Новини кафедри

23 квітня 2024 року було проведено закриття I Всеукраїнськогодвотурового багатожанрового конкурсу обдарованоїмолоді «МУЗИЧНА СЛОБОЖАНЩИНА»! Захід став визначною подією у музичному світі не тільки Слобожанщини, а всієї України, де талановиті виконавці, музичні колективи з різних регіонів нашої  країни зібралися для обміну творчими здобутками. На заключній конференції-закритті конкурсу, що проходила у форматі zoom взяли участь учасники конкурсу, члени журі, керівництво академії. Зі словами привітання, побажання творчих успіхів і перемог виступили члени журі: Олага Костянтинівна Зав'ялова, докторкамистецтвознавства, професорка, завідувачкакафедри музикознавства та культурології Сумськогодержавного педагогічного університету ім. А. С. Макаренка; Скопич Алла Володимирівна, кандидаткапедагогічних наук, старша викладачка кафедри фортепіанного виконавства та педагогіки мистецтва факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського Українського державного університету імені Михайла Драгоманова; Марина Баранова, піаністка і композиторка з Німеччини. Декан факультету, Вікторія Миколаївна Бескоорса, кандидатка мистецтвознавства, доцентка, запросила випускників 9 і 11 класів до вступу в академію та фаховий педагогічний коледж на спеціальності 014.13 Середня освіта. Музичне мистецтво та 025 Музичне мистецтво. Завідувачка кафедри фортепіано, Цуранова Оксана Олексіївна, кандидатка мистецтвознавства, доцентка, розповіла, в якій формі і яким чином учасники та їх керівники зможуть отримати Дипломи і Подяки, запросила відвідати офіційні сайти академії, сторінки в соціальних мережах, а також запросила до участі у конкурсі на наступний рік.

18 квітня 2024 року відбулась V міжнародна науково-практична конференція студентів та молодих учених «Освітні і культурно-мистецькі практики в контексті інтеграції України в міжнародний науково-інноваційний простір в умовах воєнного часу» на базі Комунального закладу ВО «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» Запорізької обласної ради. 

Серед учасників цього заходу була Лебедєва Владислава, здобувачка 1 курсу другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво) Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради (наук. кер. Дорош Т. Л.), яка виступила з доповіддю «Cприймання художнього образу на музичних заняттях у початкових класах Нової української школи». 

У своїй доповіді учасниця навела приклади проведення музичних занять у початковій школі, виконала програмні музичні твори для сприймання, які дають дитині можливість уявити характер музики, відтворити емоційно її у рухах, розвинути слух, пам’ять, навчитися спостерігати, фантазувати, ділитися власними враженнями. 

У підсумку вона наголосила, що під час залучення до музично-творчої діяльності – слухання музики – вихованці розвивають свої здібності, отримують естетичне задоволення та музичний досвід.

      «Продовжуємо дізнаватися нового і корисного в мистецькій освіті», ‒

під таким гаслом 26 березня 2024 року відбувся черговий стрім на платформі Міжнародної творчої лабораторії мистецької педагогіки.

      Цього разу здобувачі освіти, викладачі академії мали можливість взяти участь у Lab-вебінарі «Музика без кордонів. Методика викладання фортепіано для початківців. Практичний кейс», який провела Катерина Ламинога ‒ викладачка фортепіано приватної школи «Мелодіка», м. Дубаї, ОАЕ.

      Пані Катерина поділилася досвідом роботи викладання фортепіано у приватній музичній школі Обʼєднаних Арабських Еміратів. Викладачка не тільки розповіла про особливості музичної освіти в країні, про систему навчання та методику фортепіанної гри, проходження екзаменаційнихт випробувань для учнів-піаністів, також продемонструвала практичні заняття з початківцями різних рівнів підготовки. 

    Катерина Костянтинівна відповіла на запитання учасників заходу, побажала творчих успіхів студентству, висловила щирі слова подяки усьому викладацькому складу

академії, випускницею якої воно є.

25 березня 2024 року на кафедрі був проведен традиційний практико-орієнтований захід - конкурс професійно-педагогічного репертуару. В цьому творчому змаганні взяли участь здобувачі вищої освіти 21 м та 211 м груп. Умовами конкурсу було виконання творів професійно-педагогічного репертуару ЗДО, а також презентація однієї з  тем уроки музику для дошкільнят. Більшість учасників конкурсу представили креативні моделі занять, якісну гру музичних творів. Одноголосно журі конкурсу - викладачі кафедри фортепіано відмітили роботу Аліни Лісняк, здобувачки освіти 211 м групи, викладач О.О. Шумська. Аліна представила запис заняття у ЗДО, в якому поєднала традиційні методи робити з сучасними інтерактивними технологіями, що надало її роботі перевагу. 

11 березня 2024 викладачі кафедри фортепіано доєдналися до конференції «Univentre». Представники YEP та університету Тарту (Естонія) ознайомили присутніх зі співпрацею науки та бізнесу «Science to Business». Серед українських закладів ВО цікавою була презентація від маркетолога вищої освіти Житомирської політехніки Івана Новосьолова, де розглядалися питання «Наука для бізнесу», об’єднаних суспільними цінностями та культурними ідеями. Цифрові технології та тенденції розвитку (Digital Tech and Trends) прозвучали в доповіді Крістіни Лілло, SEB Estonia, керівниці відділу інновацій у співпраці з науковими установами. Конференція відбулась у теплій та дружній атмосфері, після завершення якої організатори та учасники побажали один одному творчих успіхів і сподівання на подальшу співпрацю.

08 березня 2024 року яскравими звуками творів джазової музики, що лунають у лекції-концерті «У світі джазу» здобувачі вищої освіти під керівництвом викладачів С. В. Аржанухіної, О. В. Погоди, О. О. Цуранової, Л. М. Костіної вітають жінок і дівчат з Міжнародним днем жінок!

