Diabelsko-Wariacka Grudniówka

"Diabelsko-Wariacka Grudniówka" i slajdowisko po Diabelsko-Wariackich wyprawach w tym roku

Spotkanie wszystkich którzy z nami byli w ciągu tych 10 lat na którymś z Diabelskich Wschodów Słońca w bieli (ewentualnie innej górskiej imprezie jak Jesienny Gorc, Jesienna Mogielica czy Diabelsko-Wariackie powitanie Wiosny czy też Lata - tych którzy jeszcze nie byli z Nami ale zajawieni naszym pozytywnym wariactwem chcą z nami iść następną razą, a także tych którzy nam po prostu kibicują i z nami sympatyzują!

Będą slajdy, będą gitary, będą spacery i trekingi w okolicy, będą latać Frisbee, będzie wschód Słońca z Diablakiem w tle...

Samo slajdowisko będzie w sobotę, ale zapraszamy wszystkich na trzy dni, czyli już od piątku

Plan "2 Diabelsko-Wariackiej Grudniówki"

W piątek jakiś wieczorek integracyjny mniej oficjalny muzycznie uświetniony przez naszych Przyjaciół i samych Diabelskich Wariatów uzdolnionych muzycznie

Ognisko!

W nocy z piątku na sobotę wycieczka na wschód Słońca na jakąś górkę (wschód jest o 7:08)

W sobotę dla tych co nie pójdą na wschód Słońca możliwe wycieczki na lokalne górki (wedle zainteresowania )

Slajdowisko (ok. 19-ej) a potem oficjalny afterek i zabawa do białego rana ;-)

W niedzielę chillout prze chatką i późnym popołudniem lub wieczorem powrót do domów :-)

Ogólnie wspólny świetny wariacki łykend w Naszej Chacie na Adamach z Diablakiem w tle!!

Cena noclegu: ok. 30 zł/noc.

Rezerwacja przez Meteora i Forum Diabelskich Wariatów (http://www.diabelscywariaci.4ra.pl/viewforum.php?id=46) - do niego proszę się zgłaszać (kto pierwszy ten lepszy, chociaż pomieścimy wszystkich, o to się nie martwicie)

Ankieta rejestracyjna na Grudniówkę Diabelskich Wariatów:
Ankieta rejestracyjna


PS. A co powiecie na deszcz... Meteorów?! (To tak jakby jeden Meteor to było za mało ).

13 grudnia czeka nas maksimum roju Geminidów, które razem z Perseidami i Kwadrantydami stanowią trójcę najaktywniejszych obecnie rojów. Ich maksimum wystąpi praktycznie w czasie nowiu Księżyca! Dawno nie szykowały się tak dobre warunki do obserwacji!

Geminidy (GEM) – rój meteorów, o radiancie w okolicy Kastora, jednej z najjaśniejszych gwiazd w gwiazdozbiorze Bliźniąt, powstały w wyniku rozpadu planetoidy (3200) Phaethon. Obiekt ten o średnicy 5 km zbliża się do Słońca co 1,43 lat na odległość zaledwie 0,14 j.a. Można zaobserwować do 120 śladów na godzinę.

Geminidy to zjawiska o średniej i niskiej prędkości. Lecą dostojnie przez nieboskłon, nierzadko zwracając swoją uwagę dużą jasnością. Nie zostawiają za sobą śladów.