Новини

2018-2019 н.р. 

Педагогічна практика є важливою складовою у системі професійної підготовки майбутніх учителів. Адже студенти шляхом особистого досвіду оволодівають уміннями і навичками викладання предметів в школі й виховання учнів; вчаться самостійно і творчо застосовувати ті знання, які вони здобули в процесі навчання у вищому педагогічному закладі освіти.  

Наші студенти успішно завершили проходження педагогічної практики з інформатики: "Позакласна виховна робота (інформатика)",  "Пробні уроки з інформатики", "Пропедевтична практика", "Переддипломна практика" (методисти: О.Б.Кисельова, М.В.Золочевська, Л.Л.Рикова, А.О.Кравченя, В.М.Русскін). Студенти отримали безцінний досвід спілкування з дітьми та вчителями та із задоволенням згадують дні педагогічної практики. Це було пізнавально та захопливо!

08.05.2019 р. студенти 1 курсу в рамках педагогічної практики "Практикум з підготовки ПВР" відвідали  навчальний центр "ЛандауЦентр". Метою даної екскурсії було стимулювати втрачений інтерес до науки та ознайомлення з новими винаходами, які спонукають до власних проектів. 

З 01 березня по 30 квітня 2019 р. наші студенти брали участь у Міжнародному конкурсі з комп’ютерної графіки та веб-дизайну «CreDiCo» — 2019. Конкурс проводився для різних вікових груп молоді (студенти закладів професійно-технічної освіти; студенти закладів вищої освіти), яка цікавиться і займається вивченням комп'ютерної графіки і анімації. Організаторами конкурсу були Лабораторія використання інформаційних технологій в освіті при кафедрі інформатики Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка (Україна), Академія Яна Длугоша (Польща), Білоруський державний педагогічний університет імені М. Танка (Білорусь). Автори кращих робіт нагороджено дипломами переможців, а всіх учасників Конкурсу та їх керівників відзначено сертифікатами.  До участі у   Конкурсі готували студентів к.п.н. Кисельова О.Б., к.п.н. Морквян І.В., к.п.н. , доцент, Хміль Н.А..

ВІТАЄМО переможців у різних номінаціях! 

Серед студентів закладів вищої освіти дипломи отримали у номінації Комп’ютерна графіка: Растрова графіка:

3 місце – Брілліантов Антон Олександрович 511іт;   Кислий Артем Володимирович 411ін; 

у номінації  Комп’ютерна графіка: Фотоколаж: 2 місце – Лисак Олена Сергіївна 211ін; 

3 місце – Глущенко Людмила Миколаївна 411ін; Гречихіна Наталія Віталіївна  11ітз; Приткова Катерина Валеріївна  311ін. 

 у номінації Комп’ютерна анімація:   2 місце – Приткова Катерина Валеріївна 311ін.

Серед студентів закладів професійно-технічної освіти  дипломи отримали у номінації Комп’ютерна графіка: Растрова графіка 2 місце – Ляшенко Лілія Віталіївна 11по.

У  номінації Комп’ютерна графіка: Фотоколаж: 1 місце – Литвин Єлизавета Анатоліївна 11по.

12 квітня 2019 року відбулось голосування за кращу роботу  конкурсу колажів  “Школа майбутнього”. 

Якою буде школа через 10 або навіть 100 років? Не зошит, а екран? Не вчитель, а робот? 

Протягом тижня студенти відвідали майстер-клас  щодо створення онлайн-колажів з допомогою сервісу Canva, створювали колажі, де проявили всю свою фантазію та креативність! Нарешті переможців обрано! 

Традиційно Тиждень факультету – це свято творчості та інновацій! Викладачі та студенти факультету – кращий доказ цього!

12 квітня 2019 року відбулась справжня Віртуальна подорож «Space Informatics». Всі бажаючі мали змогу відсканувати QR-коди на експонатах виставки та здіснити мандрівку цікавим світом інформатики. 

11 квітня 2019 року  всі бажаючі представили свої таланти на виставці поробок.  Студенти та викладачі нашої кафедри мають різноманітні захоплення: бісероплетіння, малювання, в'язання. Вони – яскраві особистості з цікавими хобі!

