Про нас пишуть

Свято для особливих дітей


16 грудня 2021 року в КУ «Інклюзивно ресурсний центр» Коростишівської міської ради відбулась надзвичайно позитивна й тепла зустріч, приурочена до Дня святого Миколая: до діток з особливими освітніми потребами завітали студентки 113 групи фахового педагогічного коледжу ім. І.Я. Франка разом із своєю кураторкою Світланою Левченко

ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВ’ЯЗБЕРЕЖУВАЛЬНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

Під таким гаслом проходив традиційний тиждень циклової комісії викладачів фізичної культури та виховання з методикою навчання у Коростишвському педагогічному фаховому коледжі імені І. Я. Франка. Зміст заходів передбачав як традиційні форми, так і інноваційні підходи щодо активізації роботи викладацького складу та студентів спеціальностей 013 Початкова освіта, 014 Середня освіта (Фізична культура), 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології)

Знайти серед безлічі доріг

Дати людині щастя улюбленої праці – означає допомогти їй знайти серед безлічі доріг ту, на якій найяскравіше розкриваються індивідуальні творчі сили і здібності її особистості.

Василь Сухомлинський

Що таке профорієнтація?

Це система заходів, метою яких є допомога молодій людини у виборі майбутньої професії, спираючись на її можливості, здібності і таланти, та з урахуванням потреб сучасного суспільства

Чому це важливо? Ми прагнемо жити в успішному суспільстві, а успішність суспільства залежить від його ефективності. Ефективне суспільство будують професіонали – фахівці, знавці своєї справи. «Своя справа» – це та, яка приносить не лише матеріальне, а й моральне задоволення та позитивні емоції. А задоволення від життя та налаштованість на позитив – це вже половина успіху! Така проста формула доводить важливість обрання «своєї» професії.

Що охоплює робота з профорієнтації?

• Інформування щодо змісту професій, перспектив працевлаштування, рівнів освіти.

• Діагностування здібностей, інтересів, нахилів та ступеню усвідомлення вибору майбутньої професії.

• Консультування (індивідуальна консультативна допомога у виборі напряму підготовки та майбутньої професії).

З метою залучення абітурієнтів до вступу на перший курс спеціальності 01 Освіта / Педагогіка 014 Середня освіта (Фізична культура) викладачі циклової комісії фізичної культури та виховання з методикою навчання Коростишівського педагогічного фахового коледжу ведуть планомірну профорієнтаційну роботу, яка охоплює низку заходів.

Підготовка та розповсюдження агітаційних матеріалів, буклетів про заклад освіти, спеціальності, додаткові кваліфікації, форму та терміни навчання.

Прямою профорієнтацією є матеріали викладачів у науково-методичному журналі «Фізичне виховання в рідній школі» № 2, 2017 р., № 1, 2, 4, 2020 р., № 1, 2021 р. Під рубрикою «Знайомтеся із закладом освіти» опубліковано низку статей: «150 років від заснування Коростишівського педагогічного коледжу імені І.Я.Франка» (Тунік Н.Ц., Корзун В.М.), «Історія, досягнення, традиції» ( Тунік Н.Ц.), «Тиждень циклової комісії. Узагальнення і поширення кращого педагогічного досвіду»( Тунік Н.Ц.), заняття з баскетболу з методикою викладання для студентів ВНЗ І–ІІ рівнів акредитації (Войналович О.В.),

Популяризуємо заклад, циклову комісію в інформаційному віснику Науковометодичного центру ВФПО «Освітня траєкторія»: опубліковано статті «Тиждень циклової комісії – це засіб узагальнення і поширення кращого педагогічного досвіду (№ 12, липень 2020 р., Н.Тунік), «Громадянська освіта» (№ 4, квітень 2021 р., Н. Левченко., Н.Тунік).

