Ми раді вітати на нашому сайті вихованців гуртків, батьків, гостей!

На сторінках сайту Енергодарського центру туризму, краєзнавства та спорту для дистанційного навчання під час карантину ви познайомитеся з навчальними матеріалами для вихованців гуртків, зможете виконати цікаві завдання, взяти учась у конкурсах.

Запрошуємо до тематичних сторінок!

ВИ З НАМИ?!

Екомарафон до Дня довкілля і Всесвітнього дня Землі (13-22.04.2021)

Я і моя екосумка

З 13 по 22 квітня 2021 року ми проводимо екомарафон, присвячений Дню довкілля і Всесвітньому дню Землі.

Пропонуємо приєднатися до заходів: розповісти про свій екологічний вчинок, розмістити відео про нього на нашій дошці, знайти у нашому місті та околицях місця екологічно неблагополучні, надіслати нам фото для розміщення цієї інформації на нашій карті екомоніторингу, взяти участь у фотопрезентації екосумок для поширення навичок екологічної поведінки.

Координатор акції: методист ЕЦТКС Самойлова І.А., вайбер 099 28 98 761, samoilova655@gmail.com

Акція "Весна іде, красу несе.."

УВАГА!

Запрошуємо вихованців та керівників гуртків еколого-натуралістичного напряму, всіх бажаючих взяти участь в акції "Весна іде, красу несе..."

У квітні в природі відбуваються швидкі та цікаві зміни: розпускаються листя, зацвітають первоцвіти, просинаються комахи, повертаються птахи з зимівлі.

Давайте спробуємо побачити ці зміни. Сфотографуйте, намалюйте, запишіть голоси птахів і розмістіть ваші роботи на нашій дошці.

ПІДСУМОК! #ЧЕЛЛЕНДЖ "РІЗДВЯНА НЕЗВИЧАЙНА ВПРАВА!"

З 04 січня по 10 січня 2021р. в ЕЦТКС проведено челлендж. Необхідно було виконати будь-яку незвичайну вправу, яку знаєте, або вигадати свою незвичайну вправу!

В челленджі прийняли участь більше 130 вихованців віком від 6 до 15 років. Яких тільки вправ не було!!! І спортивних, і акробатичних, і кумедних, і зовсім – незвичайних!!! Дякуємо Всім за активну участь! Бажаємо міцного здоров'я!!!

Підгодуємо птахів взимку!

З початку грудня 2020 року педагоги та вихованці ЕЦТКС розпочали акцію "Підгодуємо птахів взимку!"

З настанням холодів, особливо, коли під снігом залишаються насіння рослин, все те, що наші пернаті друзі споживають, птахи потребують нашої заботи. Щоб вижити у морози, Їм необхідно постійно їсти.

Приєднайтеся до нашої акції: зберіть корисні корми для птахів, зробіть годівничку, підгодуйте пташок у лісі тощо. Нагородою нам буде не тільки веселий пташиний спів, а й збережені від шкідників рослини.

Поділіться своєю участю в акції - розмістіть фото у нашій галереї.

Рекомендації щодо підгодівлі та розміщення матеріалів ви знайдете на дошці.

ДОПОМОЖЕМО ПТАХАМ РАЗОМ!

"ONLINE-ЗМАГАННЯ "Тримай баланс!»

Енергодарський центр туризму, краєзнавства та спорту проводить з 01 по 06 грудня 2020р. міські відкриті ONLINE-ЗМАГАННЯ "Тримай баланс!» приурочені до Дня Збройних сил України, за підтримки комітету фізичної культури і спорту Енергодарської міської ради.

ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ. Online - Змагання «Не стій-стрибай!» приурочене місячнику здорового способу життя та безпеки життєдіяльності дітей.

З 16 листопада 2020р. по 22 листопада 2020р. було проведено відкрите змагання зі стрибків у довжину з місця «Не стій-стрибай!» серед вихованців гуртків ЕЦТКС (Online режимі) за допомогою телекомунікації. Всього прийняло участь 81 учасник, 61 вихованець гуртків ЕЦТКС, 7 керівників гуртків та 13 батьків вихованців. 50 учасників, які посіли призові місця будуть нагороджені грамотами Енергодарського центру туризму, краєзнавства та спорту.

Дослідницький центр розпочинає роботу

Починає роботу дослідницька лабораторія з проблем води. Протягом місяця вихованці гуртків еколого-натуралістичного напряму будуть досліджувати воду та водойми, робити експерименти, фотографувати, малювати, розробляти рекомендації, робити наукові висновки тощо.

У проєкті вже висловили бажання взяти участь вихованці Апуріної М.І. та Попротського С.М.

Запрошуємо до участі. Заходьте на нашу дошку padlet: всю інформацію можна отримати там або у методиста напряму.

Енергодару - 50!

ПІДСУМКИ КОНКУРСУ ЗНАВЦІВ РІДНОГО МІСТА

Цього року наше місто відзначає свій перший ювілей – 50 років. З цієї нагоди ми запропонували вихованцям ЕЦТКС (і всім бажаючим) взяти участь у конкурсі «Знавці рідного міста». Символічно, що підсумки конкурсу було підведено 28 травня – у День краєзнавства в Україні. Адже, наше життя - мандрівка довжиною в тисячі кілометрів, яка починається з першого кроку від рідного порогу і веде до самих себе.

Вітаємо переможців конкурсу:

І місце (55 балів) – Малахова Софія (гурток «Основи гідробіології»), Рябова Світлана (гурток «Скаут»), Хоролець Марія (гурток «Спортивна акробатика»), Мильніков Максим (гурток «Юні краєзнавці»).

