Психологічна служба

Практичний психолог Пікуляк Ірина Богданівна, соціальний педагог - Паневник Наталія Ярославівна

В межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я "Ти як?" - ініціативи першої леді України Олени Зеленської. Психологічна служба гімназії розпочала проводти уроки з психічного здоров'я для здобувачів освіти 7- 9 класів

Урок 1 

Почали дивитися серіал "Ден і Рора проти корпорації С". Серія 1 "Новини з міста", Серія " Непрохані гості" а також опанували дихальні техніки та техніки переключення уваги

Далі буде...


У межах проєкту "Овіта.Діти.Війна" практичний психолог Пікуляк І.Б., та соціальний педагог Паневник Н.Я., провели навчальний тренінг для класних керівників 1-9 класів "Толерантне спілкування з військовими"

Інтернет,соціальні мережі розширюють наші можливості.Ми отримуємо багато цікавої інформації,а також спілкуємося з друзями.Та іноді можна втрапити в пастку.Як правильно вести себе в інтернеті і які загрози там можуть бути обговорювали учні 3 класу із шкільним психологом Пікуляк І.Б. 

В рамках акції "16 днів проти насильства" практичним  психологом Паневник Н.Я., з учями початкових класів було проведено  інтерактивне заняття "Стоп.Булінг!". Учні переглянули тематичні відео, ділились своїми міркуваннями та виготовили плакат "Наші долоньки проти насильства"


Щороку 16 листопада відзначаємо Міжнародний день толерантності.Сьогодні також учні проходили квести,переглядали тематичні відео, розв'язували філворди,слухали казочку про толерантність та малювали малюнки. 

Практичний психолог:Паневник Н.Я. Педагог-організатор:Коваль В.О.




В рамках тижня з ОБЖД ,тижня дитини з учнями 2 -го класу була проведена гра "Пригоди в країні Здоровляндії". Учні виконували цікаві завдання,а за правильні відповіді отримували "здоровчики". Вчителі:Павликівська О.П.,Паневник Н.Я. 


Впродовж 25 листопада по 10 грудня 2022 року в Драгомирчанській гімназії проходила акція «16 днів проти насильства. В рамках акції практичним психологом Паневник Н.Я, педагогом - організатором Коваль В.О. медичною сестрою Остап’юк Ю.П. та класними керівниками було проведено ряд заходів під час яких учні могли більше дізнатися про види насильства, пригадати про свої права та обов’язки. Зокрема:

- тематичні бесіди та години спілкування «Життя без насильства», «Мирна школа»;

- гра «Коло безпеки»;

- перегляди тематичних відеороликів;

- акція з учнями 4 класу « Наші долоньки проти насильства»;

- виставка малюнків «Скажемо НІ! насильству»;

- бесіда шкільної медсестри « ВІЛ/СНІД загроза життю та здоров‘ю людини» ;

- брей - ринг «Я знаю свої права».



Тиждень безпечного інтернету 08.02.2022-11.02.2022 р.

У рамках Тижня безпечного інтернету практичним психологом Василишин У В.та соціальним педагогом Паневник Н.Я. було проведено ряд заходів:

-бесіда "Типи загроз в інтернеті";

- перегляд відеороликів "Як захистити себе в соціальних мережах ".

Учні 5-9 класів  були ознайомлені з основними правилами безпечного користування інтернетом.


3 ГРУДНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛЮДЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ

Найкращий спосіб навчити дітей толерантності – показати це на власному прикладі.

Не зважаючи на те, що у XXI столітті активно пропагується толерантність, трапляється безліч ситуацій, в яких люди демонструють свою нетерпимість до інших. Хтось – цілком свідомо, а хтось – мимоволі користуючись нав’язаними стереотипами.

Наразі в Україні динамічно розвивається інклюзивна освіта. Інклюзивно-ресурсні центри проводять тренінги, присвячені методикам роботи з дітьми, які мають інвалідність та особливі освітні потреби. Але залишається питання зі сприйняттям таких діток суспільством.

Якщо поруч дитина з інвалідністю


 25 листопада до 10 грудня проходить щорічна акція “16 днів проти насильства” основною метою акції є:

 привернення уваги громадськості до актуальних для суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

 активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;

 проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім’ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства;

 формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства

Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:

– 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

– 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

– 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

– 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

– 5 грудня – Міжнародний день волонтера;

– 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

– 10 грудня – Міжнародний день прав людини.


18 жовтня Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Статистичні дані:

- Торгівля людьми - найбільш активно прогресуючу злочинна діяльність, яка приносить щорічний дохід близько 150 мільярдів доларів США (за даними міжнародних організацій).

