Охорона праці

Нарада з працівниками «Безпечне та здорове робоче середовище – основний принцип та право на роботі» 

Здоров'я та безпека на роботі - це не тільки право, але й основний принцип сучасної робочої культури. Безпечне та здорове робоче середовище є необхідною умовою для ефективної та продуктивної роботи працівників. Саме тому, було проведено нараду працівників, на якій розглянули основні нормативні документи, умови та засоби створення здорових і безпечних умов праці. 


Роботодавець зобов'язується:

3.1. Забезпечувати виконання вимог чинного трудового законодавства. Не допускати укладання строкових трудових договорів з працівниками з мотивації необхідності його випробування, а також переукладання безстрокового трудового договору на строковий з мотивації досягнення працівником пенсійного віку.



Профспілковий комітет:

3.2. Здійснює контроль за станом укладання трудових договорів.

3.3. Надає правову допомогу членам профспілки на їх прохання.


З питань умов та охорони праці


Роботодавець зобов'язується:

4.1. Забезпечувати здорові та безпечні умови праці для працівників. Забезпечувати своєчасну розробку і виконання заходів зі створення безпечних та нешкідливих умов праці відповідно до вимог нормативних документів з охорони праці

 (додаток 4).

4.2. Відповідно до ЗУ «Про охорону праці» інформувати працівників при прийнятті на роботу про умови праці, наявність на робочому місці небезпечних та шкідливих виробничих факторів, можливі наслідки їх впливу на здоров'я, права та пільги й компенсацію за роботу в таких умовах.

4.3. До самостійної роботи допускати працівників після проходження вступного інструктажу, навчання і перевірки знань з охорони праці, інструктажу з охорони праці.

4.4. Вживати заходів щодо покращення пожежної безпеки. Забезпечувати заклад протипожежним інвентарем, інструкціями з пожежної безпеки, ознайомлювати працівників з правилами пожежної безпеки.

4.5. Щоквартально проводити аналіз стану охорони праці в закладі освіти та вживати необхідних заходів щодо профілактики виробничого травматизму та професійних захворювань.

4.6. 3а потерпілим від нещасних випадків на виробництві, тимчасово переведеним за його згодою на легшу нижче оплачувану роботу, зберігати середньомісячний заробіток на строк, визначений лікарсько-консультаційною комісією, або до встановлення МСЕК стійкої повної (часткової) втрати професійної працездатності.


4.7. Забезпечувати надання одноразової матеріальної допомоги потерпілим від нещасних випадків на виробництві, згідно з частиною другою стаття 9 ЗУ «Про охорону праці».


4.8. При відстороненні працівника від роботи за порушення вимог норм і правил охорони праці, в тому числі перебування на робочому місці в нетверезому стані, наркотичному або токсичному сп’янінні, складати акт відсторонення керівникам робіт (особою, яка відсторонила від роботи працівника) за участю уповноваженого трудового колективу з питань охорони праці або працівника, який був свідком (не менше 3 осіб).

4.9. Забезпечувати проведення навчання працівників з питань охорони праці.

4.10. Забезпечувати проведення обов'язкових медичних оглядів працівників школи відповідно до вимог чинного законодавства.

4.11. На прохання працівника організовувати позачерговий медичний огляд, якщо працівник пов'язує погіршення стану свого здоров’я з умовами праці (ст. 17  ЗУ «Про охорону праці»).

4.12. Забезпечити проведення закладом освіти планових медичних профілактичних оглядів працівників згідно чинного законодавства. На час проходження медичного огляду за працівником зберігається місце роботи (посада) і середній заробіток. Керівництво закладу освіти несе відповідальність  за своєчасне проходження працівниками обов’язкових медичних оглядів та за шкідливі наслідки для здоров’я, спричинені допуском до роботи осіб, які не пройшли обов’язкового медичного огляду. Керівництво закладу освіти має право притягнути працівника, який ухиляється від проходження обов’язкового медичного огляду, до дисциплінарної відповідальності і відсторонити його від роботи без збереження заробітної плати (стаття 46 КЗпП України ) до проходження медичного огляду.

4.13. Забезпечувати надання профкому інформації про всі нещасні випадки, а також про вжиті заходи щодо їх попередження.

4.14.Забезпечувати належне утримання приміщення школи.

4.15. Сприяти виділенню на охорону праці не менше як 0,2 % від фонду оплати праці відповідно до статті 19 Закону України «Про охорону праці»


Профспілковий комітет:

4.16. Провести на початку навчального року вибори громадського інспектора з охорони праці, затвердити склад комісії з питань охорони праці з числа представників профспілки.

4.17. Регулярно виносити на розгляд зборів, засідань профкому питання щодо стану умов охорони праці та виробничого травматизму.

4.18. Здійснювати контроль за дотриманням ЗУ «Про охорону праці».

4.19. Організувати контроль за виконанням заходів з охорони праці.

4.20. Контролювати своєчасне і повне відшкодування шкоди, заподіяної працівнику каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, пов'язаним Із виконанням ним трудових обов'язків, а також виплат одноразової допомоги згідно з ЗУ «Про охорону праці» і чинним положенням.

4.21. Аналізувати стан травматизму в установі, виходити з пропозиціями на адресу роботодавця щодо додаткових заходів з профілактики травматизму