Архів НОВИН 

2022-2023

До уваги вступників із загальною середньою освітою 

(9 класів)!


 Приймальна комісія ХАРКІВСЬКОГО ПЕДАГОГІЧНОГО ФАХОВОГО КОЛЕДЖУ оголошує про набір для здобуття освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра за спеціальностями: 

012 Дошкільна освіта; 

013 Початкова освіта; 

231 Соціальна робота; 

014.11 Середня освіта (Фізична культура); 

014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво). 


Термін подання заяв з 30 ЧЕРВНЯ по 13 ЛИПНЯ до 18:00!


За додатковою інформацією звертайтеся за контактними телефонами: 012 Дошкільна освіта - 066-282-36-38 

013 Початкова освіта - 095-371-40-20; 063-300-54-12 

231 Соціальна робота - 095-66-64-704 

014.11 Середня освіта (Фізична культура) - 066-494-03-39 

014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво) - 068-523-96-43.


Консультативний центр працює за графіком: понеділок - п‘ятниця - з 09:00 до 16:00; субота - з 09:00 до 13:00. 

Вітаємо з Днем Конституції України! 

   Це особливий день для всіх українців, коли ми відзначаємо прийняття Конституції, яка визначає основні принципи та цінності нашої держави.


      Конституція України є фундаментом нашого суспільства, гарантує права і свободи громадян, забезпечує принципи демократії, правової держави та соціальної справедливості. 


   Цей день нагадує нам про важливість збереження та укріплення нашої державності, підтримку демократичних цінностей та правового ладу. 


  Нехай цей день принесе вам радість, гордість та натхнення. 

     Бажаємо всім українцям миру, процвітання та добробуту. 

   Хай наша Конституція буде основою нашого майбутнього, а Україна - сильною та процвітаючою країною. 


    З Днем Конституції України! 

Міський конкурс студентської самодіяльності «Студентська весна 2023»

26 червня відбулась урочиста церемонія нагородження переможців Міського конкурсу художньої самодіяльності «Студентська весна – 2023».

Директор Департаменту у справах сім`ї, молоді та спорту Харківської міської ради Олександр ВЛАСЕНКО привітав переможців, керівників творчих колективів, представників ЗВО та нагородив дипломами студентів, які вибороли призові місця.

За результатами конкурсу призові місця посіли 96 студентських виступів. Студенти академії отримали 21 призове місце, з яких 7 – перших місць; 6 – других місць; 8 – третіх місць.

Бажаємо подальших творчих здобутків, натхнення, перемог, успіхів, творчої наснаги та нових звершень!

Пишаємося переможцями!

Пройшов День відкритих дверей !

   Під час заходу  потенційні студенти та їх батьки мали змогу ознайомитися зі спеціальностями та умовами навчання в навчальних закладах Красноградському педагогічному фаховому коледжі та Балаклійському педагогічному фаховому коледжі.

   День відкритих дверей дозволив отримати більш детальну інформацію про навчальні заклади та можливість поспілкуватися з викладацьким складом та адміністрацією.

Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради.

Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради.

  День Європи є щорічним святом, яке відзначається в Україні. Цей день присвячений вшануванню європейської інтеграції та співпраці між Україною та країнами Європейського Союзу.

   Відзначення Дня Європи також є нагодою для українських лідерів та громадських діячів висловити свою підтримку європейським ініціативам та відзначити досягнення України у напрямку європейської інтеграції.

     Ми зі здобувачами освіти обговорили питання підтримки нашими партнерами України та українців, дізналися з дослідженнь про життя українців за кордоном.

   І найголовніше почули з перших вуст, від наших здобувачів освіти про їх власний досвід життя в Німеччині, Франції та Чехії.

19 травня 2023 року в академії відбулися урочистості з нагоди Дня науки в Україні.

Ректорка академії Галина Федорівна Пономарьова, докторка педагогічних наук, професорка, заслужена працівниця народної освіти України, Почесна громадянка Харківської області привітала всіх науково-педагогічних і педагогічних працівників, аспірантів та студентів з Днем науки в Україні, висловила подяку всім науковцями академії та структурних підрозділів, які плідно займаються науковою роботою, збагачують вітчизняну економіку, освіту, культуру новими здобутками, підвищуючи їх конкурентоспроможність, та переконаність у беззаперечній перемозі і мирному майбутньому України. Галина Федорівна акцентувала увагу, що в академії дотримано принципу розумного поєднання досвідчених і молодих викладачів, які постійно підвищують свою кваліфікацію, запроваджують новітні освітні технології та методики навчання і виховання та забезпечують високоякісну підготовку здобувачів освіти на рівні вимог Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, європейських та світових стандартів освіти. 

90% науково-педагогічних працівників та аспірантів 2022-2023 н.р. взяли активну участь у міжнародних, усеукраїнських та реіональнизх конференціях, семінарах, вебінарах, форумах як онлайн, так і офлайн.

Щирі слова вдячності Галина Пономарьова висловила Тетяні Петрівні Єгоровій-Луценко – голові Харківської обласної ради та депутатському корпусу; Олегу Васильовичу Синєгубову – голові Харківської обласної державної (військової) адміністрації; Ігорю Олександровичу Терехову – Харківському міському голові; Олексію Миколайовичу Литвинову – директору Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної (військової) адміністрації за постійну підтримку колективів академії та структурних підрозділів: Харківського, Красноградського та Балаклійського педагогічних фахових коледжів у покращенні матеріально-технічної бази для здійснення освітнього процесу і наукової діяльності, за розуміння важливості підготовки педагогічних кадрів як для області, так і України.

Науково-педагогічних працівників привітали та вручили нагороди Ігор Олександрович Терехов, Харківський міський голова, Максим Валерійович Колінько, заступник керуючого справами виконавчого апарату Харківської обласної ради, та Ольга Сергіївна Алфьорова, заступниця директора Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної (військової) адміністрації.

   День Вишиванки є символом національної гордості та національної ідентичності для українців. Це свято вшановує традиції та культуру нашого народу, а також підкреслює його єдність та спільність.

   Нехай ваше життя буде наповнене яскравими кольорами, які символізують вишиванки, і нехай це свято надихає вас на нові звершення та досягнення! 

     З Днем Вишиванки! 

   Відбувся комплексний кваліфікаційний екзамен зі спеціальної педагогіки і психології та спеціальних методик, на бакалаврському рівні освіти, 411 со група.

    У складі екзаменаційної комісії, окрім викладачів кафедри, була присутня Білогурова Світлана Григорівна – директор Комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №353 Харківської міської ради».

    Атестаційний екзамен розпочався із вітальних слів Петриченко Лариси Олексіївни - першого проректора академії та Шапаренко Христини Андріївни - декана факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії.

      Вітаємо наших здобувачів освіти! 

З Днем матері та Міжнародним днем сім’ї!

 

15 травня в стінах академії для викладачів, співпрацівників, кращих матусь наших студентів, студенток, які поєднали успішне навчання з найпочеснішою місією на планеті – бути мамою та внутрішньо переміщених осіб, які проживають у гуртожитку, відбулися урочистості з нагоди Дня матері та Міжнародного дня сім’ї.

Ректорка академії Галина Пономарьова щиро привітала усіх присутніх та зазначила, що сьогодні ми як і уся країна відзначаємо День матері та Міжнародний день сім'ї – день наших з Вами родин.

