Звіт директора гімназії за 2020-2021 н.р.

Звіт

про роботу Драгомирчанської гімназії Івано – Франківської міської ради

за 2020 – 2021 н.р.

Рішенням Івано-Франківської міської ради (3 сесія восьмого демократичного скликання від 24.12.2020 р. №338-3) заклад освіти приєднано до Івано-Франківської міської територіальної громади, змінено засновника, перейменовано Драгомирчанську ЗОШ І-ІІ ступенів Тисменицької районної ради на Драгомирчанську гімназію Івано- Франківської міської ради. Затверджено Статут гімназії, проведено реєстраційні дії в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб.

Загальна інформація про заклад освіти

Юридична адреса гімназії: вул.Шкільна, 14, с.Драгомирчани Івано – Франківської ТГ.

Мова навчання – українська.

Станом на 05 вересня 2020 року в закладі освіти навчалося 196 учнів. З них у 1-4 класах - 98, у 5-9 класах – 98. Середня наповнюваність у класах 22 учні. В гімназії організовано інклюзивний клас (3 клас) та групу продовженого дня. При гімназії працює група дошкільного виховання.

Освітній процес в закладі освіти у 2020-2021 навчальному році здійснювався в очному та дистанційному режимах.

Кадрове забезпечення

У 2020-2021 навчальному році в гімназії працював 21 педагогічний працівник, в тому числі директор, заступник з навчально-виховної роботи (0,5 ставки), педагог-організатор, вихователь ГПД, вихователь ГДВ, асистент учителя, практичний психолог (0,5 ставки), соціальний педагог (0,5 ставки), бібліотекар (0,5 ставки). Усі педагогічні працівники мають повну вищу педагогічну освіту. На 2020-2021 навчальний рік заклад освіти був повністю укомплектований кадрами, на умовах строкового трудового договору працювало 2 особи.

Медичне обслуговування здійснює медична сестра. Облуговуючий персонал налічував 9 осіб.

Склад педагогічних працівників за кваліфікаційними категоріями:

- «спеціаліст вищої категорії»- 12 осіб

- «спеціаліст І категорії»- 3

- «спеціаліст ІІ категорії»- 1

- «спеціаліст»- 5

З них мають педагогічні звання :

- « Старший учитель»- 7

- « Відмінник освіти України»- 2

Віковий склад педагогічних працівників:

- до 30 років - 5 працівники;

- від 30 до 40 років - 5 працівників;

- від 40 до 50 років - 4 працівники;

- від 50 до 60 років - 5 працівників;

- понад 60 років - 2 працівники

За стажем роботи:

- до 3 років – 2 працівники;

- від 3 – 10 років – 4 працівники;

- від 10-20 років – 4 працівники;

- від 20-30 років – 5 працівників;

- від 30 – 40 років – 4 працівники;

- від 40 і більше – 2 працівники

Управлінська діяльність:

Драгомирчанська гімназія Івано – Франківської міської ради організовує роботу відповідно до річного плану роботи, який є основним документом закладу освіти. Внутрішкільний контроль освітнього процесу здійснюється адміністрацією згідно розподілу функціональних обов’язків.

Річний план роботи – це комплексний документ, а його реалізація стосується всіх учасників освітнього процесу. Він реалізується через плани роботи всіх структурних підрозділів гімназії ( плани роботи методичних об’єднань, план роботи соціального педагога та практичного психолога, план роботи бібліокаря, план роботи педагога – організатора, плани виховної роботи класних керівників). Оцінювання рівня освітньої діяльності в гімназії здійснюється за допомогою процедури моніторингу, якому підлягають такі напрямки діяльності: навчальні досягнення учнів, матеріально – технічне забезпечення, виховна робота та правовиховна робота. В управлінській діяльності враховуються результи роботи психологічної служби.

Головним колегіальним органом у гімназії є педагогічна рада. У Драгомирчанській гімназії функціонує офіційний сайт, ведеться сторінка у Fecebook, де оприлюднюються діяльність закладу освіти.

