Де живе щастя:  міські історії               

Відгуки

РЕЦЕНЗІЯ. 2023. Тетяна Шарова. КОНЦЕПЦІЯ ЩАСТЯ АБО ДУМКИ СУЧАСНОЇ ЛЮДИНИ (на матеріалі повісті Галини Гузовської-Корицької «Де живе щастя: міські історії») / Гузовська-Корицька Г. Де живе щастя: міські історії. Повість. Тернопіль: Підручники і посібники, 2022. 62 с. Українські студії в європейському контексті. № 7, 2023. С. 434-440. 

2023/26/11. "Книжка Галини Гузовської-Корицької  "Де живе щастя :міські історії" поїде до миколаївського ліцею 55, щоб учні  в укритті під час повітряної тривоги читали більше українською. А проблеми батьків і дітей, минулого і сучасного, війни і миру, традиційного та інноваційного ,описані в повісті,точно не залишать байдужими ні дітей,ні дорослих.

Книжка-  квиток на форум "Сьогодні заради майбутнього:освіта у воєнний та післявоєнний час". Така ідея сподобалася,вона буде корисною і для закладів,де постраждали бібліотеки", - написала Віра Тарасенко, директорка Розівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. 

П.С. Галина Гузовська-Корицька. Пані Віро, дякую! Шляхетно, пані директорко! Переможемо й подбаємо про бібліотеку Вашої школи!

Ніна Шеденко разом з Галиною Гузовською-Корицькою.· 2.03.2023 р.

А ви знаєте, де живе щастя?

Якщо ні, то прочитайте добру, щиру розповідь про різдвяні пригоди двох друзів, теплі стосунки в сім'ї, дотримання народних традицій, сучасність і плани на майбутнє, війну та підтримку, мистецтво й уміння бачити головне в людині...

Історія особлива тим, що пересипана перлинами народної мудрості. Також вона описує безліч обрядів та традицій, пов'язаних із Різдвом.

Щасливого знайомства з місцем проживання щастя!

Дякую Галині Романівні за книгу! Нових звершень!

Svitlana Diachok почувається вдячною. 

1 березня 2023 р. 

Хто з нас не знає, що означає бути #на_сьомому_небі_від_щастя. Усі ми в пошуках щастя #де_живе_щастя з раннього дитинства до старості. А от Галина Гузовська-Корицька у своїй повісті легко, доступно і цікаво осмислює життя сучасних підлітків крізь призму родинних взаємин. Дякую авторці за подарунок, за побажання! Дякуємо Видавництво "Підручники і посібники" за цікаву презентацію книг!

27/02/2023. Тепер я знаю, "де живе щастя"! І перебуваю "на сьомому небі від щастя", бо тепер маю такі чудові книжки! Щиро дякую, дорога Галиночко Романівно Галина Гузовська-Корицька!  Творчого натхнення Вам і Перемоги! Україна разом! С.Молочко. 

Галина Гузовська-Корицька. 21 лютий о 18:12. У День рідної мови! Книжки вирушають до тих, хто закоханий в українське слово! До тих, кого манить  #Світ_навколо_нас, хто мліє від #Кульбаба_дід_чи_баба?, хто мріє побувати на #Сьомому_небі_від_щастя, і точно знає #Де_живе_щастя_міські_історії.

П.С. Читаєм українськю -допомагаємо нашим!

16.02. 2023. А що я казала? Нарешті! Дякую видавництву "Посібники і підручники" (Сергій Гап'юк Margarita Bilchuk , Marichka Gapiuk, Ірина Дворницька) за те, що вже може бути книжечка під рукою. Тепер можемо нюхати, гортати, читати... Замовляти. П.С. Усім, хто замовляв, - напишу. 

"Де живе щастя: міські історії" - повість для дітей, яка є продовженням захопливих історій героїв твору  "На сьомому небі від щастя" (до речі, на днях повість відзначена журі Літературного конкурсу Фундації Вільного Українського Університету (США)). 

Якби не війна... Якби не війна, то ми гортали б книжечку, нюхали, гладили. Читали. 

На сьогодні запрошуємо долучитися до акції #придбай_книгу_подаруй_надію героям твору "Де живе щастя міські історії" й діткам повернутися на Святвечір додому (5363 5420 1838 4868) і вже разом із Мізинчиком та Володькою Задиракою отримати дозу міського щастя на різдвяно-новорічні свята.               Більше 

У цирку (VI)

Різдвяні канікули добігали кінця. Володя настільки легко ввійшов у родину Задорожних, що на перший погляд здавалося, -  він є одним із. Невимушено  підтримував будь-яку розмову, не перебивав, а якщо щось не розумів, то перепитував, уточнював. І цього вечора, після повернення сестер із поїздки, з відкритим ротом слухав, як там. А там добряче припікало. Ворогам було не до свят.

