які в різні часи обороняли і обороняють нашу незалежність та територіальну цілісність

До вашої уваги перегляд літератури "Мужність. Відвага. Честь." Тут представлені книги, які ілюструють історію Збройних Сил від найдавніших часів до сьогодення

Майстер драми

(до 175-річчя від дня народження                                      І . Карпенка-Карого - українського драматурга)

21 лютого - Міжнародний день рідної мови

Феномен Тараса Шевченка:               погляд крізь віки          

День Героїв Небесної Сотні

                 Улас Самчук                                                                            "Український Гомер"                                             ХХ століття               

          Я хочу правді бути вірним другом           (до 85 річниці від дня народження Василя Симоненка)

              Чарівник художнього слова                              Всеволод Нестайко                

Соборність України - основа державності

             Крути: подвиг і трагедія                 

7 січня 

Різдво Христове




28 грудня - день визволення Коростишівщини від фашистських загарбникіів

13 грудня - День святого                                               Андрія Первозванного

       19 грудня - День святого Миколая                  

Людина і СНІД: знати і бути на сторожі

10 грудня - Міжнародний день                             захисту прав людини

16 листопада - Міжнародний день толерантності

Правовий простір молоді

21 листопада - День гідності та свободи

             23 листопада - День пам'яті                    жертв голодоморів


9 листопада 

День української писемності та мови

До 150 -річчя від дня заснування навчального закладу



28 жовтня - День визволення України    від фашистських загарбників 




З Кобзарем у серці


20 лютого - День Героїв Небесної Сотні

21 лютого - Міжнародний день рідної мови

Крути: подвиг і трагедія

Євроатлантичний союз - стратегічний вибір України

13 грудня - День святого Андрія Первозванного

19 грудня - День святого Миколая

28 грудня - день визволення Коростишівщини від нацистських загарбників

9 листопада - день української писемності та мови

25 листопада - день памяті жертв голодоморів і політичних репресій

10 грудня - Міжнародний день захисту прав людини

Конкурс-книжкова інсталяція«Вчитель. Майстер. Зодчий» 

Нова українська школа: нові освітні можливості

Україна: незалежність, гідність, свобода      

Великий українець, педгог, гуманіст

Планета створена для життя

"Екосвіт" - інсталяція до Дня Землі

8  травня - День пам'яті та примирення 

З Кобзарем у серці


Пізнай самого себе, і ти пізнаєш весь світ

Серце віддане дітям

Мій коледж - моя гордість


Нова  українська школа

Євроатлантичний вектор України

Правовий простір молоді

Велич європейської культури

Україна в полум'ї революції 1917-1921 рр. 

Україна понад усе

Мій коледж - моя гордість

Народний філософ, поет, гуманіст Г.С.Сковорода

22 вересня - День партизанської слави

28 жовтня - 80 років від  дня створення Житомирської області

Періодичні видання що надходять в бібліотеку