НОВИНИ

2023-2024

Дорогі жінки! 

     Вітаю вас з 8 березня! У Міжнародний жіночий день від душі бажаю вам легкості, бадьорості, тепла, усмішок і прекрасного настрою. Нехай щастям і любов'ю наповниться душа і серце. Радійте життю і будьте дорогі близьким вам людям! Нехай збудуться всі бажання, в сім'ях будуть щастя, а в Україні - мир!

З повагою, декан ф-ту, проф. Христина ШАПАРЕНКО

      9 лютого 2024 року в конференц-залі Академії відбулися урочистості з нагоди Міжнародного дня жінок і дівчат у науці.

     У вітальному слові Пономарьова Галина Федорівна, ректорка академії, докторка педагогічних наук, професорка, заслужена працівниця народної освіти України щиро привітала присутніх з Міжнародним днем жінок і дівчат у науці і зазначила, що це нове свято, про яке вперше йдеться в резолюції 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН від 22 грудня 2015 року, засноване для забезпечення гендерної рівності, розширення прав і можливостей жінок та дівчат.

      Галина Федорівна нагадала присутнім про те, що у вересні 2009 року в Академії вперше в Україні було створено Гендерний центр, як окремий осередок у закладі вищої освіти та висловила захоплення всіма жінками світу й України, які плідно займаються науковою роботою, збагачуючи вітчизняну економіку, освіту, культуру новими здобутками, підвищуючи їх конкурентоспроможність. Так в Академії лише за останні 2 роки війни захищено 3 дисертаційні дослідження на здобуття наукового ступеня доктора наук, 6 – на здобуття наукового ступеня доктора філософії та кандидата наук. 25 науково-педагогічним працівникам присвоєно вчене звання професора та доцента.

     Щиро дякую нашим жінкам і дівчатам, які працюють чи навчаються в Академії та реалізують і планують втілювати свої наукові ідеї і задуми.

    Під час вручення подяк Галина Федорівна висловила теплі побажання нагородженим досягти нових звершень у науковій діяльності, максимально реалізувати свій особистісний і професійний потенціал на благо вітчизняної науки й України, а також найщирішу вдячність нашим захисникам серед яких сьогодні і випускники Харківської гуманітарно-педагогічної академії, Харківського, Красноградського та Балаклійського педагогічних фахових коледжів, які ціною власного життя спонукають нас докладати всіх зусиль для забезпечення максимально сприятливих і безпечних умов для здійснення освітнього процесу на високому якісному рівні.

      Галина Федорівна запропонувала вшанувати пам’ять загиблих випускників академії і студентів, а також всіх громадян України хвилиною мовчання.

    Звертаючись до нагороджених, Галина Федорівна побажала миру, міцного здоров’я, нових успіхів на ниві науки й у забезпеченні якості професійної підготовки педагогічних кадрів для закладів освіти, культури та соціальної сфери Харківської області та висловила переконаність у беззаперечній і невідворотній перемозі та впевненість у мирному майбутньому України.

#Все буде Україна!# 

# Збройним Силам!#

#Слава Україні!#

    22 січня 2024 року відбулось розширене засідання кафедри спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти. 

Запрошені гості: перший проректор академії - Петриченко Лариса Олексіївна та декан факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії – Шапаренко Христина Андріївна 

На засіданні були розглянуті наступні питання: 

1. Внесення змін до стандарту вищої освіти Спеціальна освіта бакалаврського рівня (Наказ  МОН № 1583 від 29.12.2023) 

2. Пропозиції від стейхолдерів щодо змін у ОПП «Спеціальна освіта. Олігофренопедагогіка» бакалаврського рівня. 

3. Основи академічної доброчесності – як обов'язкова навчальна дисципліна в сучасній освіті 

4. Результати моніторингу задоволенності освітнім процесом серед здобувачів освіти 

5. Про оновлення програм стажування для педагогічних працвників, що працюють за напрямом Спеціальна освіта (олігофренопедагогіка, логопедія, робота з дітьми з порушеннями зору) 

6. Про організацію навчальної та виховної роботи у 2 семестрі 

23-24 н.р. 

Куди телефонувати у випадках домашнього насильства

Національна поліція – 102 для повідомлення про факт насильства.

Урядовий контактний центр – 15 47, де цілодобово надають інформаційні, психологічні та юридичні консультації чоловікам та жінкам, які потерпіли від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, консультують з питань насильства стосовно дітей або загрози вчинення такого насильства.