05 березня 2024 року відбулася чергова Lab-зустріч, організована к.п.н., доцентом, доцентом кафедри фортепіано – Шумською О.О. 

Гостем Міжнародної творчої лабораторії мистецької педагогіки стала Лариса Костянтинівна Фучаджи – членкиня Харківської обласної організації Національної Спілки композиторів України, яка понад 40 років свого життя присвятила творчій, педагогічній та виконавській діяльності.

Учасники зустрічі під назвою «Моє життя – творчість», мали змогу познайомитись з творчим доробком композиторки – фортепіанними та вокальними творами для дітей, музикою з балету «Майстер ляльок» та мюзиклу «Кіт, що читає», творами до хореографічних постановок, для скрипки та саксофону. Творчі зустрічі з Ларисою Фучаджи стали вже доброю традицією, і ми сподіваємося на подальшу плідну творчу співпрацю з композиторкою. 

26 лютого 2024 року відбулась лекція – концерт кафедри фортепіано на тему «Видатні світові піаністи та скрипалі  в сучасному мистецькому контексті».

Захід підготували та провели викладачі:

Овчарова І.А., Бившева Т.Ф., Олешко В.Л., Олешко Т.Є. та здобувачі освіти:

Агафонова Д., 41м, Шкреба К., 211м, Калмикова В., 31м.

 В лекції висвітлена історія розвитку інструментального виконавства, оглянуто життєвій шлях, стиль, технічна майстерность та вибір репертуару видатних піаністів та скрипалів, обговорено їх вплив на сучасне виконавство. Також  показані відеозаписи їх виступів, а саме: С. Ріхтера, В. Горовиця, А.Баришевського, Д.Гарета з творами Ф.Шопена, Р. Шумана, А. Вівальді, К. Дебюссі.

21 лютого 2024 року на засіданні Вченої ради академії було урочисто вручено атестат доцента кафедри фортепіано кандидату педагогічних наук Віталію СМОРОДСЬКОМУ.

Бажаємо нашому колезі успіхів і подальшого професійного зростання!!!

Пост вдячності!

Щиро дякуємо нашій колезі, Ірені Цайтц, людині широкого кругозору, різнобічних професійних інтересів, щирого серця. Пані Ірина ­ органістка, піаністка, педагогиня, хорова диригентка,  більше 20 років проживає і працює у Швейцарії. З нею ми мали можливість познайомитися під час мотиваційної зустрічі у рамках Міжнародної творчої лабораторії мистецької педагогіки, що відбулася у листопаді минулого року. 

Під час спілкування учасників лабораторії, серед яких були викладачі і здобувачі освіти нашої академії, пані Ірена презентувала свій нещодавній творчій проєкт ­ співпрацю з відомою німецькою музиканткою, психотерапевткою, викладачкою Моцартеума у м. Зальцбург, авторкою понад тридцяти мотиваційних книг ­ Ірмтраудою Тарр. Пані Ірена написала передмову до першого українського видання світового бестселера Ірмтрауд ­ « Страх сцени. Як перетворити стрес на творчу енергію».

Наразі, дякуючи пані Ірені Цайтц, яка подарувала нашому навчальному закладу декілька примірників цієї книжки, наші студенти і викладачі  матимуть нагоду познайомитися з тонкощами стану страху сцени, тим, які є його головні причини і як перетворити його на творчу енергію.

Нажаль, сьогодні для багатьох українців-музикантів, сцена, концертні виступи наживо ­ омріяний обрій, але вже зараз ми маємо можливість підготуватися до виходу на сцену, дізнатися як подолати власні пастки й страхи і з гумором та креативом протидіяти стресу перед публікою.

Тримаємо освітній і творчій фронт, наближаємо Перемогу!

19 лютого 2024 року під керівництвом Дорош Тетяни відбувся захід: Державний герб України – символ нашої спадщини! На тематичному заході, окрім здобувачів 111-км групи, були присутні викладачі кафедри фортепіано. Учасники освітнього процесу підготували цікаві презентації: представили матеріали про історію та сучасність Державного герба, добрали фото та відео зображення відповідно до тематики, провели опитувальну вікторину, пов’язану із цим символом. Ця святиня, разом із синьо-жовтим прапором, гімном, поєднують у собі вільний дух українського народу, підкреслюють нашу ідентичність і незалежність.

У підсумку прозвучали слова про те, що ми маємо цінувати своє, шанувати наші унікальні символи, де зберігається своєрідний генетичний код нації!

29 січня 2024 року до роботи Міжнародної творчої лабораторії мистецької педагогіки долучилась Олеся Олійникова - хормейстер, органістка з м. Сківе (Данія).

Пані Олеся є випускницею нашого навчального закладу 1984 року.

Під орудою Олесі Михайлінви творчо розвиваються два хорових аматорських колектива, що проводять свою діяльність при музичній школі м. Сківе.

Під час спілкування з пані Олесею учасники мотиваційної зустрічі дізналися про культурні традиції датчан, їх менталітет, музичні смаки й одну ціакву особливість - вони надзвичайно люблять співати. Хористи, під керівництвом Олесі Олійникової записали музичне привітання нашим здобувачам освіти і викладачам, яке має символічну назву "Многая літа", чим виразили нам своє небайдуже ставлення до ситуації в нашій країні і надали щиру підтримку засобами музичного мистецтва.

Також Олеся Михайлівна поділилась особистими прийомами роботи з аматорським хоровим колетивом і познайомила творчістю інших сучасних професійних датських хорів.

Традиційно дякуємо організаторм, співорганізаторам, учасникам проєкту, особливо О.О. Цурановій, О.В. Халєєвій  і самій учасниці, Олесі Олійниковій, за цікаве, щире спілкування і знайомлення з музичним мистецтвом Данії!