Методична робота

Педагогічний колектив у 2020 – 2021 навчальному році працював над методичною темою «Впровадження особистісно орієнтованого підходу в процесі формування мотивації навчальної діяльності учнів та виховання в них загальнолюдських та громадських якостей». Весь освітній процес був підпорядкований меті і завданні закладу освіти. Методична робота проводилась на діагностичній основі, відповідно до потреб і запитів учителів. У гімназії працюють два методичних об’єднання: методичне об’єднання учителів початкових класів та вихователя ГПД, методичне об’єднання класних керівників.

Відповідно до плану методичної роботи закладу освіти проводились декади, психолого – педагогічні семінари, предметні Тижні. Приділялась увага самоосвіті учителів і підвищенню кваліфікаційного рівня. Педагогічі працівники закладу освіти брали участь у конкурсі педагогічної майстерності «Учитель року» у 2019 році.

Значна увага приділялась роботі з обдарованими дітьми. У 2019 -2020 навчальному році заклад освіти був на І місці у загальному рейтингу шкіл І-ІІ ступенів Тисменицького району у ІІ етапі Всеукраїнських предметних олімпіад.

У гімназії працюють гурток з музичного мистецтва та футболу.

У методичній діяльності значна увага приділялась організації освітнього простору Нової української школи.

Особлива увага у 2020 – 2021 навчальному році приділялась питанню навчання педагогів організовувати освітній процес дистанційно.

Робота психологічної служби

Психологічну служба Драгомирчанської гімназії здійснюювали соціальний педагог (0,5 ставки) та практичний психолог (0,5 ставки). Психологічною службою проводилась просвітницька робота з метою профілактики та подолання булінгу, здійснювався психологічний супровід здобувачів освіти, проводилась діагностична та індивідуальна робота, вивчався процес адаптації першокласників та п’ятикласників до нових умов навчання, проводилась робота з дітьми, батьки яких є учасниками АТО/ООС. Велика увага приділялась профілактиці суїцидальних нахилів, пропаганді здорового способу життя серед учнівської молоді , а також профорієнтаційній роботі, адаптації учнів, батьків, учителів до навчання в умовах карантину, проводилась індивідуальна робота з учителями та батьками.

В закладі освіти працює Рада профілактики правопорушень. Соціальним педагогом налагоджено тісну співпрацю з працівниками Ювенальної превенції.

Виховна робота

Пріоритетним напрямом виховання у 2020-2021 навчальному році є формування в учнів ціннісного ставлення до суспільства та держави. Колектив гімназії керувався головним завданням – виховати морально здорову, духовно багату, різнобічно розвинену людину, яка поважає й любить рідну землю, культуру свого народу; громадянина правової держави, який знатиме й поважатиме закони, любитиме Україну, орієнтуватиметься в сучасному політичному житті й буде готовий працювати заради процвітання своєї батьківщини.

У 2019 році було здійснено велоекскурсію до Лисецького полігону, приурочену Дню Захисника України. Учні мали змогу ознайомитися з життям воїнів.

22 січня 2020 року до Дня Соборності України разом з учнями Лисецької та Підліської шкіл було створено живий ланцюг, що символізував єдність нашої держави.

Гімназія пишається своїми традиційними святами. Це «Шкільні посиденьки», які у 2019 році були відбулися ювілейними – 10. Щорічно у вечірній час учні гімназії зустрічають Святого Миколая. Це свято кожного року проводять третьокласники. Яскраво і оригінальною є «Шкільна розколяда», яка 2021 році розколяда проводилась онлайн.

Дієвим у гімназії є шкільне самоврядування. Саме учасники самоврядування організували проєкт «Талановита дитина».

Упродовж 2020-2021 навчального року багато заходів проводилося онлайн. Усі проведені заходи і свята оприлюднені на сайті гімназії і в соціальній мережі Facebook. А саме :

- поетичні хвилини «З Україною в серці» до Дня Соборності України;

- відзнято відеоролики до Міжнародного Дня пам’яті жертв Голокосту, Дня пам’яті Героїв Крут « Що для мене означають Крути», до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні, до Дня пам’яті і примирення, до Дня пам’яті Чорнобильської трагедії.

Учнями молодших класів було проведено тиху акцію «Небесний Ангел». До Дня Європи учні презентували себе англійською, французькою та португальською мовами. Цікавим був «Парад вишиванок», приурочений до Дня вишиванки.