11 квітня 2019 року  відбулись он-лайн дебати "Сучасний вчитель – яким він має бути?" Відповідальні: Морквян І.В., Хміль Н.А.  Метою заходу було обговорення ролі учителя, що змінюється згідно до вимог Нової української школи, та вимог до його підготовки. Захід був проведений у форматі телемосту за участю студентів нашої академії (211ін групи) та Красноградського коледжу. 

10 квітня 2019 року в аудиторії панували захоплення та гарний настрій на майстер-класі «Створення інтерактивних вікторин і опитувань», проведеному Кисельовою О.Б., Риковою Л.Л., Хміль Н.А.. Його метою було познайомити із різноманітними сервісами, які допоможуть швидко здійснити опитування чи організувати вікторину. Протягом подорожі можливостями онлайн-сервісів викладачі факультету та студенти прийняли участь у захопливій вікторині «Своя гра!», яка була присвячена цікавим фактам з інформатики, сучасним проблемам інформаційного суспільства. Студенти мали змогу проявити ерудицію, професійні знання і навіть інтуїцію. Наприкінці заходу всі змогли висловити свою думку з приводу впровадження сервісів створення вікторин та опитувань за методом «6 капелюхів де Боно» з допомогою кольорових кубиків Лего.

9 квітня 2019 року  проведено усний науково-популярний журнал «Видатні постаті інформатики» (Відповідальні: Гирка І.В., Кравченя А.О., Нікольський С.Б., Русскін В.М.). Мета заходу: познайомити з видатними постатями інформатики; підвищити інтерес до історії інформатики та створення нових ідей в світі інформатики; формувати навички використання пошукових систем; розвинути навички самостійної роботи та активізації творчої діяльності у студентів. У створенні усного журналу приймали участь студенти з цікавими доповідями та фактами про відомі постаті інформатики, а саме: Жученко А. (31ср), яка розповіла про 10 цікавих фактів із життя Білла Гейтса; Вожжова Є. (31ср) доповіла про Грейс Мюррей Гоппер, яка була відомою тим, що, окрім створення компілятора, вона навчала молодь, слідкувала за їх розвитком і часом спонукала їх ризикнути, щоб вони не втрачали шансів; Данилюк О. (211ін) про Блеза  Паскаля; Олійнікова І. (211 ін) про Аду Лавлейс; Каплун Д. (31 ср) - Анісімова А. В.; Кантемир І. (31ср) - Лебедєва С.О.; Кужелева К. (31ср) знайшла цікаву інформацію та поділилася з нами за допомогою відео про Касперського Е.В.; Баранова Є. (31ср) - про Ларі Пейджа; Данилюк А., Калініна Ю., Швецова І. (111 ін) - про Єршова А.П. та Глушкова В.М.; Сєвостьянова А. (31ср) розповіла та показала відео про поради Стіва Джобса, як досягти успіху у житті. 

9 квітня 2019 року  відбувся Майстер-клас зі створення онлайн-колажів (відпов. Хміль Н.А.). Його метою було опанування студентами технологією створення онлайн-колажів у сервісі Canva. Студенти груп 111ін, 111ср, 211ср із захопленням створювали власні колажі за темою «Школа майбутнього». Кращі роботи були представлені до конкурсу творчих робіт студентів. 

08 квітня 2019 року викладачами кафедри інформатики Морквян І.В. і Риковою Л.Л. проведено методичний семінар «Технологія BYOD та її застосування в освітньому процесі». Метою заходу було ознайомлення з сутністю технології BYOD (принеси свій власний пристрій) та способами її застосування в освітньому процесі. Активну участь взяли студенти груп 211ан, 411ан, 111ін, 211ін, 311ін та викладачі кафедри іноземної філології Бельмаз Я.М. та Міщенко О.А. Під час семінару студенти та викладачі взяли участь в онлайн-опитуванні з використання  власних мобільних пристроїв. З великою зацікавленістю розв’язували завдання, що були зашифровані за допомогою QR-кодів. І нарешті, учасникам було запропоновано перенестись до віртуальної квест-кімнати. Для відкриття її дверей гравцям слід було проявити кмітливість та згадати деякі факти з різних галузей. Під час підведення підсумків учасникам пропонувалось висловити свою думку щодо доцільності застосування технологія BYOD в освітньому процесі за методом «6 капелюхів де Боно».

