Старшокласникам!

Навчально-науковий інститут міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького протягом травня проводитиме пробне безкоштовне тестування з історії України.

У тестуванні можуть взяти участь усі, хто готується до проходження НМТ в 2023 році.

Тест містить 30 завдань, на виконання яких відведено 60 хвилин. Зміст завдань відповідає програмі ЗНО з історії України (розділи 6–32) й  охоплює теми, що стосуються подій другої половини XVI – початку ХХІ ст.

Як під час проходження пробного тесту, так і на реальному тестуванні ви зможете вибирати послідовність виконання завдань, за потреби повертатися до того чи того завдання, змінювати варіант відповіді, а після завершення роботи отримаєте результат тестування з цього предмета.

Реєстрація і тестування в Google Forms із завданнями https://forms.gle/QQTezYkTiAG4GQyG6

Бажаємо успіху!

*Яку професію обрати?* 


Якщо вас досі хвилює це питання, приєднуйтеся завтра до онлайн-трансляції «ПрофесіїCheck» з Олександром Педаном!


Відомі та успішні фахівці з різних сфер розкажуть без прикрас про залаштунки роботи, можливості кар’єрного зростання в Україні та зруйнують стереотипні уявлення про свої професії. 


Своїм досвідом поділяться:

шеф-кухар, ресторатор, громадський активіст Євген Клопотенко

комік, актор і волонтер Василь Байдак

лікарка-кардіологиня Олександра Телегузова

маркетинг-директорка MEGOGO Валерія Толочина


Приєднуйтеся онлайн: https://youtube.com/live/sOg6pyNgxoo?feature=share

Чи реєструйтеся на офлайн-захід: https://bit.ly/3JDRiVh


*Аби допомогти випускникам шкіл обрати освіту, Українська академія лідерства організовує зустріч українських університетів та академій.*

Ректори та проректори розкажуть, якою буде вища освіта в умовах війни і як планують розпочати новий навчальний рік.  

 Вже цього вівторка своїми планами, викликами та можливостями із вами поділяться 12 вишів, серед яких:

Національний університет "Києво-Могилянська академія"

Київський національний університет імені Тараса Шевченка

 Львівський національний університет імені Івана Франка

Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна

Національний університет "Острозька академія"

Список ще доповнюється  

 Коли: 7 червня, вівторок, 10.00-12.00

 Де: ютуб-канал Української академії лідерства:  https://bit.ly/3PUjtQH 

 Реєстрація та повний список навчальних закладів: https://forms.gle/i7K8ppz7eJpfEK9L6

QR-коди програмних творів української та світової  літератури


Інститут мовознавства імені O.O.Потебні НАН України

Пропонуємо вашій увазі електронну версію нової редакції «УКРАЇНСЬКОГО ПРАВОПИСУ». Файл відтворює паперовий оригінал, що вийшов у видавництві «Наукова думка» в 2019 р.Нову редакцію підготувала Українська національна комісія з питань правопису. Видання містить уточнені й доповнені правила написання загальних і власних назв українського та іншомовного походження, деталізує правила вживання розділових знаків. У розділах оновлено ілюстративний матеріал.Для всіх, хто прагне писати відповідно до норм сучасної української літературної мови.Завантажити файл: https://bit.ly/38ZQ44h

Ярмарок професій.

"ПРОФЕСІЇ, ЯКІ ПОТРЕБУЄ РИНОК ПРАЦІ".

Потреби ринку праці безпосередньо залежать від процесів, що відбуваються в соціально-економічному житті суспільства: глобальних – на світовому рівні, і локальних – на рівні місцевому.

Прогнози щодо ринку праці складаються щонайменше на десятиліття. І, щоб розрахувати свою кар’єру на цей термін, варто враховувати як ті процеси, які відбуваються на світовому ринку, так і ті, що торкаються внутрішнього.

