Березень

🌷Інструктажі на весняні канікули🌷

Із початком весняних канікул у школярів з'являється більше вільного часу. З метою попередження нещасних випадків, травматизму та недопущення створення різних неприємних ситуацій важливо пам'ятати правила техніки безпеки та обов'язково їх дотримуватися! 

22 березня світова спільнота відзначає Всесвітній день води, який є унікальною можливістю нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів.

Цього року  Всесвітній день  води проходить під гаслом «Вода для миру» і спонукає об’єднатися навколо захисту та збереження нашого найціннішого ресурсу, закладаючи основи більш стабільного та процвітаючого майбутнього.

З метою святкування «Всесвітнього  дня водних ресурсів»  Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді та кафедра хімії природничого факультету Українського державного університету імені Михайла Драгоманова  в рамках науково-освітного проєкту «Арт-простір допитливого природознавця. Магія хімії: наука та мистецтво експерименту» організували вебінар «Вода: найважливіший ресурс Землі». На вебінарі кандидат технічних наук Болгова Олена Сергіївна та кандидат хімічних наук Олексієнко Олена Юріївна, наукові співробітниці відділу «Хімія, фізика та біологія води» Інституту колоїдної хімії та хімії води ім. А. В. Думанського Національної академії наук України  представили  сучасні наукові досягнення у таких напрямках: значення води у природі та житті людини,  основні джерела забруднення води, критерії та методи оцінки якості питної води,  методи очистки питної води. Доєдналися до онлан-зустрічі і отримали цікаву, пізнавальну інформацію допитливі  учениці нашої школи Гайдаш Маргарита (7 клас) і Плахтій Кіра (8 клас).


Незвичайний урок сьогодні був для учнів 8 і 9 класів. Ми говорили про волонтерство — міжнародний рух, який охоплює мільйони небайдужих людей з усіх куточків світу. За матеріалами, наданими Українською Волонтерською Службою, діти детальніше відкрили волонтерство для себе, а також дізналися, як кожен з нас може долучитися до цього руху та зробити свій внесок у майбутнє. 

20 березня, у День весняного рівнодення, відзначають Всесвітній день Землі. Головна мета цього дня – привернути увагу громадськості до важливості збереження нашого спільного дому – планети Земля. Це час нагадати людям про необхідність бережливого ставлення до природи та взаємної підтримки. Свято дає можливість знову замислитися над тим, що нас оточує. На жаль, у результаті своєї діяльності людина завдає серйозної шкоди планеті, що може призвести до її руйнування.

У межах Всесвітнього дня Землі учні 5 класу переглянули відео спрямоване на об`єднання зусиль для захисту миру на планеті та збереження природи.


У рамках місячника родинно-сімейного виховання в 6 класі були проведені батьківські збори. Розглядалися питання щодо успішності учнів, творчість та талановитість школярів, збереження довірливих стосунків. 

Згідно річного плану роботи школи,  відбулося підсумкове засідання атестаційної комісії у 2023/2024 н.р. Атестація проводилась відповідно до вимог чинного Положення про атестацію педагогічних працівників України. У 2023/2024 навчальному році атестувались 4 вчителя. Було визначено результативність роботи педагогів у міжатестаційний період, їх професійні якості, рівень загальної культури, стан використання інформаційно-комунікативних технологій в освітньому процесі. Вітаємо наших педагогів з успішним проходженням атестації!

Наші зустрічі не тільки налаштовують дітей на продуктивну роботу, а, насамперед, заряджають їх позитивним настроєм.

#ЗОШ4_Ментальне_здоров_я

Щастя - це суб‘єктивний стан, який визначається задоволенням від життя. У кожного це задоволення має свої особливості, адже кожна людина має свої пріоритети та свої цінності.

20 березня щорічно відзначають Міжнародний день щастя, який запроваджений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 28 червня 2012 року.

Основна його мета - нагадати усім, що радіти життю потрібно завжди та якомога більше!


