Учням

З метою охоплення більшої кількості населення області достовірною інформацією з офіційних джерел, щодо здатності держави і суспільства ефективно протистояти загрозам будь-якого походження і характеру, підтримувати стале функціонування всіх сфер життя, швидко відновлюватися до бажаної рівноваги після кризових ситуацій, а також щодо дій населення у випадку загрози чи виникнення надзвичайної ситуації техногенного чи природного характеру 

Отримуй_інформацію_з_офіційних_джерел.pdf

   УВАГА!!!

      Торгівля людьми!

    Жінки та діти, які змушені зараз покинути Україну через військову агресію Росії та прямують до сусідніх країн, стикаються з ризиками торгівлі людьми. Водночас чоловіки, що залишаються всередині країни, також можуть стати здобиччю торговців людьми. Втрата роботи і доходу внаслідок війни, обмежені можливості забезпечити головні потреби внутрішньо переміщених осіб, біженців та постраждалого від війни населення призведуть до зростання ризиків. 

     Пріоритетом в освітній діяльності закладів освіти щодо запобігання торгівлі людьми є підвищення загального рівня правової свідомості дітей та молоді, формування навичок безпечної поведінки під час подорожі, у новому місці перебування та вдома, виховання поваги до прав та основних свобод людини, толерантне ставлення до потерпілих від торгівлі людьми. 

     Педагогічні працівники закладів освіти мають можливість скористатися електронним банком науково-методичної літератури, розміщеним на сайті МОН за посиланням: https://mon.gov.ua/ua/osvita/pozashkilna-osvita/vihovnarobota-ta-zahist-prav-ditini/protidiya-torgivli-lyudmi 

  Інформаційні матеріали Представництва МОМ в Україні щодо безпечних подорожей:https://bit.ly/ЗагальніПравилаБезпеки; щодо онлайнквестів для роботи із старшокласниками: https://quest.stoptrafficking.org/start 

     Звернутися за практичними порадами можна до: Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 527, що працює за підтримки МОМ, з 8:00 до 20:00 за номером 527 (безкоштовно з мобільних телефонів) або 0 800 505 501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів). Особи, які перебувають за кордоном, можуть звернутися до консультантів гарячої лінії за електронною адресою 527.hotline@gmail.com;

 Національної дитячої «гарячої лінії» за телефоном 0 800 500 225 або 116 111 (для дзвінків з мобільного) та Національної «гарячої» лінії з попередження насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0 800 500 335 або 116 123 (для дзвінків з мобільного) ГО «Ла Страда-Україна». 


УВАГА!!!

                                              Учасники освітнього процесу!!!

                                                                       Соціально-психологічні служби:

Національнай дитяча "гаряча лінія" 116-111 (цілодобово),

телефон довіри організації "People in Need" 0 800 210 160 (цілодобово),

онлайн-платформи "Розкажи мені",  цілодобова психологічна допомога https://tellme.com.ua/

поради від психолога на літо.docx

Поради та рекомендації батькам на літні канікули

від психолога

 

Шановні батьки! Пам’ятайте, що літні канікули для дітей – це можливість набратися свіжих сил, оздоровитися, закріпити набуті у школі знання і використовувати їх у домашніх умовах. Психологи рекомендують дотримуватися таких основних моментів на канікулах:

 

- Організуйте для вашої дитини правильний розпорядок дня (режим), дотримуйтеся його щодня;

- Організуйте дитині щоденний активний відпочинок на свіжому повітрі;

- Організуйте щоденну навчальну годину, оберіть постійний час і повторюйте навчальний матеріал;

- Постійно говоріть із дитиною (контролюйте вимову та правильність побудови висловлювань);

- Спостерігайте за поведінкою дитини, якщо у неї виникають труднощі, допомагайте їх розв’язувати, підтримуйте;

- Заведіть влітку окремий зошит «Мої враження» і допомагайте дитині щоденно записувати 2-3 речення про сьогоднішній день;

- Поважайте дитину як особистість.

 

   Всі дорослі колись були дітьми і пам`ятають, що немає більш приємного зайняття аніж нічого не робити цілими днями, а тільки дивитися телевізор, бігати з друзями по вулиці і вигадувати собі різні пригоди. Але на сьогоднішній день залишати дитину на одинці з собою або на стареньку бабцю набагато небезпечніше. Спитаєте чому?

