НОВИНИ 

2019-2020

Новини та події на факультеті 2019- 2020 н.р.

facebook: fb.me/FacultyDoshkolnykSpecialHistory                                                                                                                                                                                                                                  

    Розпорядження Міністерства освіти і науки України керівникам департаментів освіти та закладам вищої освіти щодо безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу на час літніх канікул.

Під час карантину навчання здобувачів  освіти кафедри корекційної освіти та спеціальної психології продовжувалося в онлайн режимі.

        Окрім навчання з залученням онлайн Гугл -класів, студенти очної і заочної форми приймають участь в онлайн семінарах які організовані викладачами кафедри.

   2 червня пройшла онлайн зустріч Декана в сервісі Zoom з викладачами кафедри корекційної освіти та спеціальної психології .

   Основним питанням онлайн засідання була тарифікація на 2020-2021 навчальний рік

Настановчі  конференції з літньої практики

  РОЗКЛАД ДЕРЖАВНИХ ЕКЗАМЕНІВ

на факультеті дошкільної і спеціальної освіти та історії

                     2019 – 2020 н.р.                                                       

Державні екзамени 2020.pdf

    28 квітня 2020 року на факультеті дошкільної і спеціальної освіти та історії пройшла зустріч кураторів на старост груп. Були розглянуті наступні питання: 

    1.Доступність студентів до дистанційного навчання  під час карантину. 

   2 Моніторинг виховної роботи щодо формування здоров'язбережувальних компетентностей студентів факультету під час карантину.

    3. Особливості організації складання сесії. 

   28 квітня 2020 року на факультеті дошкільної і спеціальної освіти та історії пройшла зустріч кураторів на старост груп. Були розглянуті наступні питання: 

    1.Доступність студентів до дистанційного навчання  під час карантину. 

   2 Моніторинг виховної роботи щодо формування здоров'язбережувальних компетентностей студентів факультету під час карантину.

    3. Особливості організації складання сесії. 

ВІДОМІСТь ОБЛІКу УСПІШНОСТІ  

відомість екзамен залік коледж.doc
відомість підсумкова оцінка.docx
відомість екзамен залік коледж.doc
відомвсть коледж підсумкова оцінка.docx

Графік заліків та екзаменів

Графік_екзаменів_академія.pdf
Графік заліків_академія.pdf

   Загальнонаціональний карантин продовжено до 11 травня 2020 року – відповідне рішення Уряд ухвалив сьогодні, 22 квітня 2020 року. Всі заклади освіти продовжують працювати з використанням технологій дистанційного навчання.

  "Карантин продовжено, а це означає, що ми маємо бути готові до завершення навчального року дистанційно. МОН надало роз’яснення для всіх закладів освіти та публікує рекомендації на офіційних ресурсах", – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій. 

    МОН вже опублікувало рекомендації щодо завершення навчального року та оцінювання. Так, в умовах використання технологій дистанційного навчання педради шкіл мають самостійно визначати особливості організації освітнього процесу і завершення навчального року.  

   Під час карантину навчання відбувається виключно дистанційно. Заклади вищої та фахової передвищої освіти мають академічну автономію. Вони самостійно визначають, як організувати освітній процес в умовах карантину та які технології використовувати для дистанційного навчання. Кожен студент має виконати індивідуальний навчальний план цього навчального року.

    Якщо неможливо організувати навчання дистанційно, заклад може змінити навчальні плани та індивідуальні навчальні плани студентів невипускних курсів і перенести завершення вивчення дисциплін та/або практику на наступний навчальний рік.

     Важливо, що дистанційне навчання має бути збалансованим і давати студентам можливість досягти результату навчання, а не просто "закрити тему". Варто підібрати для цього відповідні форми, які не будуть обмежуватись виключно написанням письмових робіт.

   Закладам варто проводити внутрішні опитування викладачів та студентів щодо процесу дистанційного навчання та своєчасно реагувати на виклики, які можуть виявити результати опитувань. Це дозволить уникнути перевантажень студентів та викладачів, підвищити зручність дистанційного навчання, а також своєчасно забезпечити технічний супровід усіх учасників освітнього процесу. 

http://mon-covid19.info/uni 

Зі світлим святом Великодня!

     Нехай ангел охоронець оберігає вас від усіх негараздів. 

    Думки нехай будуть світлими, а щастя в дім приходить із кожним новим світанком. 

   Нехай ваше життя наповниться яскравими зустрічами і подіями, вірними друзями і приємними відчуттями.