Система безплатної правової допомоги – 0 800 213 103.

Національна «гаряча лінія» з питань запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерній дискримінації – 0 800 500 335 або 116 123.

Що корисного почитати:

Булінг у закладі освіти: як діяти педагогу

Запобігання та протидія домашньому насильству

Роз'яснення МОН щодо реагування на булінг у закладі освіти

У рамках Програми надання соціальних послуг та психологічної допомоги від Харківської обласної ради, Харківської обласної військової адміністрації та академії під час новорічних свят дітлахи отримали в подарунок безпечний ігровий простір.

Під час відкриття дітей та їх батьків щиро привітали Ольга Ігорівна Безпалова, директор Департаменту науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації, та Галина Федорівна Пономарьова, ректор академії.

Святий Миколай із казковими героями подарували малечі театралізовано-інтерактивну різдвяну виставу та новорічні подарунки. Гучний плескіт долонь та яскраві посмішки маленьких глядачів додали святкового настрою.

Шановні колеги та здобувачі !!!

Минає рік, і дні, і ночі,

Щасливі миті і сумні..

Благаю, щоб в Новому році

Ніхто не гинув на війні.

Щоб мир прийшов в нашу країну,

Заколосилися поля,

Щоб не снаряди, а зернини

Приймала матінка - земля.

Щоб всі були живі - здорові,

Ніхто б не плакав, не хворів,

Щоб не було ні сліз, ні крові,

Ні злих і підлих ворогів.

Під мирним небом України

Сади вишневі хай цвітуть,

А у закохані родини

Лелеки діток принесуть!

Останні дні старого року...

Можливо, був він не такий...

Тож хай добробут, мир і спокій

Нам подарує рік Новий!


З повагою, декан ф-ту, проф. Христина ШАПАРЕНКО

  



26 грудня 2023 року відбулося чергове засідання Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО). 

  За результатами засідання ухвалено рішення про акредитацію освітньої програми другого магістерського рівня "Спеціальна освіта. Логопедія" за повною процедурою терміном на 5 років. 


Шановні колеги та здобувачі!!!

З Різдвом Христовим! 

       Світлої зірочки вам, яка поведе чистим, добрим життєвим шляхом! 

          Мирного неба над головою, доброти і надійного ангела хранителя у вашому житті! 

                  Бережіть себе і своїх близьких. Щастя вам! 



З повагою – декан, проф. Христина ШАПАРЕНКО

   Впрововж грудня відбулись успішні захисти дипломних робіт здобувачів освіти другого (магістерського) рівня спеціальностей 016.01 та 016.02. На захисті, окрім членів комісії, були присутні перший проректор Петриченко Лариса Олексіївна, та партнери-стейхолдери Білогурова Світлана Григорівна  - директор Комунального закладу "Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №353 комбінованого типу Харківської міської ради" і Литвищенко Тетяна Іванівна - Заступник директора з навчально-виховної роботи Комунального закладу "Харківська спеціальна школа №3" Харківської обласної ради.


  Науковці – для освітян 15 грудня 2023 року в Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради відбулася Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція

«ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ СУЧАСНОГО ПЕДАГОГА ЗАСОБАМИ ОСВІТИ: ІСТОРИКО-МЕТОДИЧНИЙ АСПЕКТ»

  У конференції взяли участь 223 науково-педагогічних і педагогічних працівників, молодих учених, аспірантів, докторантів та здобувачів освіти із 39 закладів освіти України.

  З вітальними словами, побажаннями скорішої перемоги, миру, вагомих здобутків на науковій та освітянській ниві, наснаги у щоденній педагогічній діяльності в трагічний для України час до учасників конференції звернулися керівник експертної групи з питань фахової передвищої освіти Директорату фахової передвищої і вищої освіти МОН України Ігор Анатолійович Балуба та заступник директора Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної (військової) адміністрації Андрій Анатолійович Васильєв.

  Ректор Академії Галина Федорівна Пономарьова у своєму зверненні до учасників конференції висловила переконаність що ми, науковці, освітяни, здобувачі освіти, спільними зусиллями обов’язково доб’ємося нашої головної мети – вільна, незалежна, процвітаюча Україна, якісна освіта, мирне гідне життя.

