Етика


Вчитель : Ющенко Наталія Григорівна

Підручник (Етика 6 кл. Мелещенко Т.В.)  тут 

29.01.2024

Тема: Як знайти гармонію в житті? Що таке справедливість?

Опрацювати презентацію з інтернету https://drive.google.com/file/d/1bUVduV1IlrkfQSWXrELFr_zynaYZ7fMc/view?usp=sharing

Виконати усно завдання до неї.

Домашнє завдання: читати с. 45-51, 52-58.

Бажаю успіхів!

22.01.2024

Тема: Для чого нам емоції та почуття? Що таке любов і кохання?

Вам, звісно, доводилося чути про емоції та почуття людини. На перший погляд може здатися, що ці слова — синоніми, але насправді це не зовсім так. Емоції — це те, як людина тут і зараз реагує на світ навколо: що відчуває, спостерігає, навіть уявляє. Емоції може викликати і розмова з кимось, і переглянутий фільм. Емоціями є радість, захоплення, хвилювання, гнів, смуток, страх, подив, сором тощо.

Почуття порівняно з емоціями тривалі та стійкі. Вони виражають загальне ставлення людини до предмета, живої істоти, явища або навіть до самої себе. Наприклад, любити музику — це почуття, а переживання, які людина відчуває під час прослуховування улюблених музичних творів, є емоціями. Почуттями є повага, провина, любов, задоволення, щастя.

СЛОВНИК

Емоції — нетривала реакція людини на явища реального або вигаданого світу.

Почуття — узагальнені людські переживання щодо чогось або когось.

Одна й та сама річ або явище у двох людей може викликати різні емоції та почуття. Це залежить від їхнього світогляду, характеру та особистих уподобань. Наприклад, людина, яка не полюбляє варену моркву, побачивши її у своїй тарілці, відчуватиме відразу, тоді як людина, що не має таких почуттів щодо моркви, ніяк на неї не відреагує.

Почуття та емоції можуть доповнювати одне одного, а можуть бути суперечливими. Так, людина може любити свого собаку, але сердитися на нього, коли він, наприклад, пошкодив її речі. Негативні емоції, які в цей момент проживає власник тварини, не означають, що його почуття змінилися, просто на них наклалися емоції, які незабаром минуть. 

Зазвичай людина виражає емоції миттєво й помітно: під час емоційного переживання змінюються її вираз обличчя, голос, інтонація, поза. Поглянувши на людину, за цими ознаками можна зрозуміти, вона радісна, схвильована, здивована чи засмучена. Розуміння того, які емоції відчуває співрозмовник, — неодмінна умова успішного спілкування. Це допомагає людині бути тактовною, вчасно пожартувати або розрадити, запропонувати свою підтримку.

Почуття самі по собі не мають яскравого вираження. Нерідко людям доводиться докладати окремих зусиль, щоб зрозуміло для інших донести свої почуття. Крім того, люди демонструють почуття в різний спосіб: хтось охоче говорить про них, а хтось виражає їх через конкретні дії.

Домашнє завдання: читати с. 30-37, 38-44.

Бажаю успіхів!

15.01.2024

Тема: Які існують духовні потреби? Яке місце свободи в духовному світі людини?


Домашнє завдання: читати с. 17-22, 23-29.

Бажаю успіхів!

08.01.2024

Тема:  Вступ. Чому загальнолюдські цінності є основою етики? У світі моральних цінностей. Які потреби має людина?

Перегляньте презентацію за посиланням

с. 9 завдання № 1 " Дію " ( описати картину, яка більше сподобалася )


Опрацюйте презентацію  та виконайте завдання  № 1 ( усно ).

Домашнє завдання: читати с. 4-9, 11 - 16.

 Бажаю успіхів!