Отже, саме час придивитися до особливостей розвитку економіки в своєму регіоні. Цільові програми, що приймаються урядом, підтримка тих чи інших галузей науки, зведення великих підприємств – все це означає, що буде і потреба у фахівцях відповідного профілю. Але в яку ж сторону краще дивитися?

Наприклад, уряд України заявляє про IT як один з пріоритетних напрямків економіки. Значить, фахівці в області високих технологій будуть затребувані.

Крім того, аграрні країни (у тому числі і Україна) активно розвивають органічне та фермерське землеробство. Це вимагає залучення великої кількості професіоналів, які вміють працювати на землі – а значить, формує серйозну нішу. В цілому тенденції ринку праці в найближчі роки можна звести до дев’яти головних напрямків. А саме:

Інженери. “Мода” на економічні та юридичні спеціальності призвела до дефіциту фахівців технічних напрямків, причому такі співробітники потрібні не тільки на інженерні та технічні посади – менеджерів середньої ланки також шукають серед людей з профільною освітою.

Фахівці в сфері IT. Потреба в такому продукті постійно зростає. Все більше галузей нашого життя стають комп’ютеризованими. В IT йдуть не тільки за затребуваністю, а й за високими заробітними платами. Праця айтішників практично не вимагає фінансових вкладень – грубо кажучи, потрібні тільки комп’ютер і інтелект фахівця. А це, у свою чергу, відкриває широкі можливості для співпраці з іноземними компаніями. Фахівець на outsource може отримувати високу зарплату, живучи в невеликому містечку і витрачаючи набагато менше, ніж у столиці.

Фахівці з нанотехнологій. Надмалі частинки використовуються в найрізноманітніших областях промисловості: машинобудуванні, медицині і т.п. Провідники і напівпровідники, новітні матеріали для імплантації та протезування, перев’язувальні і лікарські препарати – в їх виробництві використовуються наночастинки. Крім того, нанотехнологи працюють в аграрному секторі над селекцією нових видів рослин.

Маркетологи. Торгівля – одна з галузей економіки, яка найбільш динамічно розвивається. Продавати більше, краще, завойовувати нові ринки і їхні сегменти – конкуренція вимагає професійних рішень. В сучасному бізнесі з продажу без маркетолога обійтися вже не можна. Значить, їх потрібно буде все більше.

Працівники сфери обслуговування. Індустрія послуг розвивається так само стрімко, як і торгівля, а тому – постійно потребує припливу нових кадрів. Найбільш затребуваними є співробітники індустрії краси та розваг, в числі останніх – ресторанний і туристичний сегменти.

Логісти. Великий обсяг товару, який необхідно продати, потребує складування та ефективного розподілу. Грамотно управляти цими процесами можуть тільки люди зі спеціальними знаннями й уміннями. Тому вчитися логістиці – хороше вкладення часу і грошей. Освіта швидко окупиться і буде актуальною ще не одне десятиліття.

Фахівці з екології. Утилізація відходів, забруднення ґрунтів та водойм, захист зелених насаджень і т.п. – всі ці питання стоять дуже гостро не тільки у нас, а по всьому світі. Різниця лише в тому, що на Заході багато що вже вдалося або вирішити, або зрушити з мертвої точки. Але у нас “зелений” рух тільки розгортається.

Хіміки. Їх завдання на найближчі роки - зайнятися розробкою альтернативних джерел енергії. І, хоча, це завдання міждисциплінарне (над нею трудяться і фізики, і екологи, і інженери), найбільша відповідальність лежатиме саме на хіміках. Факультети технічних вузів, які довго пустували, скоро знову заповняться студентами. Це привід встигнути вступити туди, поки конкурс невеликий . Попит на таких фахівців однозначно зростатиме.

Медики. Майбутнє за геронтологами і фахівцями, що займаються питаннями продовження життя. Ця – одна з важливих загальносвітових тенденцій. До тієї ж галузі можна віднести і естетичну медицину – адже вона, в принципі, значною мірою спрямована на те, щоб продовжити і життя, і молодість – нехай навіть тільки зовні.