23 січня 2024 року об 14:00 відбувся семінар НТЗО "Ерудит" за темою: «Академічна доброчесність» 

На семінарі познайомилися із Законом України «Про освіту», зокрема зі статтею 42 – «Академічна доброчесність».  З доповідями виступили здобувачі освіти Бурова Наталія, Крикунова Єлизавета, Вавілкин Володимир, Блудов Богуслав, Алтуніна Лейла, Ніколенко Катерина, Литвин Катерина. 

Щоб уникнути несподіваної помилки щодо Академічної доброчесності, Заря Л.О. також розповіла яким чином треба оформлювати цитати (думки) та посилання із першоджерел.  

Пропонуємо вашій увазі звітний концерт «З Україною в серці» викладачів кафедри фортепіано Овчаренко Ліліани Валеріївни, Турукіної Олени Вікторівни, Смородського Віталія Ігоровича та Лосєва Олександра Семеновича.

 21 грудня 2023р. об 12:00 відбувся звітний концерт здобувачів вищої освіти класу канд. мистецтвознавства, доцентки, завідувачки кафедри фортепіано О.О. Цуранової  «Новорічний сувенір»

Запрошуємо до перегляду!

5 грудня 2023 року за активну громадянську позицію, усвідомлений  патріотизм, самовіддану працю на благо України, вагомий внесок у розвиток волонтерського руху та з нагоди Міжнародного дня волонтера, було нагороджено кандидата педагогічних наук, старшого викладача кафедри фортепіано - Віталія СМОРОДСЬКОГО

За активну громадянську позицію, усвідомлений  патріотизм, самовіддану працю на благо України, вагомий внесок у розвиток волонтерського руху та з нагоди Міжнародного дня волонтера, було нагороджено секретарку кафедри фортепіано - Наталія БУРОВУ

Дякуємо всім волонтерам країни за їх добрі справи та наближення Перемоги!

30 листопада 2023 року в рамках Міжнародної творчої лабораторії мистецької педагогіки, відбувся мовно-голосовий тренінг з випускницею академії, викладачкою ораторської майстерності Оксаною Гасан.

Оксана розповіла свої яскраві спогади студентських часів, історію свого творчого шляху та провела практичну частину, спрямовану на дикцію, емоції, роботу артикуляційного апарату та його розігрів.

Кожен учасник заходу отримав сертифікат про підвищення кваліфікації.

Дякуємо Оксані, що поділилася з нами своїм цінним досвідом!

28 листопада 2023 року відбувся концерт «Музика в наших серцях» класу викладача кафедри фортепіано Ганни Салюкової та доцента кафедри вокально-хорової підготовки вчителя заслуженої артистки України Олени  Плаксіної 

Пропонуємо вашій увазі звітний концерт «Країна, в якій я пишаюсь тобою и собою!» у рамках творчої програми «Українське музичне мистецтво в європейському співтоваристві» класу кандидата наук з державного управління, доцента, професора кафедри фортепіано Дорош Тетяни Леонідівни 

22 листопада 2023 року канд. мистец-ва, доцент. зав. кафедри, Цуранова О.О. взяла участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції Навчально-наукового інституту культури і мистецтв Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка «Ювілейна палітра 2023. Пам’ятні дати української музичної культури: до 45-річчя ННІ культури і мистецтв Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка». Оксана Олексіївна презентувала роботу Лабораторії у доповіді на тему :  «Ефективна мотивація до навчання. Досвід роботи міжнародної творчої лабораторії мистецької педагогіки Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради» . 

Запрошуємо здобувачів освіти до методичних матеріалів кафедри фортепіано, що знаходяться у фонді бібліотеки Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна акдемія"

20 листопада 2023 року на кафедрі було проведено захід до дня Гідності та Свободи за участі здобувачів освіти 111 км групи під  керівництвом Дорош Тетяни Леонідівни за темою: "Ми вільні творити майбутнє!" 

З днем Гідності та Свободи! У цей знаменний і славетний день ми з гордістю можемо сказати, що ми – українці, народ, який заслуговує на повагу всієї світової спільноти. Оскільки ми довели всьому світові, що українці – глибоко патріотичний народ, із високим почуттям гідності та свободи. Ми показали всьому світові, що Україна – це вільна країна, країна сильних, відважних та винахідливих людей, готових героїчно захищати свою батьківщину та безстрашно знищувати ворога! 

Єдність і гідність робить нас справжніми нащадками наших батьків, нашої єдиної родини! Ми будемо з шаною зберігати й захищати цей безцінний скарб, наші духовні та культурні цінності.

Запрошуємо усіх завітати на концертний захід 111-км групи, присвячений дню Гідності та Свободи за темою "Ми вільні творити майбутнє!".

16 листопада 2023 року з метою просування цінностей та принципів академічної доброчесності на кафедрі фортепіано, було проведено викладачами Олешко В.Л. і Смородський В.І. вебінар   зі здобувачами освіти 412м та 512м груп на тему "Академічна доброчесність-запорука якісної освіти і професійного розвитку".

16 листопада 2023 року, за високі досягнення у навчанні, наполегливість у здобутті майбутньої професії, усвідомлений патріотизм, активну громадську діяльність на благо України та з нагоди Міжнародного дня студента, було нагороджено секретарку кафедри, здобувачку освіти 412м групи - Наталію БУРОВУ.

Вітаємо та бажаємо легкої сесії, творчих успіхів та натхнення на нові звершення! Пишаємося своїми студентами та співпрацівниками!

10 листопада 2023 року відбулося відкрите заняття з освітнього компоненту «Спеціальний музичний інструмент. Фортепіано», яке провів старший викладач кафедри фортепіано, кандидат педагогічних наук Смородський Віталій Ігорович. Заняття на тему «Особливості інтонування у процесі роботи над фортепіанним твором» було проведене зі здобувачкою освіти Савченко Валерією, 511м група. На відкритому занятті були присутні усі викладачі кафедри фортепіано, які засвідчили високий рівень професійної майстерності викладача, його творчій підхід, володіння новітніми методами роботи зі здобувачами освіти. 

