Це- актуально для всіх!!!!!

   Повітряна тривога: алгоритм дій вчителя

Основний алгоритм  дії вчителя під час повітряної тривоги  розробило Міністерство освіти і науки України. Його оприлюднили на сайті МОН.

 ·            Відповідальна особа вмикає наявну систему оповіщення закладу. 

·            Учитель сповіщає учнів про загрозу.

·            Організувати пересування двома колонами в приміщенні класу та швидко залишити кабінет.

·            Для супроводу початкових класів можуть бути залученні помічники.

·            Для швидкого надання медичної допомоги має бути залучений медичний працівник.

·            Відповідальні особи після оголошення сигналу оповіщення моють перевірити всі приміщення закладу на відсутність у них учасників освітнього процесу та працівників закладу, по завершенню перевірки прямувати до укриття.

·            Учні, які перебувають на подвір’ї закладу, під час сигналу оповіщення повинні самостійно рухатися до найближчого укриття .

Якщо навчаються діти з ООП?

Учитель має подбати про швидке та спокійне переміщення до укриття, спеціальне місце та заходи, що будуть здійснюватися в укриттях для максимального залучення до них дітей з ООП.

Що робити в укритті?

·            Відповідальні особи повинні допомогти учасникам освітнього процесу швидко та спокійно зайняти місця.

·            Вчителі та відповідальні особи здійснюють необхідну підтримку, заходи для комфортного та спокійного перебування в укритті.

Після сигналу «Відбій тривоги»:

Вчителі та відповідальні особи стежать за тим, щоб вихід усіх учасників освітнього процесу з укриттів здійснювався колонами або групами.

 

Інструкція батькам, як поводитися під час повітряних тривог у школі:

 

·            Будьте впевнені, що діти прямують до укриття, де є все необхідне для їхньої безпеки та комфортного перебування.

·            Підтримуйте атмосферу взаємоповаги: не турбуйте вчителів без нагальної потреби, адже під час повітряної тривоги вони першочергово дбають про дітей.

·            Пам’ятайте, що закінчення повітряної тривоги у школі синхронне з повідомленнями від держави, тож діти весь час мають перебувати в укритті.

·            Поважайте правила школи, відповідно до яких може бути заборонено забирати дитину до завершення повітряної тривоги заради дотримання безпеки всіх учасників освітнього процесу.

·            Якщо під час сигналу тривоги ви перебуваєте на території школи, дотримуйтеся загальних правил евакуації, адміністрація спрямує вас до підготовленого укриття.

·            Пам’ятайте: під час повітряної тривоги педагог не має права відпустити дитину додому на прохання батьків.

 

Як діяти в разі сигналу тривоги на шляху до школи чи дому?

 

·            Разом із батьками обрати безпечний шлях до школи та у зворотному напрямку.

·            Обрати укриття, яке дитина зможе використовувати в разі сигналу повітряної тривоги.

·            Учні мають рухатися тільки обраним маршрутом. Не зупинятися та не звертати зі шляху, визначеного батьками.

·            У цей час не можна залишатися без необхідності на вулиці. Учень має якомога менше часу проводити поза стінами школи чи дому.

·            Якщо немає можливості під час сигналу повітряної тривоги дійти до школи чи дому, дитина має зайти у визначене укриття.

·            Школяр обов’язково повідомляє батьків та класного керівника про своє місцеперебування.

·            Під час сигналу тривоги учневі не можна залишатися біля входу в укриття, треба зайти в середину.

·            Дитина має знати, що по дорозі не можна торкатися невідомих або підозрілих предметів — це може бути небезпечно для життя.

Як вчителю готувати щодня учнів?

 

·            Ознайомити їх із місцем розташування укриттів, правилами поведінки під час переміщення до укриття та перебування в ньому.

·            Пояснити всі дії, передбачені Планом реагування на надзвичайні ситуації або Інструкцією закладу.

·            Обговорити рюкзак безпеки: які необхідні речі школярі повинні взяти із собою в укриття.

·            Встановити або переконатися, що встановлені покажчики напрямку руху до укриттів для швидкого та безпечного переміщення.

 

Як батькам готувати щодня школярів: 

 

Це також інструкції від UNICEF Ukraine: 

·            Поговоріть з дитиною про евакуацію у школі: дізнайтеся про її ставлення до цього та можливі страхи. Педагоги також проведуть бесіди, але важливо, щоб цей процес був двостороннім, а настанови, які дитина отримує від батьків та вчителів, не суперечили одна одній.

·            Поговоріть про особисту відповідальність під час евакуації. Поясніть, що вчителі обов’язково супроводжуватимуть клас, але дитині так само важливо дотримуватися правил та прямувати з усіма до укриття.

·            Необхідно пояснити дитині, що попри повітряну тривогу освітній процес триває, і не можна так просто залишати заклад освіти. Також варто нагадати дитині, що перебування поза межами укриття може загрожувати її життю та здоров’ю.

·            Подбайте про те, щоб дитина володіла важливою інформацією: знала ваші контакти, свою групу крові, чи має хронічні хвороби тощо (наприклад, це може бути нашивка на шкільній формі для дітей початкової школи).

 

Як координувати дії зі школою?

 

·            Ознайомтеся з безпековими правилами школи до початку навчального року, уточніть нюанси, які вас хвилюють, з адміністрацією чи вчителями.

·            Надайте адміністрації всю необхідну інформацію: свої контакти й контакти тих, хто може забирати дитину зі школи, деталі про стан здоров’я дитини.

·            Якщо в дитини є особливі потреби, ви хвилюєтеся про її фізичний чи ментальний стан, окремо проговоріть це з адміністрацією. Уточніть про медикаменти чи інші засоби, що необхідні дитині, узгодьте окремі канали комунікації з вами за потреби.

·            Долучіться до загального каналу комунікації — розсилки/чату школи чи класу, щоб отримувати необхідні новини.