Наукове товариство 

здобувачів освіти

19.09 здобувачі освіти та викладачі кафедри фортепіано взяли участь у роботі круглого столу на тему 

 "Україно-швейцарська студентська співдружність заради миру!" , що був проведений у рамках святкування Міжнародного дня миру! 

Голова наукового товариства здобувачів освіти кафедри фортепіано

 к.п.н. Заря Л.О. передала привітання від студентської спільноти швейцарського університету м. Базель, які побажали миру нашій країні й висловили сподівання можливості активної співпраці з нашими здобувачами освіти.

Лариса Олександрівна провела віртуальну подорож по старовинній резиденції швейцарських королів, поділилась своїми враженнями, розказала цікаві історичні факти з життя швейцарців 17-18 ст.

10 квітня відбулася науково-практична конференція кафедри фортепіано


 "Сучасні тенденції розвитку музичної освіти 

в умовах воєнного стану в Україні"

24.02.2023 р. відбувся вебінар НТЗО кафедри фортепіано

Відповідальна: викладач кафедри фортепіано, КПН Л. ЗАРЯ,

Тема вебінару 

"Художня інтерпретаційні музичного твору"

Під час спілкування зі здобувачами освіти лекторка розкрила такі ключові моменти інтерпретації музичного твору як: 

- виконавську досконалість, мелодичні, метро-ритмічні особливості, загальну структуру і принципи розвитку музики, про значення тембру в збагаченні «інтонаційних фарб», про роль звуко видобування, фразування і артикуляції;

- роль динаміки і темброво-інструментальних засобів у досягненні музичної образності;

- спроможність донести до слухачів виявлені в музиці витончені відтінки почуттів, емоцій, переживань, встановити єдність і контрастність структурних елементів – частин, періодів, фраз, мотивів, яким чином визначати їх кульмінації  тощо.  

9.11.2022 р. відбувся вебінар НТЗО кафедри фортепіано

Відповідальна: викладач кафедри фортепіано, КПН Л. ЗАРЯ,

Тема вебінару 

"ОФОРМЛЕННЯ ВИКОРИСТАНИХ БІБЛІОГРАФІЧНИХ ДЖЕРЕЛ"


 Розглядалися затверджені Національні стандарти оформлення бібліографічної інформації в наукових роботах – статтях, тезах. Заря Л.О. звернула увагу здобувачів освіти на  правила написання використаної літератури, особливості оформлення бібліографічних списків, списків використаної літератури, списків літератури в наукових роботах тощо. Також були рекомендовані деякі фахові періодичні видання, де здобувачі освіти могли би розміщувати свої наукові роботи


19.10.2021 р. відбувся вебінар СНТ кафедри фортепіано

Відповідальні: доцент кафедри фортепіано, канд. пед наук Л. ЗАРЯ,

викладач-методист Л. ОВЧАРЕНКО

Тема вебінару 

"ДЕЯКІ ПИТАННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ВПРОВАДЖЕННЯ ДИСТАНЦІЙНОЇ НАВЧАННЯ В ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ"


Були розглянуті питання щодо впровадження дистанційної освіти у вищі школи. Відмічено, що нині, у зв’язку з пандемією, з’явилась необхідність дистанційної освіти. Нажаль, разом з необхідним впровадженням дистанційного навчання, спостерігаються деякі проблеми. До розглянутих найбільш гострих і актуальних проблем впровадження дистанційної освіти у закладах вищій освіти віднесено: низьке фінансування робіт з розробки впровадження дистанційних технологій у ЗВО, недостатня розробка методики впровадження дистанційної освіти за дисциплінами; упередженість та консерватизм викладачів щодо дистанційної форми навчання тощо.

Конференція СНТ "Ерудит" 

07.10.20

Тема конференції: Перспективний план і зміст роботи СНТ

СНТ ­ – це студентське наукове товариство – добровільне об’єднання, що організується в навчальному закладі із метою залучення здобувачів освіти до науково-дослідної роботи, поширення й узагальнення досвіду цієї роботи, підвищення якості підготовки та виховання майбутніх фахівців.