ТИЖДЕНЬ ФАКУЛЬТЕТУ СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК ТА ІНОЗЕМНОЇ ФІЛОЛОГІЇ

06 квітня 2019 року завдяки профкому ХГПА викладачі кафедри мали змогу здійснити екскурсію до мальовничого міста Тростянець Сумської області. Цікаві розповіді екскурсовода у краєзнавчому музеї, музеї шоколаду, Палац Голіцина, Круглий двір та активний відпочинок у дендропарку "Нескучне" залишили незабутній слід у душі викладачів. 

04 квітня 2019 року відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі "ІКТ в освіті" (http://icte.mdpu.org.ua/ ). 

Вітаємо ПРИТКОВУ КАТЕРИНУ ТА ТАЛАВИРЮ КАРІНУ,

 їх наукового керівника к.п.н. Морквян І.В.

 з почесним ІІІ місцем, 

яке дівчата посіли за результатами публічного захисту наукової роботи у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького.

Бажаємо нашим талановитим студенткам та їх керівникові творчого натхнення, нових відкриттів 

на науковій та викладацькій ниві!

28.03.2019  в рамках Турніру з інформатики відбулась зустріч з майбутніми абітурієнтами. Викладачі (Золочевська М.В., Кисельова О.Б.) провели профорієнтаційні бесіди з учнями та розповіли про  умови вступу та особливості навчання на спеціальності Середня освіта (Інформатика).

04 березня 2019 року з нагоди святкування 8 Березня викладачі  кафедри провели Круглий стіл "Жінки-науковці", а також відвідали боулінг і отримали заряд позитиву та бадьорості. 

28 лютого 2019 року відбувся Методичний семінар "Платформи MOOC для формування загальних і професійних компетентностей викладача", проведений викладачами кафедри інформатики (Золочевська М.В., Хміль Н.А., Кисельова О.Б.). Метою заходу було ознайомлення студентів та викладачів академії з явищем MООС -  Відкритими онлайн курсами, які є безкоштовними та забезпечують навчання з різних предметів і відкриті для всіх, хто має доступ до комп'ютера та Інтернету. Їх мета  - об'єднати студентів між собою та з викладачами.  Учасники семінару мали змогу з'ясувати можливості та переваги МООС та обрати для себе платформи з курсами професійного спрямування.

26 лютого 2019 року викладачами кафедри інформатики (Кисельова О.Б., Золочевська М.В., Рикова Л.Л.) проведено Методичний семінар "Використання сервісів створення інтерактивних вікторин і опитувань в освітньому процесі", метою якого було ознайомити викладачів та студентів із сучасними цифровими інструментами підтримки освітнього процесу, зокрема  сервісами створення інтерактивних вікторин і опитувань. Особливо зацікавили всіх учасників семінару можливості сервісу FlipQuiz  для позакласної виховної роботи, які продемонструвала студентка 411ін групи Глущенко Людмила. Студенти із задоволенням прийняли участь у вікторині "Моя Україна", яка  містила питання про історію та традиціє рідного краю.

18 лютого 2019 року студенти  разом із професором кафедри інформатики Золочевською М.В. у дивовижній країні Франсильванії (Харків) отримали безцінний досвід реалізації ідей "Edutainment" (навчання через розвагу, гру) у спеціально створеному діяльнісному навчальному середовищі. Саме тут діти можуть знайти багато цікавого і корисного для себе, відкрити світ професій і зрозуміти, звідкіля беруться речі, що їх оточують. Ми пишаємось студентами групи 211ін Ірою Костенко та  Олею Данилюк , які стали невід'ємними частинками цього неймовірного проекту. 

16 лютого 2019 р.  традиційно відбувся день вікритих дверей у Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради. У теплій атмосфері відбулась зустріч як з адміністрацією академії, так і з викладачами кафедри інформатики та студентами, які поспілкувалися з майбутніми випускниками та їхні батьками щодо вступної кампанії на спеціальності академії.  Була надана вичерпна інформація щодо спеціальності Середня освіта (Інформатика) (освітній рівень бакалавр) та Комп’ютерні науки  (освітній рівень магістр), рекламні буклети та відеоматеріали.  

