Етика


Тема "Що означає бути громадянином своєї держави". Урок №19 стр.107-111

.URL встречи: https://meet.google.com/ueu-zwcs-waq

Д/з: написати 3-4 пункти, що ви можете сьогодні зробити для своєї держави?

Тема "З чого починається людська досконалість". Урок №20 стр.112-118.

URL встречи: https://meet.google.com/src-nitm-nwd

Цікавинка

Найвища вершина в світі - Еверест, а найвища точка України - гора Говерла.

Щоб піднятися на гори Людяності, потрібно сформулювати Золоте правило моралі: «Стався до людей так, як ти хочеш, щоб ставилися до тебе».

Д/з: прочитати оповідання "Горбатенька" п-к стр.118 та написати чи вважаєте ви важливим для себе дотримання правил етикету? Відповідь обгрунтувати.


08.02.2022. Тема "Що таке пристойність" Урок №20 стр.114-116

.Пристойність - ввічливість, гарні манери, повага до людей, охайний вигляд, усе, що відповідає загальноприйнятим правилам поведінки.

Пристойна поведінка - це допомога іншим, доброзичливе ставлення до інших, повага до людей, охайний зовнішній вигляд. Подорож продовжується. На карті в нас - ліс Моральності. Щоб зайти до лісу, потрібно знайти вихід із запропонованих ситуацій

Притча про двох вовків

Колись давно старий індіанець відкрив своєму онукові одну життєву істину. У кожній людині відбувається боротьба, дуже схожа на боротьбу двох вовків. Один вовк - це зло, заздрість, ревнощі, туга, егоїзм, амбіції, брехня. Інший вовк - це добро, мир, любов, надія, істина, доброта, вірність...

Маленький індіанець, зворушений до глибини душі словами діда, на хвильку замислився, а потім запитав:

— А який вовк зрештою перемагає?

Старий індіанець ледь помітно посміхнувся і відповів:

— Завжди перемагає той вовк, якого ти годуєш.

Д/з: опрацювати ситуації п-ка стр.115-116; підготуватись до к.р.




05.04.2022. Тема "Що можна прочитати в погляді"

12.04.2022. Тема "Що означає бути вдягненим доречно." Урок №27-28. стр. 152-160.

URL встречи: https://meet.google.com/ggp-hcru-psw

Роль вишивки в українському національному костюмі.

Предметом народного мистецтва завжди вважалася українська вишивка. Вона широко використовувалася в народному костюмі і в побуті. Вишивка українського костюма багата і різноманітна.

Нею прикрашали жіночі і чоловічі сорочки, верхній одяг, головні убори. Мотиви орнаментів, композиції, кольори передавалися з покоління в покоління, стаючи традиційними. Орнаментальні мотиви були геометричними (ромби, розетки, зірки), рослинними. Популярною була ви-

шивка гладдю. Цей мотив характерний як для рушників, так і для килимоткацтва, поширеного в Україні повсюдно.

Вишивкою в Україні займалися виключно жінки. Для цієї роботи використовувався кожен зручний момент: посиденьки, на які дівчата збиралися довгими осінніми і зимовими вечорами, години відпочинку від польових робіт.


Одяг був своєрідною характеристикою вміння дівчини, її працьовитості. В одній із народних пісень сестра радить братові вибирати наречену, яка має ту перевагу, що вона «вмiє шити-вишивати i гарних пісень співати».

Жіночий одяг прикрашався надзвичайно красиво. Цвітаста плахта, вишита ретельно підібраними ніжними тонами, яскравий корсет, шовковий фартух, барвисто вишита сорочка — у такому одязі дівчина ви-глядала дуже красиво, нагадуючи букет живих квітів. Звичайно, не всі дівчата в той час мали одяг із тонкого полотна; бідні одягалися в сорочки з грубого полотна, але багатством оздоби їхній одяг не поступався одягу багатших.

Д/з:написати перелік українського національного одягу.

19.04.2022. Тема "Що таке мода і стиль". Матеріал п-ка пункт №2 стр.154-155. Переглянути відеоматеріал за посиланням. Д/з: написати.ю що означає , коли кажуть "цей одяг тобі пасує".

26.04.22.Тема "Як треба поводитися в дні смутку та печалі"1. Опрацювати матеріал підручника § 29;

2. Записати дату та тему уроку у робочі зошити;

3. Прочитавши текст п.1 с.162 виписати у зошит 4-5 правил етикету, яких слід дотримуватися, відвідуючи хворого;

4. Усно дати відповіді на запитання:

- Яку основну мету переслідують люди, висловлюючи співчуття?

- Чому треба вміти висловлювати співчуття та втішати?

03.05.22.Тема "Якою має бути поведінка під час урочистостей". Урок № 30-31. (пункт1). Особливості при відвідуванні урочистої полії: 1. Створити відповідний настрій; 2. Ознайомитись з планом заходів; 3. Одугнутись згідно тематики урочистості;4. Дотриматись пунктуальності.

Д/з:скласти листівку-запрошення на День народження за зразком п-ка стр.171(з-ня№2).- письмово.

10.05.22. Тема "Про що треба памятати, відвідуючи громадські місця" Урок № 30-31. (пункт2). Переглянути відеоматеріал за посиланням https://youtu.be/MlVyuHUhGrI. Д/з: написати основні правила поведінки у громадських місцях.

24.05.22. Тема "Що потрібно памятати про подарунки". Загальні правила вручення подарунків


  • 1. Подарунок віддає тому, кому він призначений, той, хто дарує. Якщо з яких-небудь причин це зробити неможливо, слід або за погодженням перенести час вручення, або попросити віддати подарунок будь-кого іншого, заздалегідь вибачившись і обговоривши дане питання з одержувачем подарунка.

  • 2. При врученні подарунка не можна натякати на його вартість і зусилля, витрачені на його придбання.

  • 3. Особливу увагу слід звернути на упаковку. Красиво упакувати подарунок допоможуть в магазині, але якщо у вас є художній смак, то з цим завданням доцільно впоратися самому.

  • 4. При врученні подарунка слід бути щирим, ввічливим і тактовним.

  • 5. Якщо при врученні подарунка ви хочете підкреслити своє шанобливе ставлення до того, кому даруєте, то подарунок зазвичай вручається двома руками. Приймають подарунки в таких випадках теж двома руками.

  • Загальні правила при отриманні подарунків 1. Одержавши подарунок, необхідно подякувати за нього.

    • 2. Приймати подарунок треба з виразом задоволення, навіть якщо вручається річ, яка у вас вже є і вам вона не потрібна.

    • 3. Після отримання подарунка етикет рекомендує звільнити подарунок від упаковки і відкрити в присутності дарувальника. Думка про те, що це треба зробити тільки після відходу дарувальника, є помилковою.

    • 4. Слід пам'ятати, що подарунки у вигляді кондитерських виробів та цукерок треба відразу запропонувати присутнім .

    • 5. При прийомі подарунка не слід вимовляти фраз, що стосуються витрат, витрачених на його придбання, можливості отримання подібної речі ("Навіщо ви так витратилися!", "Не знаю, чи зможу я прийняти таку річ!" І т.д.).


Д/з: написати слова привітання для однокласника з нагоди закінчення 5-го кл.

31.05.22. Узагальнення за темою "Що означає дотримуватися норм етикету в повсякденному житті"

ЗАВДАННЯ

І. Ситуація №3 стр.182

ІІ. Ситуація №5 стр.182

ІІІ. Ситуація №2 стр.181