Робота СНТ кафедри фортепіано буде сприяти формуванню творчих здібностей здобувачів освіти, формування наукового світогляду, допомога молодим дослідникам опанувати методи наукового пошуку, які готові ефективно вирішувати теоретичні та прикладні проблеми, що виникають у процесі дослідної роботи.

Основними цілями товариства стане створення і розвиток сприятливих умов для формування кваліфікованих фахівців, а також, виявлення обдарованої молоді.

Окремо розглянули питання про щорічний Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт, які, відповідно до Наказу МОН України, кожного навчального року впродовж жовтня – грудня відбираються для участі у другому турі конкурсу, що проводяться у базових ЗВО.

ПОЛОЖЕННЯ

про студентське наукове товариство

1. Мета й завдання створення студентського наукового товариства

Студентський наукове товариство (далі СНТ) є об'єднанням студентів, що займаються науковою діяльністю на некомерційній основі. СНТ у своїй діяльності керуються Конституцією України, чинним законодавством, Статутом Студентського наукового товариства факультету фізичного виховання та мистецтв. Студентське наукове товариство - одна з форм наукової діяльності студентів, спрямована на розширення їх наукового потенціалу й формування навичок науково-дослідної діяльності у вільний від навчання час або спеціально наданий час.

1.1. Студентське наукове товариство є добровільною організацією студентів, які виявили бажання опанувати навичками проведення наукових досліджень і успішно поєднують таку діяльність із навчанням. 

1.2. студентське наукове товариство створюються при кафедрі. Кількість гуртків визначається рішенням завідувача кафедри. 

1.3. Основними цілями роботи СНТ є: 

- сприяння в підвищенні рівня наукової підготовки здобувачів освіти; 

- формування в здобувачів освіти інтересу й потреби до наукової творчості;

- розвиток творчого мислення, наукової самостійності, професійної самореалізації, підвищення внутрішньої організованості, свідомого відношення до навчання, поглиблення й закріплення отриманих у процесі навчання знань; 

1.4. Основні завдання студентського наукового товариства:

- забезпечення активної участі здобувачів освіти у проведенні наукових конференцій, конкурсів на кращу наукову працю, наукових семінарів; 

- формування в здобувачів освіти інтересу до наукової творчості, навчання методиці й способам самостійного вирішування наукових завдань в областях педагогіки, мистецької світи;

- розвиток вміння роботи в науковому колективі; 

- допомога здобувачам освіти в оволодінні методикою й навичками проведення самостійних наукових досліджень і розробки наукових проблем;

- обмін досвідом організації й проведення наукової роботи серед членів студентських наукових гуртків;

- сприяння поглибленому вивчанню в більше широкому плані навчального матеріалу;

- підготовка із числа найбільш здатних, активних і встигаючих здобувачів освіти резерву наукових і науково-педагогічних кадрів;

- виявлення найбільш обдарованих і талановитих здобувачів освіти, використання їх творчого й інтелектуального потенціалу для рішення актуальних завдань підвищення ефективності освітнього процесу.

2. Керівництво студентським науковим товариством 

2.1. Для безпосереднього наукового керівництва роботою гуртків, наказом завідувача кафедри призначаються куратори із числа найбільш досвідчених викладачів. 

2.2. Куратор студентського наукового товариства:

- організує роботу товариства;

- розробляє план роботи товариства на семестр і представляє його для затвердження завідувачу кафедри;

- здійснює роботу з членами товариства з урахуванням їх інтересів, індивідуальних здатностей і схильностей;

- разом із завідувачем кафедри визначає тематику науково-дослідних робіт і виступів членів товариства на наукових конференціях;

- здійснює наукове керівництво роботами здобувачів освіти, надає допомогу членам гуртка у виборі й з'ясуванні питань теми наукової праці, складанні плану дослідження, підборі літератури й ін.;

- відбирає виконані студентами роботи для участі в конкурсах на кращу наукову працю й представляє їх на кафедральний та академічний етапи цього конкурсу;

- організує рецензування виконаних студентами наукових праць і їхнє обговорення на кафедрах;

- разом з керівництвом академії організовує й проводить студентські наукові конференції;

- запрошує на засідання товариства для виступів провідних учених, викладачів, аспірантів;

- клопоче про заохочення здобувачів освіти, що активно беруть участь у роботі товариства.