Сім'я як основний елемент суспільства була й залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадщини.

День матері – це день єдності матерів у боротьбі за мир в усьому світі. Мати завжди з нами, вона живе в нас і в наших дітях та онуках, в усьому нашому роді і береже нас та благословляє на добро.

Сьогодні страшні події і випробування випали на долю українців. Ми відзначаємо це свято в жорстоких реаліях воєнного стану. Російський напад створив загрозу життю й добробуту мільйонам українських сімей.

Ректорка та всі присутні висловили співчуття родинам, які втратили близьких та рідних та вшанували хвилиною мовчання тих, хто, нажаль, не зможе повернутися у свої сім`ї, обійняти дітей та привітати своїх батьків.

   Кафедра спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти запрошує на зустріч із фахівцем. 

  Тема зустрічі: STEAM ЯК "ЗОЛОТИЙ КЛЮЧ" ДО ДВЕРЕЙ МАЙБУТНЬОГО В ОСВІТІ ДІТЕЙ З ООП 

  Спікер - Сергій Зайцев - директор Комунального закладу "Інклюзивно-ресурсний центр Полтавської міської ради". 


сб, 20 травня, 17:00 – 18:00

AНОНСИ

Кафедра культурологічних дисциплін та образотворчого мистецтва.

 Круглий стіл

ДО  ДНЯ НАУКИ В УКРАЇНІ

тема «Крізь терни до зірок» (нариси про життя та здобутки українських вчених)

 Zoom

https://us05web.zoom.us/j/85742945303?pwd=S1VVY2x0Qmxhck9rZXltMXNPZVJrUT09

Ідентифікатор конференції: 857 4294 5303

Код доступа: h0H7yZ

чт, 11 травня, 20:00 – 21:00 

Кафедра спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти запрошує Студентська

Online-зустріч "Soft Skills в професії дефектолога та логопеда" 

Time: May 11, 2023 20:00Join Zoom Meetinghttps://us04web.zoom.us/j/79781702065?pwd=jqQEWWYAG3xv2zPdw9kQBXTlcgZpLb.1Meeting ID: 797 8170 2065Passcode: 7nyfGn 

вт, 23 травня, 15:00 – 16:00 

Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти  запрошує до участі в  веб-семінарі "Як підготувати рукопис підручника нового покоління". Проводить Ніна ЦИБЕНКО.

https://us02web.zoom.us/j/87856227476?pwd=NHZNaTYxU09HZm0x

WEJKRHVuL1k3QT09

Код доступу: 300700

Інформацію поширила: методист, Оксана КУПІНА 

ср, 24 травня, 15:00 – 16:00 

Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти  запрошує до участі в  веб-семінарі "Підвищення кваліфікації. Розвиваємо цифрову компетентність: що, як, коли?".

Проводить Юлія ПИРОЖЕНКО.

https://us02web.zoom.us/j/83106769582?pwd=U3NURHdMaERUeVB

XZ3pLRlFFUjNvdz09

Код доступу: 510608

Інформацію поширила: методист, Оксана КУПІНА 

  Відбулось засідання кафедри спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти.

  На засідання було запрошено методиста від відділу практики - Капустіну Олену Ігорівну

     Порядок денний:

1. Про підготовку до ДЕК 

2. Про результати перегляду ОПП  

3. Про вступну кампанію на 22-23н.р. 

4. Про заповнення поточної документації 

5. Про облік та виконання викладачами кафедри навчального навантаження 

6. Про підготовку до засідання тарифікаційної комісії  

7. Про рейтинг кафедри  

8. Про перебіг літньої сесії 

9. Про виконання плану роботи кафедри 

10. Про заходи кафедри  

11. Про результати переддипломної педагогічної практики, шляхи поліпшення її організації та підготовки студентів. Організація літньої практики 

група 21 д

фізкультура 11 д

    Запрошуємо на День відкритих дверей 13 травня об 11:00!

  Під час зустрічі ви зможете отримати необхідну інформацію про Кафедру спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти, спеціальності та освітні програми за якими здійснюється підготовка, ознайомитися з інформацією про умови вступу та бюджетні місця, більше дізнатися про Академію та студентське життя.

   Відбулись робочі зустрічі проєктних груп освітніх програм за спеціальністью 016.01 Спеціальна освіта. Логопедія першого(бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів освіти.

   На зустрічах проєктні групи обговорили висловлені стейкхолдерами пропозиції щодо обох ОП, та внесли відповідні корективи.

       Питання винесені на обговорення:

- оновлення фокусу оп відповідно до сучасних  вимог та викликів  логопедичної допомоги особим з порушеннями мовленнєвого розвитку

- введення нових компетентностей та результатів навчання у ОП;

- уточнення назв та перегляд фокусу обов'язкових освітніх компонентів ОП;

- перегляд існуючих та введення нових видів практик, які б максимально забезпечували формування у здобувачів освіти спеціальних та фахових компетентностей та результатів навчання за даними ОП. 

Вітаємо переможців

районного етапу конкурсу «Молода людина року – 2023»!

З метою підтримки обдарованої й талановитої молоді, її вагомих досягнень у різних сферах суспільного життя, відзначення кращих студентів щорічно проводиться міський конкурс «Молода людина року», у якому вже традиційно наші здобувачі освіти поповнюють когорту лауреатів та переможців.

10 травня 2023 року Ганна Головчанська, голова адміністрації Основ’янського району Харківської міської ради та Дмитро Власенко, директор Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради, провели церемонію нагородження лауреатів та переможців районного етапу конкурсу дипломами та пам’ятними статуетками.

Цього року у районному етапі конкурсу взяли участь понад 50 молодих харків’ян, серед них 11 наших здобувачів освіти та колег. Двоє з яких стали переможцями, а дев’ять – лауреатами конкурсу.

      Відбулись робочі зустрічі проєктних груп освітніх програм за спеціальністью 016.02 Спеціальна освіта. Олігофренопедагогіка першого(бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів освіти.

     На зустрічі було запрошено декана факультету Шапаренко Х.А та представника від здобувачів освіти Стародубцеву А. - здобувачка освіти, староста 511со групи.

              Питання винесені на обговорення:

- введення нових компетентностей та результатів навчання у ОП;

- перегляд освітньої та професійної кваліфікацій здобувачів відповідних ОП;

- перегляд освітніх компонентів;

- перегляд існуючих та введення нових видів практик, які б максимально забезпечували формування у здобувачів освіти спеціальних та фахових компетентностей та результатів навчання за даними ОП. 


вт, 9 травня, 15:00 – 16:00

AНОНСИ

Науково-методичнийцентр вищої та фахової передвищої освіти  запрошує до участі в  веб-семінарі "Створюємо масовий відкритий онлайн-курс (МООС): проєктування, архітектура, відеозйомка".