 

 Навколо дуже багато спокус. А найбільші з них – телевізор, комп`ютер та Інтернет. Ця стаття – спроба максимально розкрити тему неконтрольованого впливу з боку віртуального світу на дитину, що проводить у ньому забагато часу.

 

 Друже мій, телевізор

 

 Перше, на що звертають увагу діти, яким немає чим зайнятися – телевізор. Він є у всіх і скрізь. Динамічна картинка, різноманітні шоу, фільми та переживання героїв можуть тримати увагу людини перед блакитним екраном впродовж дня. У багатьох сім`ях є кабельне або супутникове телебачення, що задовольняє потреби будь-якої аудиторії і виливає на нас тони інформації, здебільшого некорисної і навіть шкідливої для дітей до 16 років.

 

 Вже давно минув той час, коли дитина дивилася тільки дитячі програми. Не маючи уявлення про вплив інформації на свідомість людини, діти не в змозі самостійно її відсортувати. Це завдання лягає на батьків. Технічний процес, як ми знаємо, не стоїть на місці. На сьогоднішній день сучасні телевізори оснащені функціями блокування та кодування каналів. Батьки, навіть можуть, придбати зовнішні електронні прилади, що повністю блокують телевізор в період їх відсутності.

 

   Хотілося б відзначити перелік телеканалів за їх ефірним наповненням, які можна віднести до тих, що не бажано дивитися під час відсутності батьків. До таких, звичайно, відносяться канали еротичного характеру та такі, що транслюють насилля. Музичні канали, на кшталт М1, де транслюються кліпи з відвертими сценами і занадто оголеними жіночими тілами, також підпадають під категорію «небажаних». Як не дивно, але канали, що транслюють сучасні мультфільми, також бажано занести в чорний список, бо більшість з них спотворюють сприйняття реальності дитиною особливо дошкільного і раннього шкільного віку. Зупинимося на цій тезі детальніше.

 

    Вченими доведено, що психіка дитини раннього дошкільного і шкільного віку сприймає інформацію буквально. Тобто, якщо дитина переглядає мультфільм, де постійно лупцюють та шкодять, насміхаються та зневажають, а ми – дорослі – це схвалюємо, то все побачене сприймається як нормальне явище, яке дозволено впроваджувати в життя. Але згодом батьки шоковані поведінкою своєї дитини і шукають відповідь на питання, чому раптом дитина під час гри виявляє агресію, дозволяє собі речі, які не є характерними з огляду на виховання в сім`ї. Також, бажано спостерігати за реакцією дитини після перегляду мультфільмів або коміксів, в яких супергерої рятують світ. Таким мультфільмам характерні падіння та стрибки, агресивна поведінка героїв і вони можуть спровокувати зниження порогу чуттєвості до небезпеки у дитини, загострити бажання в наслідуванні і привести до небажаних травматичних наслідків.

 

    На сьогоднішній день про вплив сучасних мультфільмів на дітей та шкоду телебачення загалом психологами написано та знято багато матеріалів спеціально для тих батьків, кому не байдуже якими виростуть їх діти. Кожному з батьків необхідно дізнатися більше про те, як може впливати блакитний екран на розвиток наших дітей, якщо не контролювати, що саме вона дивиться.

 

 Комп`ютер з пелюшок

 

    Друга річ, якою навчаються маніпулювати діти дитсадівського віку після ложки – це комп`ютерна мишка. Найменший вік дитини-геймера– 2,5 роки. Ця дитина не ходить до дитячого садка, проводить весь час дома, а коли мама вже силоміць відтягує його від монітора, після 3-ох проведених за комп`ютером годин, розпочинає істерику ще на 2 години. Він погано говорить, погано бачить. Факт впливу цієї іграшки для дорослих на свідомість та здоров`я дитини, як то кажуть, «на лице».

 

       Для багатьох дітей гратися в комп`ютерні ігри набагато цікавіше, аніж погуляти зі своїми друзями в футбол, зайнятися спортом або пограти в настільні ігри. В Японії вчені досліджували наслідки багатогодинного перебування дітей у віртуальному інформаційному просторі, зокрема під час багатогодинної комп’ютерної гри. Результати цих досліджень вражають: у дітей, які грають у комп’ютерні ігри, можуть виявлятися хронічні зміни у розвитку головного мозку; комп’ютерні ігри стимулюють лише ті частини головного мозку, які відповідають за зір та пересування і не допомагають у розвитку інших його важливих ділянок; у дітей, які довго грають у комп’ютерні ігри, не розвиваються лобні долі мозку, що відповідають за поведінку, тренування пам’яті, емоції, навчання. Ці частини мозку повинні розвиватися до досягнення дорослого віку.