2.3. Для виконання організаційної роботи й обліку діяльності СНТ із числа здобувачів освіти (строком на один рік) обирається староста товариства. При наявності в товариства більше 15 здобувачів освіти у допомогу старості може бути обраний секретар гуртка.

2.4. Староста студентського наукового товариства:

- разом з науковим керівником або куратором розробляє план роботи й веде журнал обліку роботи товариства на навчальний рік;

- за рекомендацією наукового керівника або куратора забезпечує підготовку доповідей і виступів на наукових конференціях, а також на засіданнях товариства;

- вчасно інформує членів товариства про заходи наукової роботи на кафері, факультеті, коледжі та академії;

- веде облік наукових праць здобувачів освіти, що представляються на конкурси;

- надає допомогу куратору товариства в підготовці звіту про роботу студентського наукового товариства за навчальний рік.

- не пізніше, ніж за тиждень повідомляє членів про дату проведення засідання.

2.5. Завідувач кафедри сприяє роботі студентського наукового товариства, виносить на засідання кафедри питання, що стосуються тематики досліджень, залучає викладацький склад як наукових керівників робіт здобувачів освіти, що беруть участь у конкурсі на кращі наукові праці.

3. Організація роботи студентського наукового товариства 

3.1. Засідання студентського наукового товариства проводяться один раз на місяць. 

3.2. На засіданнях товариства розглядаються питання навчання студентів основам методики ведення наукового дослідження, обговорюються результати наукової праці членів гуртка (наукові статті, реферати й конкурсні роботи й т.п.). Плани проведення заняття товариства зберігаються протягом усього навчального року.

3.3. Основні форми наукової праці здобувачів освіти:

- участь у виконанні планових НДР кафедри, у тому числі по господарських договорах і грантах;

- виконання завдань дослідницького характеру в період навчальної та виробничої практики;

- підготовка наукових доповідей, повідомлень і рефератів з актуальних питань митсецької освіти, виступ з ними на засіданнях студентських наукових гуртків, наукових семінарах і конференціях;

- участь у конкурсах на кращі наукові праці, виконані у вишах.

3.4. Критеріями оцінки наукових доповідей є: наукова пропрацьованість роботи, якість викладу матеріалу й оформлення роботи. Оцінка наукової пропрацьованості проведеної роботи має на увазі оцінку доповіді відносно того, наскільки тема дослідження актуальна і яке має практичне значення, чи містить елементи наукової новизни і який обсяг дослідження проведений автором самостійно. Можуть бути враховані й інші категорії. Оцінка якості викладу матеріалу має на увазі оцінку доповіді щодо того, наскільки вільно доповідач оперує науковими термінами, грамотно викладає матеріал. Оцінка оформлення роботи має на увазі оцінку доповіді щодо того, наскільки грамотно робота ілюстрована виконаними таблицями, слайдами, діаграмами, що демонструються в логічному зв'язку з викладеним матеріалом.

3.5. Роботи оцінюється за системою: рекомендувати (не рекомендувати), рекомендувати доробити для подальшого подання на внутрішній або зовнішній науковій конференціях, конкурсах і грантах, публікації в офіційних виданнях.

4. Права й обов'язки членів студентського наукового товариства

4.1. Членом студентського наукового товариства може стати будь-який студент Харківського коледжу чи Харківської гуманітарно-педагогічної академії, який успішно освоює навчальну програму (не має незадовільних оцінок за підсумками семестру навчання) і має бажання брати участь у науково-дослідній роботі з тематики кафедри. Прийом здійснюється в добровільному порядку на підставі усної заяви вступаючого.

4.2. Члени студентського наукового товариства мають право:

- брати участь у планових заходах товариства;

- одержувати інформацію про організацію наукової роботи здобувачів освіти;

- представляти свої роботи для участі в конкурсах на кращі наукові роботи здобувачів освіти;

- публікувати кращі наукові праці й виступи у виданнях; 

4.3. Члени студентського наукового товариства зобов'язані:

- протягом навчального року регулярно відвідувати засідання студентського наукового товариства;

- виступати на засіданнях товариства й наукових конференцій з науковими повідомленнями й доповідями;

- виконувати доручення керівника товариства, пов'язані з організацією наукової праці;

- розробляти обрану тему наукової роботи.