    14 квітня 2020 року на факультеті дошкільної і спеціальної освіти та історії було проведено Вчену раду в інтернет сервісі zoom, під час якого були розглянуті наступні питання:

1. Про організацію та проведення переддипломної педагогічної практики студентів випускних груп.

2. Про створення державних кваліфікаційних комісії 

3. Про своєчасне надання студентам-сиротам соціальної допомоги та підтримки; використання правових норм для захисту прав та інтересів студентів.

4. Звіт атестаційної комісії, щодо викладачів кафедр, які пройшли атестацію.

5. Звіт завідувачів кафедр про організацію дистанційного навчання під час карантину.

6. План заходів щодо роботи кураторів з групами підчас карантину.

7. Про наповненість сайтів кафедр методичним навчальним забезпеченням для студентів.

8. Звіт аспірантів та пошукачів кафедр про хід наукових досліджень. 

    10 квітня 2020 року, деканом факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії та за участю викладачів факультету, було проведено вебінар в інтернет сервісі zoom, під час якого були розглянуті наступні питання: 

1. Ефективність організації дистанційного навчання студентів факультету під час карантину. 

2 Організація виховної роботи зі студентами, які мешкають у гуртожитку під час карантину. 

3. Особливості організації складання сесії після закінчення карантину. 

      9 квітня 2020 року, студентською головою факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії та членами студентскої ради було проведено вебінар в інтернет середовищі про самовиховання та саморозвиток студентів з використанням сучасних інтернет технологій , а саме Zoom , Cisco Webexs . Наші студенти , що працюють в системі дистанційної освіти , в основному займаються професійним саморозвитком у зручний для них час.

вебінар.pdf

E-learning кафедри теорії та методики дошкільної освіти в умовах карантину: якість і мобільність.

----------

    Основні питання:

1. Результативність освітнього процесу за допомогою технології дистанційного навчання: організація та критерії оцінювання.

2. Організація дистанційного проходження педагогічної практики в закладах дошкільної освіти.

3. Підготовка та участь у Регіональній науково-практичній конференції «Формування творчої особистості в системі освіти й соціальному середовищі: сучасні виклики та інновації». 

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ

ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2019-2020 навчальному році зі спеціальності 016 «Спеціальна освіта» 

ДИПЛОМОМ ІІ ступеня 

 Булько Ірина Сергіївна

----------

ГРАМОТА в номінації "Впевнений старт"  

Холодова Єлизавета Юріївна

Науковий керівник: Проскурняк Олена Ігорівна, доктор психологічних наук, доцент, завідувач кафедри корекційної освіти та спеціальної психології, Комунальний заклад «Харківська гуманітарно-педагогічна академія».

Увага!

Карантин !

Навчання буде проходити дистанційно !

На сайті своєї кафедри здобувачи освіти у розділі "дистанційна освіта"  відправляють запит на доступ в онлайн кабінет.

Сьогодні день святковий,

Сьогодні день Масляної!

Млинці їжте та гуляйте,

Та один одного поздоровляйте!

Ну, а ми всім вам бажаймо

Щастя і любові без краю,

Не хворіти, і не хандрити

І сто років ще гудіти!

День відкритих дверей

Красуні 111СО - перше місце!

Оздоровча аеробіка! 20.02.2020

наказ Про призначення експертної групи.pdf

   13 лютого 2020 проходив науково-методичний семінар «ДІАЛОГИ ПРО ВИХОВАННЯ» за участю Управління Основ’янського  району  Харківської міської ради, вихователів-методистів, вихователів , практичних психологів та фахівців з дошкільного виховання.

   Учасники мали змогу прийняти участь у майстер-класах та семінарах під керівництвом викладачів Академії та запрошених фахівців.

  ПРОГРАМА науково-методичного семінару «ДІАЛОГИ ПРО ВИХОВАННЯ»

   12 лютого 2020 пройшов круглий стіл «Наступність між дошкільною та початковою освітою в умовах оновлення сучасного освітнього простору України» за участі спеціалістів управління Держаної служби якості освіти у Харківській області, науково-педагогічних працівників Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради та Комунального вищого навчального закладу «Харківська академія неперервної освіти», методистів, педагогічних працівників, завідувачів та вихователів закладів дошкільної освіти.

Програма круглого столу


    7-го лютого пройшов просвітницький захід "Соціальна інклюзія для дітей та підлітків з ООП"

     Взяли участь викладачі та студенти.