«Поезія -душі порив, життя натхнення»…Учні 5 класу долучилися до Національного тижня читання поезії, прийнявши участь  в інтерактивній вікторині.  Вони успішно впоралися зі всіма конкурсами  :  «Упізнай поета», «Найкращий декламатор», «Редактор», «Поетичне перо», слухали пісні, створені на слова відомих поетів, малювали ілюстрації до поезій, самі намагалися віршувати. Можливо,  у чиємусь маленькому  серденькові сьогодні  зародиться маленьке зернятко поетичної творчості. І проросте, як у Івана Драча, соняшником:

Поезіє, сонце моє оранжеве!

Щомиті якийсь хлопчисько

Відкриває тебе для себе,

Щоб стати навіки соняшником.


Сьогодні учні 9 класу відвідали Спеціальний онлайн-урок до Дня створення Української Центральної Ради та дізналися неймовірні факти про перший український Парламент - Центральну Раду, передумови її створення та історичну значущість.


Сьогодні ми з учнями 9 класу дослідили не дуже приємну, але важливу тему сьогодення, булінг.

Практичний психолог запропонувала школярам скласти екзамен із протидії булінгу, щоб з’ясувати, чи добре вони обізнані із цим поняттям.


Вітаємо переможців IV Відкритого онлайн-фестивалю до Дня народження Т.Г. Шевченка "Шевченко в колі сучасної молоді": Скорик Софію (ІІ місце), Іванову Анастасію (ІІ місце), Плахтій Кіру (І місце) та їх наставника Валентину Подоляк, яка також приймала участь та отримала Гран-прі!!! Пишаємося Вами!!! 

Вітаємо Ціліх Владиславу та її наставника Юлію Серебряк з І місцем в конкурсі "Як ми знаємо творчість Шевченка". Молодці!!! https://view.genial.ly/.../interactive-image-yak-mi...


Поки є герої, що попри всі тяготи захищають мирне майбутне наших дітей , ми обов’язково переможемо!#Ті_щоСерцемНебайдужі#ОЦТК #

В 5 класі цікаво й пізнавально пройшла година спілкування «Моя сім’я, моя родина». Учні ознайомились з поняттями: «сім’я», «рід», «родина», «родовід», «родовідне дерево», розгадували загадки про родину, ділилися своїми традиціями в сім’ї. Метою заходу було закласти в учнів бажання виявляти увагу й повагу до рідних, творити добро, виховувати повагу до членів сім’ї, історії, традицій свого народу.

Сьогодні директор школи Валентина Перкіна отримала  великий досвід у ролі тьютера. На творчій обласній майстерні "Знаю. Вмію. Навчу." для вчителів історії поділилася досвідом з колегами  "Використання Linoit-дошки на різних етапах уроку для генерування ідей та обміну інформацією". Ознайомила із можливостями сервісу, покроково навчила педагогів, як користуватися платформою під час освітнього процесу, так і в позаурочній роботі. Сподіваюся, що даний інструментарій стане в нагоді!!! 

14 березня в Україні відбувається вшанування добровольців – людей, які не були військовими за професією, але в критичний для держави момент без повісток чи примусу, добровільно «поставили на паузу» своє попереднє життя й узяли до рук зброю, щоб захистити країну. Добровольчий рух – один з феноменів українського суспільства. Одна з наших суперсил. У важкі моменти добровольці підтримали та посилили українську армію. Завжди, у найважчі часи нашої історії, знаходилися відважні, які добровільно брали зброю до рук і ставали на захист своєї Батьківщини. Нині добровольцем став увесь Український народ: ті, хто прийшов до центрів комплектування та поповнив ряди Збройних Сил України; ті, хто став до лав територіальної оборони; ті, хто всіляко допомагає захисникам і готовий стати до їхніх лав завтра. Наша готовність добровільно стати на захист України є вирішальною запорукою нашої перемоги. Українські добровольці – це символ звитяги, самопожертви та героїзму. На виховній годині, присвяченій Дню добровольця, семикласники переглянули відео  та презентаційні матеріали, з яких дізналися про історію цього свята, про добровольчі батальйони та віддали данину пошани і глибокої вдячності нашим захисникам. Віримо в нашу перемогу! 

Цікавою, змістовною і корисною була участь у   вебінарі «STEM-майстерня на уроках природничого циклу: інструменти формування креативного та критичного мислення» , який організований  Донецьким  обласним  інститутом  післядипломної педагогічної освіти. 