• Міжнародна організація праці: 24,9 млн. осіб постраждали від торгівлі людьми ( станом на 2016 рік).

• ЮНІСЕФ: щорічно більше 1,2 млн. дітей стають жертвами торгівлі людьми.

• За інформацією Національна поліція України в 2020 році встановлено 152 особам статус потерпілого в кримінальних провадженнях, розпочатих за ознаками статті 149 (Торгівля людьми) Кримінального Кодексу України.

• За даними IOM Ukraine  в Україні більше 260 000 українців потрапили в тенета торгівлі людьми з 1991 року.

Як захистити себе:

• Нікому не віддавайте свій паспорт

•Зробіть копії всіх наявних документів (паспорта, візи, трудової угоди, запрошення на роботу, угоди з посередником тощо) до того, як вирушити за кордон. Слід тримати їх у безпечному місці, а також залишити ці копії вдома.

•Якщо Ви їдете на роботу – перевірте чи дає Ваша віза право на роботу. Контракт має бути складений зрозумілою Вам мовою і з чітко прописаними умовами роботи

• Перевірте чи має фірма-посередник ліцензію на посереднецтво у працевлаштуванні за кордоном (до яких країн, які види роботи). Це можна зробити на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. www.me.gov.ua

Занотуйте або запам’ятайте телефони та адреси офіційних закордонних представництв України в країні призначення, контактні дані яких можна знайти на сайті Міністерства закордонних справ України

•Заздалегідь дізнайтеся телефони поліції, служби порятунку, а також служби/організації допомоги постраждалим від торгівлі людьми в країні призначення.

•Підтримуйте зв’язок із родиною та близьким оточенням. Заздалегідь домовтеся з ними про кодову фразу, яка сигналізуватиме про потрапляння до небезпечної ситуації.

З питань протидії та захисту постраждалих від торгівлі людьми звертайтеся на Національну гарячу лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації:

116 123

0 800 500 225

Лінія працює 24/7.Анонімно. Конфіденційно. Безкоштовно.



26 квітня учні 8-9 класів, мали можливість взяти участь у профорієнтаційній онлайн-зустрічі у форматі TED - конференції, з представниками робітничих професій, організоване БО «Карітас-Івано-Франківськ УГКЦ». 

2 квітня Всесвітній день поширення інформації про аутизм.

Аутизм (розлади аутистичного спектру (РАС) – це стан, який виникає внаслідок порушення розвитку головного мозку і характеризується вродженим та всебічним дефіцитом соціальної взаємодії та спілкування. Його неможливо вилікувати, проте з часом можна скоригувати і адаптувати людину до соціального життя.

У більшості випадків ці стани проявляються у перші 5 років життя.

Люди з розладами аутистичного спектру зовнішньо не відрізняються від інших, проте вони можуть важко йти на контакт та зосереджуватися на однотипних процесах.

Також люди із аутизмом можуть бути надзвичайно обдарованими, але їм потрібно набагато більше часу, щоб навчитися чомусь дуже простому.

  Ми всі - дуже різні. Бачимо і сприймаємо світ по-різному. І дуже важливо поширювати цю інформацію у суспільстві. 💙 


Різні шкарпетки - на підтримку людей із синдромом Дауна.

Знаєте, чому цей Міжнародний день відзначають 21 числа третього місяця року? Бо цей синдром пов’язаний із трьома копіями 21-ї хромосоми.

У світі із синдромом Дауна народжується кожна 700 дитина. В Україні зараз живе близько 19 тисяч таких людей. До них, на жаль, і досі можна спостерігати пострадянське ставлення. Якщо в Європі працює кожна четверта людина з синдромом Дауна, то в Україні - менше ста людей з усіх 15 тисяч осіб працездатного віку. Це лише піввідсотка.

Якщо кожен з нас змінить своє ставлення до таких людей, то і їхнє життя в Україні обов’язково зміниться на краще


Психолог Василишин У.В. та соціальний педагог Паневник Н.Я. провели бесіду з учнями 1 класу "Чи знаєте,що таке булінг"  та "Безпечний інтернет"

В рамках Тижня "Безпечного інтернету" практичним психологом Василишин У.В. та соціальним педагогом Паневник Н.Я. було проведено ряд просвітницьких заходів (бесіди,перегляд презентацій та відеороликів) 




Психологом Василишин У.В. була проведена бесіда з учнями 9 класу "Булінг серед підлітків" 


Соціальним педагогом Паневник Н.Я. був проведений тренінг з учнями " Не спалюй своє майбутнє"




На батьківських зборах соціальний педагог Паневник Н.Я. ознайомила батьків із поняттям "булінг", як його розпізнати і боротися з ним.