Викладачі комісії беруть активну участь у конференціях: міжнародні науково-практичні: «Сучасний рух науки», «Інтеграція освіти, науки та бізнесу в сучасному середовищі: зимові диспути», «Перспективи розвитку сучасної науки», всеукраїнські «Студентська спортивна наука», студентська наукова практична інтернет-конференція «Фізична культура дітей, підлітків, молоді та дорослого населення в сучасному світі», відкрита регіональна «Інноваційні технології та творчість у навчанні – як чинники якості підготовки фахівців в умовах інтеграції в Європу»…

Профорієнтаційна робота має своє місце у періодичному виданні «Житомирщина», де неодноразово були дописи: «Тиждень циклової комісії», «За здоровий спосіб життя», «Вчились і змагались», «Майстер-клас із чирлідингу». Розповідь про колегу (Ярмоліцького А.О.) прозвучало під назвою «Учитель від Бога». У «Коростишівській газеті» презентуються замітки про проведення змагань з кросу серед студентів коледжу, про першість – чемпіонство студентів коледжу в обласних змаганнях, про перших «скороходів» коледжу, про проведення Тижня циклової комісії, «Козацькі забави». Нагородження кращих спортсменів коледжу відзначено у замітці «Спорт, краса, творчість». Успішний виступ викладачів фізичного виховання в спартакіаді працівників ЗВО прозвучало у пресі під назвою «Наші викладачі – в лідерах». Є дописи про майстеркласи із скандинавської ходьби, чирлідингу.

Студенти спеціальності разом з викладачами подорожують у пошуках нових вражень, це відображається у статтях «Доторкнулися до історії» (до 20-річчя ТСН), «Поїздка в Карпати», «Н е з а б у т н я екскурсія»… Участь у Всеукраїнському конкурсі на кращий студентський актив – у дописі «Відзначені Кличками». Про враження – зустрічі випускників у стінах коледжу прозвучало у статті «Будь зорею завжди, альма-матер моя!»… А кореспонденти «Коростишівської газети» опублікували до Дня фізкультурника у 2020 році статтю про викладачів фізичної культури коледжу «Пишаються рекордсменами», в якій розкривають професіоналів-однодумців, компетентних, творчих педагогів коледжу.

Турніри, змагання, товариські та матчеві зустрічі посідають значне місце в профорієнтаційній роботі викладачів циклової комісії. Викладацький колектив організовує та проводить спортивно-масові заходи районного, міського рівнів, свята та тематичні вечори з участю студентів коледжу.

Неодноразово організовували Міжнародний день студентського спорту, де були присутніми представники Міністерства освіти і науки України, Комітету з фізичного виховання та спорту. Матеріал заходу розміщено на сайтах міністерства.

Цікаво організовуємо профорієнтаційну роботу за місцем проходження студентами педагогічної практики. Проведено виховні години про Олімпійські ігри, зустрічі з учасниками естафети олімпійського вогню.

Захоплююче проходили майстер-класи із скандинавської ходьби (команда інструкторів Всеукраїнської федерації скандинавської ходьби міста Житомира), із чирлідингу (президент Федерації чирлідингу та чирспорту України Андрій Боляк, м. Київ). Присутніми на цьому заході були викладачі Житомирського державного університету імені і. Я. Франка, вчителі та молодь з міста, району, області.

Під час агітаційних поїздок у заклади загальної середньої освіти району викладачі використовують актуальні презентації, присвячені профорієнтаційній тематиці.

Щорічною (крім 2020 року) профорієнтацією є виступ спортивної колони студентів коледжу до Дня міста Коростишева, яка додає особливо яскравого колориту святові.


Значний внесок у профорієнтаційну роботу робить постійно діюча інтернет-сторінка на сайті коледжу, у фейсбуці висвітлюються заходи циклової комісії, турніри, змагання.

Одним із важливих напрямів роботи коледжу є проведення днів відкритих дверей для абітурієнтів та їх батьків. Викладачі циклової комісії, а також студенти як ведучі беруть активну участь, презентують сучасно обладнані аудиторії, інформаційно-тренінгові та комп’ютерні лабораторії, майстерні, спортивний та гімнастичні зали, бібліотеки з електронними інформаційними ресурсами, гуртожиток, інтернет-кафе.

Завершальним заходом є організація роботи приймальної комісії, оновлення куточків наочної агітації, виставок фото та відеоекспозицій про коледж. Отже, профорієнтаційна робота викладачів циклової комісії – складова освітнього процесу підготовки кваліфікованих фахівців. Досягнення, які має спеціальність «Фізична культура», – це поєднання знань і практичних умінь досвідчених викладачів й енергії фахівців-початківців.