  На засіданні, що відбулося в режимі 2 пленарних засідань в онлайн форматі, були розглянуті питання формування та розвитку професійної компетентності сучасного педагога, зокрема висвітлено питання інноваційного розвитку освітнього процесу, забезпечення якості фахової підготовки майбутніх педагогів, особливостей навчання і виховання підростаючого покоління в умовах воєнного стану, психологічного супроводу учасників освітнього процесу.

  У доповідях учасників конференції прозвучали тези про важливість і доцільність удосконалення професійної підготовки здобувачів вищої освіти шляхом формування та розвитку професійної, дослідницької, науково-методичної та інших компетентностей. Зазначено про важливість неперервної освіти педагогів, посилення психологічної підготовки як у закладах вищої освіти, так і в системі післядипломної освіти. Акцентовано увагу на місці і ролі зарубіжного досвіду та іноземних мов у підвищенні якості вітчизняної вищої освіти.

  Учасники конференції висловлювали щиру переконаність у досягненні перемоги над агресором, бажали один одному миру і злагоди, наголошували, що лише завдяки спільним зусиллям Збройних Сил України, держави, суспільства й освітянської громади ми реалізуємо наші плани і сподівання щодо розбудови та якісного оновлення не лише системи освіти, а й забезпечимо європейське майбутнє нашої рідної України.

#Віримо в Перемогу!!!#

#Все буде Україна!!!#



Шановні захисники України, здобувачі вищої освіти, які боронять країну, і якими неймовірно пишається наш колектив!

   Від імені науково-педагогічного колективу і студентів факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії вітаю вас із Днем Збройних Сил України!
    Вітаємо вас зі святом, пов'язаним із гордістю та мужністю - Днем Збройних Сил України! Сьогодні ми не тільки славимо професіоналізм та самовідданість наших захисників, але й висловлюємо подяку кожному захиснику та захисниці. Нехай Господь оберігає вас. 

Слава ЗСУ! Слава Україні! 

З повагою – декан, проф. Христина ШАПАРЕНКО

   28 та 29 листопада відбулись успіші попередні захисти дипломних робіт магістрантів кафедри.  

  На заході були присутні не тільки члени комісії, які відзначили високий рівень наукового дослідження та підготовки студентів, але й почесні гості події: перший проректор - Лариса Олексіївна Петриченко, та декан факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії - Христина Андріївна Шапаренко. 

   Процес передзахисту відбувся в атмосфері сприятливої наукової дискусії та конструктивного обговорення. Студенти продемонстрували глибокі знання своєї галузі, високий рівень аналітичної діяльності та оригінальність у підході до вирішення актуальних наукових завдань.



Відбулася зустріч Мережі координаторів міжнародної співпраці та академічної мобільності академії за участі проректора з науково-педагогічної роботи, Харківської А.А. 


Сьогодні Україна вшановує пам’ять жертв голодоморів.

  Голодомор є однією з найбільших трагедій в історії українського народу.

 Цей день також є нагадуванням про необхідність збереження пам'яті про минулі події та запобігання повторенню подібних трагедій в майбутньому.

  Сьогодні о 16:00 відбулася Загальнонаціональна хвилина мовчання. Зупиніться на мить, щоб ушанувати пам’ять загиблих унаслідок голодоморів.

Дизайн без названия.mp4

     Посилення суб’єктності студентів та вдосконалення вищої освіти: у першому читанні ухвалено проєкт закону.

    Сьогодні Верховна Рада України ухвалила в першому читанні проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку індивідуальних освітніх траєкторій та вдосконалення освітнього процесу у вищій освіті». Головна його мета — розширити права студентів щодо формування власної освітньої траєкторії. Що зміниться

 Студенти зможуть індивідуалізувати свої освітні траєкторії завдяки міждисциплінарним програмам: уведено модель «вступу на галузь», що дає можливість вибрати спеціальність не одразу, а після одного або півтора року навчання.

  Терміни і темпи навчання стануть гнучкішими, що дозволить студентам проходити бакалаврську програму як у швидкому ритмі (і завершити її за три роки), так і в повільному (завершити навчання за 6–8 років). Закон також уможливить визнання результатів навчання, отриманих у різних формах освіти — формальній, неформальній та інформальній.

  Забезпечуючи більшу автономію закладам вищої освіти, закон наблизить українську систему вищої освіти до європейських стандартів. Зокрема, для нерегульованих спеціальностей надаватиметься більша свобода у формуванні компетентностей, а для регульованих спеціальностей будуть визначені конкретні вимоги та освітні програми.

