Графічний дизайн у поліграфії

Урок  31.

Розробка дизайну постерів, афіш, флаєрів

Постер

Постер (англ. poster — «афіша, об'ява, плакат») - художньо оформлений плакат, який використовується для рекламних або декоративних цілей, частіше з зображенням актора, музиканта, спортсмена.

Різноманітна поліграфія знаходить широке застосування в рекламі. Це найзручніший і недорогий спосіб донесення до кінцевих споживачів необхідної інформації, що допомагає підвищити впізнаваність бренду або містить вельми корисні дані.

Постери - не тільки вид реклами, деякі з них стають відмінним елементом прикраси інтер'єру. Однак всі вони засновані на одній і тій же особливості людини - «побачив / запам'ятав». Яскраві зображення моментально притягають до себе увагу і відкладаються в пам'яті.

Багаторазові наступні «зустрічі» з постерами діють як спонукання - купити певний товар, звернутися до зазначеного сервісу або проголосувати за вже знайомого політика. Результатом стає багаторазове збільшення продажів, а також підвищення популярності людини, зображеною на постерах. 

Всі постери діляться на кілька груп, залежно від їх призначення:

Типи рекламних постерів

Продукція рекламного характеру буває різною за форматом:

Вибір типу постера залежить від його кінцевого призначення. Паперову основу можна ламінувати для захисту від пошкоджень і збереження фарб.

Афіша

Афіша - це рекламне листове видання про спектаклі, фільми, виставки тощо. 

Найчастіше афіша одностороння.

Яка інформація необхідна для афіші?

Хоча афіша і повинна бути лаконічною, вона все ж має передавати всю необхідну інформацію, а саме:

·   назва події

·   хто виступає

·   де (приміщення, адреса, якщо необхідно — місто)

·   дата, час

·   вхід (ціна, знижки, де придбати квитки)

 Як афіша має бути оформлена?

Афіші мають бути написані грамотно і акуратно, без надміру розділових знаків особливо крапок і знаків оклику. Афіша має бути привабливою, легко читатися і запам'ятовуватися. 

Необхідно вписати місце події, дату та вартість входу у відповідні поля.  Місце де відбудеться подія бажано оформляти наступним чином: спочатку назва місця, а потім, при необхідності, в дужках адреса. 

Флаєр 

Флаєр це невелика рекламна листівка. Його основна мета полягає в інформуванні потенційних клієнтів про майбутню промоакцію, зниження цін тощо. Флаєр має одну відмінну ознаку від листівки, а саме: він надає його власникові певні пільги, знижки при придбанні товару і послуги або навіть є вхідним квитком на майбутній захід. 

Дизайн флаєра створюють з урахуванням того, щоб зацікавити максимальну кількість людей і спонукати їх до певних дій, які переслідує та або інша рекламна кампанія. Такий рекламний носій здатний зібрати на ту ж промоакція рекордну кількість споживачів товару чи послуги, тим самим забезпечивши їх успішне просування. Найбільш обґрунтовано застосовувати флаєри для залучення клієнтів під нововідкриті ресторани, повідомляти про початок сезону розпродажів або про надходження нових товарів, зазивати в розважальні заклади і так далі.

Флаєр друкується на матеріалі хорошої якості. Для цього використовується крейдований або глянцевий папір різного ступеня щільності (від 90 до 250 г/м²). Додатково флаєри можуть бути персоналізовані, мати скретч-шар, відривну перфорацію. Невеликий формат флаєра, дозволяє віднести його до недорогого, але дуже ефективного і, головне, наймасовішого виду реклами. Залежно від тиражу вибирається або цифровий, або якісний офсетний спосіб друку. 

Інформація, яка розміщується на флаєрах, повинна бути лаконічною і інформативною. Зазвичай флаєри повідомляють споживачу найменування фірми або заходу, адресу та схему проїзду, пільги та знижки, точний час початку промоакція. 

Дизайн флаєра повинен моментально привернути увагу споживача, інакше йому взагалі не приділять увагу, викинувши в сміттєвий кошик, тому флаєри виготовляють барвистими, помітними, з використанням особливостей сприйняття ,  знань, що допомагають впливати на свідомість цільової аудиторії. Наприклад, особливо виділяють інформацію про знижки, про новинки, про переваги перед конкурентами. Поширення флаєрів здійснюють в місцях великого скупчення людей, а саме поблизу станцій метрополітену, поряд з великими торговими і розважальними центрами. Нерідко флаєри розсилають у поштові скриньки, при цьому вони йдуть як купон до рекламних листівок. У будь-якому випадку флаєри допоможуть виділитися серед конкурентів і максимально впливати на цільову аудиторію.

Квиток

Квиток документ встановленої форми, який підтверджує право особи, яка його пред'являє, на отримання послуг. Зазвичай форми квитків встановлюються та затверджуються нормативними актами. 

Використання квитків, з огляду на простоту і зручність, є поширеним при наданні різноманітних послуг: від транспортних перевезень до масових заходів культурного, просвітницького, спортивного та іншого спрямування.   

Умовно квитки поділяються на такі групи:

Квитокна захід завжди має чітку мету, окрім очевидного підтвердження права на вхід. Це суттєва презентація того, чому присвячений захід, і прекрасна можливість справити враження задовго до фактичної дати проведення заходу.


Робота за комп’ютером до уроку 31

Розробка дизайну афіш, флаєрів, постерів

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки і санітарно-гігієнічних норм

Практичне завдання: