2022 - 2023 н.р

На цьому тижні пройшла виставка малюнків " Безпека життєдіяльності в умовах воєнного стану"  

Всесвітній День охорони праці

Щорічно 28 квітня у понад 100 країнах світу задля привернення уваги суспільства до проблеми безпеки людини на робочому місці відзначають Всесвітній День охорони праці. 

Повторюємо правила поведінки у надзвичайних ситуаціях

З метою профілактики травматизму в рамках  тижня безпеки учні 5 класу разом зі своїм класним керівником повторили правила поведінки у надзвичайних ситуаціях. 

Повторюємо правила безпечної поведінки в умовах воєнного стану

У нашому довкіллі є чимало правил, що необхідно знати та виконувати, особливо які оберігають життя. З учнями 3 класу протягом тижня згадували, обговорювали, переглядали відео про правила безпечної поведінки в умовах воєнного часу. Діти повинні вміти передбачувати небезпеку, бути-дуже уважними і зібраними, знати правила поведінки в критичній ситуації і способи виходу з неї. 

Охорона праці - запорука  життя та безпечної професійної діяльності!

До Всесвітнього дня охорони праці, який відзначається 28 квітня, з учнями 6 класу було проведено бесіду, під час якої учні ознайомилися з нормативними документами з цього питання  та  усвідомили важливість дотримання правил безпеки на робочому місці для представників кожної професії, звернули увагу на особливості праці неповнолітніх.

Охорона праці - запорука  життя та безпечної професійної діяльності!

Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить...

26 квітня 2023 року в Україні та Європі відзначають 37 років пам'яті  аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці. Аварія забрала життя тисячі людей і завдала непоправної шкоди екології нашої Землі.

З учнями 3 класу  вшановували пам'ять усіх людей і ліквідаторів наслідків аварії.

Бахмутський  дзвін Чорнобиля

У 37 річницю аварії на ЧАЕС ми пригадали подвиг пожежників і рятувальників, які ціною свого життя зберегли Європу і навіть людство від катастрофи.

Весни обірване суцвіття : у фокусі Чорнобиль

26 квітня назавжди ввійшов в історію як день страшої катастрофи: аварії на ЧАЕС.

Наша пам’ять і пам’ять багатьох наступних поколінь знову і знову буде повертатися до трагічних квітневих днів 1986 року, коли ядерна смерть загрожувала всьому живому і неживому.

У ці дні ми привертаємо увагу як української, так і світової громадськості до людей, які зазнали і продовжують зазнавати дій радіації, — наших співвітчизників і жителів інших держав. Серед них і ті, хто захистив світ від страшної біди ціною свого здоров’я, а інколи й життя. Ми схиляємо перед ними голову.

Для учнів 6 класу був проведений інформаційний дайджест «Весни обірване суцвіття : у фокусі Чорнобиль». Діти переглянули відео та презентаційні матеріли про Чорнобильську катастрофу та її страшні наслідки, вшанували пам'ять ліквідаторів аварії.

Сьогодні День пам’яті, День скорботи та роздумів. Бо нам таки є над чим замислитись. Живемо на технологічному вулкані. Чи не повториться трагедія? Чи стали ми більше шанувати рідну землю?

Кажуть, час лікує. Через 24 тисячі років людство зможе забути про ту «мирну» атомну катастрофу, тому що це – час повного розпаду стронцію й цезію. З них ми прожили 37 років…

Нам горе люте миром перебути ,

Нам поховати зло в бетон і бронь,

І – не забути! – доки світ і люди,

Синів землі, що відвели вогонь.

                                      Б. Олійник

Кібербулінг та 10 його друзів

З учнями 8 класу була проведена інформаційна хвилинка на тему «Кібербулінг та 10 його друзів»

Кібербулінг – це булінг із застосуванням цифрових технологій. Він може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах та мобільних телефонах.

Це неодноразова поведінка, спрямована на залякування, провокування гніву чи приниження тих, проти кого він спрямований.

Особистий булінг та кібербулінг часто пов’язані між собою. Але кібербулінг залишає цифровий слід – записи, який може слугувати доказами, що дозволять зупинити цькування.

Тиждень психології

Уже стало доброю традицією, щорічне проведення практичним психологом Анастасією Іваненко, тижня психології. Психологія пов’язана з усіма науками, вводить людину у цікавий світ таємного внутрішнього життя особистості, стосунки з іншими людьми та оточуючим світом.

Основна мета проведення тижня психології – залучення до психологічної культури всіх учасників освітнього процесу, популяризація науки психології в школі. Проведення тижня психології – цікавий творчий процес, в якому задіяні усі. Під час проведення тижня були підібрані такі заняття, вікторини, ігри, які формують реальні оцінки своїх можливостей, залучають учнів до активних форм роботи, розвивають комунікативні здібності, впевненість у своїх діях, виховують культуру поведінки.

Цей тиждень став справжнім святом для душі, марафоном спілкування, яскравих подій та відкриттям нового в собі. Неодмінними супутниками творчого процесу стали гарний настрій, активні обговорення та дружні посмішки.

Давайте берегти нашу рідну планету! 

22 квітня відзначається День Землі , який призначений, щоб привернути увагу всіх людей до усвідомлення планети Земля як їхнього спільного дому, відчути нашу всеземну спільність і взаємну залежність один від одного. У цей день шестикласники змоги продемонструвати свої знання в онлайн – вікторині. Вітаємо всіх з цим чудовим святом! Давайте берегти нашу рідну планету! 

22 квітня - День Землі

Напередодні міжнародного Дня Землі учні ознайомилися з історією започаткування цього дня на міжнародному рівні у 1990 році. А початком охорони і бережливого ставлення до природи на планеті був Джон Мортон у 1872 році, який закликав берегти і  примножувати багатства Землі.

День Землі

Вперше День Землі був відзначений у 1970 році, і з того часу його проводять щороку     22 квітня. Це свято чистої Води, Землі й Повітря, яке має на меті об’єднати людей планети для захисту навколишнього природного середовища, привернути увагу до екологічних проблем нашої планети.

Цей день – нагадування про екологічні катастрофи, день, коли кожна людина має можливість замислитися над тим, що вона може зробити для розв’язання екологічних проблем.

Стаємо еко-відповідальними

Вплив людини на довкілля стає все більш активним та різноманітним. Сьогодні вже ні в кого не виникає сумнівів в тому, що забруднення оточуючого довкілля веде до втрати нашого здоров'я.

Чистота нашої землі - у наших руках. Зберегти красу природи, сприяти її оновленню - завдання кожної людини.

Ми живемо на прекрасній планеті Земля та всі відповідальні за неї. Але люди забруднюють довкілля, шкодячи цим і собі. Сьогодні ми хочемо привернути загальну увагу до збереження природи. Тому учні 5 класу під час виховного заходу "Стаємо еко-відповідальними" дізналися про негативні наслідки для природи діяльності людства, проаналізували, як довго розкладається сміття, навчилися сортувати сміттєві відходи, обговорювали, від чого можна відмовитися для збереження природи.

Екологічний десант

Вітаємо!

Вітаємо рій "Гайдамаки" з зайнятим 6 місцем в конкурсі "Пластун" Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура"): Гайдаша Данила, Давиденко Дар'ю, Борисенко Маргариту, Дорофєєву Дар'ю, Карлашенко Вероніку та Івашечкіну Ольгу!!! Молодці!!! 

Природа - це наш зелений дім

Усі ми - живі творіння природи на планеті, її мешканці, і нам необхідно берегти свою Землю. Адже людина назвала себе господарем планети, тому на ній лежить відповідальність за її збереження. Учні 6 класу разом з вчителем Мариною Довгальовою на годині спілкування під гаслом "Природа - це наш зелений дім" завітали до сторінок Червоної книги України, позмагались у розгадуванні екологічного кросворду, створили девізи бережного й дбайливого ставлення до природи. 

Моє довкілля - моє майбутнє

Довкілля – це всі живі та неживі об’єкти, що природно існують на Землі або в деякій її частині. Земля, вода, повітря, флора і фауна – все це довкілля, на стан якого впливає маса чинників – від кинутого на землю недопалка, папірця до величезних сміттєзвалищ і височезних труб промислових комплексів, що отруюють димом повітря мегаполісів; від убитого заради бивнів слона десь у Центральній Африці до вирубаних декількох гектарів лісу у Закарпатті.

Тому учні 9 класу разом з вчителем біології Альоною Мохницькою на виховній годині обговорили питання проблеми довкілля. Головну загрозу довкіллю становить Людина – її байдужість, безкультур’я і безмежна жадібність.

Пам’ятайте: не Земля належить нам, а ми належимо Землі. І завтрашній день її буде таким, яким ми його зробимо сьогодні.

Тому завдання кожної людини — берегти нашу планету, а особливо ту територію, де вона живе сьогодні, де будуть жити її діти завтра.

Добро починається з тебе

У рамках тижня "Створи добро" у 1 класі пройшов виховний захід "Добро починається з тебе". В ігровій формі учні вчилися творити добро, аналізували гарні та погані вчинки. Підсумком заходу було створення власного серця доброти. 

День пам'яток історії і культури

У міжнародний день пам'яток історії і культури наші учні на уроках історії - вчитель Валентина Перкіна та географії-  Галина Чорна, ознайомилися з архітектурними шедеврами України і світу. Збережемо нашу історичну батьківщину - девіз міжнародного дня спадщини 


Великоднє привітання 

Шановні вчителі, батьки, учні та захисники України! Прийміть найщиріші вітання від учнів 4 класу з наступаючим святом, з Великоднем!

Уже лунають великодні дзвони,

І пахне паска, вкрита рушничком,

Чекають свята люди та ікони,

І перемоги — в боротьбі зі злом…

Нехай всміхнуться мати та дитина,

Нехай не буде жодних більш тривог!

Воскрес Христос, воскресне й Україна,

Бо знаємо ми точно — з нами правда й Бог…

Вітаємо Вас з наступаючим святом! Щиро бажаємо вам радості, добробуту, миру і спокою в душі, любові та світла у вашій родині.

Facebook

Великдень

Багато справ треба встигнути зробити перед святами. Ось як готувались до свята учні 4 класу: поглибили та поширили знання про традиції святкування Великодня в Україні, виготовили писанки в українському стилі, провели гру на цілий мільйон великодніх яєць. 

Виставка "Великодні дива"

Великдень – найбільше християнське свято.Тому вже традиційно напередодні свята  організували виставку  «Великодні дива». 

https://www.facebook.com/100027567289323/videos/606761821496365/ 

Facebook

Гра «Знайди помилку»

Звістка радісна лунає!

Світ Ісуса величає

Великоднім дзвоном, співом,

Чистим серцем - повним віри,

Ясних, добрих сподівань!

Великодніх Вам світань!

Сьогодні учні 6 класу на виховній годині говорили про світле свято Великодня. Діти розповідали про те, як святкують Великдень у їх родинах. А потім на шестикласників очікував цікавий квест, під час якого вони виконували різноманітні завдання : гра «Знайди помилку», розгадування ребусів і загадок про традиції свята .

Ми щиро вітаємо всіх з прийдешнім святом. Зичимо вам міцного здоров'я, щастя і доброї долі. Хай ваші серця наповнюються радістю, а Великодні дзвони, духмяна паска, писанки принесуть у вашу оселю мир, злагоду, світлу радість!

Хай лине увись передзвін великодній!

Напередодні Великодня у 5 класі відбулася інтелектуальна розважальна гра-вікторина «Хай лине увись передзвін великодній!». Це була чудова можливість перевірити свої знання про Великдень та його традиції  

Мандруємо космосом

12 квітня в Україні відзначають День космонавтики. І хоча космос – далекий і близький – завжди вабив людей. Ми про нього й досі знаємо дуже мало. Зараз космос – це все, що існує за межею земної атмосфери. Астрономія не стоїть на місці, завдяки прогресу вчені відкривають нові космічні тіла, отримують інформацію про їх будову, поверхні та інші важливі характеристики. А ми, зможемо дізнаватися все більше цікавих фактів та новин зі світу космосу. 

Мандрівка у космічний простір

Цікавою і пізнавальною була мандрівка шестикласників у космічний простір. А супроводжували їх у цій мандрівці легендарні Білка і Стрілка. Діти мали змогу переглянути цікаві відео про політ Білки та Стрілки, про те, як у космос відправили першу людину,про планети Сонячної системи, про внесок українських учених у справу освоєння Космосу.  А ще Білка і Стрілка підготували цікаві завдання і сучасну  руханку з космічними прибульцями. Отже, наш політ виявився вдалим! 

 Все буде Україна

Сьогодні учні 5 та 6 класів мали змогу показати свої знання та довести всім, що вони справжні українці. Навіть на складні питання гри "Все буде Україна", вони знали відповіді. Завдяки таким заходам, школярі можуть поглибити та розширити свої знання про рідну країну, її традиції. Вітаємо учнів 6 класу з перемогою! 

"Поспішай робити добро на Землі "

Під такою назвою пройшов захід у 2 класі, на якому учні складали правила, за якими людину можна назвати доброю і милосердною, а також спробували розпізнати ситуації про добро і зло. 

Нове життя старих речей

В рамках місячника "Екологічного виховання" учні 7 класу долучились до акції "Нове життя старих речей". Діти згадали, що потрібно робити зі старими речами кожному, щоб не забруднювати нашу планету. 

"Здоров'я та рухова активність людини"

Здоров'я -це перша і найважливіша потреба людини, яка визначає його здібність до праці і забезпечує гармонійний розвиток особистості.Починаючи з 1950 року 7квітня щорічно відзначають Всесвітній день здоров'я.Учні нашої школи проходили тестування "Здоров'я та рухова активність людини" та прийняли участь у вікторині "Здоровий спосіб життя". 

Вікторина «День здоров’я»

Однією з головних завдань сучасної школи є виховання здорової дитини, охорона її здоров'я.

Щорічно, 7 квітня, відзначається Всесвітній день здоров’я – один із Міжнародних днів ООН.

Мета дня – привернути увагу  громадськості  до питань охорони здоров’я, залучення підростаючого покоління до здорового способу життя. В цей день учні 9 класу разом з вчителем основ здоров'я Альоною Мохницькою взяли участь у вікторині «День здоров’я». Говорили про складові здоров’я, заняття спортом та фізичною культурою, користь, яку вони приносять здоров’ю людини. Учні розгадували  загадки, складали прислів'я про здоров'я.

Квест-грі "Країна здоров'я"

7 квітня, щорічно відзначають Всесвітній день здоров'я, починаючи з 1950 року, саме тоді було засновано Всесвітню організацію охорони здоров'я в рамках ООН (ВООЗ).

Мета святкування – підкреслити важливість здоров'я кожної людини і людства в цілому. У наш час здоров'я – це не відсутність хвороб, а фізична, психологічна, соціальна гармонія людини, її доброзичливе ставлення як до інших людей, так і до навколишнього середовища.

Учні 5 класу взяли участь у квест-грі "Країна здоров'я". Виконуючи цікаві та різноманітні завдання, школярі закріпили раніше набуті знання про значення здоров'я, необхідність вести здоровий спосіб життя.

Бути здоровим – вимога часу, яка має прямий стосунок до Всесвітнього дня здоров’я. Здоров’я – це життєва енергія, натхнення і задоволення від насиченого подіями життя. Це здатність ставити цілі й досягати їх, максимально реалізовувати свій потенціал. Піклуватися про своє здоров’я – це актуально, модно і престижно.

Всесвітній день здоров'я

7 квітня Всесвітній день здоров'я. Здоров’я може мати дуже дорогу ціну. У Всесвітній день здоров’я ми бажаємо всім його надійного зберігання. Всім хворим -  найшвидшого одужання.Всім нам - бути здоровими і життєрадісними! Зі святом Вас!

Бережіть природу

Формування гуманного ставлення до природи – основне завдання екологічного виховання, яке реалізується шляхом розвитку у дітей співпереживання і співчуття до всіх живих істот на планеті. 

Урок історії

Учні восьмого класу ознайомилися з історією написання   першої Конституції  України 1710  року Гетьмана   Пилипа    Орлика 

«Добро починається з тебе…»

«Добро починається з тебе…». Саме цій темі була присвячена виховна година у 6 класі. Діти намагалися знайти відповіді на дуже актуальні питання : «Що таке доброта?», « Що означає бути добрим?» , «Чому це так важливо?» В ході обговорення , перегляду відео та виконання інтерактивних вправ прийшли до висновку, що саме доброта врятує світ. І починати треба кожному з себе, робити хай маленькі, але такі значні для когось добрі справи.

Твори добро та будь завжди привітна.

Дитино! Ти приходиш для добра.

Любов у серденьку хай сонцем квітне

Збагнути це тобі уже пора.

Вітаємо!

Вітаємо наших чарівних дівчат з перемогою в міському конкурсі "Весняна красуня Бахмута 2023"!!! Іванова Анастасія - віце-міс "Весняна красуня Бахмута", Мохницька Аріна - "Міс наполегливість". Краса врятує світ!

Радіодиктант з безпечної поведінки з мінами та нерозірваними боєприпасами

У Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки учні школи долучилися до написання радіодиктанту для дітей молодшої та середньої школи з безпечної поведінки з мінами та нерозірваними боєприпасами. Диктант звучав голосом Пса Патрона із популярного мультфільму. Школярі прослухали важливу інформацію та перевірили свої знання з української мови. 

Міжнародний день просвіти

4 квітня у всьому світі відзначають Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги з протимінної діяльності. Учні 5 та 7 класів взяли участь у квесті "Правила поведінки з вибухонебезпечними предметами" 

Безпека разом з UNICEF

Ми постійно повинні дбати про безпеку — свою та своїх дітей. А зараз ще й маємо вміти розпізнавати вибухонебезпечні предмети і знати правила поведінки з ними. Цього ж треба навчати і наших дітей. Учні нашої школи, які наразі проживають у м. Дніпро, разом з дитячою точкою Спільно UNICEF долучились до написання    радіодиктанту від пса Патрона з безпечної поведінки з мінами та нерозірваними боєприпасами. Та ще й отримали маленькі подаруночки від красунчика Патрона! 

Інформаційна хвилинка "Мінна безпека"

4 квітня - Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги у розмінуванні. З учнями 3 класу провели інформаційну хвилину. 

Квест "Правила  поведінки з вибухонебезпечними предметами"

4 квітня - Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності, пов’язаної з розмінуванням.

Цей день започатковано ООН у 2005 році з метою привернення уваги людства до проблеми мінної загрози, перешкодити використанню державами мін і подібних вибухових пристроїв, покращення поінформованості суспільства з цього питання, пошуку методів їхнього знищення на території держав, організації навчання з мінної безпеки. Сьогодні Україна вважається однією з найбільш постраждалих від мін країною.

З учнями 5-6 класів був проведений квест на виявлення супер геройських здібностей. Під час квесту повторили правила  поведінки з вибухонебезпечними предметами

Інтерактивний урок із мінної безпеки

До Міжнародного дня просвіти з питань мінної безпеки та допомоги з протимінної діяльності, з учнями 8 класу був проведений інтерактивний урок із мінної безпеки. На якому учні повторили правила безпечної поведінки, як відрізняти вибухонебезпечні предмети, де вони можуть приховуватись, які знаки про них попереджають та які правила безпечної поведінки потрібно вживати, якщо побачив міну чи боєприпас.

Подорож Україною

Сьогодні учні 8 класу відвідали онлайн квест "Подорож Україною " і познайомилися з унікальними місцями нашої країни.

Подорож на Південний полюс

Учні 1 класу стали активними учасниками Всеукраїнського інтернет - конкурсу "Подорож на Південний полюс" освітнього проекту "На урок" і отримали дипломи переможців. Молодці !!! 

Нехай від лих і бід усіх вас береже здоровий сміх

Неможливо уявити собі сучасне життя без гумору. Навіть ті, хто соромиться самі жартувати, щодня зустрічаються з літературними творами, фільмами, статтями в журналі або газеті, які викликають у нас посмішку.  Медики стверджують, що сміх продовжує життя людини, покращує її здоров’я, та й психологи притримуються думки про користь гумору і сміху для психічного здоров’я, позитивного спілкування, успіху в усіх сферах життя.

Гумор виховує нас, навчає, розважає та надихає. Зі сміхом легше переживати темні часи. Тому сьогодні , напередодні Міжнародного дня сміху, шестикласники зібралися для проведення розважально - інтелектуальної гри «Нехай від лих і бід усіх вас береже здоровий сміх», дізналися цікаві факти про святкування Дня сміху в різних країнах світу, змогли уявити себе акторами та журналістами, згадати жартівливі пісні та весело провести час. А також вчилися жартувати так, щоб не образити, не поранити душу людини, а навпаки переключити з негативу на позитив, подивитись на проблему зі сторони, підбадьорити не тільки інших, але і самого себе.

І це не тільки цікаво, а й корисно.

Підготовка до Великодня

Канікули!!! Час для цікавих занять. Учні 7 класу вже готуються до Великодня.


У мандри Україною

Ура! Канікули! Час для відпочинку та подорожей. Учні  4 класу вчергове переконалися, що Україна - єдина, прекрасна та  цікава країна. 

ВЕСНЯНІ КАНІКУЛИ: ЧАС БУТИ ОБЕРЕЖНИМ!

Для невгамовних дітлахів канікули - це можливість трохи відпочити від уроків. Але слід пам'ятати, що в країні тривають бойові дії, тому слід виконувати правила безпечної поведінки, щоб приємний відпочинок не був зіпсований. Любі першокласники, бережіть себе!

"Подорожуємо світом"

Ось і прийшла пора довгоочікуваного відпочинку - весняні канікули. Діти завжди чекають їх з нетерпінням, можна виспатися, відпочити від шкільних уроків, розслабитися. Адже діти вчилися, працювали, старалися, здобували нові знання. А для учнів 9 класу - це особливі канікули, бо вони останні для них в їхньому колективі. Зараз учні знаходяться в різних куточках країни, навіть світу. Тому діти долучилися до фото квесту "Подорожуємо світом". Діти поділилися своїми враженнями від тих міст, де зараз проживають. 

"Піжамна party" 

Весняні канікули – можливість відпочити з користю, відчути насолоду від нових емоцій та вражень, поспілкуватися з друзями, зарядитись позитивним настроєм для подальшої продуктивної роботи.

У 5 класі класі відбулася "Піжамна party", яка була наповненна безліччю цікавих конкурсів, завдань та  челенджів.

Вітаємо юних декламаторів!

  Вітаємо юних декламаторів, учениць нашої школи за участь у конкурсі читців поезій Ліни Костенко: Поліну Довгальову, Кіру Плахтій, Івашечкіну Ольгу! Молодці, дівчата! Ви ще раз довели, що українці неймовірно талановиті! 

  Не забуваємо про безпеку в Інтернеті на канікулах!

  На сьогодні Інтернет відіграє важливу роль в житті сучасної людини. Глобальна мережа Інтернет – це необмежений ресурс, який може бути використаний як для навчання, так і для відпочинку та спілкування з друзями. Але вміщаючи в себе великий інформаційний, навчальний та розважальний потенціал, Інтернет може бути небезпечним та становити певний ризик, особливо для дітей. Тому, враховуючи всі проблеми та небезпеки, з учнями 7 та 9 класу, перед канікулами, повторили основні правила безпечної роботи в Інтернеті. 

Вітаю усіх з початком весняних канікул!

Бажаю безпечних веселих розваг, сонячного та теплого настрою! 

З початком весняних канікул

З початком весняних канікул у школярів з'являється багато  вільного часу, але щоб весняні канікули пройшли весело та незабутньо, необхідно зробити їх безпечними. З учнями 3 класу згадали всі правила безпечної поведінки з різних ситуацію.

Бажаю, третьокласникам і всім учням і батькам, відпочити від онлайн уроків, виконання  домашніх завдань, а просто відпочити з теплом, сонечком, цвітінням першоцвітів, пташиним співом, веселим настроєм. Гарних і безпечних канікул!!!

Зустрінемося на онлайн уроках 3 квітня.

Правила безпечної поведінки!

Любі мої другокласники!

Щасливих та  змістовних весняних канікул вам! Пам'ятайте про Правила безпечної поведінки!

Наберіться сил перед новим етапом навчання!

Вітаємо!

     Вітаємо з перемогою в обласному конкурсі в рамках Всеукраїнського юнацького фестивалю "В об'єктиві натураліста-2023" Іваненко Анастасію та учениць 5 класу: Цибульникову Ілону та Аліфашкіну Вікторію (І та ІІ місце). Молодці!!! Так тримати!!! 

Бережіть своє життя!

Дорогі діти! Весняні канікули триватимуть з 27.03. по 02.04.2023 року. Бажаємо вам гарного відпочинку, приємних вражень. Будьте уважними на дорозі, під час прогулянок на свіжому повітрі. Бережіть своє життя!

До уваги учнів та батьків!

У рамках тижня "Родинно-сімейне виховання" у 8 класі пройшла виховна година 

     Бажані весняні канікули

     З початком весняних канікул у вас з'явиться багато вільного часу.

  Щоб  канікули були не тільки веселими, а й були безпечними,потрібно  дотримуватись нескладних правил безпечної поведінки. Сьогодні учні 7 класу пригадала їх. .

  Весняні канікули

  Розпочинаються такі бажані весняні канікули. Весна – це можливість набратися свіжих сил, оздоровитися, закріпити набуті знання і використовувати їх у домашніх умовах. Як завжди, кожен з нас проведе канікули по-різному.

  Класний керівник 5 класу побажала всім учням гарного відпочинку та яскравих вражень! Але також закликала пам`ятати елементарні правила безпеки, щоб весняний відпочинок не був зіпсований.

"Шевченко в колі сучасної молоді"

Учні нашої школи прйняли участь у ІІІ обласному відкритому онлайн - фестивалі до Дня народження Т.Г. Шевченка  "Шевченко в колі сучасної молоді" та отримали дипломи учасників. А головне - разом з іншими любителями поезії популяризували  творчість Великого Кобзаря і вкотре відчули глибину і актуальність творів Т.Г. Шевченка. 

ОБЕРЕЖНА ПОВЕДІНКА ПІД ЧАС КАНІКУЛ – ЗАПОРУКА ЖИТТЯ І ЗДОРОВ'Я! 

Наближаються такі довгоочікувані весняні канікули. Дуже важливо, щоб вони виявилися яскравими, а головне – безпечними. З метою профілактики нещасних випадків  для учнів 6 класу проведено цикл бесід з безпеки життєдіяльності під час весняних канікул. Діти  переглянули різноманітні відео та презентаційні матеріали,  в яких розповідається про можливі ризики та способи їх уникнення. Також учням та батькам надіслано пам’ятки щодо безпечної поведінки.  Пам’ятаймо, що ОБЕРЕЖНА ПОВЕДІНКА ПІД ЧАС КАНІКУЛ – ЗАПОРУКА ЖИТТЯ І ЗДОРОВ'Я! 

Урок фізичної культури

У 4 класі на уроці фізичної культури відбувся "Квест-руханка! Загублений острів" Діти були дуже зацікавлені, сумлінно та з захопленням виконували всі вправи квесту!!!

Весняні канікули

Весняні канікули — пора першого весняного тепла, відпочинку на свіжому повітрі та різноманітних розваг. Проте, щоб канікули були веселими й корисними, необхідно пам 'ятати про безпечну поведінку на вулиці, дорозі, закинутих місцях, з бродячими тваринами та ін .З учнями 9 класу перед виходом на канікули було проведено бесіду щодо попередження усіх видів дитячого травматизму під час канікул.

Шановні учні, бажаю вам веселих канікул, та закликаю завжди пам`ятати елементарні правила безпеки, щоб приємний відпочинок не був зіпсований.

22 березня – Всесвітній день води (Всесвітній день охорони водних ресурсів) (World Water Day)

День водних ресурсів бере свій початок з Конференції з навколишнього середовища і розвитку (ЮНСЕД), що відбулася в 1992 році в Ріо-де-Жанейро.

Генеральна Асамблея ООН (резолюція 47/193 від 22 грудня 1992 року) ухвалила офіційне рішення про щорічне відзначення 22 березня як Всесвітнього дня водних ресурсів, щоб нагадати всім жителям планети про значення і важливість води для існування життя на Землі. З 1993 року офіційно на всій планеті стали святкувати Всесвітній день водних ресурсів.вода-6

Основні цілі проведення Всесвітнього дня водних ресурсів:

– сприяти вжиттю відповідних заходів для розв’зання проблеми забезпечення населення питною водою;

– інформувати суспільство про важливість охорони і збереження ресурсів прісної води і водних ресурсів в цілому;

– залучити до святкування Всесвітнього дня водних ресурсів уряди, міжнародні агентства, неурядові організації і приватний сектор.

Урок з фінансової грамотності

22.03.2023р.  вчителем математики Тетяною Солодковою  був проведений урок з фінансової грамотності для учнів 9 класу. Тема уроку: "Кредит-мої права та обов'язки". Даний урок присвячений  Всесвітньому тижню грошей— щорічної міжнародної освітньої кампанії, метою якої є розвиток фінансової свідомості дітей та молоді, формування необхідних знань, умінь, поведінки та ставлення, необхідних для прийняття розумних та зважених фінансових рішень, що дасть змогу досягти фінансового добробуту та стійкості. Учні дізналися про те, в яких випадках використовують кредит, види кредитних продуктів, як правильно оформити кредитний договір, як захистити свої права у разі їх порушення з боку фінансової установи, в якій оформлено кредит. 

День казки

«Забута казка – це золоте намисто, яке впало на морське дно» - кажуть старі люди. Чи задумувались ви над тим, чому живуть і не вмирають народні казки! А безсмертні вони тому, що в них живе і не вмирає сам народ. Казки упродовж віків були і залишаються чарівними провідниками доброти і милосердя. Любі діти! Читайте казки та легенди, нехай вони живуть серед вас, сіють доброту і мудрість, навчають, як треба  жити. 

"Щаслива родина - це вся Україна"

У рамках місячника родинного виховання учні 7 класу взяли участь в квесті "Щаслива родина - це вся Україна".

Любіть і бережіть свої родини!

Батьківські збори

Основне завдання, яке стоїть перед нами, дорослими, на сьогоднішній день - це дати майбутнє нашим дітям. Саме тому, сьогодні відбулася зустріч з батьками випускників, на якій обговорювалися питання дистанційного навчання та закінчення навчального року. Адміністрація закладу надала батькам інформацію про профільне навчання в старшій школі, про можливі шляхи отримання дітьми освіти після закінчення 9 класу. Класний керівник ще раз нагадала батькам, що саме від них залежить майбутнє дітей. І як би нам наразі важко не було, ми повинні підтримати один одного, бо це так важливо і необхідно. Миру нам! 

Вітаємо!!!

Вітаємо учнів нашої школи та їх наставника Ірину Гордієнко з зайнятим ІІ місцем у військово-патріотичній грі "Сокіл"("Джура"), конкурс "Впоряд"!!! Так тримати!!! Молодці!!! 

День Землі

У всесвітній День Землі з учнями обговорили питання навколишнього середовища і внеску кожного для збереження природи майбутнім поколінням. -Що можу зробити особисто я ? 

"Моя родина найкраща в світі"

У рамках місячника родинного виховання у 1 класі пройшов виховний захід "Моя родина найкраща в світі", метою якого було виховання в учнів шанобливого ставлення до членів родини, до сімейних оберегів та традицій. 

Міжнародний день щастя

20 березня – Міжнародний день щастя. Людина народжується передусім для того, щоб бути щасливою. І кожна людина  на цій землі має на це право. Але щастя кожен розуміє по - своєму. Яка ж вона, формула щастя? Учні 6 класу сьогодні на виховній годині намагалися це з’ясувати. Було багато версій, але врешті – решт всі прийшли до єдиного висновку: щастя - це мирне небо над головою і життя та здоров’я твоїх рідних. Саме цій простій істині навчили нас події останнього року . Тож бажаємо всім бути щасливими ! 

День Землі

У всьому світі 20 березня прийнято відзначати свято під назвою День Землі. Дату проведення свята обрали не випадково: 20 березня - день весняного рівнодення, коли пробуджується природа і починається новий рівень її розвитку.

Мета свята - привернути увагу громадськості до нашого спільного дому - планети Земля, нагадати людям про необхідність дбайливого ставлення до природи і турботу один про одного.

Свято День Землі - це символ єдності, усвідомлення, що тільки об'єднаними зусиллями ще можливо боротися з глобальними екологічними та існуючими соціальними проблемами на нашій планеті.

Також в Дня Землі є свій прапор із зображенням однієї з перших фотографій нашої планети з Космосу. Це знак усвідомлення, що тільки спільними зусиллями можна вирішувати глобальні екологічні і соціальні проблеми на Землі.

Створення Української Центральної Ради

17 березня 1917 року в Україні була  створена Українська   Центральна Рада  - УЦР.  На   уроках історії  і  географії   учні ознайомилися з подіями тих часів,   вимогами автономії    України, першими Універсалами УЦР, документами уряду. 

Інформаційна година 

4 (17 за новим стилем) березня — річниця заснування першого українського парламенту — Української Центральної Ради, яка у листопаді 1917 року проголосила створення Української Народної Республіки, а в січні 1918 року — її незалежність.

На інформаційній годині учні 7 класу ознайомились з головнии фактами про Центральну Раду, яка була демократичним органом влади першої в новітній історії незалежної української держави. Також прослухали гімн УЦР, написаний одним з її засновників Миколою Вороним у виконанні сучасних співаків Михайлом і Мар'яною Гордомановими.

«Моя родина – мій скарб»

Цікаво й пізнавально пройшов у 2 класі  захід «Моя родина – мій скарб».  Діти вчилися робити висновки про родинні стосунки та моральні цінності, а вправа «Незакінчене речення» дозволила їм визначити роль родини, рідної домівки та сімейних традицій у житті кожної людини. 

Підсумкове засідання атестаційної комісії

Згідно з графіком роботи було проведено підсумкове засідання атестаційної комісії. Дякуємо всім членам за плідну співпрацю. Вітаємо Галину Чорну з успішним завершенням атестації, бажаємо нових звершень та досягнень! 

"Моя країна-Україна"

Вітаємо переможців обласного етапу Всеукраїнського заочного конкурсу робіт юних фотоаматорів "Моя країна-Україна": Плахтій Кіру (ІІ місце) та Орел Валерію (ІІ місце), а також їх наставника Анастасію Іваненко!!! Молодці!!! 

Вітаємо переможців

Вітаємо переможців І етапу обласного інтернет-конкурсу літературно-мистецької та педагогічної медіатворчості із зарубіжної літератури "Створи шедевр": Гайдаша Данила, учня 9 класу та його наставника Марину Довгальову (Диплом ІІ ступеня у номінації "Медіаконтент юного словесника"); вчителя зарубіжної літератури Марину Довгальову (Диплом ІІ ступеня у номінації "Методичні новації")! Ми пишаємося вами!!! 

«Обери професію своєї мрії»

Сьогодні 15 березня о 12.15 учні 7-9 класу доєдналися до  прямого ефіру Єдиного Телевізійного Марафону , всеукраїнського уроку з профорієнтації за участі провідних українських роботодавців та кар’єрних радників.

Всеукраїнський урок з профорієнтації – є щорічним уроком, який реалізується в рамках Всеукраїнського проєкту з профорієнтації та побудови кар’єри  «Обери професію своєї мрії»

День українського добровольця

Щороку 14 березня  в Україні відзначають День українських  добровольців. Свято засноване, щоб гідно вшанувати хоробрих чоловіків і жінок, які ризикують своїми життями заради нашої Батьківщини. На жаль, чимало добровольців з 2014 року загинуло за Україну. Особливо важливо пам'ятати про їхні подвиги під час повномасштабної війни в Україні. Про патріотизм,самовідданість та мужність  говорили сьогодні  на виховній годині учні 6 класу. Ми вітаємо  всіх чоловіків та жінок - добровольців ЗСУ!  Ви для  нас приклад мужності і любові до України! Нехай вдома вас завжди чекають рідні і дорогі серцю люди. Ми пам'ятаємо подвиг загиблих героїв, адже пам'ять завжди буде в наших серцях. 

День українського добровольця

День українського добровольця — молоде трагічне і героїчне свято, що відзначається в Україні 14 березня. Хто ж такі добровольці? Це люди виключно створені із любові до своєї рідної України. Вони - різні за віком, професією, не чекаючи повістки з військкомату, залишивши сім’ї, роботу, стали на захист рідної держави. Бо майбутнє України для них – понад усе.

Не має більшого покликання, як захищати рідну землю. Сьогодні на ранковій зустрічі учні 9 класу разом з класним керівником Альоною Мохницькою поговорили про справжніх патріотів, героїв, про яких повинне знати й пам’ятати кожне покоління, про героїзм та мужність українських добровольців, а також пограли в гру «Екіпіруй військового».

          За нашу рідну Україну,

          Щоб зберегли ви на віки -

          низький уклін і тричі "СЛАВА!"

          Герої наші - захисники!


Світла пам'ять герою!

Сьогодні в нашій школі вшанували пам'ять Героя Небесної Сотні, випускника Бахмутської школи №18, Дмитра Чернявського. Світла пам'ять герою! 

Урок мужності

Сьогодні у 8 класі пройшла виховна година " Урок мужності" Мета уроку: виховувати в учнів почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю; формувати переконання у нетлінності духовних скарбів народу

Ще не вмерла України і слава, і воля

«Ще не вмерла України і слава, і воля,

Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.

Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці,  

Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.

Душу й тіло ми положим за нашу свободу,

І покажем, що ми, браття, козацького роду».

     10 березня в Україні відзначається День Державного Гімну — один із головних державних символів України поряд із прапором і гербом.  Український Державний Гімн – це відображення духовної сили, віри та прагнення до свободи та незалежності нашого народу.

