Новини
Вітаємо з Днем Конституції України. Бажаємо миру, щастя та великих можливостей для досягнення успіхів, для втілення мрій. Бажаємо усім серцем любити свою країну. Бажаємо усіма силами робити своє життя прекрасним. Бажаємо бути прикладом гідного громадянина України.
З нагоди Дня охорони праці, який відбувся 28 квітня 2024 року, Державна служба України з питань праці, спільно з організаціями роботодавців та профспілок, оголосила про старт онлайн конкурсів, які об’єднує творчість, інновації та створення безпечного робочого середовища.
Інформація щодо проведення таких онлайн конкурсів:
1. «Мистецтво, що рятує життя»
До участі у конкурсі приймаються будь-які візуальні матеріали та зображення на тему охорони праці, здорового робочого місця, безпечного виконання робіт. Участь у конкурсі можуть брати всі бажаючі без обмеження за віком, зайнятістю та місцем проживання.
2. «Рейтинг спеціалістів з охорони праці»
Даний проект розпочато Держпраці спільно з Цифровим видавництвом Експертус. На платформі ratingop.expertus.com.ua спеціалісти з охорони праці мають унікальну можливість випробувати себе, а також увійти до десятки найкращих фахівців України.
Участь у конкурсі можуть взяти всі бажаючі фахівці з охорони праці, які безпосередньо реалізують функції щодо створення безпечних і здорових умов праці.
3. «Ефективні програми психосоціальної підтримки на роботі та їх реалізація»
Участь у конкурсі беруть юридичні та фізичні особи – підприємці всіх видів діяльності та форм власності з території всієї України, які дбають проментальне здоров’я своїх працівників та запровадили або запроваджують психосоціальну підтримку працівників на робочому місці.
4. «Інновації та цифрові рішення для безпеки на роботі»
Участь у конкурсі можуть брати юридичні та фізичні особи – підприємці усіх видів діяльності та форм власності, які використовують найману працю та запровадили інноваційні та цифрові рішення для забезпечення безпеки на роботі в системі управління охорони праці на підприємстві.
Детальна інформація щодо реєстрації та участі у конкурсах розміщена на порталі - https://theartofsafety.dsp.gov.ua/
Не втрачайте шанс стати частиною змін та зробити свій вклад у безпечніше та здоровіше майбутнє робочих місць.
Всесвітній день вишиванки - міжнародне свято, яке покликане зберегти давні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.
Для нас , українців, вишиванка - це справжня національна святиня, що символізує красу, силу, щасливу долю. Вона наша духовна броня.
Вихователі нашого садочка прийняли участь у загально національній руханці до дня вишиванки, на підтримку ЗСУ @UNICEF_UA#Дякуємо_ЗСУ #ЗСУ #УФСЗР #Спор_заради_розвитку #sport_for_development
Ми щиро дякуємо нашим захисникам за їхню мужність та самовідданість. Завдяки їм ми можемо пишатися своєю вишиванкою та мріяти про світле майбутнє.
Нехай цей день стане для нас днем єднання, любові до України та віри у нашу перемогу! Носіть свою вишиванку з гордістю, бережіть нашу спадщину та передавайте її наступним поколінням!
Об’єднуємо зусилля та згуртовуємось заради перемоги!
Слава Україні! Героям Слава!
Яскраво та корисно розпочався Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності в нашому закладі. Дякуємо представникам ДСНС за співпрацю та просвіту підростаючого покоління!
Відповідно до рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 28.03.2024р. №154 "Про проведення загальноміського місячника благоустрою на території Сумської міської територіальної громади", у Сумському дошкільному навчальному закладі (ясла-садок)№40 "Дельфін" було проведено загальноміський місячник з благоустрою 12.04.2024 року.
На підтримку Всесвітньої акції "Година Землі -2024" наш дошкільний заклад долучився до конкурсу "Міні світ у банці".
Наш дошкільний заклад долучився до заходу присвяченому Всесвітньому тижню грошей, де вихованці виготовляли "Власну монету".
"Беру участь у конкурсі до GMW 2024" Гра Навчання Добробут,#GMWUkraine2024,#ProtectYourMoney,#SecureYourFuture та #GMW2024
9 березня особлива дата для українців – День народження Тараса Григоровича Шевченка. Його називають нашим пророком, Великим Кобзарем і українським генієм. Шевченко був відомий і боротьбою за визволення українського народу
Пройшло 210 років від народження Великого Кобзаря, проте кожне слово, написане поетом, і досі актуальне. Український видатний митець залишив кілька важливих послань, які для українців стали закликом до дії.
До 210-річчя від дня народження Тараса Шевченка створили нову айдентику. Її розробили студентки Харківської академії дизайну і мистецтв.