10 листопада 2023 року відбувся черговий захід від Міжнародної творчої лабораторії мистецької педагогіки, що продовжив серію Мотиваційних зустрічей. Цього разу слухачі, яких виявилось більше ніж 70, мали можливість послухати досвід роботи Ірини Цайтц, викладачки музичної школи міста Баден (Швейцарія).

Пані Ірина - непересічна жінка, яка має три музичні освіти, а саме: концертна виконавиця піаністка, органістка й хоровий диригент.

Пані Ірина розповіла про свій творчій і професійний шлях, про оосбливості музичної освіти в Швейцаріі, викладання  фортепіано, роботу з дітьми зі складними порушеннями розвитку. 

Також гостя Лабораторії презентувала книгу  

німецької авторки та психотерапевта Ірмтрауд Тарр "Страх сцени або як перетворити cтрес на творчу енергію". 

Дякуємо усім, хто долучився до організації та взяв участь у зустрічі!

Запрошуємо доєднатися до зустрічі з Іриною Цайтц, що відбудеться в рамках Міжнародної творчої лабараторії мистецької педагогіки 10.11.2023 

06 листопада 2023 року відбулася науково-творча конференція кафедри фортепіано, яка пройшла в атмосфері активного обміну досвідом у галузі мистецької освіти. Доповідачі, серед яких були як викладачі, так і здобувачі освіти представили не лише результати своєї наукової діяльності та теоретичних розробок, але й виконали твори українських композиторів. Даний захід дав можливість учасникам глибше зануритись в специфіку своєї галузі, познайомитись з новими музичними творами українських композиторів, авторів Слобожанського краю, послухати доповіді, в яких було висвітлено тематику сучасних викликів у національному вихованні й освіті. 

З метою покращення роботи Міжнародної творчої лабораторії мистецької педагогіки, було проведено опитування серед здобувачів освіти факультету фізичного виховання та мистецтв. У обговоренні взяли участь 45 респондентів, з яких 86 % ‒ є постійними учасниками заходів, які було проведено Лабораторією.

87 % респондентів дуже високо оцінили роботу Лабораторії. Практично стовідсотково здобувачі освіти підтримали формат зустрічей, які було проведено з початку навчального року. Із відповідей студентів ми дізналися, що інформація, яку було отримано під час спілкування з іноземними фахівцями стала корисною й цікавої для них. Учасники Лабораторії дізналися про нові технології викладання музичного мистецтва, про культурні особливості інших країн, нові тренди у музичному світі тощо.

У ході опитування було запропоновано надати свій варіант теми заходу або форму його проведення, які б були більш цікавими. Ми отримали низку пропозицій, серед яких такі теми: «Особливості музично-педагогічної освіти в різних країнах», «Що корисного із закордонної практики вони могли запропонувати для України?», «Нові засоби викладання музичного мистецтва у школах», «Детальні техніки і технології викладання музичного мистецтва», «Саморозвиток викладача як виконавця ‒ приклад для наслідування», «Методи виховання молодих музикантів», «Мотивація здобувачів в опануванні вокальним мистецтвом», «Робота з інклюзивними дітьми, особливо в садочках» та багато інших.

Роблячи висновок, можна стверджувати, що ми приємно здивовані виском рівнем зацікавленості, творчої активності наших здобувачів освіти, їх небайдужим ставленням до нового в мистецькому середовищі. Такий позитивний відгук й бажання брати участь у заходах, які проводяться організаторами Лабораторії, надає нам сил і наснаги до подальшого розвитку. Дякуємо усім хто долучився до обговорення, беремо до уваги побажання й пропозиції, що були висловлені. Рухаємося уперед, разом до Перемоги! 

11 жовтня 2023 року в рамках Міжнародної творчої лабораторії мистецької педагогіки, під керівництвом викладачів кафедри музично-інструментальної підготовки вчителя, Бабиніної Ю.Р. та Рощенко О.О., відбулася творча зустріч з науковцем, дослідником музичного мистецтва, викладачем скрипки, доцентом музичної школи Ігорем Борисовим (Німеччина).


Захід було проведено напередодні традиційного Тижня до Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку.


Пан Ігор розповів про свій творчий шлях, здобутки, як доєднувався до благодійних концертів в підтримку України, відповів на всі питання, які цікавили учасників заходу. Також продемонстрував свій дар гри на скрипці-альт.


09.10.2023 р. кафедра фортепіано долучилась до проведення масштабного святкування флешмобу #ErasmusDays 2023. Вже третій рік поспіль ми підтримуємо ініціативу офісу світової програми Erasmus+ щодо поширення ідеї міжнародних зв,язків у сфері науки й освіти. Наші здобувачі освіти беруть активну участь в міжнародних конкурсно-фестивальних проєктах виконавської майстерності, де демонструють якісне виконання творів композиторів України та світу. 

Запрошуємо доєднатися до зустрічі з Ігорем Борисовим, що відбудеться в рамках Міжнародної творчої лабараторії мистецької педагогіки


За сумлінну працю, вагомий внесок у справу підготовки висококваліфікованих фахівців, плідну науково-педагогічну діяльність та з нагоди Дня працівників освіти подяку Харківської обласної державної адманастрації вручено Цурановій Оксані Олексіївні, завідувачу кафедри фортепіано Комунального Закладу "ХАРКІВСЬКА ГУМАНІТАРНО-ПЕДАГОГІЧНА АКАДЕМІЯ" ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ, кандидату мистецтвознавства. доценту. Щиро вітаємо бажаємо миру, міцного здоров'я і подальших професійних злетів та досягнень. 

