Історія

Ентомологічні товариства існують у багатьох країнах світу і об’єднують десятки, а інколи і сотні людей навколо вельми своєрідного об’єкту їхнього інтересу — комах — найчисленнішого і найрізноманітнішого класу тварин і взагалі живої природи. Товариства не є обмеженими ні професійними, ні науковими рамками — і як і належить товариствам, на рівних правах до них входять і вчені агрономи, котрі борються зі шкідниками, і аматори, що колектують жуків і метеликів, і студенти, що вивчають ентомологію, і їхні професори, лаборанти і академіки, аспіранти, що тільки-но доторкнулися до науки, і досвідчені фахівці з науковими ступенями. Таке об’єднання є надзвичайно плідним, згуртовуючи його членів для виконання масштабних завдань, які часто не під силу окремим практичним чи науковим установам, і даючи змогу його членам отримувати необхідну ентомологічну літературу, наукові матеріали і фахові консультації з різних галузей знань про комах.

Фотогалерея

 

Персоналії:

 

В.О.Караваєв

С.І.Медведєв

О.П.Кришталь

В.Г.Пучков

Є.М.Савченко

В.П.Васильєв

В.Г.Долін

В.М.Єрмоленко

Ю.П.Некрутенко

 

 Ентомологія в Україні має уже двохсотрічні наукові традиції. На нашому сайті вміщено низку історичних нарисів, присвячених історії української ентомології та Українського ентомологічного товариства зокрема. Українське відділення Всесоюзного ентомологічного товариства — перше в СРСР самостійне регіональне відділення, утворене 1949 р., врешті стало Українським ентомологічним товариством, яке існує і нині — тепер вже у новому статусі.

Історичні нариси:

 

1820-1917

1918-1949

1950-1975

1975-1991

1992-2011

 

Статті з історії української ентомології:

 

В.Г.Долін та ін. 1985.

В.М.Грама. 1992. Харків 

         На цій сторінці використано матеріали статей та книг В.Г.Доліна, В.О.Мамонтової та О.П.Кришталя (1985), В.М.Грами (1992), В.Г.Рошка (2007), неопубліковані рукописні нотатки З. В. Усової, матеріали Інтернет-сторінок Нікітського ботанічного саду та Російського ентомологічного товариства. Підготовку та збір літературних та архівних матеріалів було проведено М. Д. Зеровою, В. О. Кор­нє­євим та В. М. Фурсовим (Інститут зоології НАН України), Ю.Г.Вервесом та В. М. Крутєм (Інститут захисту рослин УААН), за що ми щиро їм вдячні. Цінну інформацію було люб’язно надано також М.М.Біляшівським, Н.Г.Дашкіною, К.Б.Сухомлін, В.Б.Різуном, В.Г.Рошком, Е.В.Турисом, О.В.Пучковим, З.С.Гершензон та С. П.Ужевською, котрим ми, користуючись із нагоди, висловлюємо свою щиру подяку.