Ласкаво просимо на навчання до ХГПА!

12.02.2019 року Хміль Н.А., к.пед.наук, доцент, завідувачем кафедри інформатики, проведа методичний семінар "Створення веб-портфоліо студента", метою якого було визначити розкрити педагогічні можливості щодо застосування портфоліо у вищій школі та обґрунтувати реалізацію веб-портфоліо як засобу формування професійної готовності майбутніх учителів до використання хмарних технологій в освітньому процесі. До заходу залучилися як студенти, так і викладачі академії.  Для створення веб-портфоліо учасникам семінару пропонувалося застосовувати хмарні сервіси для збереження та роботи із різними файлами, для створення блогу користувача,  для створення сайтів та  Інтернетресурс для перегляду, завантаження та розміщення відеороликів.

Захоплюючий процес створення  веб-портфоліо надав поштовх до систематизації та визначаення прогресу власних навчально-професійних досягнень як студентів, так і викладачів, що сприятиме в майбутньому активізації їх творчої діяльності та забезпечить зростання рівня сформованості ІК-компетентності. 

30 січня 2019 року у інтерактивному навчально-тренiнговому кабінеті було проведено кафедральний захід семінар-практикум “Новий освітній простір – складова сучасного шкільного середовища” для викладачів кафедри педагогіки та природи, який підготувала Борзик О.Б. та Упатова І.П.

28 січня 2019 р. у опорному закладі Барвінківській ЗОШ I-III ступенів №1 відбулась профорієнтаційна зустріч учнів 9-11 класів із кандидатом педагогічних наук, доцентом кафедри інформатики О.Б. Кисельовою.  З найкращими побажаннями на адресу академії виступили заступник директора з навчально-виховної роботи Г.В.Щолок та  вчитель інформатики  А.І.Пересада. Майбутні випускники отримали корисну інформацію щодо особливостей вступної кампанії та навчання у академії.


26 січня 2019 р. відбувся день вікритих дверей у Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради.

Майбутні випускники та їхні батьки зустрілись з адміністрацією вишу, викладачами, зокрема кафедри інформатики, які  надали вичерпну інформацію щодо умов вступу на спеціальності академії. 

Викладачами кафедри інформатики було представлено спеціальності Середня освіта (Інформатика) (освітній рівень бакалавр) та Комп’ютерні науки  (освітній рівень магістр). Гостей дуже зацікавили продемонстрований фільм про факультет соціально-педагогічних наук та іноземної філології, рекламні буклети та матеріали. А головне - цікаві розповіді студентів про навчання та активне дозвілля в академії.

Сподіваємось побачити відвідувачів дня відкритих дверей серед наших студентів у 2019 році!

У січні 2019 року в рамках проведення профорієнтаційної роботи з учнями 9-11 класів Харківських загальноосвітніх навчальних закладів було проведено цикл зустрічей, зокрема: у Харківському НВК №112 (Кисельова О.Б., Зайченко А.), КЗ «ХСШ-інтернаті «Ліцей «Правоохоронець»» ХОР (Кисельова О.Б., Давидкіна О.), Старомерчицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів, смт. Старий Мерчик Валківського р-ну (Андріанова Я.),  Харківській ЗОШ № 122, Харківській гімназії №165 (Золочевська М.В.). Викладачі розповіли учням про особливості академії, відповіли на запитання та запросили на День відкритих дверей. 

17 січня 2019 року розпочалася робота у інтерактивному навчально-тренiнговому кабінеті з семінару для викладачів. На семінарі Морквян І.В. провела первинний інструктаж з техніки безпеки та ознайомила з оснащенням кабінету. Для демонстрації можливостей програмного забезпечення, яке можна використовувати при проведенні уроків у першому класі із урахуванням концепції Нової української школи (НУШ), Морквян І.В. було проведено фрагмент уроку з математики 1 класу. При цьому використовувались: інтерактивна дошка та програмне забезпечення «Розумники», яке встановлено на комп’ютері вчителя та планшетах. Також за допомогою програмного забезпечення FlowWorks було створено інтерактивну презентацію, яка дала змогу показати можливості використання інтерактивної дошки. Викладачам пропонувалось самостійно спробувати виконати завдання, пропоновані на дошці. 

