Цифрові платформи свідчення злочинів проти культурної спадщини україни

На спеціальних цифрових платформах журналісти, бібліотекарі, працівники музеїв, волонтери у режимі реального часу збирають свідчення злочинів проти культурної спадщини, вчинених російськими військами на території України.

МКІП: Фіксуємо воєнний злочин

Міністерство культури та інформаційної політики України створило платформу для фіксації злочинів проти культурної спадщини, вчинених російськими окупаційними військами на територіях України.

 Щоб зафіксувати воєнний злочин, потрібно: залишити інформацію про себе; описати порушення із зазначенням точного місця та всіх деталей (постраждалих, пошкодження тощо); завантажити фото- або відеодокази.

Destroyed cultural heritage of Ukraine = Зруйнована культурна спадщина України 

Представлено свідчення злочинів проти культурної спадщини, вчинених російськими окупаційними військами на території України.  Зафіксувати злочини потрібно через ресурс: https://culturecrimes.mkip.gov.ua.

Мапа культурних втрат 

До наповнення мапи може долучитися кожен, для цього потрібно надіслати докази до Міністерства культури та інформаційної політики через ресурс: https://culturecrimes.mkip.gov.ua. Після підтвердження інформації, дані будуть відображені на цій інтерактивній мапі. 


Об`єднана платформа культури та медіа під час війни. #StandWithUkraine 

Платформа об'єднує проєкти у сферах культури та інформаційної політики України, що реалізуються Міністерством культури та інформаційної політики і партнерами. 


Мапа руйнувань 

Мапа містить детальну інформацію про те, скільки шкіл, лікарень, кілометрів доріг та квадратних метрів житлової площі в Україні зруйнувала російська армія. 

Росія заплатить 

На платформі, з метою оцінки збитків, яких зазнала держава та громадяни України, формування позовів до Росії у міжнародних судах про відшкодування цих збитків, Уряд України збирає дані про матеріальну шкоду, завдану громадянам та державі внаслідок російської агресії. 

Моя війна 

Ресурс надає можливість кожному Українцю, який став безпосереднім свідком жорстокої війни російської федерації проти України описати свою історію, викласти реальні факти та особисті переживання. 


Бібліотеки, які постраждали внаслідок російсько-української війни 

Благодійний фонд «Бібліотечна країна» разом із Українською бібліотечною асоціацією створили форму за допомогою якої можна зафіксувати пошкодження, яких зазнали бібліотеки в ході російсько-української війни. 


Архівування документів про війну 

Українська бібліотечна асоціація оголосила про початок формування колекцій документів у майбутню Національну цифрову бібліотеку України і започаткувала проєкт з архівування документів про війну. Щодо участі у проєкті звертайтеся на електронну пошту: warinukrainearchive2022@gmail.com.

культурний простір

Український культурний фонд спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України та ІТ-компанією «SoftServe» запустили платформу «Культурний простір».  Кожен може долучитися до підтримки важливих культурно-мистецьких проектів, що представлені на цій платформі. 


Збережіть українську культуру

Практичними завданнями проєкту є фіксація військових злочинів російської армії проти пам’яток культури України та залучення меценатів,  донорів та представників світових урядів до збереження та відбудови української культурної спадщини і для їх відновлення.