Квест

"Безпечний інтернет"

9 лютого 2021 року - Міжнародний день безпечного інтернету

День безпечного Інтернету (SID) організовано мережами Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпеки та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми та молоддю. День Безпечного Інтернету відзначається на другий день другого тижня другого місяця щорічно. День безпечного Інтернету націлений не тільки створити безпечний Інтернет, а й також кращий Інтернет, де кожний\кожна може використовувати технологію відповідально, у дусі поваги, критично та творчо.

Факти щодо використання цифрових технологій у повсякденні

Американський дослідницький центр Pew оприлюднив статистику: середньостатистична дитина проводить більше часу в електронних медіа, ніж у школі, а чверть підлітків знаходиться онлайн практично цілодобово.

За результатами дослідження CHILD WISE, у цивілізованих країнах спостерігається така тенденція: діти віком від 5 до 16 років проводять перед екраном у середньому 6,5 год/день. Це у 2,5 рази більше у порівнянні з 1995 роком.

Цифрові медіа все щільніше входять у повсякденне життя, в результаті чого віртуальність і реальність взаємно проникають одна в одну. Але до яких наслідків це може призвести?

Результати дослідження ESPAD в Україні

Візьмемо для прикладу опитування ESPAD, проведене міжнародною організацією UNISEF у 2015 році. Воно стосувалося поширення та загальних тенденцій тютюнопаління, алкоголю та інтернет-залежності серед підлітків України. Для яких переважно цілей використовують інтернет українські школярі? Результати дослідження наведені на графіку:

Отже, найбільше часу українські підлітки проводять у соціальних мережах. Але це, скоріше, загальнонаціональна тенденція. Як зазначають офіційні ЗМІ, Україна входить у п'ятірку країн, інтернет-користувачі яких активніше відвідують соціальні мережі (81%). При цьому в таких країнах, як Великобританія, США, Німеччина, не дивлячись на більшу загальну кількість інтернет-користувачів, число відвідувачів соціальних мереж значно нижче.

Окрім того, понад 25% підлітків знаходяться у мережі понад 6 годин на добу!

Отже, Інтернет для усіх нас став частиною нашого життя, але для багатьох він став життям. Щоб так кардинально не змінювати його пропоную розглянути Інтернет під різними кутами. Усі групи працюють разом при виконанні наступних завдань.

Розгадаємо для початку кросворд на знання елементів роботи в Інтернеті.

А тепер спробуємо визначити загальні правила поведінки в інтернеті.

А тепер Вам надається змога ознайомитися в більш тісному контакті з різними несприятливими ситуаціями, які можуть трапитися в Інтернеті. Кожна група має виконати усі 3 завдання лише починати потрібно із завдання, що має номер вашої групу , потім переходити до наступного. Але перед переходом за посиланням повністю прочитайте завдання бо вам потрібно буде віднайти ключове слово, що відповідає напрямку інтернет-небезпеки. Успіхів.

Завдання для першої підгрупи.

Перейти за посиланням тут. Скласти пазл, розглянути малюнок та прочитати визначення. Визначити термін, що зашифрований - це буде ваше перше ключове слово.

Завдання для другої підгрупи.

Перейти за посиланням тут. Розподілити опис ситуації по відповідним категоріям. Після правильного розподілу ви отримаєте змогу передивитися відеоролик про правила організації безпечної роботи в інтернеті. При перегляді зверніть увагу на пароль, який буде зустрічатися під час розповіді. Це буде ваше друге ключове слово.

Завдання для третьої підгрупи.

Перейти за посиланням нище. Визначити, яке слово найчастіше зустрічається у переглянутих відео - воно і буде ключовим.

Заповніть ГУГЛ форму із знайденими вами ключовими словами

Але в інтернеті є і чудові моменти

Корисні інтернет посилання для самостійного опрацювання

https://www.youtube.com/watch?v=mR5JjcXFT3o

https://youtu.be/j3y4HA4pRXo

https://www.youtube.com/watch?v=QugooaNRnsk&feature=emb_logo

7 мультфільмів про інтернетзалежність дітей.


З 2008 року на міжнародному рівні було визнано інтернет-залежність реальною хворобою, головними проявами якої є:

  • постійне бажання бути онлайн;

  • роздратованість при відсутності доступу до мережі;

  • відсутність бажання відволікатися від віртуального простору;

  • максимальне фіксування подій життя у віртуальній реальності (світлини, переміщення, думки тощо)

  • порушення уваги;

  • відмова від їжі або нерегулярне харчування;

  • відмова від «живого» спілкування;

  • конфлікти з оточуючими, які не розділяють надмірне захоплення інтернетом тощо.