Для безпосереднього ознайомлення з програмою «Розумники» та можливими способами її використання під час проведення уроків із української мови, навчання грамоти, математики або логопедії викладачам було видано планшети-трансформери, які призначені для роботи учнів першого класу, та запропоновано до виконання деякі завдання для знайомства з новим матеріалом та його закріплення. Ірина В’ячеславівна звернула увагу викладачів на можливий спосіб здійснення контролю за результатами виконання учнями цих завдань. 

За проханням Оловаренко О.І. подібний захід було проведено також і для студентів 32по та 20 січня 2019р. для 211по груп.  Було продемонстровано зміст диску «Smart-кейс вчителя», що надавався разом із програмним забезпеченням. На диску міститься медіатека вчителя (ПЗ FlowWorks для створення презентацій) та методичні рекомендації використання електронних освітніх ігрових ресурсів у навчально-виховному процесі початкової школи за концепцією НУШ. Після заходу викладачам пропонувалось скопіювати ці матеріали для детального ознайомлення. 

17 січня 2019 року  викладач кафедри інформатики Кисельова О.Б.  зустрілась  з учнями 9-11 класів ЗОШ №2 у м.Барвінковому Харківської області.  Майбутніх абітурієнтів було запрошено на День відкритих дверей, який відбудеться 26 січня, а також  надана вичерпна інофрмація щодо умов вступу та навчання у Харківському коледжі та ХГПА.

29.12.2018 у рамках благодійної акції "Подаруй новорічний настрій захиснику", організованої викладачами кафедри інформатики, студенти привітали у Харківському шпиталі поранених бійців з прийдешніми новорічними святами.  Воїни подякували за новорічні поробки, зроблені своїми руками, та листівки з побажаннями швидкого одужання та добра. Нехай мир і благополуччя запанують в Україні, і всі наші захисники живими і здоровими повернуться в свої сім'ї!!!

20.12.2018 р. відбулась  урочиста церемонія вручення дипломів магістра випускникам ХГПА, на якій ректор Галина Федорівна Пономарьова щиро висловила слова привітання  з успішним завершенням навчання та відмітила, що випускники академії – це завжди енергійні, амбіційні та талановиті фахівці, які обов’язково займуть вагоме місце в освіті.

Щиро вітаємо випускників з отриманням дипломів та бажаємо впевнено і рішуче крокувати до нових звершень, легко долати усі перешкоди на шляху до мети та стати успішними освітянами, які будуватимуть нову, заможну, європейську Україну!  

 19.12.2018р. пройшла виставка "Новорічний креатив" в рамках благодійної акції "Подаруй новорічний настрій захиснику". 

Студенти академії під керівництвом викладачів кафедри створили своїми руками новорічні поробки та буклети щодо їх покрокового створення. Крім того, студенти підписали вітальні листівки з найкращими побажаннями та словами підтримки воїнам.  

8.12.2018р. та 14.12.2018р. відбулись захисти магістерських робіт студентів заочного та денного відділення спеціальності 122 Комп’ютерні науки. У поданих наукових дослідженнях доповідачі представили та захистили свої доробки у вирішенні актуальних проблем сучасної освіти в умовах інформаційного суспільства. Вітаємо наших магістрантів з успішним захистом!  

08.12.2018 р.  у Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради. відбувся традиційний  

День відкритих дверей.

Викладачі кафедри інформатики представили спеціальності Середня освіта (Інформатика) (освітній рівень бакалавр) та Комп’ютерні науки  (освітній рівень магістр), які зацікавили майбутніх абітурієнтів та їх батьків.

Гості мали можливість познайомитись з адміністрацією вишу, викладачами, отримати вичерпну інформацію щодо  спеціальностей, умов вступу до академії.  Студенти поділились досвідом навчання та активного дозвілля.