Проводить Світлана Жуковська.

https://us02web.zoom.us/j/82430655822?pwd=MC9yTVdtOU9ORGEw

R04vbEk5dG5yUT09

Код доступу: 451029


чт, 11 травня, 14:00 – 15:00

Лекція-тренінг «Ментальне здоров’я: як подбати про себе» 

Навчально-методичний відділ запрошує педагогічних, науково-педагогічних працівників та здобувачів освіти підключитися до Zoom-конференції

https://us04web.zoom.us/j/74630019931?pwd=oOJ3LEMqTT7Zb5A4GHsGnp5j2wVcb1.1 

Ідентифікатор конференції: 746 3001 9931
Код доступу: 008HR3

пт, 19 травня, 11:00 – 12:00

Кафедра спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти запрошує на вебінар для здобувачів освіти "Використання технологій штучного інтелекту в навчанні — інноваційний підхід у освітній практиці".

"Чарівний пензлик" - гурток з малювання  для дітей.

Проєкт реалізовується за підтримки Української Волонтерської Служби та Благодійного Фонду "Харків'яни Разом".

Розклад занять:

Кожного четверга  14:00

Харків, Провулок Шота Руставелі, 7

Заняття проходять у гуртожитку (3 каб.)

Телефони для попереднього запису: +380663474972 Ірина 

#волонтерство

    Студентська онлайн -зустріч "Інклюзивна група в дошкільному навчальному закладі.Методи та підходи." 

 💙 💛проводили групи 31, 31д, 12.

    Інклюзія в дошкільному закладі освіти передбачає створення сприятливих умов для розвитку та соціалізації дітей з ООП. Інклюзія передбачає прийняття кожної дитини в дошкільний заклад незалежно від її фізичних, розумових, емоційних, соціальних, культурних та інших особливостей.

      Основні принципи інклюзії в дошкільному закладі освіти включають:

1. Рівність доступу до освіти для всіх дітей.

2. Індивідуалізація навчання та виховання з урахуванням особливостей кожної дитини.

3. Створення сприятливого середовища для всіх дітей, де кожна дитина може розвиватись та соціалізуватись відповідно до своїх потреб.

4. Участь батьків та родин у процесі навчання та виховання дітей.

додатковА сесія НМТ

   Вступники до закладів вищої освіти, які не змогли зареєструватись для участі в основній сесії НМТ або не мали можливості скласти іспит під час основної сесії, мають право взяти участь у додатковій сесії мультитесту.

      Кожна категорія вступників, що претендують на участь у додатковій сесії, має підготувати необхідні документи, які засвідчують таке право абітурієнта.

   Подання особами заяв та відповідних документів для участі в додаткових сесіях може бути здійснено:

    Також подати документи можна протягом трьох робочих днів з дня проведення основної сесії НМТ, у якій учасник мав брати участь.

Схід і Захід разом до Перемоги!

Колектив нашої академії понад 20 років тісно співпрацює з колективом Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.

8 років поспіль триває та успішно розвивається співпраця нашої академії з Хмельницькою гуманітарно-педагогічно академією у межах реалізації спільного проєкту «Схід і Захід разом».

27 квітня відбувся національно-патріотичний захід «Подвиг заради майбутнього» на платформі Zoom та з прямою трансляцією у соціальній мережі Instagram.

Усіх присутніх щиро привітали Пономарьова Галина Федорівна, ректорка академії та Шоробура Інна Михайлівна, ректорка Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.

У заході взяли участь викладачі та здобувачі освіти нашої академії та Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.

Виступи студентів та викладачів були присвячені особливостям організації освітнього процесу та соціального захисту дітей в умовах воєнного стану, подвигам українців на волонтерському, благодійному фронті.


   11 квітня 2023 року Науково-методичний центр ВФПО  організовує для студентських та педагогічних колективів усіх закладів освіти онлайн-захід «Великодня подорож Україною».

    Долучитися до подорожі можна за посиланням https://youtu.be/APvE8jwPROo

Початок об 10.00

#Освіта

    Також зауважимо, що  в разі ненадання копій документів або надання копій, що не відповідають вимогам, йому / їй буде повідомлено про потребу виправити недоліки і зазначено їх перелік. Усунути помилки і повторно надіслати копії документів на перевірку до регіонального центру потрібно буде якнайшвидше, але не пізніше ніж 7 травня.

   Тож після надсилання документів на обробку рекомендуємо заглядати до персонального кабінету, щоб не пропустити важливого повідомлення.

    Так само до 7 травня в персональному кабінеті вступник / вступниця матиме змогу   змінити навчальний предмет додаткового блоку, з якого він / вона бажає пройти тестування, чи населений пункт в Україні або за кордоном, де перебуватиме в дні проведення НМТ, чи вказати на потребу в проходженні НМТ під час додаткової сесії.

   Попри те, що реєстрація  триватиме до 3 травня 2023 року (включно), радимо не зволікати, аби мати час для усунення недоліків чи внесення потрібних змін. 

  Докладна інформація про процедуру реєстрації — у рубриці «Процедура реєстрації».

   За 4 дні від початку реєстрації для участі в національному мультипредметному тесті створено майже 54 тисячі персональних кабінетів, 14 тисяч осіб уже отримали повідомлення про успішну реєстрацію і можливість сформувати сертифікат НМТ 2023 року. 

    Так, бажання проходити тестування в тимчасових екзаменаційних центрах, які будуть створені в Україні, виявили 46 570 осіб, а за кордоном ー 7272. Вибираючи предмет додаткового блоку, вступники надають перевагу історії України (26 220 осіб)  й іноземним мовам (18 545 осіб).

    Нагадаємо: щоб зареєструватися, вступнику / вступниці потрібно за допомогою спеціального сервісу на нашому вебсайті створити персональний кабінет і виконати в ньому такі дії:

    Звертаємо особливу увагу на таке: якщо вступник /вступниця не натисне на кнопку “Надіслати на обробку”,  регіональний центр не зможе опрацювати інформацію, тож його / її не буде   зареєстровано для участі в НМТ.


   28 березня 2023 року у Міністерстві юстиції України зареєстровано Порядки прийому на навчання для здобуття фахової передвищої та вищої освіти:



Докладніше: bit.ly/3zbIsbn

#ВступнаКампанія2023 #ФаховаПередвищаОсвіта #ВищаОсвіта

   21 березня 2023 року, віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров представив команді МОН нового міністра освіти і науки України Оксена Лісового.

   Перший заступник міністра Андрій Вітренко передав Оксену Лісовому Перехідну книгу bit.ly/40mxBGT , у якій йдеться про основну роботу міністерства, а також про подальші стратегічні пріоритети.

    Під час зустрічі також були присутні народні депутати України Сергій Бабак, Роман Грищук та Сергій Колебошин.

  У Перехідній книзі прописано головні пріоритети діяльності МОН із проблематикою, стратегічними цілями, показниками досягнення результатів та основні здобутки команди станом на березень 2023 року.

10 березня в конференц-залі Академії відбулося нагородження переможців і призерів І етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2022-2023 навчальному році.

Дипломи переможцям та подяки керівникам вручила Галина Федорівна Пономарьова, докторка педагогічних наук, професорка, заслужена працівниця народної освіти України, Почесна громадянка Харківської області, ректорка Академії.

Галина Федорівна щиро подякувала молодим науковцям із числа здобувачів вищої педагогічної освіти та їх науковим керівникам за успіхи у науково-дослідній роботі, якість якої високо оцінило журі конкурсу.

Галина Федорівна побажала нагородженим та всім присутнім наполегливості, міцного здоров’я, самовідданості, творчої наснаги у цей трагічний і героїчний для України час боротьби з російською військовою агресією для досягнення ще більш значних успіхів на шляху до нових здобутків у науці, для якісного розвитку національної освіти, на благо рідної незалежної української держави.

