20 кілометрів витривалості, вражень та драйву

(Рахнівка-Кривчик)

1. Садиба родини Корф (с. Рахнівка)

координати на GoogleMaps 48.81972122, 26.80378723


У 1888 році маєток в Рахнівці отримав колишній генерал-майор Олександр Корф (1841-1898 рр., Варшава). Барони Корфи - рід на Дунаєвеччині знаний з XVIII ст. Були меценатами і просвітниками - у Рахнівці та Пільному Мукарові звели за свій рахунок школи. 1910-го року родина Корф будує новий палац. Скромний палац - це довга одноповерхова і не надто декорована будівля. Господаркою на момент побудови палацу була Єлизавета-Софія Корф. До цього часу в Дунаївцях розповідають про її званий обід з фаршированими раками влітку 1915 р. на честь вдалого завершення навчального року в рахнівецькій трикласній школі — учнів у ній на той час було аж дев'ятеро.


2. Гончарство: секрети майстерності від Ігоря Шельгоріна

(с. Рахнівка)

координати на GoogleMaps 48.82085, 26.80045

Натепер, із розвитком серійного виробництва посуду, залишається все менше приватних господарств, які продовжують займатися гончарством, таких, що роблять це справою свого життя.

У с. Рахнівка вже кілька років діє майстерня гончара Ігоря Шельгоріна, яка облаштована в сількій хатині, де він виготовляє різноманітний посуд: гли­ня­ні ма­кіт­ри, та­ріл­ки, гле­чи­ки тощо. Для того, щоб дізнатися всі секрети гончарного ремесла від Ігоря Шельгоріна завітайте до нього на майстер-клас, де ви подивитися, як робиться посуд на гончарному колі, спробуєте себе у цьому ремеслі та придбаєте цікаві вироби з глини.

Займаючись гончарством Ігор Шельгорін не тільки виготовляє глиняний посуд, а ще й зберігає та поширює традиції гончарного ремесла на Дунаєвеччині.

3. Палац Крупенських (с. Кривчик) координати на GoogleMaps: 48.814554, 26.836433

Один з таємничих панських маєтків Поділля знаходиться в селі Кривчик. Місцевий палац відноситься до найкрасивіших на Поділлі, але побачити його непросто. Він знаходиться на території психоневрологічного інтернату. Дуже довго краєзнавці не могли розгадати загадку палацу: звідки і коли він взявся, ким побудований. Лише нещодавно з'явилася інформація, що палац у Кривчику побудував генерал, член Державної Думи Михайло Крупенський. Двоповерхова палацова будівля палацу поєднує в собі елементи бароко і готики. Від бароко - оздоблення головного корпусу, від готики - чотириповерхова восьмигранна вежа з годинником.


4. Гора "Грабина" (с. Кривчик)

координати на GoogleMaps 48.802031, 26.831288

Серед природних пам`яток села Кривчик варто відзначити товтру "Грабина", що розташована на південно-західній околиці. На Грабині розташовані малі печери і збереглися рештки скіфського городища. В результаті археологічних досліджень на горі виявлені пам'ятки пізнього палеоліту, залишки городища і предмети побуту трипільців, Русі та пізніших часів. Кривчицьке городище розташоване на високому корінному миловидному плато, має складну систему фортифікацій, яка вдало поєднується з рельєфом місцевості, яке на 100 м. піднімається над лівим берегом річки. Серед туристів гора Грабина відома приголомшливим панорамним видом на околиці і розташованої в долині річки Тернава.