Через російську агресію щоденне життя українських дітей сповнене тривогами та небезпеками, сотні тисяч дошкільнят регулярно ховаються в укриттях від ворожих ракет. Але віра в добро дарує надію на перемогу над злом та світле майбутнє України. Одним з джерел добра та позитиву для дітей вже традиційно є Міжнародне заняття доброти про гуманне та відповідальне ставлення до тварин.
Наш дошкільний навчальний заклад взяв участь у "ІІІ Міжнародному занятті доброти" #заняття_доброти2024 #happypaw Виховуємо гуманне суспільство змалечку!
25 лютого відзначається День української жінки, також відомий як День українки, на честь народження видатної української письменниці та громадської діячки Лесі Українки. Це свято стає символом вшанування її спадщини та вагомого внеску у розвиток українського суспільства.
Українське свято День української жінки відображає не лише національну красу українського жіноцтва, але й його велич, силу, мужність і готовність до самопожертви та героїчної боротьби за своє.
У складний період війни українки виступають як берегині сімейного вогнища та опора для майбутнього українського народу. Вони є дбайливими матусями, які захищають від війни, виховують і навчають дітей, а також виявляють себе як героїчні амазонки в боротьбі з російськими окупантами, підтримуючи армію та розвиваючи різні сфери життя країни.
МИЛІ НАШІ УКРАЇНОЧКИ, ЩИРО ВІТАЄМО ВАС, З ДНЕМ УКРАЇНСЬКОЇ ЖІНКИ! БАЖАЄМО ВАМ НЕВИЧЕРПНОЇ ЕНЕРГІЇ, МІЦНОГО ЗДОРОВ’Я, НАТХНЕННЯ ТА ТЕПЛА У ВАШИХ СЕРЦЯХ. НЕХАЙ КОЖЕН ДЕНЬ ПРИНОСИТЬ ЛИШЕ РАДІСТЬ І ЗАДОВОЛЕННЯ! НЕХАЙ ВСЕ ВДАЄТЬСЯ І МРІЇ ВТІЛЮЮТЬСЯ У ЖИТТЯ! ТЕРПІННЯ, ВПЕВНЕНОСТІ, НАТХНЕННЯ! ЗДОРОВ’Я НА ВСІ ПОРИ РОКУ, ДОБРИХ НОВИН І УДАЧІ! І НАЙСКОРІШОЇ ПЕРЕМОГИ!
ЦІКАВИНКИ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
Українська мова вирізняється на тлі східнослов’янських мов милозвучністю, унікальними словами та правилами.
Українська мова офіційно визнана однією з найкрасивіших: вона посідає друге місце у світі за мелодійністю (після італійської) й третє за красою лексики (після французької та перської). І це не прості слова — а підтверджені факти……..
1. Відповідно до даних Національної Академії Наук України, сучасна українська мова містить приблизно 256 тисяч слів. Цікаво, що за лексичним запасом українська найбільш споріднена з білоруською — 84% спільної лексики, з польською й сербською ми маємо 70% і 68% відповідно спільних слів, а от з російською — 62%.
2. Точно сказати, коли зародилася українська мова складно, але відомо, що вона однозначно виникла раніше за російську, німецьку, турецьку тощо. За даними вченого Василя Кобилюха, українська сформувалася ще в Х-IV тисячоліттях до нашої ери й походить із санскриту.
3. Перші слова з української мови записані в 448 році нашої ери. Тоді візантійський історик Пріск Панікійський перебував на території сучасної України в таборі володаря Аттіли, який згодом розгромив Римську імперію, і записав слова «мед» і «страва».
4. На відміну від інших східнослов’янських мов, іменник в українській має 7 відмінків. Як ви зрозуміли, вирізняє нас кличний відмінок, який існує також в латині, грецькій і санскритській граматиках.
5. У «Короткому словнику синонімів української мови», де зібрано 4279 синонімічних рядів, найбільше синонімів має слово «бити» — аж 45!
6. Ви ніколи не замислювалися над тим, що в нашій мові є три форми майбутнього часу?! Цікавий матеріал, чи не так? Нумо згадувати разом — проста (піду), складна (йтиму) і складена (буду йти).
7. Однією з «родзинок» української є те, що вона багата на зменшувальні форми. Навіть слово «вороги» має зменшувально-пестливу форму, яку вжито в гімні України. Пам’ятаєте: «…згинуть наші вороженьки, як роса на сонці»?
8. Найуживанішою в українському алфавіті є літера «п». Саме з неї починається найбільша кількість слів. Натомість найменш уживана — «ф», її вживають переважно в запозичених словах.
9. Найдовше слово в українській мові складається з 30 літер! Спробуйте вимовити: «дихлордифенілтрихлорметилметан» (це хімікат для боротьби зі шкідниками).