Документ 21 (1).pdf

Щиро вітаємо з нагородженням грамотою Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради за сумлінну працю, творчий підхід до реалізації завдань сучасної державної політики в галузі освіти та з нагоди професійного свята Дня працівників освіти Смородського Віталія Ігоровича, старшого викладача кафедри фортепіано. Бажаємо миру, міцного здоров'я, творчої наснаги, подальших професійних успіхів та досягнень. 

26.09.2023. в рамках Міжнародної творчої лабараторії мистецької педагогіки відбулась зустріч.

З великим задоволенням більш ніж 60 учасників взяли участь у зустрічі зі спікеркою з Ізраїля, Наталею Четовою.

Пані Наталя випускниця Харківського педагогічного коледжу 1997р.

Сьогодні Наталія Миколївна є засновницею однієї з найбільш затребуваних приватних музичних шкіл у м.Ашдод (Ізраїль).

Пані Наталя поділилась зі здобувачами освіти особистими напрацюваннями, методикою навчанні грі на фортепіано, вокалу, вокального й інструментального ансамблів. Серед найбільш ефективних технологій навчання пані Наталя виокремила метод гри. " У грі діти розкривають себе, навчаються із задоволенням", - наголосила спікерка.

Традиційно, наприкінці зустрічі, запрошена гостя Лабораторії побажала здобувачам наполегливо рухатися уперед, творчо розвиватися, а також миру нашій країні. 

Запрошуємо доєднатися до зустрічі з Наталією Четовою, що відбудеться в рамках Міжнародної творчої лабараторії мистецької педагогіки

Цього річ Міжнародна творча лабораторія мистецької педагогіки розпочала свою роботу з мотивуючої зустріч з Вікторією Дворядкіною - викладачкою музичного мистецтва старшої загальноосвітньої школи (High school) м. Торонто (Канада) на тему " Сучасні технології викладання музичного мистецтва. Досвід фахівців Європи та світу".

Пані Вікторія - випускниця нашого навчального закладу 1990 р. В освітньому закладі Канади працює 24 роки. 

       Успішна у своїй професії спікерка поділилась з майбутніми вчителями музичного мистецтва, викладачами мистецьких дисциплін, викладачами музичних кафедр факультету фізичного виховання та мистецтв своїм професійним досвідом. Пані Вікторія розказала про особливості мистецької освіти канадських старшокласників, а також продемонструвала фото й записи шкільних духового оркестру й джазового хору, які під її керівництвом постійно беруть участь і отримують високі нагороди на різноманітних конкурсах і фестивалях Канади. 

Пані Вікторія  виразила слова підтримки українській молоді, побажала творчого розвитку, успіху в оволодінні професійними знаннями й навичками, а також миру нашій країні. 

      Зустріч підготували  та провели викладачі кафедри фортепіано Ірина Анатоліївна Каппе, керівник Лабораторії - Оксана Олексіївна Цуранова.


Запрошуємо доєднатися до зустрічі з Віторією Дворядкіною, що відбудеться в рамках Міжнародної творчої лабараторії мистецької педагогіки

19.09 здобувачі освіти та викладачі кафедри фортепіано взяли участь у роботі круглого столу на тему 

 "Україно-швейцарська студентська співдружність заради миру!" , що був проведений у рамках святкування Міжнародного дня миру! 

Голова наукового товариства здобувачів освіти кафедри фортепіано

 к.п.н. Заря Л.О. передала привітання від студентської спільноти швейцарського університету м. Базель, які побажали миру нашій країні й висловили сподівання можливості активної співпраці з нашими здобувачами освіти.

Лариса Олександрівна провела віртуальну подорож по старовинній резиденції швейцарських королів, поділилась своїми враженнями, розказала цікаві історичні факти з життя швейцарців 17-18 ст.

Вітаємо переможців 

Міського конкурсу студентської самодіяльності 

"Студентська весна 2023"

Мордовенко Денис

здобувач освіти 111 м групи

Викладач: Цуранова О.О.

Хохлова Софія

здобувачка освіти 412 м групи

Викладач: Овчаренко Л.В.

  У рамках міжнародної співпраці викладачі кафедри Віталій Смородський 

і Оксана Цуранова взяли участь у роботі міжнародного проєкта - вебінара 

“National piano music for children and youth: tradition and modernity”,

 що відбувся у рамках 

XVIII Leonas Povilaitis National Competition-Festival for Young Pianists 6-10 June 2023, Vilnius.

У роботі семінара взяли участь близько 70 учасників з різних країн Європи.

Україна була представлена доповіддю В. І. Смородського та О.О. Цуранової 

на тему :

«Українська фортепіанна музика для дітей та підлітків. Від минулого до сучасності»


Вітаємо Остапенко Вікторію,

здобувачку освіти 211м групи

Лауреата ІІ ступеня

V Міжнародного двотурового фестивалю-конкурсу мистецтв 

«Yula Spring fest»

Керівник: Дорош Т.Л.

15 травня в стінах академії для викладачів, співпрацівників, кращих матусь наших студентів, студенток відбулися урочистості з нагоди 

Дня матері та Міжнародного дня сім’ї 

Кафедра фотрепіано разом з дітьми внутрішньо переміщених осіб 

долучилися до привітань!

MusicJam 2023 

Лауреати 

XVII обласного конкурсу обдарованої молоді «МУЗИЧНА СЛОБОЖАНЩИНА» 

за мир в Україні! 

03.05. 2023 р. викладачем кафедри, к.п.н. Л.О. Зарею було проведено науково-методичний семінар, присвячений святкуванню Дня науки в Україні на тему 

"Європейський підхід до наукової діяльності здобувачів вищої освіти. Швейцарський досвід". 