Все буде Україна!!!

Слава Україні!!!

    «Синдром» або «ефект річниці» – повторне переживання того, що колись травмувало. Ефект цей є природним, але дуже непростим етапом у переживанні травматичного досвіду. Реакція людини на річницю може тривати кілька днів або навіть тижнів, а тому важливо розуміти, що відбувається саме зараз і якими методами можна підтримати себе та близьких. 

   Для більшості українців 24 лютого вже ніколи не буде звичною датою. Це нормальна реакція здорової психіки. Як нам не хотілося ізолюватися – не вдасться. 24 лютого настав. Важливо пам'ятати, що тривога нагадує про вашу вразливість і ви можете підготуватися до того, до чого не були готові рік тому. 

  Сьогодні ви сильніші на рік і зараз вам допоможе підготовка, а саме: зібрати тривожну валізу, заправити авто, поговорити з рідними про плани, якщо ситуація погіршиться. Бути в контексті – це нормально.

    Важливо знати, чому в нас виникають ті чи інші емоції та стани.

 Травматична подія, яку довелося пережити – вже автоматично спричиняє в нас асоціативний ряд – імпринтинг. Він може бути негативним або ж позитивним, залежно від того, які події запамʼяталися. Увага людини працює вибірково: ми запамʼятовуємо окремі деталі, що стають тригерами. Вони й будуть запускати реакцію, що побудована на асоціаціях. Нагадуваннями можуть бути сама дата, кінець зими, новини – і ось тривога знову з нами.

   Сприйняття населенням теперішньої ситуації і готовності діяти можна умовно розділити на три типи: паніка, витіснення, дія.

  Тип «витіснення». Люди відкидають інформацію, повторюють всім, що все буде гаразд, нічого страшного не станеться.

   Плюс у тому, що їхня емоційна сфера перебуває у стабільному стані. Мінус – вони можуть бути непідготовленими до прийняття адекватних рішень. Тому тут важливо продумати – якщо раптом щось станеться, як я діятиму!

   Тип «паніка». У таких людей проявляються апатія, роздратування, ненависть, підвищена тривожність. А що більше емоцій, то менше раціонального мислення.

   Тип «дія». Люди раціонально, адекватно сприймають ситуацію з відповідними проявами емоцій, можуть допомоготи і собі та іншим.

Сьогодні, у міжнародний день рідної мови, свято української мови - одного з найцінніших надбань!

Вітаємо вас, дорогі друзі, з міжнародним днем рідної мови. Нехай материнське слово буде для всіх нас оберегом. Щастя вам, добра, нових здобутків в ім’я України! 


До міжнародного дня жінок та дівчат у науці було нагороджено жінок-науковців нашої Академії!


Бажаємо продовжувати наукові традиції! 

Творчої наснаги, успіхів у професійній діяльності та хай прекрасні моменти життя тільки збільшуються і радують вас!

   Відбулось засідання кафедри спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти. На засідання запрошено Декана факультету Шапаренко Х.А.

      Під час засідання було обговорено такі питання:

1.Зміна у проєктних групах ОП магістерського рівня.

2. Відкриття лабораторії диференціальної логодіагностики та логокорекції.

3. Організація навчання у 2 семестрі.

4. Обговорення ОП бакалаврського та магістерського рівнів навчання. 

   Вітання Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета з Днем Соборності України

_____________________________________

   Сьогодні виповнюється 105 років, як Українська Народна Республіка проголосила незалежність і боролася за право бути самостійною.

   У День Соборності України згадаймо подвиги захисників нашої держави, особливо тих, хто продовжує крок за кроком відвойовувати території, які захопив ворог.

  Попри все ми продовжуємо боротися і тримати фронт! Кожен на своєму місці! Весь світ черговий раз побачив нашу міць, єдність, силу та незламність.

   Україна — соборна і неподільна. Разом до Перемоги!

Тримаймося!

Ми — сильні!

Ми — Україна!

   20 січня 2023 року, у Міністерстві освіти і науки України відбудеться брифінг щодо моделі вступної кампанії у 2023 році в умовах воєнного стану.

  Під час заходу буде представлено спільну позицію та напрацювання МОН, Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій і УЦОЯО з організації та формату проведення вступних випробувань з урахуванням безпеки та створення умов для можливості вступу найбільшої кількості українських випускників.

   Речники заходу:

   Сергій Шкарлет – Міністр освіти і науки України;

   Сергій Бабак – народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій;

 Юлія Гришина – народний депутат України, голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій;

   Валерій Бойко – в.о. директора УЦОЯО;

  Олег Шаров – генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти МОН.

    Військова агресія рф відкрила нове вікно можливостей для прискорення інтеграції України у природне цивілізаційне середовище – до європейської сім'ї. 23 червня 2022 року Європейська рада надала Україні статус кандидата на членство в ЄС та відзначила високий рівень секторальної інтеграції українських освіти і науки.

   У 2023 році ми плануємо зберегти євроінтеграційний поступ та забезпечити імплементацію європейських принципів, підходів та практик в освітній та науковій сферах.

    Докладніше: bit.ly/3GAECgl

#Освіта #Наука

Шановні викладачі, співпрацівники, студенти, випускники та вся освітянська спільното!

Прийміть найщиріші вітання з Різдвом Христовим та наступаючим Новим роком!

Новорічні свята – це дивовижна пора, завжди хвилююча і завжди радісна.

Складаю щиру подяку кожному студентові, аспірантові, викладачеві та працівникові академії та структурних підрозділів, колегам-освітянам, партнерам, роботодавцям за сумлінну працю, успішне навчання, активну громадянську позицію, за ваш патріотизм, самовідданість, за готовність до самопожертви зарази досягнення спільної мети – процвітання нашої вільної, незалежної України.

Щиро дякую керівникам області: Олегу Синєгубову, голові Харківської обласної військової адміністрації; Тетяні Єгоровій-Луценко, голові Харківської обласної ради та депутатам Харківської обласної ради, а також Олексію Литвинову, директору Департаменту науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації та Ігорю Терехову, Харківському міському голові та за розуміння важливості підготовки сучасних фахівців у педагогічній сфері, постійну підтримку колективу академії та структурних підрозділів навіть в таких складний для всієї країни час.

Також дякую усім керівникам управлінь та відділів освіти, керівникам закладів освіти, соціальних служб за свідоме партнерство та суттєву допомогу в організаційному і змістовному забезпеченні проходження практики студентами у закладах освіти та соціальних службах.

Дорогі колеги!

Без вашої відданості, професійності та небайдужості не відбулося би жодних позитивних зрушень. Лише разом, лише спільними зусиллями та єдиною метою ми зростатимемо та долатимемо нові рубежі.

Бажаю, щоб наша праця завжди була потрібною і корисною, а успіхи – вагомими та переконливими!

Вірю, що у прийдешньому 2023 році кожен матиме істинну турботу від колег, щире тепло від друзів, радість і любов серед близьких.

Нехай Різдвяна зоря запалить у серцях вогонь віри, любові, надії на світле та вільне майбутнє, а такі очікувані і радісні свята стануть вісниками оновлення і додадуть сил і віри кожному.

