Растрова графіка

Урок 11

 Ретуш та художня обробка зображень. Робота з векторними елементами

Фильтр ->Искажения ;  Фильтр ->Имитация;  Фильтр ->Декорация;  Фильтр ->Проекция


Ретуш та художня обробка зображень

Поява цифрових зображень докорінно змінила уявлення про межі можливостей обробки фотографій, тобто ретуші. 

Ретуш – це будь-яке втручання у вихідний варіант фотографії з метою її поліпшення та вирішення естетичних і художніх завдань. Графічний редактор  дає багаті можливості подібної корекції. 

Поліпшення якості знімка

По-перше, ретуш – це поліпшення якості знімка в цілому. 

Це може робитися з різними цілями. При обробці пейзажного знімка можна домагатися її максимальної відповідності вражень фотографа від побаченого. Посилення контрастності урбаністичного пейзажу дозволить домогтися його графічности, виділити і підкреслити грою світла і тіні архітектурні деталі. Кольорокорекція портрета допоможе, зокрема, зробити колір обличчя більш природним. 

Видалення непотрібних деталей

По-друге, ретуш – це така робота з фотографією, яка спрямована на вдосконалення моделі. Наприклад, часто доводиться мати справу з усуненням недоліків або дефектів особи: шрамів, зморшок, веснянок. Ретуш портрета також може полягати у його художньому перетворенні: підкресленні густоти вій, блиск очей. Посилення тіней на обличчі може підкреслити або виправити овал обличчя, форму носа, поправити помилки не дуже вдалого освітлення. 

У подібній обробці часто потребують і пейзажні, та інтер'єрні фотографії. Припустимо, сприйняття естетики міського храму можуть перешкоджати дроти, в цьому випадку вони прибираються ретушшю або робляться менш помітними. На вдалому в цілому сімейному або весільному знімку може заважати дефект шпалер або облицювання, або недоречна в кадрі деталь (сміття, залишена кимось серветка, пляма на одязі тощо). Подібні недоліки здебільшого легко прибираються шляхом ретуші фотографій.

Відновлення старих фотографій

Нарешті, ретуш – це ряд дій, спрямованих на відновлення старих фотографій. 

Нерідко дбайливо зберігається в родині знімок і все-таки покривається подряпинами, слідами намокання. А на картках, що пережили кілька переїздів і зберігаються в неналежних умовах, можуть з'явитися зморшки, плями цвілі. Те ж стосується і фотографій, зроблених зі старих негативів. Плівка – дуже крихкий матеріал, і найменша подряпина обертається великою смужкою, безнадійно псує отриманий знімок.

Етапи та шляхи реставрації

Робота зі старими фотографіями, їх реставрація – клопітка, часто дуже довга, але дуже вдячна праця. Вона включає в себе наступні етапи:

Ці ж проблеми часто виникають при фотографуванні зображень (фотографій, картин). Розташування апарату в неправильній площині або неможливість коректного кадру своїм наслідком можуть мати поява перспективи, відблисків від скла і т. п. Все це також по можливості може бути виправлено ретушшю. Таким чином, ретушування вирішує численні завдання втручання у вихідний файл зображення і дозволяє працювати як над змістом знімка, так і над його якістю і естетикою. 

Ретуш тонова корекція.pptx

Фильтр ->Искажения

Фильтр ->Имитация

Фильтр ->Декорация

Фильтр ->Проекция

Робота за комп’ютером до уроку 11

Використання фільтрів для обробки фотографій

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки і санітарно-гігієнічних норм

Перетворюємо фото в малюнок олівцем

Перетворюємо фото в малюнок  олівцем 2

відео інструкція