У ході заходу Лариса Олександрівна поділилась інформацією щодо можливостей самостійної роботи здобувачів освіти у процесі їх освітньої діяльності. Наживо було представлено роботу бібліотечного фонду університету м. Берн, Швейцарія. Лариса Олександрівна продемонструвала бібліотечні зали, книжковий фонд, робочі місця студентів, а також розповіла про особливсті роботи в бібіліотеках Швейцарії.

Вітаємо Савченко Валерію,

здобувачку освіти 512м групи

Лауреата І ступеня

КАНАДСЬКО-УКРАЇНСЬКОГО ФЕСТИВАЛЮ 

ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ

ТОРОНТО 2023

Керівник: Аржанухіна С.В.

2_5345814290022540509.pdf

Вітаємо Остапенко Вікторію,

здобувачку освіти 211м групи

Лауреата І ступеня

Міжнародного фестивалю-конкурсу мистецтв 

Cвято весни «Frühlingsfest»

(Відень, Австрія) 

Керівник: Дорош Т.Л.

Вітаємо Остапенко Вікторію,

здобувачку освіти 211м групи

Лауреата І ступеня

 Міжнародного конкурсу 

EVROPEAN SPRING 2023

(Slovensko, Bratislava)

Керівник: Дорош Т.Л.

У понеділок, 17 квітня о 14.00 було проведено зустріч у дистанційному форматі з учасниками 17-й обласного конкурсу обдарованої молоді «Музична Слобожанщина». Під час спілкування з учасниками-переможцями конкурсу було оголошено лауреатів творчого змагання. Зі словами привітання учасників конкурсу, їх вчителів і батьків виступили декан факультету В.М. Бескорса, завідувачі музичних кафедр,  а також було продемонстровано відеозвернення запрошеного члена журі − композиторки і піаністки з Німеччини, Марини Баранової, в якому пані Марина привітала переможців і побажала подальших успіхів у виконавській діяльності.

Традиційно конкурс проводився за дистанційною формою у таких номінаціях: Фортепіано; Народні інструменти, скрипка, гітара; Академічний спів; Естрадний спів; Сценічна майстерність.

До участі у конкурсі було подано 35 заявок (15 – Фортепіано; 12 – Народні інструменти, скрипка, гітара; 1 – Академічний спів; 3 – Естрадний спів; 4 – сценічна майстерність) віком від 11 до 17 років.

Отже, у дистанційних конкурсних прослуховуваннях взяли участь 35 підлітки, серед яких учні Харківських міських та районних музичних шкіл, шкіл мистецтв, учні Богодухівської, Височанської, Люботинської, Лозівської музичних шкіл, а також учасниця-скрипалька з м. Львів. Усі учасники нагороджені дипломами переможців, керівники й концертмейстери­ подяками за підготовку учасників. 

Скрины.pdf

10 квітня відбулася 

науково-практична конференція кафедри фортепіано 

"Сучасні тенденції розвитку музичної освіти 

в умовах воєнного стану в Україні"

2_5280800171767115553.mp4

 3 квітня відбулася лекція-концерт

 "Світлої пам'яті харківських композиторів

 Марка Кармінського і Володимира Птушкіна"


Створений авторським колективом викладачів кафедри фортепіано 

Аржанухіною С.В., 

Школьнік С.Я., 

Бесшапошниковою Т.В.


та здобувачами освіти

Савченко В. (512 м)

Козир Н. (311 м)

Лісняк А. (111 м)

19.03.23 відбувся вебінар 

 «Співають діти нашої України»


Лектор-викладач Заря Л.О.


Метою проведення вебінару є ознайомлення 

здобувачів освіти з особливостями роботи 

над пісенним репертуаром творів,

 що вивчаються в закладах дошкільної освіти, 

а також патріотичним вихованням дітей. 

Вітаємо Остапенко Вікторію,

здобувачку освіти 211м групи

Лауреата ІІ ступеня

 Міжнародного інструментального конкурсу 

ANCONA FEST 

(Анкона, Італія)

Керівник: Дорош Т.Л.

09.03.2023 року відбувся конкурс серед здобувачів 21-м та 211-м груп, де прозвучали твори професійно-педагогічного репертуару.
Організатори конкурсу:
Дорош Т. Л, Турукіна О. В., Овчаренко Л. В.

Ураховуючи здібності й можливості кожного учасника заходу,було запропоновано надати власну інструментальну гру для тих, у кого є можливість займатися на музичному інструменті (фортепіано). У кого така можливість відсутня – підготували презентацію обраного музичного твору, супроводжуючи її власним поясненням.
У заході ми поєднали інструментальне виконавство та екранне мистецтво, що сприяє розвитку художніх уявлень виконавця, збагачує його емоційне сприйняття образів.
Серед учасників:

1. Клименко М. (викл. Салюкова Г. Ю.)

2. Калмикова В. (викл. Лосєва О. С.

3. Якубов Медет (викл. Заря Л. О.)

4. Хоменко А. (викл. Шумська О. О.)

5. Дерюгіна В. (викл. Овчаренко Л. В.)

6. Кулик Д. (викл. Овчаренко Л. В.)

7. Богославська Ю. (викл. Аржанухіна С. В.)

8. Четверикова Л. (викл. Олешко В. Л./ Лосєва О. С.)

9. Ульянов М. (викл. Турукіна О. В.)

10. Остапенко В. (викл. Дорош Т. Л.)

Дякуємо всім учасникам й організаторам конкурсу.

До нових творчих зустрічей!

01.03.2023 року відбувся концерт

 "Весняні чари"

      У концерті взяв участь здобувач вищої освіти 111м групи 

  Денис Мордовенко

              Викладач  Цуранової Оксани Олексіївни


Від кафедри фортепіано дякуємо кожному захиснику за можливість проводити концерти, на яких ми даруємо гарний настрій нашим слухачам засобами музичного мистецтва! 

Наближаємо перемогу разом!