 

       Будь-якому дорослому відомо, як комп`ютер впливає на зір дитини. Яка небезпека очікує дитину в мережі Інтернет ми, дорослі, теж знаємо. І все що нам необхідно зробити – це не дати можливість своїй дитині порсатися у всій цій кількості зайвої для неї інформації без нашого контролю і, тим більше, стати жертвою віртуальності.

 

 Необхідні кроки

 

 На сьогоднішній день можна перераховувати безліч сторонніх факторів, що шкідливо впливають на наших дітей, промиваючи їм їх маленький несвідомий мозок. Батьки лише можуть застерегти від деяких з них. Основними серед них є ті, що згадуються в цій статті.

 

 Коли ми на роботі, під час шкільних канікул, то найменше, що можемо зробити – це забезпечити дитині дозований доступ як до телевізора, так і до комп`ютера. Ви маєте право і можливість на деякий час заборонити, відключити, заблокувати, сховати будь-яку техніку, яку вважаєте за потрібне, для користі і безпеки вашої ж дитини. Поговоріть зі своїми дітьми, наведіть їм негативні приклади з життя, покажіть фотографії з наслідками для здоров`я або з нехарактерним емоційним станом людини, які спровокували телебачення або комп`ютер.

 

 Не соромтеся поговорити з батьками друзів вашої дитини. Бо, звичайно, серед них знайдуться ті, хто ніколи не чув про будь-які заборони, і завжди прийде на допомогу другу, який залишився без засобів для нормального існування.

 

 Не дайте дитині зрозуміти, що з приходом канікул для неї настала повна свобода дій в проведенні власного часу. Давайте завдання читати, малювати, писати, прибирати свої речі. І, звичайно, перевіряйте, що було зроблено, коли ви вдома.

 

 По можливості відправляйте дітей на дачі, в села і в табори. Але ви маєте бути впевнені в умовах перебування вашої дитини в усіх аспектах.

 

 Залишайте дітей в секціях і гуртках, якщо є кому займатися вашою дитиною, або вона вже самостійна. Декілька годин живого спілкування з друзями і здорового навантаження в жодній мірі не завадять дитині під час канікул.

 

 Та ніщо не замінить дитині корисно проведеного часу разом зі своїми батьками. Намагайтеся знайти більше вільного часу для своїх дітей, і вони вам будуть безмежно вдячні. Ви для них найкращий друг і вчитель, навіть, якщо вони про це ще не здогадуються.

 

Безпечна поведінка під час літніх канікул

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ

·       Не застосовуйте крики, глузування. Намагайтеся ставитися до підлітка як до дорослої людини, часто звертаючись за порадою до нього.

·   Не використовуйте епітети, які б принижували гідність підлітка.

·   Не треба ображатися на дитину й демонструвати мовчання, краще обговорити свої емоції і неподобства поведінкою, але без криків і звинувачень.

·       Не ігноруйте думки підлітка щодо власного здоров’я, кишенькових грошей тощо.

·   Обов’язково згадайте, що мало відбутися в житті вашої дитини сьогодні – контрольна чи неприємна зустріч і запитайте, як вони відбулися.

·   Пам’ятайте про тілесний контакт, який ще потрібний дитині.

 

 

Спілкування з підлітком нагадує підтримання спортивної форми, воно потребує постійної практики.

Щоб краще зрозуміти дитину, згадайте себе в підлітковому віці, запитуючи: «Що я відчував на її місці?». Замість того, щоб сваритися з підлітком, визначте, чого ви хочете: вирішити проблему чи вихлюпнути свої негативні емоції.

                                       Пам’ятайте:

Ні пеклом, ні раєм не повинен бути дім для дитини – але місцем, де можна жити (тільки не єдиним), місцем, де жити хочеться, але не настільки, щоб прагнути ним обмежуватися. Звідки можна впевнено вийти й куди радо повертатися. Де все співвідноситься з життям, де якщо й немає гармонії, є надія…

В. Леві

ПАМ′ЯТКА ДЛЯ УЧНІВ

 

Ідучи на канікули, ПАМ'ЯТАЙ !!!