 Закон сприятиме підвищенню рівня якості вищої освіти, встановлюючи мінімальний обсяг навчальних занять (тобто занять, що передбачають роботу з викладачем) для здобувачів очної форми освіти.

   Щодо трансформації заочної і вечірньої форм у дистанційну — МОН спільно з депутатами сформують поправки до цього пункту, щоб трансформувати заочну форму відповідно до вимог якості освіти. Нині зберігатимуться попередні умови, а набір на освітні програми заочної форми не припинятиметься.

Вітаємо з Днем студента! 

Бажаємо яскравих буднів, веселих друзів, продуктивного навчання, успішних іспитів, зданої сесії, лояльних викладачів. 

Нехай студентські роки стануть найбільш незабутніми і крутими, принесуть знання, диплом, надійну дружбу і позитивні враження!

Декан факультету та колектив викладачів!

  16 листопада відбулося нагородження кращих студентів академії до Міжнародного дня студента.

  Вітаємо та бажаємо вам невичерпного ентузіазму та незабутніх пригод на шляху досягнення ваших цілей! 

        Пишаємося нашими творчими та натхненними здобувачами! Творчих успіхів, міцного здоров'я, миру та спокою!

09 листопада представники «The HALO Trust» провели для викладачів, співпрацівників академії, внутрішньо переміщених осіб та дітей низку просвітницьких лекцій, спрямованих на підвищення обізнаності громадян про різновиди  вибухонебезпечних предметів та ризики мінної небезпеки, запобігання нещасним випадкам шляхом надання рекомендаційним інструкцій.

Звертаємо Вашу увагу, що задля власної безпеки, запам’ятайте основні правила поводження з вибухонебезпечними чи незнайомими предметами. У разі виявлення підозрілої знахідки потрібно:

– зупинитися;

– не наближатися, відійти на безпечну відстань (від 300 м і більше);

– не торкатися: не переміщувати і не розбирати на складові;

– попередити оточуючих;

– повідомити фахівцям із ДСНС: зателефонувати за номерами 101 чи 112.

     07.11.2023 відбулась кафедральна конференція "Стан та перспективи розвитку спеціальної освіти та інклюзії" присвячена до  Всесвітнього дня науки заради миру та розвитку.

  Під час пленарного засідання гості конференції ознайомились із доповідями здобувачів освіти та представників професійної спільноти - фахівців спеціальної освіти.

       У рамках роботи конференції :

Прасол Дмитро Вікторович - кандидат психологічних наук, практичний психолог Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр №3» Миколаївської міської ради розкрив тему "Взаємодія ІРЦ з батьками дітей з ООП"

Дякуємо всім учасникам!




Відкрита зустріч з експертами: ID 40009 Комунальний заклад «Харківська гуманітарно-педагогічна академія»  Харківської обласної ради

ОП «Логопедія»

Час: 31 жовтня 2023 р. 14.00

Zoom:

https://us04web.zoom.us/j/76679011386...

Ідентифікатор конференції: 766 7901 1386

Пароль: 2020



       30 жовтня  2023 р. відбулася гостьова лекція "Історії ж бо пишуть на столі. Ми ж пишем кров'ю на своїй землі". 

    Лектор: Лузан Анастасія Миколаївна  - старший науковий співробітник відділу науково-освітньої роботи КЗ «Харківський історичний музей ім. М. Ф. Сумцова» ХОР. 

    До лекції долучилися здобувачі освіти спеціальностей  032 "Історія та археологія" (бакалаврського та магістерського рівнів), 012 "Дошкільна освіта" (фаховий молодший бакалавр). Зустріч викликала дискусію та глибоке враження від порівняльного аналізу сучасності з історичними аналогіями тоталітарних режимів (радянського та нациського).

       27 жовтня  за підтримки кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання академії колектив здубувачів доєднався до написання радіодиктанту національної єдності, який традиційно проводиться  до Дня української писемності та мови.

     Назва радіодиктанту має символічну назву «Дороги України», авторкою тексту є українська поетеса та перекладачка Катерина Калитко, диктант читав Олексій Гнатковський – актор театру та кіно, який зіграв Івана Довбуша у фільмі «Довбуш».

Текст диктанту має життєстверджувальну силу, яка попри трагічність і щемливість кожного слова в тексті, націлює на Перемогу, єдність і віру в щасливе майбутнє рідної України.