Бажаю аби з останніми хвилинами року, що минає, вас полишили тривоги і неспокій.

Упевнена, що 2023 рік стане роком нашої Перемоги та принесе довгоочікуваний мир та спокій, а наш колектив буде йти вперед, забезпечуючи якісну підготовку сучасних, висококваліфікованих, креативних, конкурентноспроможних фахівців для освітянської та інших галузей національної економіки та соціальної сфери.

З новорічними святами!

Дякую всім, хто працює заради перемоги і хто допомагає!

Усе пройдемо, усе здолаємо!

Україна понад усе!

З глибокою повагою   

ректор Галина ПОНОМАРЬОВА

Бажаємо щоб в цьому році вас чекала тільки радість, здоров'я і удача! 

Нехай він буде роком здійснення бажань і втілення в життя всіх планів! 

Нехай цей рік кожному подарує якомога більше щасливих днів і щасливих зустрічей! 

За рішенням НАЗЯВО присвоєно акредитацію освітньо-професійної програми 016 Спеціальна освіта другого магістерського рівня строком до 01.07.2028. 


   Міністерство освіти і науки України підготувало до громадського обговорення проєкт Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році.

    Зауваження та пропозиції до проєкту прийматимуть у формі порівняльної таблиці до 27 грудня 2022 року на електронну пошту: olha.leontieva@mon.gov.ua

      Докладніше: bit.ly/3WeeGvX

#ВищаОсвіта #ВступнаКампанія

   9 грудня викладач Кафедри спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти Івашура Наталія отримала як керівник ГО "Особлива Майстерня - Мистецтво для аутизму" волонтерську нагороду  "Відкриті двері 2022", за підтримку людей з інвалідністю та  маломобільних груп населення  в Україні з початку повномасштабної війни. 



5 грудня у світі та в Україні зокрема відзначають День волонтера — International Volunteer Day. 

 

Дорогі волонтери! 

З професійним святом вас! 

Завдяки вам і вашим зусиллям, цей світ стає добрішим, безпечнішим, щасливішим. 

Щастя вам, процвітання, життєвої енергії, нових важливих досягнень.


 З Днем волонтера! 

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. 

   В умовах повномасштабної війни один із ключових способів вшанувати пам’ять убитих голодом  – долучитися до акції «Запали свічку» та закликати українців і людей по всьому світу засвітити вогник у кожній домівці як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися.

   26 листопада, о 16:00, долучіться до Загальнонаціональної хвилини мовчання.

Державні іспити 511 СОЗ

На іспиті була присутня перший проректор, доктор педагогічних наук, професор 

Лариса Олексіївна Петриченко


Студент року 2021-2022 н. р.

17.11 до Міжнародного дня студента відбулось урочисте нагородження кращих студентів факультету дошкільної в спеціальної та історії у рамках конкурсу "Студент року - 2022" 

 Сфера дошкільної, загальної середньої, позашкільної та інклюзивної освіти охоплює значну частину здобувачів освіти України та створює передумови для їхнього розвитку та подальшого навчання.

   Міністерство у 2020-2022 роках основну увагу спрямовувало на забезпечення доступу до якісної освіти та створення безпечних і комфортних умов навчання у закладах освіти.

   Докладніше: bit.ly/3V2DuGw

#ДошкільнаОсвіта #ПозашкільнаОсвіта #ЗагальнаСередняОсвіта #ІнклюзивнеНавчання


Захист магістерських робіт 21 соз 

 На захисті була присутня стейхолдер, 

директор ІРЦ Вишнева І.М. 



Рішенням Вчених ради Академії кафедру корекційної освіти та спеціальної психології  перейменовано на кафедру спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти. 

Вітаємо

та викладачів кафедри спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти:

З отриманням диплома доцента!

Бажаємо наснаги в професійному зростанні й у майбутніх наукових пошуках!

    10.11.2022 відбувся другий вебінар-практикум "Сучасні практики партнерства в інклюзивній дошкільній освіті"

      Під час заходу учасники мали змогу дізнатися:

-про запуск та корекцію мовлення дитини не тільки класичними методами;

-про адаптативну сенсорну інтеграцію;

-про методи роботи з особливими дітьми в дистанційному форматі

     Спікер: практикуючий логопед, дефектолог, вчитель дітей з особливими потребами Діана ДАВИДОВИЧ

Координатори:

    В.о. завідувача кафедри, кандидат психологічних наук, доцент, старший викладач кафедри корекційної освіти та спеціальної психології Альна ПЄХАРЄВА

   Кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри теорії та методики дошкільної освіти Ірина АПРЄЛЄВА

    Доктор філософії, викладач кафедри теорії та методики дошкільної освіти Віта ЯКОВЕНКО


 Сьогодні, 9 листопада, в Україні відзначають День писемності та мови. 

 Традиційно в це свято проводиться Всеукраїнський радіодиктант. 

  Мета радіодиктанту — об’єднати людей навколо України в усьому світі, а не перевіряти грамотність учасників всеукраїнського флешмобу.

  Авторка цьогорічного тексту — українська письменниця і режисерка, членкиня Українського ПЕНу Ірина Цілик, читатиме його народна артистка, Герой України Ада Роговцева.

  Отже, для того, щоб написати Радіодиктант національної єдності-2022, слід 9 листопада об 11:00 за київським часом увімкнути ту платформу, яка є для вас зручною: Українське Радіо або Радіо Культура; телеканал Суспільне Культура; діджитал-платформи Суспільного: фейсбук-сторінку Суспільного та ютуб-канали Українського Радіо та Суспільне Новини; додатки suspilne.radio або Дія.

  Надіслати паперового листа за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше, ніж 10 листопада.

  Сфотографувати/відсканувати написаний текст (у форматі .jpg, .png, .jpeg, .tiff, .pdf) та надіслати його до 11:00 10 листопада на адресу rd@suspilne.media або через електронну форму для отримання робіт. Її оприлюднять на сайті ukr.radio 9 листопада. 

Міжкафедральний Вебінар-практикум

 Відбулася зустріч на Міжкафедральному Вебінарі "Психолого-педагогічний супровід дитини з особливими освітніми потребами у закладах дошкільної освіти"

 До вебінару долучилися науковці КЗ "Харківська гуманітарно-педагогічна академія", стейкхолдери, вихователі ЗДО, логопеди, здобувачі освіти різних рівнів

   Питання, що обговорювалися

-про визначення рівнів підтримки дітей з ООП

-створення Індивідуальної програми розвитку дитини

-Аутизм. Просто про складне

   Де зустріч(Q)Zoom - конференція

   Коли(Q) 08.11.2022 об 11.00

   Координатори:

 В.о. завідувача кафедри, кандидат психологічних наук, доцент, старший викладач кафедри корекційної освіти та спеціальної психології Альна ПЄХАРЄВА

  Кандидат педагогічних наук, доцент,  доцент кафедри теорії та методики дошкільної освіти Ірина АПРЄЛЄВА

  Доктор філософії, викладач кафедри теорії та методики дошкільної освіти Віта ЯКОВЕНКО

  Спікер: дефектолог, викладач кафедри корекційної освіти та спеціальної психології,  керівниця Благодійного Фонду допомоги дітям з аутизмом та розладами "Квіти життя", засновник ГО «Особлива майстерня – Art for Autism» Наталя ІВАШУРА 

Вітаємо всіх працівників соціальної сфери України з їх святом! 