Положення 23.docx

08.02.2023 

У рамках роботи Міжнародної творчої лабораторії мистецької педагогіки відбулася чергова зустріч з циклу "Жінка в мистецтві: від українських джерел до світового визнання".

Цього разу здобувачі вищої освіти 

і викладачі-музиканти факультету фізичного виховання та мистецтв мали можливість поспілкуватися з Регіною Черничко - піаністкою, викладачкою фортепіано 

 з Німеччини.

Пані Регіна розповіла про систему виховання музикантів у Німеччині, поділилася своїм педагогічним і виконавським досвідом. 

Пані Регіна блискуче виконала 

Сонату Л. Бетховена № 27 і на прикладі цього твору провела майстер клас 

на тему "Особливості роботи над авторським текстом. Основні етапи підготовки 

до концертного виступу".

Гостя зустрічі відповіла на запитання здобувачів освіти і викладачів. 



Творчий звіт здобувачів вищої освіти класів викладачів кафедри фортепіано 

Погоди Олени Василівни 

та 

Цуранової Оксани Олексіївни


За темою " По струнах душі "

31.01.2023 у рамках роботи Міжнародної творчої лабораторії мистецької педагогіки відбулася перша творча зустріч з циклу "Жінка в мистецтві: від українських джерел до світового визнання" з німецькою піаністкою та композиторкою Мариною Барановою. 

Пані Марина поділилася зі здобувачами освіти та викладачами-музикантами факультету фізичного виховання та мистецтв спогадами про своє дитинство, навчання, професійний путь музиканта-виконавця. 

Учасники заходу мали можливість послухати авторські твори композиторки в її власному виконанні, які вона присвятила Україні.

Пані Марина відповіла на питання щодо її творчості як виконавиці, а також процесу створення композицій. На останок композиторка подарувала нашим здобувачам ноти свого останнього твору "Батьківщина" присвяченого Україні. 

Пані Марина з радістю погодилася взяти участь у роботі 17 Обласного конкурсу "Музична Слобожанщина" в якості члена журі. 

01.12. 2022 у рамках міжнародного проєкту «На шляху до інклюзії» 

у межах Програми «Освітні проєкти АМО» 

Чеської громадської організації «Асоціація з міжнародних питань» (Чехія), 

Цурановою О.О. було проведено

вебінар з магістрами Спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво),

освітньо-професійної програми Середня освіта (Музичне мистецтво) 

на тему

«Соціокультурна адаптація студентів-музикантів з особливими освітніми

потребами в процесі навчання у ЗВО»

У процесі спілкування зі слухачами було розглянуто низку питань,

повʼязаних із інклюзивною освітою. На прикладі роботи чеських колег,

Оксана Олексіївна представила основні положення методики розвитку

творчих здібностей здобувачів освіти з особливими освітніми потребами на

заняттях мистецького циклу.

Вітаємо Клименко Марію,

здобувачку освіти 21м групи

Лауреата ІІ ступеня

 Міжнародного конкурсу мистецтв 

GOLDEN AUTUMN 2022 

(Франція, Париж)

Керівник: Салюкова Г.Ю.

20 листопада 2022 року відбувся 

дистанційний концертний виступ учасників освітнього процесу

(кафедри фортепіано)


“Країна, в якій я пишаюсь тобою й собою!”


У рамках творчої програми

“Українське музичне мистецтво в європейському співтоваристві”

Керівник:

кандидат наук з державного управління,

доцент, професор кафедри фортепіано

Тетяна ДОРОШ

20.11.2022 Концертний виступ учасників освітнього процесу (Дорош).doc
2_5447386143404335373.mp4

Вітаємо Салюкову Карину,

здобувачку освіти 412м групи

 переможницю Міжнародного конкурсу мистецтв 

Формула успіху – Марафон талантів 2022 

(м. Відень, Республіка Австрія)

Керівник: Цуранова О.О.

9.11.2022 р. відбулося чергове засідання СНТ кафедри фортепіано, на якому керівником цього товариства, викладачем кафедри фортепіано, к.п.н. Ларисою Олександрівною Зарею було проведено вебінар 

на тему  

"ОФОРМЛЕННЯ ВИКОРИСТАНИХ БІБЛІОГРАФІЧНИХ ДЖЕРЕЛ. ЗАПОБІГАННЯ ПЛАГІАТУ"


У ході спілкування зі здобувачами освіти розглядалися затверджені Національні стандарти оформлення бібліографічної інформації в наукових роботах – статтях, тезах. Л.О. Заря звернула увагу слухачіви на  правила написання використаної літератури, особливості оформлення бібліографічних списків, списків використаної літератури тощо. Були рекомендовані деякі фахові періодичні видання, де здобувачі освіти могли би розміщувати свої наукові роботи. Окремо розглядалися питання щодо запобігання  та виявлення плагіату та самоплагіату.

8 листопада 2022 року в контексті інтеграції у світовий освітній простір

кафедрою фортепіано Харківської гуманітарно-педагогічної академії 

спільно з викладачами Музичної академії імені І. Падеревського 

(м. Познань, Польща) було проведено Міжнародний науково-методичний семінар на тему:

«Актуальні питання вищої мистецької освіти 

в навчальних закладах України та Польщі»

Слід зазначити, що Музична академія імені І. Падеревського має давні

традиції та великий досвід підготовки фахівців у галузі музичного мистецтва.

За 100 років існування вона стала одним із провідних навчально-наукових та

освітньо-мистецьких закладів вищої освіти Польщі, стала потужною

науковою інституцією дослідження проблем художньої освіти, мистецької

педагогіки, музичного виконавства.