     Радіодиктант національної єдності 22 роки тому започаткувала команда Українського радіо. Відтоді він став щорічною акцією, до якої кожного року приєднується колектив академії, бо це передусім акція єднання й індентифікації українців у всьому світі.

     У час, коли ворог намагається нас роз’єднати та зламати, ми маємо пам'ятати, що саме мова є невід’ємним складником духовної культури та національної свідомості українців.


#Молодіжний_хаб #новини #диктант

   


     Вчора відбулася зустріч з нагоди підписання договору з мобільним Інклюзивно-ресурсним центром на базі Харківської академії неперервної освіти.

    Тепер у наших здобувачів освіти буде можливість дослідити досвід фахівців та побачити особливості організації корекційної роботи в мобільних ІРЦ.



            Молодь змінює світ!  

       26 жовтня здобувачки освіти академії Ганна Отич та Віра Бондар були запрошені на зустріч Харківського міського голови Ігоря Терехова з молоддю міста Харкова. 

    Під час зустрічі учасники заходу обговорили багато актуальних тем: гранти для бізнесу, міський бюджет, пільгове придбання житла, відродження фонду культури та креативу.

        Також Ігор Олександроваич вислухав пропозиції щодо відновлення  та процвітання міста Харкова.


#Ми сильні!# 

#Ми разом!#

#Усе буде Україна!#



Освітній серіал: Обережно! Кібершахраї 

   Як захистити себе від шахраїв в інтернеті та у ґаджетах. Експерти: Олександр Федієнко, Євгенія Волівник , Сергій Липка.

    Серіал розроблено Міністерством цифрової трансформації України за підтримки проєкту агентства з міжнародного розвитку США (USAID) «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» та значного внеску в курс Кіберполіції, НБУ, Держспецзв’язку, CERT-UA й Комітету ВРУ з цифрової трансформації. 

https://osvita.diia.gov.ua/courses/attention-cyber-fraudsters


   ЮНЕСКО І МОН ЗАПУСКАЮТЬ ПРОГРАМУ З ЦИФРОВОЇ ПЕДАГОГІКИ, ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ’Я ТА СОЦІАЛЬНО-ЕМОЦІЙНОГО НАВЧАННЯ

   Новий курс «Цифровий учитель» розроблено для підтримки дистанційного і змішаного навчання в Україні. Програму створено для щонайменше 50 000 вчителів з метою розвитку навичок цифрової педагогіки й використання інструментів для якісного дистанційного і змішаного навчання.

     «З лютого 2022 року ЮНЕСКО безперервно підтримує українських учителів, щоб учні продовжували навчатися у розпал війни. Я віддаю належне їхній роботі, стійкості та незмінній самовідданості. З початком нового навчального року ЮНЕСКО вкотре наголошує на своїй підтримці. Бо освіта — це наріжний камінь, на якому будується майбутнє України», — зазначила Стефанія Джанніні, помічниця генерального директора ЮНЕСКО з питань освіти.

    Війна посилила навантаження на систему освіти, оскільки вчителі не мають інструментів і підготовки, щоб продовжувати навчання на відстані або в змішаному форматі. Новий тренінг «Цифровий вчитель», розроблений ЮНЕСКО за фінансування Google.org, вирішуватиме ці виклики, зокрема поліпшуватиме навички вчителів і їхні вміння використовувати цифрові інструменти, покращуватиме умови їхньої роботи й емоційний стан.

   Програму розроблено у співпраці з групою українських експертів. Вона містить сім модулів з доступом до практичних вправ, тестів та додаткових ресурсів. Це полегшує створення актуального та захопливого досвіду навчання. Зміст також стосується аспектів психічного здоров’я, психосоціальної підтримки, соціального та емоційного навчання.

  «У новому навчальному році приблизно 1 мільйон учнів змушений здобувати освіту виключно за дистанційною формою навчання. Така ситуація вимагає вдосконалення цифрових рішень, щоб забезпечити рівний доступ до якісної освіти для всіх. Ми вкотре обʼєднуємо зусилля з ЮНЕСКО, щоб надати більше можливостей нашим учителям», — наголосив Дмитро Завгородній, заступник міністра освіти і науки України з питань цифрової трансформації.

  Паралельно з курсом ЮНЕСКО засновує спільноту практиків і мережу наставництва для підтримки педагогів у всій країні. Учителі можуть обмінюватися досвідом, методами та підходами до навчання, а також спільно вирішувати проблеми, пов’язані з цифровим викладанням.

