Освітнє середовище закладу

Важливою умовою забезпечення освітнього процесу є безпечне та комфортне освітнє середовище.

Аналізуючи анкетування вчителів, батьків, учнів, можна зробити висновок:

-територія школи огороджена;

-є доступ для для стороннього автотранспорту;

-на території школи немає «схованок», де учні можуть залишитися без нагляду

дорослих;

-є спортивні та ігрові майданчики;

-територія школи озеленена, немає нависання сухого гілля, відсутні колючі дерева, кущі, рослини з отруйними властивостями.

У закладі є робочі місця для педагогічних працівників, облаштовані осередки для відпочинку учасників освітнього процесу.

За умов карантинних обмежень освітнього процесу в школі організовуються місця для обробки рук антисептичними засобами на всіх входах до школи.

У закладi освiти дотримано питний та температурний режим. Наявнiвci, необхiднi для реалізації наскрізної oсвітньої програми навчальнi кабiнети й приміщення. Більшість навчальних кабiнетiв обладнано засобами навчання вiдповiдно до вимог законодавства та oсвітньої програми. Оформлення приміщень мають навчальну-пізнавальну, мотивуючу, розвиваючу складові. Простiр закладу мiстить елементи та осередки, що зацiкавлюють здобувачiв освiти до пiзнавальноi діяльності.

У закладі забезпечено архітектурну доступність до будівлі, наявні та використовуються дидактичні засоби відповідно до освітніх потреб здобувачів освіти. Налагоджена система роботи з адаптації та інтеграції учнів до освітнього процесу.

Розроблені та регулярно проводяться заходи із запобігання і протидії булінгу (цькування), а саме: організовується навчання для педагогічних працівників, налагоджена співпраця з представниками правоохоронних органів із питань запобігання та протидії булінгу. Правила поведінки для учнів спрямовані на формування позитивної мотивації в поведінці, адаптовані для сприйняття усіма учасниками освітнього процесу та оприлюднені на веб-сайті ЗЗСО. Практичний психолог закладу здійснює роботу щодо виявлення, реагування, запобігання булінгу та іншому насильству.

Освітнє середовище є одним із важливих компонентів системи освітньої діяльності закладу. В закладі створюється освітнє середовище вільне від будь-яких форм насильства та дискримінації, а також мотивуючий до навчання освітній простір, про що свідчать результати респондентів, а саме: педагоги та представники адміністрації регулярно проводять індивідуальні бесіди з здобувачами освіти щодо запобігання проявів дискримінації у закладі освіти, завжди реагують на звертання про випадки булінгу, а 80% педагогів зазначили, що у ЗЗСО проводиться навчання і просвітницька робота за участі відповідних служб/органів/організацій для всіх учасників освітнього процесу з метою виявлення ознак булінгу.

95% респондентів серед здобувачів освіти зауважили, що почуваються у безпеці, перебуваючи у закладі освіти. За результатами- 78% опитуваних у Боринського ЗЗСО І-ІІІ ступенів-ЗДО проводяться інформаційні, освітні заходи, спрямовані на формування негативного ставлення до корупції з усіма учасниками освітнього процесу.

93% педагогів цілком задоволені освітнім середовищем та умовами праці в закладі, а атмосфера у закладі освіти сприяє налагодженню співпраці зі здобувачами освіти та їх батьками. Мотиваційні заходи, які практикуються в закладі задовільняють 87% педагогів.

За результатами опитування:

переважна більшість учнів (80,2%) поінформовані щодо безпечного використання мережі Інтернет (водночас у закладі освіти застарілі комп’ютери, не працює мережа у комп'ютерному класі);

78,9% батьків задоволені організацією освітнього процесу, значна більшість батьків здобувачів освіти задоволені облаштуванням території шакладу освіти, чистотою і дизайном навчальних кімнат.

Однією з умов здоров'я, розвитку та успішного навчання дітей є якісне і здорове харчування дітей. В школі є постійний контрольбезпеки харчування, а саме:дотримання санітарно-гігієнічних вимог у приміщенні, де готується їжа та їдальні, щоденний контроль за якістю продуктів, що надходять до їдальні, затвердження меню, проходження медичного огляду працівниками.

За даними опитування лише 47% батьків задоволені харчуванням дітей у школі. Тому треба організувати зручний режим харчування для всіх учнів. Не влаштовує учнів асортимент пропонованих продуктів шкільного буфету.

56% опитаних учнів вважають їжу їдальні смачною.

Разом з тим є ряд запитань, що потребують вирішення та удосконалення. А саме:

1)умови харчування та якість надання послуг буфету і шкільної їдальні вимагають значного покращення;

2) капітальний ремонт спортивної зали;

3)реконструкція будівлі 2 під актовий зал.

Рівні оцінювання за вимогами:

- Забезпечення комфортних і безпечних умов навчання та праці —достатній.

- Створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації —достатній.

- Формування інклюзивного, розвивального та мотивуючого до навчання освітнього простору — переважно достатній за різними критеріями та показниками оцінювання .