 

Не спричиняй горя та неприємностей рідним і близьким, не засмучуй учителів. Ідучи на канікули, ПАМ'ЯТАЙ:

 

1. Про дозвіл гуляти лише у призначених для цього місцях: на ігрових майданчиках, біля будинків, школи, у скверах чи парках.

 

2. Про суворе дотримання правил дорожнього руху, про поведінку в транспорті, при посадці і висадці з транспорту.

 

3. Про дотримання правил протипожежної безпеки при користуванні електроприладами (телевізором, праскою, холодильником) та газом.

 

4. Про правила поведінки в місцях громадського перебування (під час екскурсій, культпоходів, зустрічей, катання на ковзанах тощо).

 

5. Про правила поведінки біля ліній електромереж, залізничного полотна, поблизу водоймищ, на воді, поряд із будівельними майданчиками, відкритими люками, біля відкритих вікон, на балконі, сходах тощо.

 

6. Про правила користування і правила поведінки в ліфтах.

 

7. Про правила користування гострими, колючими предметами, ліками, протипожежним, сільськогосподарським, будівельним та іншим інвентарем.

 

8. Про необхідність мити руки перед вживанням їжі, після ігор, фізичної праці, відвідування туалету.

 

9. Про категоричну заборону:

* чіпати незнайомі і вибухонебезпечні предмети;

* грати на проїжджій частині вулиці або поблизу неї;

* відходити далеко від будинку, в якому мешкаєш;

* обігрівати приміщення газом;

* розпалювати вогнище;

* лазити по деревах, дахах;

* грати із чужими тваринами;

* збирати незнайомі види грибів і ягід;

* пити сиру воду;

* самостійно виїжджати за місто, в лісосмуги без супроводу вчителів або батьків;

* вступати в контакт та впускати в квартиру незнайомих людей;

* перебувати на вулиці пізніше, ніж о 21.00.

 

                                                                                                                         Гарного відпочинку!

                                                                                        Психолог школи

 


Матеріали та посилання, що стануть у нагоді під час організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання

1.Всеукраїнська школа онлайн. Відеоуроки, тести та завдання для школярів 5-11 класів: https://lms.e-school.net.ua/

 

2.Офіційний сайт КЗВО «Академія неперервної освіти Одеської обласної ради» розділі «Школа в цифровому світі».https://itschool.odessaedu.net/uk/site/index.html

3.Сайт: https://zno.osvita.ua/зробив безкоштовним свій сервіс для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.Відтепер усі користувачі мають змогу без обмежень опрацьовувати коментарі-пояснення до завдань з усіх основних предметів.

4. Освітній портал ( велика кількість розробок уроків 1-11 класи): https://urok-ua.com/

5.Освітній портал ( велика кількість розробок уроків, позакласних заходів, статей педагогічної тематики):https://naurok.com.ua/

6.Навчальні ресурси на українському сервері  у відкритому доступі! Наш партнер MozaikEducation надає підтримку Україні (Український сервер ua.mozaweb.com — у відкритому доступі! (edpro.ua):

1. https://www.dreamschool.com.ua/form/

2. https://www.youtube.com/c/%D0%92%D1%8F%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%AF%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BA

або

https://edpro.ua/blog/ua-mozaweb-com-free?fbclid=IwAR2wvUzRq-wrO_jNHa3dI3ChKEhF8KCQRcRyuUvyD3HPzdoYG-OO__VNe28

7.Сайт Одеського ліцею з початковою школою та гімназією «Школа мрії», що містить безкоштовні онлайн заняття та курси:Посилання на реєстрацію для такого навчання:https://www.dreamschool.com.ua/form/

Контактна особа: Нікіточкін Дмитро, телефон, телеграм +380937743366.

 

8.Авторська школа математики В’ячеславаЯрмака «Learnayzer»:

https://www.youtube.com/c/%D0%92%D1%8F%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%AF%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BA

 

9. Казки (аудіо) українською мовою: АУДІОКАЗКИ українською мовою ОНЛАЙН безкоштовно (svitkazok.in.ua)

10.Науковий дитячий канал «Цікава наука»: https://www.youtube.com/c/cikavanauka

11. Портал розвитку дитини (з  цікавими  практичними завданнями):https://childdevelop.com.ua/

 


Дорогі учні!

На сайті, який показано нище, ви знайдете відеоуроки

з навчальних предметів. 

Знаходите свій клас, предмет і вивчаєте вашу тему.