Будемо раді бачити відвідувачів дня відкритих дверей серед наших студентів у 2019 році!

30.11.2018 р. відбувся захист звітів з  педагогічної практики "Позакласна виховна робота з інформатики". Студенти 211ін групи під керівництвом доцента кафедри О.Б.Кисельової проводили свої перші виховні заняття з учнями початкових класів у Харківській гімназії №83.  Протягом проактики студенти отримали безцінний досвід.  Учні та вчителі базових шкіл з нетерпінням чекають нових зустрічей. 

27.11.2018 року пройшло нагородження переможців за підсумками

 Конкурсу студентської наочної пропаганди «Здоровий спосіб життя" на тему "Рух - це життя". 

Під керівництвом викладачів кафедри інформатики студенти створили презентації, відеоролики та фільми, які розкривали актуальну проблему сьогодення.

Студенти всіх факультетів активно прийняли участь у даному конкурсі. Особливу подяку отримали викладачі кафедри iнформатики Кисельова О.Б. та Морквян І.В., пiд керівництвом яких було представлено найбільше конкурсних робіт. 

Переможці конкурсу у номінаціях

 «Презентація»: І місце – Алшанова Г. 211по; ІІ місце – Логутова В. 211ін; ІІІ місце – Насєдкіна В. 211по

 «Відеоролик»: ІІ місце – Пащенко Д. 111кд ;  ІІІ місце – Глущенко Л. 411ін.

 «Відеофільм»:  І місце – Крецу Г. 511по;  ІІ місце – Чаленко А. 611іт; ІІІ місце – Олійникова І. 211ін;  Федорчук А. 211кд.

Переможці були нагороджені солодкими призами вiд Профспілкового комiтету ХГПА.

22.11.2018 року у рамках Усеукраїнської науково-практичної конференції «ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ ТА СОЦІАЛЬНІ АСПЕКТИ ВДОСКОНАЛЕННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ» к.п.н., старшим викладачем кафедри інформатики Морквян І.В. проведено майстер-клас "Створення електронних підручників з допомогою програми Tyrbosite".

 5-16.11.2018 року доцент кафедри Кисельова О.Б. успішно пройшла  Міжнародне наукове стажування для освітян «Академічна доброчесність: виклики сучасності»» на базі Духовної Академії Університету С.Вишинського  UKSW спільно із Польсько-українською фундацією “Інститут Міжнародної Академічної і Наукової Співпраці” (IIASC) та Фундацією АDD у м. Варшаві, Польща. 

10-28.09.2018 року професор кафедри Золочевська М.В. пройшла Міжнародне стажування «New and innovative teaching methods» на базі Краківського економічного університету у       м. Краків, Польща. 

25.09. 2018 року відбулося  засідання ШКОЛИ МОЛОДОГО ВИКЛАДАЧА  на тему «Створення електронних підручників у програмі «Tyrbosite» 

за участі кандидата педагогічних наук, старшого викладача кафедри інформатики Морквян Ірини В’ячеславівни.


1 вересняДень знань – особливе свято не лише для школярів, студентів, а й для вчителів, викладачів та батьків.  Це день завжди яскравий, насичений емоційністю та хвилюючою атмосферою!  Прийміть теплі привітання та щирі побажання! 

З початком нового навчального року! Успіхів на ниві науки та знань!

28.08.2018 відбувся обласний серпневий педагогічний форум, що відбувся в Харківському національному університеті імені В.Н.Каразіна та зібрав понад 600 учасників. Це вчителі, керівники закладів освіти, представники відділів освіти з усіх районів та міст області.   Прийняли участь у заході і голова області Юлія Світлична та перший заступник Міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець.  Значну частину обговорень присвятили питанням реформування освіти та, зокрема, реалізації «Нової української школи».  Володимир Ковтунець, перший заступник Міністра освіти і науки України , відзначив, що Харківщина, на сьогоднішній день, одна із кращих областей за якістю освіти. 

24.08.2018 року викладачі кафедр інформатики прийняли участь у покладанні квітів до пам'ятника долучилися до святкування 27-ї річниці незалежності України та взяли участь в урочистому покладанні квітів до монументу Незалежності на площі Конституції.