Учні гімназії брали участь у таких міських заходах і святах:

- Різдвяному родинному фестивалі «Мереживо колядок», у міському огляді конкурсі читців, присвяченому 207 річниці від дня народження Тараса Шевченка, у І-му загальноміському відкритому вокальному конкурсі «Пісенний вернісаж», у міському заочному конкурсі гаївок «Котилася писаночка, співалася гаївочка», у конкурсі «Франкофонія» ( 9 місце).

Значна увага приділялася патріотичному вихованню. Частими гостями в гімназії були воїни АТО. Вже стало традицією готувати посилки в зону АТО, вітальні листівки. У закладі освіти відкрито меморіальну дошку Сергію Гундеру, дочка якого навчається у гімназії. Вихованці гімназії брали участь у благодійних акціях «П’ять картоплин», «Святий Миколай іде до сиріт», проводили благодійні ярмарки, кошти з яких використовують для допомоги одиноким людям села.

Робота бібліотеки

Бібліотека гімназії працює у пристосованому приміщенні. Бібліотечний фонд закладу освіти складає 5058 примірників, з них підручники та довідники - 2831, художня література - 2227. Художньою літературою з української літератури та зарубіжної літератури заклад освіти забезпечений відповідно до навчальних програм з даних предметів.

Впродовж 2020-2021 навчального року поповнено фонд бібліотеки на суму 9 409 грн.

Традиційно проводяться бібліотечні уроки для учнів початкової школи, тематичні Тижні, оформлялися книжкові виставки.

Зміцнення і збереження здоров’я учасників освітнього процесу

У гімназії значна увага приділялася здоров’язбережувальній компетентності. У закладі освіти проводилися заходи з безпеки життєдіяльності та охорони праці, проводилися інструктажі.

У гімназії наявна спортивна кімната ( яка знаходиться за 500 м від основної будівлі школи) та майданчик зі штучним покриттям.

Вихованці гімназії були неодноразовими переможцями змагань з футболу. У 2019 році команда гімназії була переможцем районного етапу з футзалу.

Учасники освітнього процесу ведуть активний спосіб життя. Проводилося екскурсії, походи, поїздки визначними історичними місцями області та України.

Велика увага у 2020 – 2021 навчальному році приділялася дотриманню норм Санітарного регламенту та створенню безпечних умов організації освітнього процесу під час карантину.

Харчування

У гімназії організоване повноцінне, безпечне харчування дітей. Розроблений графік харчування дітей у шкільній їдальні на час карантину.

Вівся облік учнів, які харчувалися безкоштовно. Було організовано безкоштовне харчування для дітей з особливими освітніми потребами, дітей з інвалідністю, дітей учасників АТО, батьки яких загинули в зоні АТО, дітей з багатодітних сімей. За кошти бюджету Івано – Франківської міської територіальної громади снідало – 37 учнів закладу, обідало – 13 учнів, харчувалося 10 вихованців групи продовженого дня.

Фінансово- господарська діяльність

Впродовж 2020-2021 навчального року приділялося достатньо уваги створенню комфортних та безпечних умов навчання і праці. Усі класи забезпечено новими дошками, комлектами столів та стільців, оновлено навчально – дидактичну базу 1-3 класів. У 2020 році проведено капітальний ремонт в учительській.

У 2020 році Драгомирчанською сільською радою профінансовано:

- 11 000 грн на ремонт в 1 класі;

- 27 000 грн на придбання телевізора та ноутбука;

- 18 000 грн на придбання меблів для фізичного кабінету;

- 8041 грн на придбання будівельних матеріалів.

Замінено підлогу у двох класах на суму 39 900 грн.

Використано 61 678 грн для створення освітнього простору для учнів 1 – го класу. З метою дотримання правил пожежної безпеки придбано вогнегасників на суму 3 500 грн. Для створення безпечного освітнього середовища під час пандемії придбано дезінфікуючих засобів та масок на суму 24 600 грн.

У 2021 році заклад освіти став переможцем програми Бюджет участі:

- проєкт «Новий освітній простір – світлий і безпечний» на суму 99 750 грн.

Благодійний фонд «Діти майбутнього ІФ» переможець конкурсу у номінації «Проекти громадських та благодійних організацій при дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах»:

- проєкт «Спорт – це життя» профінансовано на суму 37 569 грн.

Директор О.І.Балан


Презентація Звіт (1).pptx