ІІ місце (54 бали) – Лисенко Микола, Левченко Діана, Сухолецька Євгенія (вихованці гуртка «Основи гідробіології)

ІІІ місце (53 бали) – Терпімова Катерина (гурток «Пішохідний туризм»), Арєхов Влад (гурток «Спортивне орієнтування»), Галуза Настя (гурток «Край, в якому я живу»), Асланова Христина (гурток «Спортивна акробатика»), Олефіренко Кирило (гурток «Основи гідробіології»), Гончаров Микита (гурток «Скаут»), Онищук Софія (гурток «Пішохідний туризм»).

Як і обіцяли, переможці при першій нагоді отримають маленьку винагороду за свої знання. Дякуємо всім учасникам конкурсу. Сподіваємося, що ви відкрили для себе своє рідне місто з нового боку і полюбили його ще більше. Бо як писала Ліна Костенко: «В дитинстві відкриваєш материк, Який назветься потім Батьківщина»

Всього станом на 29.05.2020р. у вікторині взяли участь 63 знавці рідного міста. Ми продовжуємо приймати ваші відповіді, але тепер - поза конкурсом.

Пам'ятаємо

Подорожуємо

18 травня - День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу

18 травня 1944 року розпочалася операція з депортації кримських татар. Під час головної хвилі депортації 18-20 травня було виселено 180 014 осіб.

Що ви знате про цю подію та її наслідки, як оцінюєте? Поділіться джерелами інформації, документами, світлинам, відеофрагментами, своїми враженнями щодо насильницького переселення кримськотатарського народу.

Як це зробити: перейдіть у поле нашої тематичної дошки padlet, подвійний клік - з'явиться панель для розміщення інформації у вигляді тексту, зображення, посилання тощо. Обов'язково напишіть своє прізвище та ім'я. Крім розміщених історичних джерел запишіть свої враження, висновки, рекомендації, залиште коментарі до інших публікацій.

Долучайтеся до обговорення теми!

"Пам'ятати – щоб не повторити"

Весна - час туристських подорожей

Поки тривають карантинні заходи, ми маємо підготуватися до майбутіх походів.

Зіграйте в комп'ютерну гру «Подорожуй безпечно». Вона ведеться від імені групи туристів, що складається з п'яти чоловік, які потрапляють в актуальні ситуації в різних сезонах і ландшафтах. У грі 20 епізодів, в яких гравець зможе дізнатися про вибір спорядження, рух по лавинонебезпечних ділянках, установку наметового табору в різних умовах, дії при зустрічі з ведмедем, переправі вбрід і багато іншого.

Як грати? Завантаж гру за посиланням (посилання перевірено на безпеку), відкрий на своєму пристрої, зіграй, скрін з результатом відправ керівнику.

Дякуємо за співпрцю!

Сподіваємось на вашу активність!

Цікава наука

Світ навколо нас

16 травня в Україні відзначають День науки.

Відкриття - справа не тільки науковців. У повсякденному житті ми з вами теж відкриваємо нове: нові знання про себе, про навколишній світ, про минуле та сьогодення.

Поділіться з нами своїми відкриттями: надішліть своєму керівнику гуртка або методисту ЕЦТКС (адреса) відео-запис свого експерименту, розповідь (підкаст) про своє невелике, але відкриття.

Запрошуємо до участі вихованців гуртків усіх напрямів, батьків, друзів.

Перші роботи розмістимо на нашому сайті вже 8 травня. ЧЕКАЄМО!!!

22 травня - Міжнародний день біорізноманіття.

Біорізноманіття - це термін, який використовується для позначення усіх проявів життя і акцентування на необхідності їх збереження. Одна з головних ознак життя – наявність великої кількості різноманітних живих форм.

Україна має значний потенціал біорізноманіття: займаючи менше 6% площі Європи, вона володіє не менше 35% її біорізноманіття.

Збереження біорізноманіття - одна з пріоритетних проблем людства.

Поділіться своїми знаннями про біорізноманіття нашої місцевості. Розмістіть свої фото рослин, комах, птахів, тварин нашого краю за посиланням (обов'язково з прізвищем автора, бажано - з назвою рослини чи тварини та вказівкою на місце, де зроблено фото).

Запрошуємо до участі вихованців та керівників гуртків усіх напрямів, батьків, друзів.

Розмістіть фото вже сьогодні!!!

До Дня науки: юні дослідники, пошуковці

Скаут и спортсмен Лев Горбатенко

video-output-C46DA80C-184A-4337-AB96-7D1094C62F0C.mov

Юний гідробіолог Влада Білик

InShot_20200420_161709409.mp4

Юний гідробіолог Маша Дяків

Призерка Всеукраїнського етапу експедиції "Моя Батьківщина - Україна" - 2020 Анна Закржевська (виступ)

video-343f6cc153ed5b1ee63e04c37584ced3-V.mp4

Реакцію з виділенням водню проводить юний гідробіолог Антон Сафоненко

Перший конкурс від екологів ЕЦТКС "Екологічна крапелька"

Уважно подивіться фото та дайте відповіді на запитання:

  • яку екологічну проблему ви побачили?

  • чому вона виникла, до чого може призвести?

  • як її вирішити?

Запишіть свої відповіді на диктофон (зробіть підкаст) та відправте (за допомогою батьків) вашому керівнику гуртка до 14.00 03 квітня у вайбері або на електронну поштову скриньку.

Кращій підкаст буде розміщено на нашому сайті, а переможець отримає відзнаку.

Фотоальбом Апуріної М.В. Водойми поблизу м.Енергодара, березень 2020 року