   Слухали про те, що таке соціальна інклюзія, чому вона важлива і наприкінці вирішували що може кожен з нас зробити для повноцінного включення дітей та підлітків з ООП.

Студенти груп 111 СО та 211СО приймали участь у   майстер-класах "Ліплення на дотик" в рамках проекту "Людський фактор". 

                       січень-лютий 2020

   Студентки групи 311СО кафедри корекційної освіти та спеціальної психології були в гостях GarageHab ! Дякуємо за екскурсію та бесіду про особливості навчання дітей в @tiny.garage ! Чекаємо наступних зустрічей та участі у майбутніх проектах #ГаражХаб , у тому числі проектах, які направлені на розвиток інклюзивності та включення дітей та підлітків з особливими потребами!

Наші студенти 211 іст та 111 іст були запрошені на 100 річчя 

Харківського історичного музею.

ДЕНЬ 

відкритих дверей

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД 

«ХАРКІВСЬКА ГУМАНІТАРНО-ПЕДАГОГІЧНА АКАДЕМІЯ»

ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

запрошує випускників закладів освіти 

25 січня 2020 року о 9:00

адреса: м. Харків , провулок Руставелі 7

телефон приймальної комісії 732 87 33 

Щиро вітаємо Вас із Новим 2020 роком!

Бажаємо Вам в наступному році бути в оточенні виключно позитивних і доброзичливих людей, переживати тільки приємні емоції, радіти кожному прожитому дню, дарувати радість та посмішки оточуючим. 

І нехай цей Новий рік стане для Вас особливим!


Вітаємо випускників-2019 

з успішним завершенням навчання! 

Ви розкрили свої таланти, знайшли справу свого життя, отримали професію за покликанням.

Нехай на довгому життєвому шляху вічна книга мудрості супроводжує Вас, як доленосна зірка, незаперечними істинами. 

   Вчора відбулося Свято Святого Миколая для студентів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування Академії за участі нашого ректора  Пономарьової Г.Ф.

   Відбулися захисти магістерських робіт на кафедрах  Теорії та методики дошкільної освіти та Корекційної освіти та спеціальної психології .

    Присутніми на захисті були роботодавці, директор Шмельова Наталя Олександрівна (Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №24) та заступник директора з навчально-виховної роботи Литвищенко Тетяна Іванівна («Харківська спеціальна школа № 3»).

Щорічна гра "Що? Де? Коли?" в якій беруть участь студенти та викладачі з різних факультетів Академії.

   На початку листопада "AVP Харків" почали роботу зі студентами Харківської гуманітарно-педагогічної академії. 

   З майбутніми корекційними і соціальними педагогами проходив протягом листопада  тренінг "Профілактика буллінг в шкільному середовищі".

    Студенти факультету на практичному семинарі по використанню актуальної методики вивчення математики - Нумікон. Методика розроблена для ефективного вивчення математики у ранньому віці, та широко використовується при вивченні математики дітьми з особливими освітніми потребами.

     Вдячні нашим запрошеним лекторкам, які окрім того, що вони мають дітей з синдромом Дауна, навчають молодих фахівців використовувати  Нумікон в інклюзивних закладах освіти. 

28 листопада 2019 

    Викладачки кафедри корекційної освіти та спеціальної психології приймали участь у Міжнародній конференції "Підтримка інклюзивної освітньої спільноти: досвід українсько-американської співпраці" м.Київ що проходила в America House Kyiv .      

23 листопада 2019

  Всеукраїнська науково-практична конференція "Створення інклюзивного простору закладу освіти в контексті розбудови суспільства рівних можливостей в Україні" пройшла в стінах Харківської гуманітарно-педагогічної академії.

   Участь від факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії приймали викладачі та студенти.                                       

 21 листопада 2019

Студентська конференція "СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ СПЕЦІАЛЬНОЇ ТА ІНКЛЮЗИВНОЇ ОСВІТИ"

18 листопада 2019

 Студентська виставка дидактичного матеріалу виготовленого під час вивчення дисципліни "Спеціальні методики навчання математики" .

   Виконували студентки груп 211 СО, 311 СО.

Круглий стіл 

«Наступність ЗДО та школи - запорука успішного громадянина України» 

Святкування 

Міжнародного дня студента 2019!


   Ректор та голова профспілки, привітали студентів зі святом та нагородили переможців щорічних конкурсів "Кращі студенти академії", "Краща група" та "Краща кімната гуртожитку".


