Poradnik

Poradnik, to miejsce porad dla naszych stałych ODBIORCÓW. Znajdą tu Państwo porady na takie tematy:

- Jak? Jak kupić aby nie przepłacić?

- Od kogo? Od kogo kupić aby nie przepłacić?

A oto powód dla którego utworzyłem poradnik. Będziemy go wspólnie z ODBIORCAMI wzbogacać treścią, ku przestrodze dla wiedzy wszystkich moich ODBIORCÓW. "Kupuj u mnie, u mnie kupisz zdecydowanie taniej" - to nie marketingowy slogan - to są fakty... a teraz krótka historia z życia wzięta.

Za udział w tworzeniu poradnika z góry serdecznie dziękuję.

Krzysztof Klee - Właściciel

Krótka historia z życia wzięta. Jest to moja korespondencja z jednym z potencjalnych ODBIORCÓW, którego zaprosiłem do współpracy.

Ja. Otrzymałem e-maila z pytaniem, jaka cena folii? W odpowiedzi odpisałem pytając - jakie parametry? Strona pytająca (nie znałem ODBIORCY) odpowiedziała merytorycznie, podała parametry pod wycenę...

Odbiorca. Dotychczas kupowałem folię stretch, ręczną, transparent, 23 mic, o wadze rolki - 3.0 kg. Ilości paletowe (288 rol.)

Ja. W kilka minut odesłałem maila z aktualną wyceną. Minęła godzina, dwie, dzień i kolejny dzień - żadnej odpowiedzi - więc wysłałem pytanie - czy wycena dotarła do Pana i jaka jest decyzja w odniesieniu do zaproponowanej ceny?

Odbiorca. Tak, wycena dotarła, jednak nie zamówię u Was bo jest drożej!!!

Ja. Wiedząc co w trawie piszczy kontynuowałem korespondencję zadając potencjalnemu ODBIORCY kolejne pytanie - czy wie Pan ile na rolce jest netto folii, czy porównując cenę porównuje Pan parametr wagi gilzy - ile waży tekturowa gilza?

Odbiorca. Nigdy tego nie sprawdzałem.

Ja. Zawsze należy sprawdzać wagę całkowitą folii i wagę gilzy na którą nawinięta jest folia. Dostawcy stosują różne gilzy, o różnej wadze, co wpływa na wagę netto folii w konsekwencji na ostateczną cenę za rolkę. W pierwszej dostawie dostarczą poprawnie w każdej kolejnej dostarczą na kg gilzie - jest to nagminna praktyka. Czy mogę poprosić o zdjęcie rolki?

Odbiorca. Przesłałem Panu zdjęcie rolki jaką kupowałem dotychczas.

Ja. Dziękuję, ze zdjęcia niezbicie wynika, że gilza waży co najmniej 800 gr, być może nawet 1.0 kg, jest potężna, gruba, papierowa. Praktycznie więcej waży sama tektura niż folia. Trudno w takim przypadku porównywać ceny i podjąć racjonalną decyzję od kogo odkupić? Przesyłam Panu naszą rolkę, proszę porównać.

Odbiorca. Faktycznie na zdjęciu Pana rolki jest odwrotnie, dużo folii mało kartonowej gilzy, nie zdawałem sobie z tego sprawy dopóki nie przeczytałem Pana poradnika - dziękuję - kupujemy zatem od Pana, proszę o dostawę palety 288 rol.

Ja. Folia zapakowana i wysłana. FV znajduje się pod listem przewozowym.

Ja. Co jeszcze możemy dla Pana zrobić aby zawsze kupił Pan taniej, a co Pan może dla nas zrobić po otrzymaniu naszej dostawy. Prosimy odpowiedzieć w formie oceny - prosimy odpisać po sprawdzeniu jakości oraz wagi.

Odbiorca. Witam! Panie Krzysztofie, zgodnie z Pana sugestią odpowiadam. Towar odebrałem, jestem w szoku - cena, jakość rewelacyjna, waga netto zgodna z deklarowaną, waga gilzy zgodna z deklarowaną, dostawa w ustalonym terminie - następnego dnia. Do tej pory czekałem co najmniej 7 dni. Przepraszam jest mi poprostu wstyd, że tak łatwo dałem się oszukiwać przez tyle lat pseudo DOSTAWCY. Miał Pan rację pisząc, "czasami targujemy się o grosze a nieświadomi przepuszczamy tysiące" Dziękuję, dziękuję przede wszystkim za upór i konsekwentne działanie w kierunku przebudowania MOJEJ ŚWIADOMOŚCI - teraz już wiem co w trawie piszczy? Jestem Pana klientem na zawsze.

Pozdrawiam. Jerzy Szymańczak.

Jeszcze jeden mądry tekst z Pana witryny. Od dziś w pełni się z Panem zgadzam.

"Czasami tak niewiele trzeba aby tak wiele można było"

Ja. Dziękuję Panie Jerzy. Jest Pan przykładem kolejnego mojego ODBIORCY, który uwierzył w ten zapis...

U nas drogi jest tylko Klient - więcej porad

Pozdrawiam Krzysztof Klee.