Підготовка до конкурсу "Стройовий впоряд"

Рій "Гайдамаки" Бахмутської ЗОШ  І-ІІ ступенів номер 4 готується до військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура"), конкурсу "Стройовий впоряд" 

Диспут «Поговоримо по-сімейному»

Сім'я – це найбільше щастя, яке людина може створити сама. Вона є невід'ємною ланкою суспільства, а тому від стосунків в кожній родині залежить майбутнє дітей і всього суспільства. Саме тому, у 9 класі відбувся  диспут «Поговоримо по-сімейному»  під час якого йшлося  про те, чому сьогодні з’являється зневага дітей до батьків. Що ж сталося? Учні дійшли висновку, що та людина, яка має навіть великі досягнення у чомусь, але порушує моральні принципи відносно батьків – не буде успішною. Потрібно навчитися кращого від батьків, а з часом передати набуті знання своїм дітям. Сім’я виливається у родину, а родина –у рід. 

Профорієнтація

Профорієнтація - це усвідомлений вибір професії і свого кар'єрного шляху. Це спроба впорядкувати свої думки і бажання, пов'язані з майбутньою кар'єрою, співвіднести зі своїми талантами, інтересами і здібностями, і прийняти рішення - яку спеціальність та професію обрати. Студенти-практиканти провели захід, на якому розповіли учням про свій вибір професії та познайомили школярів зі спеціальностями, які можна отримати в Горлівському інституті іноземних мов. 

"Шевченкове слово в наших серцях!"

"Шевченкове слово в наших серцях!", саме під такою назвою пройшов літературний квіз в 9 класі. Творчість поета надихає, укріплює мужність, стверджує духовні сили для супротиву рабству, деградації, страху. Звичайно одна з найкращих постатей, яка незламна, мудра і мужня - це Тарас Шевченко. Пророк неодноразово вказує нам, нащадкам, що ми народ який створений для щасливого і вільного життя. 

«Великий син України»

Тарас Григорович Шевченко – це вічний вогонь, що ніколи не згасне в серцях нашого народу. Ми, нащадки, будемо завжди берегти у своєму серці, той вогник любові до Батьківщини, який запалив поет своїми безсмертними творами.                                          

 У 3  класі  була проведена виховна година «Великий син України». Діти ознайомились з життєвим шляхом відомого поета,  декламували його вірш «Садок вишневий коло хати» та прослухали пісню, створену на основі вірша  «Думи мої, думи мої». 

Шевченко-супергерой

В рамках Шевченківського тижня студентом - практикантом Горлівського  інституту іноземних мов Харідасом Красовським проведено виховний захід у 5 класі. Діти переглянули цікаві відео про поета, прийняли участь у вікторині про Т.Г. Шевченка, поспілкувалися про життя і творчість Великого Кобзаря. Захід виявився  цікавим  і актуальним для п'ятикласників. 

« Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття…»

На початку весняної пори ми вшановуємо Великого Кобзаря, пророка українського народу – Тараса Григоровича Шевченка. Важко переоцінити  його роль  в українській і світовій  історії та культурі. А для нас, українців, Великий Кобзар став духовним натхненником, національним генієм, пророком…У своїй творчості поет  завжди закликав бути людиною, любити рідну країну, творити добро в її ім’я. .І нині він разом  з нами б’ється   з окупантами за волю і незалежність України.

Під час Шевченківського тижня з учнями 6-9 класів вчителем Валентиною Подоляк  були проведені  виховні години, під час яких учні переглянули відео,  дізналися про маловідомі факти з життя поета, відкрили для себе Шевченка  як людину зі своїми вподобаннями, болями, мріями.  В процесі  літературної вікторини могли продемонструвати свої знання життя і творчості митця. Цікавою для учнів стала  гра  «Шевченко – супергерой», під час якої мали можливість висловити свої думки щодо актуальності  творчості поета, його сподівань на щасливе майбутнє України, значення творчості для  сучасного і майбутнього. Тож нехай святе поетове слово об’єднає всіх українців, незалежно від їх поглядів і переконань, задля щасливого майбутнього України.

Віримо,що збудуться пророчі слова Великого  Кобзаря:

І на оновленій землі

Врага не буде, супостата,

А буде син, і буде мати,

І будуть люди на землі.


Хто розумніший, чоловіки чи жінки?

Уже тисячі років людство шукає відповідь на це запитання. Та сьогодні ми переконаємося в тому, що  дівчата не лише найчарівніша половина людства, а й найрозумніша.

Недаремно весну завжди порівнюють з жінкою, адже вона така ж примхлива, загадкова і така жадана.

Гра «Хто зверху?»

Весна … Весна надії, радості, любові. І як би там не було холодно, все ж весна, переступивши  через снігові замети, озветься до нас радістю, а в серця постукає надія.

А ще весну завжди порівнюють з жінкою, адже вона така ж примхлива, загадкова і така жадана. Недарма ж і найпрекрасніше жіноче свято відзначають на початку весни.

У цей святковий день учні 5 класу зіграли у гру «Хто зверху?».

Хто розумніший, чоловіки чи жінки? Уже тисячі років людство шукає відповідь на це запитання. Та сьогодні ми переконалися в тому, що  дівчата не лише найчарівніша половина людства, а й найрозумніша, а хлопці показали, хто править.

Жінка - українка

8 березня у світі відзначається Міжнародний жіночий день - свято, яке прославляє настання весни і представниць прекрасної статі. Дівчата і жінки сьогодні отримують безліч компліментів, подарунків і квітів. Учні 6 класу також  вітають з цим чудовим святом. Сьогодні на виховній годині наші чарівні дівчатка також приймали привітання, а потім всі разом переглянули цікаве відео про відомих жінок України та їх неоціненний внесок в історію нашої держави. Жінка- українка- це чарівна,незрівнянна, мужня, сильна й незамна   Берегиня роду нашого.

Земля зітхає ледве чутно

І прокидається від сну...

І березень дарує чудо,

Розпочинаючи весну.

Це чудо - в усмішках чарівних,

У морі квітів навкруги.

Ми вас вітаємо, царівни,

Найкращі, милі, дорогі!

Історична хвилинка

У день 20 річниці Закону про Державний Гімн України учні пригадали авторів і  історію створення одного із символів нашої держави - Гімну України. 

Сім'я - найцінніший скарб у нашому житті

Сім'я - найцінніший скарб у нашому житті, саме під таким гаслом, пройшла інформаційна хвилинка в місячник Родинно-сімейного виховання.

З учнями 3 класу, на основі невеликих текстів, зробили висновок, що найважливіше мати родину, пережити щасливі і гіркі  моменти і бути щасливими.

