Savannah Sunrise

bandana wielofunkcyjna, komin

Wspaniałe zwierzaki będące bohaterami projektu tej bandany i historie związane z nimi, naszym wspólnym spotkaniem oraz okolicznościami wykonania tej fotografii:

Hoazyn , Kośnik czubaty

(Ophisthocomus hoazin ) / "Dzika Wenezuela"

Niesamowite ptaki spokrewnione z kopalnymi Arhaeropteryksami z czasów jurajskich. Towarzyskie, gniazdują zawsze całymi rodzinami nad wodą. Młode hoacyny mają pazury wyrastające z łokci, pośrodku skrzydeł. Natura wyposażyła je w nie aby w razie niebezpieczeństwa wyskakiwały z gniazd do wody i aby mogły same, ponownie wdrapać się na drzewo... potrafią również świetnie pływać a nawet nurkować. Te rzadkie ptaki fotografowałam kilkukrotnie w Wenezueli i w Boliwii.

Lew azjatycki

(Panthera leo persica) / "Dzikie Indie"

Lew azjatycki. Oddzielny podgatunek lwa ( nie mylić z afrykańskim) Jedyna, niewielka, populacja na świecie żyje w rezerwacie we wschodnich Indiach. Dawniej zamieszkiwały całą Azję Mniejsza i Półwysep Arabski. Raczej trudno je wytropić. Zapłaciliśmy przewodnikowi extra stawkę aby nas zawiózł w miejsce gdzie widziano kota dzień wcześniej ... Był tam, leżał.... Zaciekawiony odgłosami przyjezdnych podniósł na moment głowę, spojrzał na nas, lekko znudzony i mocno zaspany. Kilka zdjęć i już groźny lew wtulił swój wielki łeb między silne łapy i zasnął niczym grzeczny kotek.

Tamandua południowa mrówkojad czteropalczasty

Tamandua tetradactyla / "Dzika Brazylia"

Tyle wypraw fotograficznych do dzikiej Brazylii, a tamanduę spotkałam tylko 1 raz. Było to jednak, jedno ze słodszych spotkań z dziką przyrodą w moim życiu... Siedział na drzewie pilnując upatrzonej termitiery na wysokości oczu... Pozwolił sobie nawet zrobić zdjęcie komórką by zaraz potem ostrymi jak brzytwa pazurami rozgrzebać gniazdo i wylizać swym bardzo długim i lepkim językiem smakowite termity... Mlaskając przy tym z zadowoleniem i mrużąc oczy.

Multifunkcyjne chusty Toco Loco to moim zdaniem

"NAJPIĘKNIEJSZE BANDANY ŚWIATA - BO STYL ŻYCIA NIE MUSI BYĆ NUDNY"