До 100-річчя академії

Освітньо-мистецький альманах кафедри фортепіано укладений до 100-річчя Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради. Видання складається з двох розділів, що відображають роботу викладачів кафедри у позааудиторній діяльності. До першого розділу ввійшли 18 авторських сценаріїв освітньомистецьких заходів, проведених викладачами кафедри фортепіано. Сценарії, що розміщені за тематичними напрямами, відрізняються змістовною різноманітністю та доступністю щодо практичної реалізації. Кожний сценарій – це зразок творчості педагога-практика, що ґрунтується на багаторічному професійному досвіді роботи і може бути використаний як приклад-зразок для майбутніх учителів музичного мистецтва під час підготовки до практичної діяльності. 

Дистанційний концерт кафедри фортепіано. Керівник Дорош Тетяна Леонідівна. 11.11.2020

24 листопада 2019 р. на кафедрі фортепіано відбулась творча конференція (концерт) «Ювілейні дати... Кафедрі фортепіано – 60 років. Минуле. Сучасність. Перспективи» у рамках святкування 100-річчя заснування Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради. 

Метою її проведення стало узагальнення досвіду роботи викладачів кафедри фортепіано в історико-культурному дискурсі освітнього процесу підготовки майбутніх учителів музичного мистецтва.

У роботі конференції взяли участь викладачі кафедри фортепіано, а також запрошені до участі студенти-випускники різних років й працівники-ветерани, досвід роботи яких став вагомим внеском у становлення й розвиток кафедри. Присутні почули цікаву інформацію про освітній процес підготовки учителів музики й музичних керівників, що тривав у період від кінця 60-х років до сьогодні. Своїми спогадами й думками ділились викладачі, що очолювали предметно-циклові комісії обов’язкового фортепіано, спеціального фортепіано та концертмейстерів, реорганізовані 2007 року в кафедру фортепіано. До слова були запрошені І.Є. Бутирська – голова ПЦК спеціального фортепіано з 1969 по 1974 роки; Л.Д. Малярова – голова ПЦК обов’язкового фортепіано із 1977 по 1985 роки; Л.В. Овчаренко – голова ПЦК обов’язкового фортепіано із 1985 по 1993 роки; В.Л. Олешко – голова ПЦК концертмейстерів із 1993 по 1997 роки; О.В. Лосєва – голова ПЦК спеціального фортепіано з 1993 по 2006 роки.

Виступи доповідачів вдало доповнювались концертними номерами, що підготували викладачі кафедри фортепіано зі своїми студентами, які прозвучали як у сольному так і в ансамблевому виконанні. Слова вдячності своїм професійним наставникам висловили студенти-випускники, які закінчили наш навчальний заклад у 2013, 2014 роках, а зараз працюють у освітніх закладах міста. Л. Коритова, О. Степанова – вихованки В.А. Булгвкової, Т.Ф. Бившивої, відповідно, продемонстрували високий рівень виконавської майстерності, основи якої отримали у стінах академії.

Про роботу викладачів кафедри сьогодні, їх досягнення й напрацювання, присутні мали можливість почути від завідувача кафедри кандидата мистецтвознавства, доцента О.О. Цуранової, а також побачити на виставці-презентації, де були представлені збірники друкованих робіт останніх років.

Кульмінацією заходу став колективний виступ викладачів кафедри з піснею – попурі на слова Л.В. Овчаренко, в якій у гумористичній формі прозвучали привітання кафедрі й побажання натхненних років творчої праці у майбутньому.

Підводячи підсумки роботи конференції, Оксана Олексіївна зазначила, що викладачі кафедри пишаються своєю історією, спрямовують зусилля на збереження блискучих традицій минулого, й акумулюючи попередній досвід, намагаються рухатись уперед, шукати нових шляхів у вирішенні питань щодо вдосконалення професійних компетенцій майбутніх учителів музичного мистецтва.