‒ Ага. Й сам не гам, і вам не дам, ‒ зробив висновок від почутого з розповідей дівчат.

‒ Наші хлопці спеціально вмикали гучномовець із колядками, а самі залягали у бліндажі, ‒ ділилася Надійка. ‒ А ті звіріли. Гатили до сказу. Однаково це не зупиняло наших.

‒ А ви прямо на передову їздили? ‒ не втерпів хлопець. ‒ І ворога бачили?

‒ Темнота ти, Володю, ‒ перебив Богдан-молодший. ‒ Хто дівчат випустить на лінію вогню?

‒ От ще один досвідчений, ‒ з’язвила Віра. ‒ Ми й не мали наміру потрапити на передову.

‒ Догадуюся, з якою метою подалися в хурделицю в далеку дорогу, ‒ не змовчав брат.

‒ І з якою? – підоспіла на виручку сестрі Надійка.

‒ Дубовецькі тому причина, – випалив Богдан-молодший.

У кімнаті на якусь мить затихло. Дівчата розгублено глянули одна на одну. Рано чи пізно довелося б розкрити карти, однак у цей вечір не входило в їхні плани.

‒ І що тут дивного? ‒ порушив мовчанку Володя. ‒ Дехто сам натякав, що пора.

‒ То було до слова сказано, ‒ виправдовувався Мізинчик. ‒ Та я що? Я радий. Нарешті не одним чорнобривцем буду в дівочому квітнику.

‒ Доні, тепер уже вам не відвертітися, ‒ розпочав батько розмову. ‒ Це природний процес. Діти виростають, знаходять половинку. А якщо ще і свою, як мені вдалося, то дай Боже щастя за хвіст і вам піймати.

‒ Ага. Й так міцно тримати, як батько, ‒ щиро всміхнулася Марія.

‒ Дубовецькі ‒ гідна партія. Стільки років знайомі. Разом не один пуд солі з’їли. Дівчата, витримавши павзу, здалися. Переморгнувшись, Надійка виклала все, як на духу. Із Юрком і Олесем зустрілися, якраз ті прийшли з дозору. Побачення були недовгі. Домовилися, як тільки навідаються у відпустку, справлять заручини...

Справжність.

Волонтери (V)

Різдво колядувало. Володьку, хлопця, який виріс на традиціях, не так легко було чим здивувати. Однак другий день свят заповзав у душу подіями, які залишать слід у його душі надовго.

Спозаранку гість почув пожвавлення в будинку. Крізь ледь прочинені двері він побачив, як господарі пакували паперові ящики. Марія, знявши з плити велику каструлю, загортала у плед. Володя почув її бідкання: «Тільки б не остигли, а то підігріті вже не так смакуватимуть».

‒ Та твої голубці зметуть хлопці за милу душу, ‒ заспокоював Богдан-старший, допомагаючи перев’язувати пакунок. 

Володя вирішив утрутися у процес. Він упевнено ввійшов на кухню, привітався й запропонував: «Вам зайві руки потрібні?»

‒ Так точно, рядовий Задирака, ‒ відповів по-військовому чоловік. ‒ Твоя допомога на вагу золота, Володю. Це ми відчули за останні дні, відколи ти в нас гостюєш. Знаєш толк у всьому, ‒ підхвалював дядько.

‒ Та я що, то все звично, – ніяковів Володя від похвали. ‒ А кому це ви дарунки готуєте? Таку каструляку не один день їсти можна.

‒ Каструля ‒ не їстівна, а от те, що в ній, ‒ спецзамовлення, – засміявся Богдан, відставляючи вбік готовий пакунок.

‒ Дивина! ‒ не здавався підліток! ‒ І хто це замість холодцю й м’яса їстиме голубці у різдвяні свята?

‒ А, є такі особи, що обожнюють страви, які готує тітка Марія. ‒ Двічі на рік приймаємо замовлення.

‒ Та що ви все загадками? ‒ вхопився за мочку вуха гість. ‒ Із досвіду знаю, що після Різдва мало хто на голубці налягає. Я от... ‒ не встиг закінчити, бо в кімнату зайшов Мізинчик.

‒ Тримайте виноградний сік, ‒ промовив і поставив на стіл дві скляних банки. ‒ Іду ще й за яблучним.

‒ Бодю, я з тобою, ‒ запропонував Володя й кинувся в сіни одягати куртку й шапку. ‒ Ти мене точно введеш у курс справи.

Продовження...

Життєладність. 

Святвечірнє (ІУ)

Святвечірній ранок по-хазяйськи заглядав у всі кутки. Він нагадував, що не годиться боки вилежувати й ненав’язливо спонукав до приготувань. А роботи на сьогодні вистачало кожному.