Проведений спільний науково-методичний семінар надав можливість

нашим викладачам обмінятись практичним та науковим досвідом з

представниками європейської музичної педагогіки, що сприяло

професійному взаємозбагаченню й плідному діалогу культур. Спікери:

професор кафедри фортепіано Музичної академії імені І. Падеревського

Богуміл Новіцький та доцент кафедри фортепіано Музичної академії імені

І. Падеревського Йоанна Марцинковська ознайомили українських колег з

новітніми підходами та інноваційними технологіями модернізації процесу

підготовки майбутніх фахівців вищої кваліфікації у галузі мистецької освіти.

Сподіваємося, що наукове, науково-методичне та творче

співробітництво між Харківською гуманітарно-педагогічною академією та

Музичною академією імені І. Падеревського матиме продовження в

подальшій продуктивній співпраці.

28.10.2022 відбулось відкрите заняття зав.кафедри фортепіано О.О. Цуранової зі здобувачкої передвищої освіти 11 м групи, Кушнаренко Юлією, з дисципліни "Спеціальний музичний інструент. Фортепіано".

Тема заняття  «Робота над фразуванням в розгорнутій пʼєсі». 

У процесі роботи над пʼєсою В. Купревича «Фонтани Цвингера» Оксана Олексіївна продемонструвала  вискоий методичний рівень, креативний підхід та культурологічні знання щодо історії створення твору, його стилістичних і жанрових особливостей. 

Юлія зацікавлено реагувала на зауваження викладача та старанно їх виконувала.

 

Здобувачі кафедри фортепіано класу викл. Дорош Т. Л. –

 Пак Софія, Дорошенко Вікторія, Остапенко Вікторія, Лебедєва Владислава, Нагорнюк Валерія

взяли участь у Всеукраїнському освітньо-інноваційному проєкті «Марафон музично-оздоровчих практик»,

який відбувся 04.10–31.10.2022 року

за підтримки Ірини Малашевської у творчій зустрічі з педагогами-професіоналами України.


 Це була досить плідна й цікава зустріч із фахівцями музично-оздоровчої діяльності, які поділилися зі слухачами своїм професійним досвідом, власними творчими надбаннями й досягненнями. 

Усі учасники отримали іменні сертифікати з 16 годинами (0,5 кредитів ЄКТС).

Підтримуємо ініціативу міжнародного освітнього проєкту #Erasmusdays 2022. 


1 жовтня -

Всесвітній

день музики

З міжнародним Днем музики

Ми голосно вітаємо вас –

Нехай у старому стилі або модному

Грає хто хіп-хоп або джаз!


30 вересня 2022 року 

з нагоди 

Дня працівника освіти

 нагороджена  завідувач кафедри фортепіано

Цуранова Оксана Олексіївна

 грамотою Харківської обласної організації працівників освіти і науки України за плідну співпрацю з профспілкою 

Вітаємо вельмишановну 

Цуранову Оксану Олексіївну

з отриманням Почесної нагороди!


25.09.2022 року у місті Вільнюс, Литовська республіка,

в рамках роботи Міжнародної творчої лабораторії мистецької педагогіки факультету фізичного виховання та мистецтв 

відбувся концерт української музики

 «Хай лунає музика на добро»

  Керівником і організатором заходу стала викладачка кафедри вокально-хорової підготовки вчителя Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, кандидат мистецтвознавства Марина Смородська.

 У концерті взяли участь здобувачки вищої освіти Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради: Портняга Валерія  – факультет фізичного виховання та мистецтв, вихованка старшого викладача, кандидата педагогічних наук кафедри фортепіано Смородського Віталія Ігоровича;  Одарченко Валерія – психолого-педагогічний факультет (спеціальність «Філологія»). 

  Гостям з України і Литви гостинно відчинив двері палац Traku Voke Dvaras – одне з мальовничих місць Вільнюса. Присутні мали можливість насолодитися звуками фортепіанної музики, відчути красу української пісні тощо.

6 вересня 2022 року було проведено відкрите заняття професора

кафедри фортепіано Дорош Тетяни Леонідівни з освітньої програми

014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво) з дисципліни

«Спеціальний музичний інструмент. Фортепіано» зі здобувачкою вищої

освіти 211 м групи, Остапенко Вікторією.

На занятті були присутні завідувач кафедри фортепіано

Цуранова О. О., викладачі кафедри Шумська О. О., Заря Л. О.,

Смородський В. І., Бесшапошникова Т. В., а також декан факультету

фізичного виховання та мистецтв Бескорса В. М.

Упродовж заняття було розглянуто такі питання: специфіка

відтворення художнього образу в музичних творах; оволодіння

технічними особливостями та специфічною музичною термінологією

твору; повага до культурного минулого України тощо.

Викладач Дорош Т. Л. продемонструвала ясність та послідовність

у викладі матеріалу та контакт із здобувачкою вищої освіти. Під час

заняття застосовувалася техніка зворотного зв’язку, яка полягає в

поставленні питань до здобувачки на початковому та завершальному

етапах відтворення кожного музичного твору, що активізує мислення,

комунікативні здібності учасниці освітнього процесу.

Різноманітність і доцільність форм роботи на музичному занятті

стимулювали творче мислення здобувачки вищої освіти.

15.08.22 відбулося планове засідання кафедри фортепіано, на якому було розглянуто низку питань щодо планування роботи кафедри у 

2022-2023 навчальному році. 

Серед іншого, викладачами кафедри були запропоновані форми і методи он-лайн навчання, обумовленого наявністю воєнного стану в Україні. 

pologennya-konkurs (3) (1) (1).pdf
Оголошення.pdf

4 грудня о 17:00 

відбудеться майстер-клас викладача кафедри вокальної підготовки вчителя

Клімової Оксани Олександрівни Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної Ради 

на тему: 

"Вокальне дихання"

В рамках спільного проєкту „Міжнародної творчої лабораторії мистецької педагогіки” та Студії онлайн навчання та саморозвитку ART DAR.

Переходь по посиланню і реєструйся https://forms.gle/EePoHdTCAtHZutpZ8