#ErasmusPlus #ErasmusUA #ErasmusDays2023

National Erasmus+ Office in Ukraine & HERE team

Святкуємо Дні Еразмус 2023 разом!

ERASMUS+ YOUTH EXCHANGE PROJECT «AUDIOVISUAL ACTIVISTS» 2021-1-ES02-KA152_YOU_000011684

    Із 21 серпня по 31 серпня 2023 року команда викладачів та здобувачів вищої освіти Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради взяла участь у міжнародному академічному обміні від програми Еразмус + в місті EL BORGE (Іспанія).

    Приймаючої стороною/партнером проєкту виступила асоціація Asociación para el Desarrollo Juvenil y Cultural Almenaras, Іспанія.

   Цьогорічний академічний обмін здійснювався між представниками закладів вищої освіти України, Іспанії, Литви, Словенії та Туреччини.

   Концепція проєкту полягала у промоції европейських цінностей, принципів програми Еразмус молодь на 2021-2027 рр., демократичних починань, культурних обмінів між країнами ЄС, а також у побудові мережі співпраці для активної європейської молоді.

    Команду академії було також запрошено на інтервʼю мерією міста EL BORGE. Учасниці розповіли про особливості освітнього процесу під час повномасштабного вторгнення, про незламність міста Харкова та потреби освітян в умовах війни. Зі статтею можна ознайомитися за покликанням.

   Під час урочистого завершення програми міжнародних академічних обмінів Erasmus+ Youth exchange, на площі міста EL BORGE мерією було передано памʼятний подарунок для закладу в знак підтримки і подяки за співпрацю.

   В Солоницівський територіальній громаді відбувся захід присвячений Дню працівників освіти. За значні успіхи у справі навчання та виховання молодого покоління, а також за вагомий внесок у розвиток інклюзивної освіти Солоницівської ТГ грамотою від селищного голови Андрія ЛИТВИНОВА та народного депутата України Євгена ПИВОВАРОВА була відзначена здобувачка освіти 511-сол групи - Маргарита СЛАВГОРОДСЬКА.

   Вітаємо та бажаємо сил та натхнення для продовження професійного зростання!

385783561_6725125840867560_9036052719945910436_n.mp4

Привітання та щира вдячність Захисникам та Захисницям України від здобувачів вищої освіти 211д групи !

    Щиро вітаюємо з Днем Захисників і Захисниць України! 

   Давайте вшануємо пам'ять всіх захисників та захисниць, які віддали своє життя, а також виразимо вдячність тим, хто продовжує захищати нашу країну. 

  Нехай мир запанує в Україні! Нехай всі захисники та захисниці мають силу, мужність і здоров'я у своїй благородній місії. 

    З Днем Захисників і Захисниць України!

   Кафедра теорії та методики дошкільної освіти щиро вітає всіх освітян з професійним святом, Днем працівників освіти 

  Бажаємо миру, міцного здоров'я, добробуту, досягнень та успіхів на професійній ниві, творчої наснаги, зростання та самовдосконалення! Зі святом !

IMG_6797.MOV

Привітання від здобувачів 211 СОЛ кафедри спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти 


   З нагоди Дня Вчителя хочемо висловити щиру вдячність за невтомний труд, терпіння та відданість освітній справі.

  Ви не тільки надаєте знання, але й надихаєте, формуєте особистість та відкриваєте нові горизонти!

   Нехай ваша праця завжди буде винагороджена, а радість від досягнень учнів буде вашим головним джерелом вдячності.

    З Днем Вчителя!

Щиро вітаємо з нагородженням 

Нагрудним знаком "Василь Сухомлинський" 

   Шапаренко Христину Андріївну, декана факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії, доктора педагогічних наук, професора.

   З найкращими побажаннями миру, міцного здоров'я, творчої наснаги та подальших визначних досягнень!

   За багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність грамотою Міністерства освіти і науки України нагороджено Роганову Марину Вікторівну, завідувача кафедри теорії та методики дошкільної освіти, доктора педагогічних наук, професора. Щиро вітаємо і бажаємо миру, міцного здоров'я, добробуту та подальших визначних досягнень.

   За сумлінну працю, творчий підхід до реалізації завдань сучасної державної політики в галузі освіти та з нагоди професійного свята Дня працівників освіти грамотою Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради нагороджено Пивоваренко Марину Сергіївну, викладача кафедри теорії та методики дошкільної освіти, доктора філософії. Бажаємо миру, міцного здоров'я, творчої наснаги, подальшого професійного зростання.