10. У нашій мові є особливі слова — паліндроми. Це так звані «дзеркальні» фрази або слова: їх можна читати як зліва направо, так і справа наліво. Ось, приміром: «Я несу гусеня», або ж «ротатор».
11. Українську офіційно визнали літературною після видання «Енеїди» Івана Котляревського. Тож Котляревського вважають основоположником нової української мови.
12. Перший український «Буквар» видав у 1574 році у Львові першодрукар Іван Федоров. До наших часів дійшов лише один примірник книги, знайдений 1927-го в Римі. Нині стародрук зберігається в бібліотеці Гарвардського університету.
13. Найстарішою українською піснею вважають баладу «Дунаю, Дунаю, чому смутен течеш?».
14. Найбільше перекладів серед українських творів має «Заповіт» Тараса Шевченка: його переклали 147 мовами народів світу.
15. Найбільше псевдонімів мав поет Олександр Кониський — свої твори він підписував 141 іменем, в Івана Франка було 99 псевдонімів, а письменник Осип Маковей користувався 56 вигаданими назвами.
Воркшоп з батьками на тему: " Здорова дитина - щаслива родина"
В старшій групі № 7 "Барвінок" пройшло інтегроване заняття за інноваційною технологією навчання читання за методикою М. Зайцева на тему:
"Подорож до лісових мешканців"
Творча майстерня для батьків дітей раннього віку "Вплив казки, пальчикових ігор на розвиток особистості дитини". Театралізація казки"Рукавичка".
Майстер - клас для батьків дітей молодшої групи "Гра дитини. Найвідоміша у світі іграшка - конструктор "ЛЕГО".
В спеціальній групі дітей з порушенням мовлення пройшов майстер-клас для вихователів на тему: "В гостях у Зимоньки- зими"
У нашому дошкільному закладі пройшов патріотичний квест для вихователів
"Ігри патріотів".
Чудовий конкурс "Гратися і не боятися"для дошкільних закладів.
#UNICEF Ukraine.
Чудовий конкурс "Гратися і не боятися"для дошкільних закладів.#UNICEF Ukraine
Руханка на пісню "Я і ти" піднімає настрій,знімає напругу і дуже подобається дошкільнятам.
ЕКСПЕРТНА ДІЯЛЬНІСТЬ ФАХІВЦІВ КУ ІРЦ 1 СМР
23 січня 2024 року КРИКУНЕНКО Юлія (директор центру) та БОРИСОВА Людмила (фахівець) відвідали відкрите заняття Тетяни ПУГАЧ, вчителя-логопеда Сумського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) 40 "Дельфін" м.Суми, Сумської області у межах атестації спеціаліста у 2023/2024 навчальному році. Чудове заняття на тему "Букви С, З. Диференціація звуків [с], [з]", яке дозволило малечі покращити свої вміння та закріпити знання.
Під час заняття педагог взаємодіяв з групою, вміло організував колектив дітей для роботи, підвищував активність, увагу і інтерес, вміло знаходив правильний підхід з урахуванням індивідуальних здібностей кожного малюка, демонстрував наполегливість в досягненні мети та педагогічний такт.
Вчитель-логопед Тетяна ПУГАЧ продемонструвала високий рівень професіоналізму та фахових вмінь і навичок.
12 січня 2024 на базі Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Олена Янкілевич провела майстер-клас «Янгелятко Перемоги». Разом із 17 учасниками виготовила рукотворного ангела – крихітний оберіг, що має велику силу, виконує роль слов’янської обрядової ляльки, якасупроводжує захист і наближає Перемогу.
10 січня 2024 року на базі Центру професійного розвитку педагогічних працівників Сумської міської ради Олена Мірошниченко провела майстерку «Сучасний маленький дослідник у великому світі експериментів». Педагогічним працівникам продемонструвала дослідницьку діяльність через занурення в 4 стихії: повітря, воду, вогонь і землю. Учасники збагатилися новими ідеями проведення дослідів та експериментів.
Різдво – це особливе чарівне свято. Очікування першої зірки, що сповістила про народження Божого Сина, перетворюється в очікування дива і казкових перетворень. У цей чудотворний день заведено вітати зі святом. Тож, сьогодні, вихованці і педагоги ЗДО №40 "Дельфін" привітали чудовою музичною програмою "РІЗДВʼЯНІ ЗУСТРІЧІ" дітей, колективу ЦБНРЦ 1. По домашньому душевно лунали пісні, хороводи, щедрівки, колядки та море позитивних емоцій......Нехай Різдво дарує божественну силу, натхнення, невичерпну енергію. Нехай яскраві враження приносять вам радість, життя буде цікавим. Бажаємо всім міцного здоров’я, щастя, миру та найшвидшої перемоги!
Спілкування дітей просто...... неймовірне!
ІНТЕГРАЦІЯ в ДІЇ .......те, що потрібно нашому суспільству!