Ви робите велику і важливу роботу: ви допомагаєте людям там, де вони самі не можуть допомогти собі. 

Хай же успіхів у вас буде якомога більше, а невдачі зовсім обходять ваше життя стороною!

група 21 д

група 211 СО . Викладач Проскурняк О.І.

група 611 д

групи СО Викладач Калініна Т.С.

  МОН спільно з компанією «Zoom» організовує вебінар «Zoom for Education: використання цифрових інструментів для викладачів», який відбудеться 25 жовтня 2022 року.

  Мета заходу – розповісти про можливості інструментів Zoom для здійснення ефективної організації освітнього процесу. До участі запрошують педагогічних та науково-педагогічних працівників.

  Під час вебінару розглянуть такі питання:

Початок о 16:00

   Доєднатися можна за посиланням.

  Для більш детальної інформації пишіть на електронну адресу eduonlinemon@gmail.com

+ПРОГРАМА_візиту_ЕК_19_10_21_10_2022_Харків.pdf

  Розклад роботи експертної групи для проведення акредитаційної експертизи із використанням технічних засобів відеозв’язку за спеціальністю «016 Спеціальна освіта» освітньої програми «Спеціальна освіта» (ID у ЄДЕБО 40227) за другим рівнем вищої освіти (справа          №1076/AC-22) у Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради відповідно до наказу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти від 05 жовтня 2022 року  № 490-Е у період 19.10.2022 - 21.10.2022 р. 


   Тема:  ID 40227 Харківська

гуманітарно-педагогічна академія, ОП Спеціальна освіта

   Час: 20 жовтня 2022 02:00 PM Київ

   Приєднатися до конференції Zoom

https://us04web.zoom.us/j/76291184085?pwd=swN0bkAQFTrSkNaDZs3PkmxKq

OVuVc.1

   Ідентифікатор конференції: 762 9118 4085

   Код доступу: 2022


21 Д група

41 Д група

11 Д група

  Вітаємо всіх захисників і захисниць України, які щодня роблять неймовірне та боряться за нашу з вами перемогу!

   Хай віра українців оберігає вас від ворожої зброї, а любов до країни не вичерпується навіть у найскладніші миті! 

   Дякуємо, підтримуємо та міцно обіймаємо! 



   Зустріч з кураторами академічних груп Факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії з деканом  Шапаренко Х.А. та проректором Репко І.П.



Від щирого серця вітаємо зі Всесвітнім днем вчителя! 


Нехай ваша праця завжди цінується, нехай ваші старання і надії неодмінно будуть виправдані, нехай, завдяки вам, діти отримують міцні знання, хай у житті завжди буде присутній чарівний світ добра і щастя! 


   29 вересня відбулися урочистості  з нагоди Дня працівників освіти.

         Шістдесят п’ять  викладачів та працівників академії та її структурних підрозділів отримали відзнаки з нагоди професійного свята.

       Дякуємо  за активну життєву позицію, високий рівень професійної майстерності, вагомий особистий внесок у розвиток освітньої галузі, відданість справі під час воєнного стану в країні. 

      Бажаємо невичерпної наснаги та енергії для досягнення нових успіхів у професійній діяльності!


   Кожен з нас перебуває в зоні психологічної стійкості, яка може бути втрачена внаслідок зовнішніх чи внутрішніх факторів. Сьогоднішні новини про активізацію та часткову мобілізацію в росії мають низку психологічних фітбеків до подій 24 лютого і здатні підвищити рівень тривожності, а отже, дестабілізувати наш стан. Ба більше – якщо не працювати з цими емоціями, вони можуть викликати вторинну психологічну травму внаслідок відчуття колективної небезпеки.

  Для стабілізування психологічного стану у межах «Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки», за ініціативою першої леді України Олени Зеленської експерти телеграм-каналу «Подбай про себе» підготували техніки, які допоможуть стабілізувати психологічний стан.

   А саме:

зробіть декілька дихальних вправ або використайте інші техніки заспокоєння; поміркуйте, що саме викликає у вас найбільші емоції та тривогу; проаналізуйте, що реально зміниться у ситуації, в якій ми вже перебуваємо; використайте техніку «безпечного місця» та йдіть працювати далі; вірте в наші ЗСУ, вони вистояли в лютому, тому зараз сильніші ніж коли-небудь.

   Якщо не змогли стабілізуватися, або не знайомі з техніками самодопомоги – зверніться до психолога. Також на каналі «Подбай про себе» можна звернутися до експертів каналу, які нададуть консультацію.

Викладач Сирова Ю.В.

Група 21 д 


Вітаємо з Всеукраїнським днем дошкілля !

   Дошкільний вік – особливо важливий і відповідальний період у житті дитини, в цьому віці формується особа, закладаються основи майбутньої особистості та здоров`я дитини. 

   Знання та вміння, набуті в дитинстві, – це коріння. Чим воно міцніше, тим впевненіше почувається людина в житті. 

   Сердечно вітаємо  всіх працівників закладів дошкільної освіти, бажаємо здійснення мрій та успіхів у вашій роботі! 


Всеукраїнський день дошкілля 

   Онлайн-святкування Всеукраїнського дня дошкілля. Захід відбувається з метою популяризації дошкільної освіти та відзначення найкращих її представників. 

   Традиційно у вересні відбувається Всеукраїнський День дошкілля. Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 19.09.2022 № 4/2536-22 «Про відзначення Всеукраїнського дня дошкілля» з метою популяризації дошкільної освіти та нагородження кращих її представників проходитиме святкування цього професійного свята.

Засідання кафедри теорії та методики дошкільної освіти 

від 23.09.22

Засідання кафедри корекційної освіти та спеціальної психології від 22.09.22

 

Зустріч 1 курсів Факультету Дошкільної і спеціальної освіти та історії з деканом Факультету Шапаренко Х.А.  та  з соціально-психологічною службою.

1. Анкета для здобувачів освіти з питань етики та академічної доброчесності   https://forms.gle/ktdMCHkb8sbPFqTv7 

2. Анкета щодо задоволеності здобувачами освіти освітньою програмою, формами і методами організації та контролю освітньої діяльності https://forms.gle/BUyXJTiBYUbyWwj27 

ДЛЯ ВИКЛАДАЧІВ, СТЕЙКХОЛДЕРІВ ТА РОБОТОДАВЦІВ:

1. Анкета для науково-педагогічних та педагогічних працівників з питань етики та академічної доброчесності https://forms.gle/QeMvLxtdowkRUy3E9

2. Анкета щодо дотримання рівня академічної свободи науково-педагогічних та педагогічних працівників https://forms.gle/rCzYrUAjYBto9UpJ9 

3. Анкета для опитування стейкхолдерів та роботодавців  https://forms.gle/3ncpCwoD3k7eKR7EA

   Українських школярок та студенток запрошують пройти новий навчальний курс Girl Go Circular, присвячений цифровим та підприємницьким навичкам для економіки замкненого циклу.

     Проєкт з цифрової освіти Girls Go Circular має на меті заохочення жінок до навчання та роботи в сферах науки, технології, інженерії та математики, тому участь у проєкті можуть узяти дівчата віком від 14 до 19 років.