384337327_861459428698820_8231205793626744841_n.mp4

   Напередодні Дня працівників освіти начальник ХОВА Олег Синєгубов привітав викладачів і вручив їм подяки.

   «Зараз освітня галузь, як і вся країна, переживає дуже непрості, але надзвичайно важливі часи. Уже другий рік поспіль через дії російських окупантів заклади освіти Харківщини змушені працювати в дистанційному режимі, багато освітніх закладів зруйновані та понівечені ворожими обстрілами. Тому дякую усім працівникам освіти регіону за те, що попри ризики, вони залишаються вірними своєму покликанню, продовжують вчити та виховувати, не забуваючи і про постійний власний розвиток та вдосконалення», – звернувся до присутніх Олег Синєгубов.

 Подробиці – за посиланням: https://kharkivoda.gov.ua/news/123260 

Вітаємо з Днем дошкілля! 

    Вітаємо невтомних працівників дошкільних закладів освіти та наших колег, які передають свої знання здобувачам освіти, майбутнім вихователям!

       Ваша праця має надзвичайну вагу і вплив на майбутнє нашого суспільства. Ви є незамінними лідерами, наставниками та джерелом натхнення для маленьких українців!

    Ваша терпеливість, любов та розуміння допомагають дітям рости і розвиватися в гармонійні та самостійні особистості. 

      Нехай ваша праця завжди приносить вам задоволення і радість! Бажаємо міцного здоров'я, невичерпної енергії, нових досягнень і успіхів у вашій благородній місії виховання та навчання маленьких сердець!

381595837_1189723378652463_5608012917419738172_n.mp4

Відеопривітання з нагоди Всеукраїнського дня дошкілля від здобувачів фахової передвищої освіти 41д групи 

381609460_797255572151136_7028384603469073231_n.mp4

Відеопривітання з нагоди Всеукраїнського дня дошкілля від здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 311д групи 

Програма_візиту_032_Історія_та_археологія_магістратура.pdf
Наказ 032.pdf

Шановні учасники освітнього процесу!

З 27.09.2023 по 29.09.2023

проводиться акредитаційна експертиза

освітньо-професійної програми Історія та археологія  другого (магістерського) рівня

27 вересня 2023 р. о 15:40  відбудеться відкрита зустріч з експертною групою.

Відкрита зустріч з експертами: ID 54606 Комунальний заклад «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, ОП «Історія та археологія»

Час: 27 вересня 2023, 15:40 – 16:20

Підключитись до конференції Zoom: 

https://us05web.zoom.us/j/85737455934?pwd=F2pHCf31VNQR7HRBYvXkLYxmdCGlYy.1 

Ідентифікатор конференції: 857 3745 5934

Пароль: 2023 

   Вітаємо здобувачку освіти 411СО Бондар Віру із успішним завершенням Міської школи волонтерства «AVA», що проводила Українська академія лідерства .

   Щоб взяти участь в онлайн-флешмобі необхідно до 21.09.2023 року (включно):

🔹 поділитися stories із світлиною, яка говорить про важливість відстоювання принципів Миру в Світі через соціальну мережу Instagram, використовуючи хештеги: 

#янголи_МИРУ , #кафедра_природничих_дисциплін , #ХГПА

 🔹 відмітити @ (https://instagram.com/khgpa_hub?igshid=MzRlODBiNWFlZA==)khgpa_hub (https://instagram.com/khgpa_hub?igshid=MzRlODBiNWFlZA==)

    21 вересня Міжнародний день миру, надає можливість привернути увагу суспільства  до питань важливості миру і свободи, добра і поваги людей один до одного.

   У нелегкий час для України цей день є по-своєму особливим.

    Найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина.

    👼Користуючись нагодою, запрошуємо Вас взяти участь в онлайн-флешмобі  «Янголи МИРУ», метою якого є сприяти миру в Україні та Світі.


    Наші серця закликають до МИРУ!

   Хай буде мир у нашій рідній Україні та всьому Світі!🕊️💛💙


   Відповідальні за проведення: 

Упатова І.П., Дехтярьова О.О., Сумцова А.А., 

здобувачі освіти 111бп групи

Шановні першокурсники! 

