ЗАСІДАННЯ  ТВОРЧОЇ ГРУПИ "ІНКЛЮЗИВНИЙ ПРОСТІР"

  

   Багато дітей з особливими освітніми потребами  мають низький рівень розвитку дотикової чутливості , моторики пальців і кистей рук, труднощі в переключенні рухів, формуванні пальчикового праксису, загальній моториці. В нинішній час  спостерігаємо збільшення кількості дітей з відхиленнями у психомоторному і мовленнєвому  та загальному  розвитку. Моторика відноситься до вищих психічних функцій. Отже, порушення моторики тягне за собою ряд інших порушень, які дуже ускладнюють життя і розвиток дітей. У дітей із інклюзивною формою навчання  спостерігаються відхилення: порушення довільної регуляції, координації , повноти , чіткості і мимовільності рухів. Чим кращe  будуть рoзвинені дрібні рухи пальців та загальна моторика, тим гаpмoнійніше  та  успішніше буде  pозвиватися  дитина.

    З ініціативи  Катерини ВЛАСЮК, яка відзначається творчим стилем діяльності, добре володіє ефективними формами, методами навчально-корекційного процесу, інноваційними освітніми методиками й технологіями, активно їх використовує та поширює у професійному середовищі,  у Цуманському ліцеї  22 листопада 2023 р. відбулось засідання творчої групи «Інклюзивний простір» на тему« Розвиток моторики у дітей із ООП».

   Під час засідання творчої групи корекційний педагог  Тетяна РОЙКО розповіла про особливості розвитку моторики у дітей із ООП,  показала презентацію та практичні вправи пальчикової гімнастики для розвитку дрібної моторики , провела  творчий практикум із вивчення ігрових вправ.

   Учитель інклюзивного класу Оксана ШУЛЬГАЧ  поділилась досвідом роботи з дитиною з ООП  із розвитку графомоторних навичок , дрібної та загальної моторики.  Оксана ШУЛЬГАЧ наголосила, що під час розвитку моторики ми вирішуємо декілька проблем, а саме: прискорюємо та покращуємо розвиток мовлення дитини, розвиваємо інтелектуальні здібності, готуємо до оволодіння навичками письма.

   Практичний психолог Цуманського ліцею Світлана ЄВЧИНСЬКА  провела цікавий  тренінг  на тему покращення психологічної стресостійкості педагогів, покращення емоційного та психологічного мікроклімату у навчальному колективі. Учитель-логопед логопедичного пункту КАтерина ВЛАСЮК   розповіла про  кінезіологічні вправи та нейроігри  в роботі з дітьми із ООП  та про те, як розвиток дрібної моторики пов'язаний із роботою мозку і навпаки.

    В кінці заняття педагоги обмінялись досвідом із розвитку загальної, дрібної та артикуляційної моторики  у дітей інклюзивної форми навчання.

Під час засідання групи панувала творча, невимушена атмосфера. Учасники прийшли до висновку , що з дітьми з особливими освітніми потребами дуже важливо виконувати різноманітні вправи на розвиток дрібної моторики та тренувати загальні рухові навики та  пальці  рук дітей. Тому що це покращує не лише рухові можливості дитини, а й розвиває  психічні  і мовленнєві  навички, створює базу для успішної  навчальної діяльності учнів із ООП.