Професійне свято логопедів - «Міжнародний День логопеда» відзначається 14 листопада

    З 2004 року фахівцями в галузі логопедії було вирішено щорічно організовувати заходи з виходом на міжнародний рівень. Їх метою є підвищення обізнаності широкої громадськості про важливі, доступні і ефективні методи корекції роботи мовного апарату.

Викладачи факультету на ІІ з’їзді корекційних педагогів України «Актуальні проблеми навчання та виховання дітей із особливими освітніми потребами в освітніх реаліях України»

Фінін Г.І., Яценко В. В., Пехарева С.В. і Ярославцева М.І. зі студентами, учасниками студентських Сковородинівських читаннях

Студенти факультету на практиці в дошкільних навчальних закладах.

 Індивідуальні, підгрупові корекційні заняття.

Посвята в першокурсники майбутніх дефектологів.

Хелловін  на факультеті  дошкільноїі спеціальної освіти та історії 

     16 жовтня 2019 р. Конкурс "Дарунки осені" за участю студентів факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії.

    Чарівні вироби з природних матеріалів змагалися за звання кращого 🍂🍁🌻 #ХГПА #освіта #конкурси #факультетдошкільноїіспеціальноїосвітитаісторії 

   04-05 жовтня 2019 року на базі Хортицької національної академії відбулась ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми ортопедагогіки, ортопсихології та реабілітології», присвячена 185-річчю Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова.

   Партнерами та учасниками були закордонні заклади вищої освіти Польщі, Литви, Білорусі, Болгарії, Республік Казахстан та Молдови.

  У конференції приймали участь Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького, громадська спілка «Асоціація іпотерапевтів України», громадська організація «Українська асоціація каністерапії».

  Учасниками від Харківської гуманітарно-педагогічної академії виступили Петриченко Лариса Олексіївна (Перший проректор, доктор педагогічних наук, доцент), завідувач кафедри Корекційної освіти та спеціальної психології, доктор психологічних наук Проскурняк Олена Ігорівна та викладач кафедри Івашура Наталія Сергіївна.

    Темами секційних засідань стали: «Новітні технології корекційної навчально-виховної та реабілітаційної роботи з дітьми з порушеннями функцій опорно-рухового апарату», «Актуальні проблеми інклюзивного (інтегрованого) навчання дітей та дорослих з порушеннями моторної сфери», «Зміст підготовки та перепідготовки фахівців у галузі корекційно-реабілітаційної роботи з особами з порушеннями функцій опорно-рухового апарату», «Проблеми професійної реабілітації та працевлаштування дорослих з порушеннями функцій опорно-рухового апарату», «Фізична реабілітація, ерготерапія та відновне лікування дітей і дорослих з порушеннями функцій опорно-рухового апарату».

#ХГПА #освіта #інклюзія

Вітання декана факультету з початком нового навчального року

Дорогі студенти! Педагоги та батьки!

   Сердечно вітаю усіх вас із Днем знань та початком нового навчального року!

     Важливим перший день навчального року є для першокурсників. Я вітаю із тим, що вам вдалося досягти почесного звання – студент. Сьогодні ви починаєте рух сходинками професійного розвитку. Усім студентам бажаю наснаги, наполегливості та натхнення для досягнення поставлених життєвих цілей. Упевнена, що саме молодь з новим світоглядом, творчим мисленням, активною громадянською позицією здатна розвивати економічний та інтелектуальний потенціал держави, зберегти надбання поколінь та забезпечити гідне майбутнє України. 

   У цей день хочеться сказати слова щирої вдячності усім, хто присвятив своє життя нелегкій освітянській справі. Дорогі колеги, шановні викладачі, пам’ятайте – саме завдяки вашій щоденній праці твориться майбутнє країни. 

     Попереду на нас чекає велика робота. В освіті нема місця байдужим і випадковим людям. Яскрава, творча, ініціативна особистість – портрет викладача нової доби. Вірю, що разом ми зможемо реалізувати непрості завдання, що стоять перед сучасною українською освітою та наукою. Від усієї душі бажаю вам злагоди, добра, натхнення, задоволення від результатів своєї праці! Зичу, щоб кожен ваш день був сповнений радістю, щастям та теплом людської подяки за добрі справи. 

   Нехай 2019/2020 навчальний рік стане роком нових професійних досягнень, наукових відкриттів та особистих звершень, а життя виставляє лише гарні бали! 

                                                                                                           З повагою, декан факультету Шапаренко Христина Андріївна