    Запрошуємо вас на урочисту посвяту у студенти кафедри спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти. Зустріч відбудеться 14 вересня о 12.30 у зум. 

Тема: Посвята у першокурсники 

14 вересня  2023 12:30 

Zoom 

https://us04web.zoom.us/j/78907539527pwd=bXpg2AJQ3oQMuUv8C3SF3h0Lvg2pBa.1 

    Ідентифікатор конференції: 789 0753 9527 

    Код доступу: 9Wrde6 

   В рамках співпраці із ІРЦ 3 м. Миколаїв, відбулась зустріч здобувачів освіти та викладачів кафедри із фахівцями-практиками. На зустрічі логопеди та психологи Інклюзивно-ресурсного центру поідлились з бакалаврами та магістрам спеціальності 016 Спеціальна освіта своїм досвідом з організаціі педагогічного супроводу дітей з ООП, у тому числі дітей з порушеннями мовленнєвого розвитку. Магістри спеціальності 016.01 Спеціальна освіта. Логопедія відвідали захід у рамках проходження логопедичної практики у спеціальних та інклюзивних закладах освіти. 

Зустріч із новими магістрами Факультету

6 вересня відбулася зустріч декана Шапаренко Христини Андріївни із здобувачами освіти магістерського рівня.

На факультеті дошкільної і спеціальної освіти та історії здійснюється підготовка фахівців на таких кафедрах: 

Розширене засідання Вченої ради 30.08.2023 року

30 серпня 2023 року в академії відбулося засідання Вченої ради за участі радника голови Харківської обласної ради, голови Наглядової ради академії Грицькова Євгенія Володимировича.

Засідання почалося з нагородження науково-педагогічних і педагогічних працівників та співпрацівників академії з нагоди Дня Незалежності України.

Вітаючи нагороджених грамотами Харківської обласної ради та подяками голови Харківської обласної ради, Євгеній Володимирович відзначив гідні здобутки колективам академії та структурних підрозділів у розбудові національної педагогічної освіти, плідну освітню, волонтерську, науково-дослідну та науково-методичну роботу, успіхи у забезпеченні педагогічними кадрами закладів освіти, культури та соціальної сфери Харківської області та України, побажав скорішої перемоги, мирного неба, міцного здоров’я, нових успіхів на освітянській ниві.

29 серпня відбулося засідання Вченої Ради Факультету.

Вітаємо з Днем Незалежності України!

   За останні роки Україна пройшла складний шлях, зазнала випробувань, але завжди підтверджувала свою готовність захищати свою незалежність та волю.

  Наша нація виявила багатьох героїв, які несли жертви заради свободи і демократії.

  Сьогодні ми пишаємося своїми досягненнями. Україна сформувала сильну державу, яка має вагомий голос на міжнародній арені.

  Наша культура, мова та традиції вражають світ своєю красою та багатством.

#ЗДнемНезалежності , Україно!

      Психологічна допомога від Національної психологічної асоціації - це безоплатна лінія підтримки для українців, які потребують психологічної допомоги через війну.

           Лінія працює в форматі аудіо та відео дзвінків за єдиним номером 0-800-100-102 (дзвінки з України безкоштовні).

          Час роботи допомоги з 10 до 20 години щодня без вихідних за Київським часом.

        Також лінія приймає дзвінки громадян України, які знаходяться в інших країнах. Дзвінки з усіх мобільних операторів цих країн на відповідні номери безкоштовні.

      Психологи лінії це кваліфіковані спеціалісти, які пройшли спеціальне навчання з кризових психологічних інтервенцій, травматерапії та роботи з темами насильства. Психологи мають відповідний досвід роботи і дотримуються етичних стандартів. Звернення конфіденційні, запис розмов не ведется. У разі необхідності спеціалісти лінії скеровують звернення за допомогою до фахових спеціалістів суміжних спеціальностей.

            Коли варто звернутися за психологічною допомогою?

            У разі, якщо ви

● зазнали серйозних змін у вашому житті і адаптація до нових умов дається непросто;

● стали учасником/цею чи свідком руйнувань, смертей насильства;

● відчуваєте гніт емоцій, з яким вам складно справлятися (тривога, сум, паніка, розпач, зневіра);

● війна вплинула на ваші стосунки, роботу, спілкування;

● актуальні події повністю змінили ваші плани на майбутнє, і ви не знаєте як з цим жити далі;

● ви просто хочете поговорити з іншою людиною на умовах анонімності та конфіденційності.