З метою подолання освітніх втрат в 5 класі проходять п'ятихвилинки повторення на початку уроків, сьогоднішній урок не став винятком. Учні практикувалися описувати своє місто, повторивши граматичні структури There is, There are. Ігри та цікаві інтерактивні вправи завжди допомагають нам в роботі! 

Зентангл та дудлінг, а також їх поєднання – техніки малювання, які останнім часом набувають великої популярності. Інтерес до них пов’язаний з тим, що вони є гарним способом розслабитися, отримати задоволення, проявити свої творчі здібності, навіть у тому випадку, якщо ви абсолютно не вмієте малювати в класичному розумінні цього слова. Учні 7 класу в цьому переконалися, коли створювали свої композиції.

#ЗОШ4_Ментальне_здоров_я


Здавалось би, що нового можна розповісти учням про великого Шевченка? Адже про нього відзнято десятки фільмів, програм, написана численна кількість книжок. Проте нова серія цікавого прогресивного проекту «Книга-Мандрівка. Україна» показала школярам сучасного Тараса Григоровича. Виявляється, він був модним денді та полюбляв китайський чай. Планував одружитися, проте кохана не дочекалася його повернення додому. До перегляду сучасної та стильної анімації "Як Тарас Шевченко став зіркою" долучились учні 8 класу. І пройшли раунди QUIZ-вікторини, позмагавшись у знаннях щодо життя і творчості великого поета.


Дорогі колеги! Вітаємо вас з гарним весняним святом — 8 березня. Хочеться, щоб на ваших обличчях завжди сяяли щирі усмішки, а гарний настрій супроводжував на всьому життєвому шляху. Бажаємо миру, злагоди, любові! 🌷

У такий чудовий, весняний день ми з учнями 6 класу відправилися у захопливу подорож часом, щоб розкрити історію, де все починається з жінки. 

У Міжнародний жіночий день 8 Березня учні 2 та 3 класу бажають усім жінкам відмінного настрою, щирих побажань та добрих усмішок! Нехай весна подарує початок нових ідей, які радуватимуть щодня 🌷

Вітаємо з Міжнародним жіночим днем! Дякуємо за те, що ви – Жінки, така потужна сила у нашому світі. Дякуємо за все, що ви робите кожен день з такою старанністю, самовіддачею та грацією!

З 8 березня! Бажаємо вам днів, сповнених  любов'ю, посмішками та відчуттям свята. Весняного натхнення, енергії та сил, щоб продовжувати покращувати цей світ!


Тарас Шевченко… Геній, мислитель, пророк. Людина незвичайної долі й незвичайного таланту, що здобула світову славу. Він звеличив Україну, звеличив весь український народ. Шевченківська поезія давно стала найважливішим і нетлінним складником духовного єства українського народу. Шевченко – це не тільки те, що вивчають, а й те, чим живуть, у чому черпають сили і надії. Велетню духа, лицарю могутньої творчої сили, співцеві волі народної Тарасу Григоровичу Шевченку присвячується наш інтелектуальний квест «Т.ШЕВЧЕНКО - ПОЗИВНИЙ «КОБЗАР». Дев’ятикласники пройшли 8 блокпостів з певними завданнями і переконалися в актуальності творчості митця для кожного українця, особливо в наш час.  

Відомі волейболісти

Учні 9 класу виступили з презентаціями за темою «Відомі українські волейболісти». Молодці! 

Естафету вшанування пам’яті Великого Кобзаря підхопили семикласники. Вони прийняли участь у заході «Заповіт Тараса : «Борітеся – поборете!».   В рамках заходу відповідали на питання вікторини про життя і творчість поета, слухали пісні на Великого Кобзаря, відгадували поезії за емодзі, переглядали і захоплювались картинами Шевченка -художника, дізнались митця як про громадського та політичного діяча, відзначили значення творчості Великого Кобзаря для України і для нашої сучасності . Саме Тарас Григорович Шевченко по праву вважається духовним батьком нації, бо його воля до життя, незламність, стійкість та відстоювання української державності передалося його нащадкам, справжнім патріотам, які боронять нашу Батьківщину у лавах Збройних Сил України. Слова видатного поета являються певним закликом, сповненим оптимізму та віри у Перемогу. Його шанує та поважає кожен українець, а військові з його зображенням носять шеврони. Дякую Альбіні Стоян   за цікаві і актуальні  матеріали!