   Також він допомагає європейським школярам стати майбутніми лідерами та підприємцями.

   Програма є повністю безкоштовною і розрахована на дівчат, але хлопці теж можуть долучатися до проєкту через онлайн платформу.

    Щодо віддаленого курсу, то він має анімовані та відео- матеріали з практичними завданнями.

    У кінці кожного модуля є тестові питання, відповівши на які, студент отримає електронний сертифікат.

   Курс розрахований на 2–3 тижні, залежно від інтенсивності, з якою учасники опановують уроки

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeHoz71Fz8PjP7zjSU5-aINBXRiV58yvQ35SOj-dHQEyFCSxQ/viewform?fbclid=IwAR0kOJiL0Gc57qCorSJucsTGjNE0zbWgqmETdMyW-97x9eTSjvJd_rUy238

611 д група

21 д група

Національний репозитарій відкрив доступ до текстів

   Відповідні зміни до Регламенту роботи Національного репозитарію академічних текстів затверджені наказом Міністерства освіти і науки.

 Відтепер відвідувачі репозитарію нарівні із зареєстрованими користувачами зможуть безоплатно переглядати і завантажувати електронні версії академічних текстів у будь-якому обсязі.

 Також академічні тексти можна буде знайти через інтернет-пошуковики, а сервіси, які працюють з текстовими індексами, отримають доступ до індексації текстів репозитарію.

 Очікується, що це дозволить значно підвищити ефективність автоматичних антиплагіатних перевірок.

  Окрім того, автоматизується передавання матеріалів до репозитарію від закладів вищої освіти та наукових установ.

  Мережа українських освітніх хабів, яку ініціювали Міністерство освіти і науки України, Інститут модернізації змісту освіти і Асоціація інноваційної та цифрової освіти лише за декілька місяців виросла до 16 центрів, які розташовані як в Україні, так і у країнах Європи.

  «Українські освітні хаби визначені пріоритетним проєктом у сфері освіти під час війни, яку розв’язала рф. Він системно реалізує концепцію навчання впродовж життя (Life Long Learning) і надає можливість українським дітям продовжувати здобувати освіту за державною програмою, а їхнім батькам – отримати роботу чи відкрити власну справу з метою матеріального забезпечення себе та своєї сім’ї», – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет https://t.me/SerhiyShkarlet/1372.

  Мапа мережі українських освітніх хабів bit.ly/3LyFnY1. Сайт мережі українських освітніх хабів: http://eduhub.org.ua/.

   Докладніше: bit.ly/3BDlHOk

21 д  група

Викладач Тетяна Калініна

11 д група

Викладач Юлія Сирова 

611 д група

Нова історія України 

ХРЯПІН Е.О.

Студентська онлайн зустріч #2

"НУШ та інклюзивна освіта"

Зустріч проводить 211СО та 611 СО.

5 вересня 2022 09:30

Zoom

https://us04web.zoom.us/j/74256694533...

Ідентифікатор конференції: 742 5669 4533

Код доступу: cQ93GL

   З 5 до 8 вересня 2022 року в Україні відбудеться «Фестиваль думок», у межах якого передбачено низку дискусій на суспільно важливі теми.

   Обговорення буде цікаве активній молоді, освітянам, історикам, соціологам, працівникам сфери культури.

      Докладніше: bit.ly/3ejfLlt

#Освіта

   Команда освітнього проєкту Stop_sexтинг підготувала порадник для вчителів про те, як розпочати новий навчальний рік під час війни. Він містить інформацію про обов’язкові правила поведінки, які допоможуть зберегти життя дорослих та дітей у разі екстреної ситуації.

   Посібник можна завантажити за посиланням bit.ly/3RvWTP7

   Докладніше: bit.ly/3RgxU21

#Осівта #stop_sexтинг


Шановні першокурсники! 


Бажаємо величезного бажання вчитися та здобувати нові знання. Легкого навчального року вам, дружної атмосфери, цікавих подій, чудових оцінок і постійного прагнення бути кращим, ніж учора. 


Успіхів, удачі, здоров'я, терплячості і чудових результатів! 




     «Сьогодні ви йдете до школи, повертаєтесь до навчання, продовжуєте здобувати освіту. Сьогодні ви йдете до можливості побачити, почути, пізнати Україну. Знання про неї, слова про неї, мрії про неї – які всі були про вас. Про ваше життя. Вільне, чисте, сміливе й розумне. Я не можу не привітати сьогодні наш народ із тим, що в України є такі діти. Є такі ви. Слава Україні!»


   Володимир Зеленський привітав дошкільнят, школярів і студентів із початком нового навчального року. 


29 серпня - 3 вересня

21 д група

311 д група

11 д група

    Психологічна допомога від Національної психологічної асоціації - це безоплатна лінія підтримки для українців, які потребують психологічної допомоги через війну.

          Лінія працює в форматі аудіо та відео дзвінків за єдиним номером 0-800-100-102 (дзвінки з України безкоштовні).

      Час роботи допомоги з 10 до 20 години щодня без вихідних за Київським часом.

     Також лінія приймає дзвінки громадян України, які знаходяться в інших країнах. Дзвінки з усіх мобільних операторів цих країн на відповідні номери безкоштовні.

     Психологи лінії це кваліфіковані спеціалісти, які пройшли спеціальне навчання з кризових психологічних інтервенцій, травматерапії та роботи з темами насильства. Психологи мають відповідний досвід роботи і дотримуються етичних стандартів. Звернення конфіденційні, запис розмов не ведется. У разі необхідності спеціалісти лінії скеровують звернення за допомогою до фахових спеціалістів суміжних спеціальностей.

    Коли варто звернутися за психологічною допомогою?

    У разі, якщо ви

● зазнали серйозних змін у вашому житті і адаптація до нових умов дається непросто;

● стали учасником/цею чи свідком руйнувань, смертей насильства;

● відчуваєте гніт емоцій, з яким вам складно справлятися (тривога, сум, паніка, розпач, зневіра);

● війна вплинула на ваші стосунки, роботу, спілкування;

● актуальні події повністю змінили ваші плани на майбутнє, і ви не знаєте як з цим жити далі;

● ви просто хочете поговорити з іншою людиною на умовах анонімності та конфіденційності.

ВАЖЛИВО ПОЯСНИТИ ДИТИНІ, ЩО СТАЛОСЯ

   Найкраще, коли це зробить хтось із найближчих дитині рідних. Важливо зробити це в місці, де і ви, і дитина маєте можливість побути наодинці.Використовуйте прості слова і пояснення, які зрозумілі дитині відповідно до її віку.

ЗАЛУЧАЙТЕ ДИТИНУ В ПЕРЕЖИВАННЯ ВТРАТИ РОДИНОЮ

     Усталені ритуали допомагають переживати втрати: ритуал похорону, поминання, молитви за померлих та інше.

ПАМ'ЯТАЙТЕ ПРО ПОТРЕБИ ДИТИНИ.

    Дітям важливо відчувати, що, попри переживання втрати в родині, вони є у безпеці, дорослі потурбуються про них, про важливі складові їхнього життя. Тому так важливо допомогти дітям повернутися, наскільки можливо, до звичного ритму щоденного життя, відновити у відповідний момент навчання, заняття спортом, гуртки, спілкування з друзями – і мати нашу підтримку у цьому.