Володька давно не спав. Він лежав у ліжку й очікував, коли в будинку заворушиться життям. Як тільки почув, що щось задзеленчало на кухні, зістрибнув із ліжка, одягнувся й вийшов із кімнати. На його кроки Марія повернула голову й винувато глянула: «Розбудила?»

– Доброго ранку, тітонько, – чемно привітався. – Я рання пташка. А в такий день гріх спати, коли свято на порозі.

Він заглянув у каструлю, звідки потягнуло приємним запахом.

– Пшеничку варите? – запитав знаюче.

Не дочекавшись відповіді, продовжив: «І бабуся з неї починали! Програмували достаток на цілий рік».

– І все ти знаєш, – дивуючись, засміялася Марія.

– Я ж сільська дитина. Змалку привчали, – по-дорослому відповів. – Я за гриби візьмуся. Можна? – запитливо глянув у вічі жінці.

– Не можна, а потрібно, – згідливо промовила Марія. – Спершу варто поснідати.

– Успію. Як сонько підійде. Спить без задніх ніг. А я ж обіцяв Вам допомагати. Як кажуть у Журавлиному: «Обрався грибом, то лізь у креплик», –знайшовся з відповіддю. 

Продовження...

Родинність.

Де живуть традиції (ІІІ)

Січневе надвечір’я настирливо заповзало в кімнату. Воно з обережністю осідало по кутках, наповнюючи таємничістю все навколо. Володька розплющив очі. Спросоння захвилювався, однак усвідомивши, де він, заспокоївся. Сьогоднішній день приніс купу вражень. Екскурсія, басейн – це лиш початок пізнання міського життя, в якому щоденно друг крутився  як та білка в колесі.

– Чудові батьки в Мізинчика, міцна сім’я, – розмірковував хлопець, прокручуючи стрічку нинішніх подій. – Взаємопідтримка, взаєморозуміння – ось що є основою родинної щасливості. Не забрав би Чорнобиль тата, то й у мене склалося б по-іншому, – з гіркотою подумав, витираючи непрохану сльозу.

Хтось тихенько постукав у двері.

– Заходьте, – запросив Задирака, підіймаючись із ліжка.

До кімнати заглянув Богдан.

– Відпочив? – поцікавився.

– Та я що, наробився? – відповів задьористо.

– Від вражень також можна втомитися, – по-дорослому зауважив Мізинчик.

– Воно то так, – згідливо промовив Володя. – Так солодко заснув!

Продовження... 

Традиційність.

Міцний горішок (ІІ)

Володя проснувся і смачно потягнувся. У кімнату несміливо напрошувався ранок. Щупальцями-промінчиками пролазив крізь штори й залишав слід на старовинній кованій вазі біля дверей, яка вабила зір. У правому кутку стояв стіл, на якому красувався новенький ноутбук. Володя пам’ятає, як дядько Михайло, хрещений батько  Богдана-молодшого, зробив подарунок похреснику.

Хлопець звернув увагу на світлину, обрамлену невеличким вишитим рушником, яка висіла над столом. З фото посміхалися люди поважного віку, на колінах яких сиділо хлоп’я. Малий правою рукою обіймав за шию чоловіка, а у лівій тримав світлину.

– Щасливий, – видихнув Володя, впізнаючи хлопчика.

Він зістрибнув на м’який  килим і підійшов до шафи, наповненої рідкісними виданнями.

У цей час до кімнати заглянув Богдан-старший.

– О! Та ти рання пташка! – привітався чоловік. – Як спалося?

– Добре спали, сухі встали, – не затримався з відповіддю Володя. – А це все ваші? – кинувши погляд у бік шафи, – поцікавився.

Продовження... 

Справжність.

У свято (І)

Потяг летів у туман. Так незвично було спостерігати, як у січні замість снігу земля вкривається густими туманами. Володя на склі виводив химерні візерунки.

– О! Та ти художник! – дивувався дядько Василь, попутчик.

– Та що ви! У Діда Мороза краще виходить, – ніяковів хлопець від похвали.

– Та де того морозу взяти? Скільки живу, а такої тепліні в січні й не пам’ятаю, – ділився.

– Природа протестує і мстить, – долучився до розмови сусід по купе.

За вікном мелькнув вокзал. Заскреготіли гальма.

– Приїхали! - почав витягувати сумки Василь. – Так, руйнація зачепила всіх і вся.

Він одягнув куртку й уже на виході побажав: «Бережімось від знищення душ у новолітті».

– Володю, може підкинути тебе на правий? – звернувся з пропозицією.

– Дякую вам. Мене друг зустріне, – ввічливо відповів підліток.

Продовження... 

Щирість.