Тарас Григорович Шевченко – духовний батько нації,

Якому не страшні ані кріпацтво, ані провокації.

Воїнів ЗСУ щоденно надихає,

Його слово й віра на полі бою допомагає!


До відзначення 210 річниці з Дня народження Т.Г. Шевченка долучився і учень 6 класу, що знаходиться на педагогічному патронажі, Аландаров Денис.  Щоб дізнатися більше про життя і творчість Великого Кобзаря, переглянув сучасний  мультфільм    « Як Тарас Шевченко став зіркою» та прийняв участь у вікторині, де підтверджував  або спростовував запропоновані факти з життя Т. Шевченка. Підсумком  спільної роботи вчителя, матері та учня став малюнок до поезії «Думка». 

Якщо ви коли-небудь вивчали духовне мистецтво Азії, ви, напевно, зустрічали мандалу. Мандала – це символ і інструмент природної енергії всередині нас, яка одночасно дає нам стабільність і витягує за межі нас самих, щоб стати більш цілісним, більш справжнім тим, ким ми є насправді.

Працюючи над створенням мандали, учні 8 класу активізували творчу активність, поповнили життєву енергію, розкрили неусвідомлювані ресурси та можливості, підвищили самооцінку та усвідомили свою самоцінність.

#ЗОШ4_Ментальне_здоров_я


9 березня Україна і вся світова спільнота відзначає день народження Т.Г. Шевченка.Наші п’ятикласники також долучилися  до вшанування Великого  Кобзаря, показали знання життя і творчості поета під час інтерактивної гри «Шевченкіана» : вгадували назви  творів Т. Шевченка за  емодзі, розгадували  ребуси, кросворд, філворд, відновлювали  рядки з поезій. І  ще раз переконалися, що слово Великого Кобзаря – безсмертне, як написала М. Пригара

Слово Тарасове струнами б'ється.

Ходить між люди — з серця до серця.

Ходить між люди, лине світами —

Так йому жити й жити віками,

Поки, як море, в срібній обнові

Б'ються об берег хвилі дніпрові!

Дякую Марині Мишаткіній за цікаві матеріали!


З метою розвинути здатність усвідомлювати та висловлювати свої почуття та відчуття, зменшити інтенсивність страху та сформувати внутрішній ресурс, усвідомити напрями та способи, які допоможуть стабілізувати стан з учнями 6 класу було проведено арт-терапевтичне заняття "Витинанка трансформації".

#ЗОШ4_Ментальне_здоров_я


Турбота про ментальне здоровʼя — це не тільки про психологів і терапію, це й про любов до себе та час для себе . Ми звикли відкладати це на міфічне «потім», але ще не пізно позбутися поганої звички. Тож розпочнімо саме зараз 

#ЗОШ4_Ментальне_здоров_я


Учні школи взяли участь у  Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «На Урок» з біології, хімії, основ здоров'я,  з інтегрованого курсу "Пізнаємо природу".  Інтернет-олімпіади «На Урок» — це можливість для учнів перевірити свої знання  та повторити вивчене , для вчителя  - зручний інструмент для  виявлення освітніх втрат.  Дуже результативною є участь в олімпіадах   учениці 9 класу Івашечкіної Ольги: нагороджена дипломом І ступеня з основ здоровя , дипломом ІІ ступеня з біології, дипломом ІІІ ступеня з хімії. Радимо учням взяти участь у подальших етапах інтернет - олімпіади.

Вітаємо Анастасію Іванову з новими перемогами!!! І місце в обласному етапі Всеукраїнського заочного конкурсу робіт юних фотоаматорів "Моя країна- Україна!" ІІ місце в міському онлайн фестивалі "Весна надихає" в номінації "Вокал". Також хочемо подякувати її наставнику Івановій Кірі за активність в конкурсах та творчий підхід! Ви - наша гордість!!!