ЗВЕРТАЙТЕСЬ ЗА ФАХОВОЮ ДОПОМОГОЮ. 

    Якщо ви бачите, що цей досвід є особливо складним для вас і для дитини І попри час, дитина має стійкий емоційний дистрес, є значні порушення поведінки, функціонування дитини в основних сферах життя – важливо вчасно звернутися по фахову психотерапевтичну та соціальну допомогу.

  Центр здоров'я та розвитку "Коло сім'ї" підготували корисні матеріали для батьків, які допоможуть підтримати дитину. Більше підтримуючих порад ви знайдете за посиланням https://k-s.org.ua/bereavement/

22 - 27 серпня

311 д група 

611 co група 

611 д група 

311д, 411 д, 512 д, 611д 

викладач Юлія Сирова 

411 со, 611 со

викладач Тетяна Калініна

211 со група

21 д група

411 д група


Дорогі здобувачі та викладачі!

У цей день хочеться побажати безхмарного неба та врожайних полів. За нашу історію під рідним прапором! 

Нехай дихається легко і вільно! 

З Днем Незалежності! 

Державний прапор України –

Це стяг із двох подовжніх смуг.

Він символ вільної людини,

У ньому український дух!

У синім – небо Батьківщини,

Його безкрайність і блакить,

І вище нього, Україно,

Хай пісня нації летить!

У жовтім кольорі – колосся,

Багатство нашої землі.

Щоб у достатку всім жилося,

І в люднім місті, і в селі.

Нехай він нас завжди єднає,

Його із гордістю несуть.

А світ, побачивши, впізнає:

Під стягом Українці йдуть!

15 - 20  серпня

611 д група

611 со група

21 д група 

311д, 411 д, 512 д. 611д 

викладач Юлія Сирова 

211 д, 311 Д

викладач Людмила Савченко

411 со, 611 со

викладач Тетяна Калініна

211со група

11 д група

211 д група

Настановча конференція з практики 31 д

Викладачі-керівники: 

Капустіна О. І.,  Харківська А. І.,   Фролова І. В. Оніщук Т. І., Коробова Т. В. 

Настановча конференція з практики 

21 д.

Викладачі-керівники: Бакуменко Т. К., Оніщук Т.І., Клебанівська А.О., Єфименко Л.М., Фролова І.В., Коробова Т. В. 

211 Д, 611 Д, 

викладач Світлана Колосова 

ГРАФІК ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ.pdf

Щиро вітаємо! 

Нехай Ваші прагнення наближають Вас до досягнення цілей і змушують життя рухатися тільки вперед! 

Бажаємо нових перемог, невичерпного джерела натхнення і завзяття!

       Хай і на роботі, і в сім'ї супроводжує успіх та благополуччя! 

Бажаємо успішного здійснення всіх благих починань, а ще — залишатися таким самим професіоналом своєї справи і просто чудовою людиною!

Шановні

здобувачі освіти, викладачі, співпрацівники!

Щиро вітаю Вас із початком нового 2022-2023 навчального року.

У період воєнної російської агресії цей навчальний рік ми починаємо в дистанційному форматі, у надскладних умовах сьогодення.

Студентську сім’ю академії та структурних підрозділів – Харківського, Красноградського і Балаклійського педагогічних фахових коледжів – поповнили 212 здобувачів освіти.

На сьогодні вступна кампанія не завершена. В академії продовжується прийом заяв та документів для здобуття освітнього наукового рівня доктора філософії та освітніх рівнів бакалавра та магістра, у коледжах, які є структурними підрозділами академії, – для здобуття освітнього рівня фахового молодшого бакалавра.

Освітній процес в академії та коледжах забезпечують 174 науково-педагогічні, 178 педагогічних працівників та 207 співпрацівників. 77% науково-педагогічних працівників мають науковий ступінь доктора (23), кандидата наук та доктора філософії (137), вчене звання професора (19) й доцента (92).

78% науково-педагогічних і педагогічних працівників нагороджені державними, відомчими нагородами та відзнаками місцевих органів влади.

У Харківському, Красноградському й Балаклійському педагогічних фахових коледжах звання «викладач-методист» мають 117 викладачів, «старший викладач» – 30 осіб, 203 викладачам присвоєно вищу категорію.

Академія та структурні підрозділи мають сучасну матеріально-технічну базу для здійснення освітнього процесу на високому якісному рівні.

За 102 роки підготовлено близько 90 тисяч висококваліфікованих фахівців для закладів освіти, соціальних служб, освітніх установ та ІТ-компаній області і України.

Рівень підготовки фахівців відповідає вимогам Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, а також національним та світовим стандартам.

Випускники вишу – конкурентоспроможні професіонали, які мають попит на ринку праці Харківської області, м. Харкова, України й поза її межами. Свідченням високого рівня професійної підготовки здобувачів вищої освіти є численні відгуки та подяки від керівників відділів, управлінь та закладів освіти всіх рівнів.

Дорогі першокурсники, студенти старших курсів, сподіваюсь, що ваша наполегливість у навчанні, активність у студентському житті, ініціативність, креативність й амбітність вкотре доведуть вашу національну ідентичність і приналежність до славного роду ваших пращурів.

Хочу висловити віру в те, що ми ще не раз пишатимемось тим, що ви – наші студенти і справжні патріоти рідної України!

Ми щиро вдячні вам і вашим батькам, що місцем свого професійного й духовного становлення ви обрали саме нашу академію та впевнена, що науково-педагогічні і педагогічні працівники та співпрацівники докладуть максимум зусиль для професійного становлення.

Висловлюю слова щирої подяки нашим викладачам та співпрацівникам за їхню щоденну напружену творчу працю.

Шановні викладачі, перед вами постають надважливі завдання – виховати справжніх громадян і патріотів України, продовжувати відродження в українському суспільстві високих моральних та громадянських цінностей.

Упевнена, що попереду на нас чекає ще багато перемог, а наші здобувачі освіти гідно представлятимуть Альма-матер на теренах освіти як у нашій державі, так і за її межами!

Тримаймося!

Ми – сильні!

Ми – Україна!

З глибокою повагою ректор Галина Пономарьова


Вітаємо з початком нового навчального року! 

все буде україна!

    Опубліковано посібник із психологічної підтримки для вчителів та дітей у часи війни.

    Посібник «Коли світ на межі змін: стратегії адаптації. Психологічна підтримка вчителів та дітей у часи війни» стане у пригоді вчителям, соціальним педагогам та психологам. Матеріали можуть бути використані для проведення уроків та тренінгів.

    Завантажуйте посібник за посиланням bit.ly/3PlPtfb 

    Докладніше: bit.ly/3QCZENK

#ПсихологічнаДопомога


Вступ 2022 - Бакалавр

Вступ 2022 - Магістр

   3 серпня 2022 року відбулась робоча зустріч Олексія Литвинова, новопризначеного директора Департаменту науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації з колективом викладачів та працівників Харківської гуманітарно-педагогічної академії.

  P.s. Олексій Литвинов - доктор юридичних наук, професор, заслужений працівник освіти України. Понад 20 років працював в системі вищої школи Харківщини, пройшов шлях від курсанта і слухача магістратури до завідувача кафедри ВНЗ. Нагороджений багатьма відзнаками та державними нагородами.