Всесвітній день письменника

Третього  березня відзначається Всесвітній день письменника. Учні 6 касу на виховній годині дізналися про історію виникнення цього свята, розмірковували, чи складно бути письменником, згадали своїх улюблені твори та їх авторів 

Моя сім’я – найкраща та єдина!

Споконвіку для нашого народу найвищими і найсвятішими були ідеали сім’ї як першооснови життя людини.

Тому, в рамках місячника «Родинно-сімейного виховання», у 5 класі була проведена виховна година "Моя сім’я – найкраща та єдина!". Школярі складали вірш-сенкан, розшифровували анаграми, збирали прислів'я, підбирали асоціації та фантазували.

Отже, відроджуймо родинні звичаї, прищеплюймо нашим дітям любов і повагу до головного – до родини!

Донбас заповідний

Бахмутська набережна

Набережна Бахмута одне з найкрасивіших місць  міста, тут завжди було жваво - гуляли діти, подружні пари, підлітки. З початком весни природа продовжує прикрашати береги квітами та зеленню.

    Святі гори

Одне з найкрасивіших місць Донбасу. Яке притягує до себе не тільки паломників, а й відпочиваючих. Там можна побачити річку, хвойний ліс та крейдовані гори та печери.

Учениця 6 класу Іванова Анастасія взяла   участь у І етапі еколого-краєзнавчого руху учнівської та студентської молоді "Донбас заповідний". НАПРЯМ "МАНДРУЄМО ДОНЕЧЧИНОЮ". Конкурс фотографій "Все буде Україна!"  У номінації "Невже де на світі краса є така".

Урок математики

А ви знаєте як додавати і віднімати десяткові дроби? НІ? Спитайте у п'ятикласників, вони допоможуть. 

Всесвітній день компліменту

У перший весняний день  відзначається позитивне свято – Всесвітній день компліменту .

Кожен охочий може приєднатись до Всесвітнього дня компліменту, просто зробивши щирий комплімент близькій людині чи зовсім незнайомому перехожому. Адже приємні слова здатні підвищити самооцінку, зробити людину щасливішою та прибрати емоційну напругу у відносинах. Всесвітній день компліменту наголошує на тому, що один день – дуже мало, людству потрібно впроваджувати компліменти в повсякденне життя, а таке свято – лиш нагадування.

Нумо поширювати позитив та гарний настрій!

День народження поетеси

" Я жива, я буду вічно жити, я в серці маю те, що не вмирає..." - написала свого часу Леся Українка, геніальна поетеса і мужня жінка. Ці слова може сказати нині про себе кожен українець і українка. Леся з нами в строю, вона допомагає нам боротися й перемагати. Саме про це говорили на виховній годині, присвяченій Дню народження поетеси, учні 6 класу . Мужність і сила волі цієї тендіної дівчини дійсно надихає нас і дає сили пережити ці тяжкі часи.  Бажаємо всім оптимізму, віримо в нашу перемогу! 

Моя майбутня професія

Ми з учнями 5 класу пофантазували, хто б зміг працювати в тій чи іншій галузі. 

День полярного ведмедя

День полярного ведмедя, який у всьому світі відзначають 27 лютого. Неможливо не захоплюватися красою та величчю білих, або полярних ведмедів — господарів холодних арктичних просторів. 

Квест "Дізнайся про Лесю Українку"

У суботу, 25 лютого 2023 року, випадає 152 річниця з дня народження відомої української письменниці Лесі Українки (справжнє ім’я — Лариса Петрівна Косач). Це одна з найвизначніших постатей нашої культури. Попри складну долю мужня жінка знаходила натхнення і створила геніальні поетичні, прозові й публіцистичні твори, а також блискавично перекладала світову класику. Її слова "Я хочу крізь сльози сміятись" є життєвим девізом багатьох українців у наші часи. 

Дата, яка змінила мирне життя кожного з нас! 

24 лютого – дата, яка змінила мирне життя кожного з нас! Відважний український народ ціною своїх життів боронить не лише себе, а й увесь світ. Цілий рік всі слідкували за тим, як наша держава творить нову всесвітню історію! 

Віримо у ПЕРЕМОГУ! 

Сьогодні 24 лютого 2023 року. У цей день рік тому почалася повномасштабна війна.  За останній рік ми всі переживали багато складних подій. Цей рік був дійсно важким для українців. Шкода, що нам із вами довелося через це проходити.  Ми стали дорослішими, стійкішими та впевнилися, які ми сильні. Ми всі вдячні ЗСУ.  Віримо у ПЕРЕМОГУ! 

"Цікавий світ професій"

У рамках тижня трудового навчання у 1 класі пройшов виховний захід "Цікавий світ професій", мета якого була розширити знання учнів про найпотрібніші професії, трудові дії та знаряддя праці, викликати повагу до людей праці. 

"Гандбол"

З метою формування та розвитку життєвих навичок,спрямованих на життя і зміцнення здоров'я учнів на уроках фізичної культури. Учні 5 класу почали вивчати нову для них тему "Гандбол"!!! 

МИ, Українці

Сьогодні, 24 лютого, виповнюється 365 днів від початку злочинного повномасштабного вторгнення російської Федерації в Україну. Тисячі мам з дітьми дізналися, що таке «рятуватися від війни» і наскільки важко вмістити ціле життя в одну валізу. Тисячі найкращих українців стали на захист нашої держави і боронять її у цю мить. Тисячі, з перших днів вторгнення, стали волонтерами і одночасно — надійним тилом для наших військових. Наші лікарі оперують під обстрілами, вчителі читають лекції з окопів та бомбосховищ, рятувальники першими долають наслідки ракетних атак, енергетики, попри все, несуть світло у наші домівки. А ще комунальники, пекарі, продавчині та водії... Це — МИ, Українці, які 24 лютого об’єдналися і показали світові, що таке потужна та смілива нація! Наші Збройні Сили України, захисники та захисниці — це більше, ніж Герої! Найхоробріші, найсміливіші, найвідданіші своїй країні і своєму народові воїни. Україна сьогодні об’єднує увесь цивілізований світ. Ми дізналися, що таке справжні брати, друзі та союзники. З. Саме тому цей союз приречений на Перемогу! Кольори українського стягу знає увесь світ. Синьо-жовтий ховають від окупантів та першим дістають на деокупованих територіях. І ми обов’язково звільнимо всю територію України, кожне місто і кожний населений пункт, і піднімемо там наш символ свободи! І це буде найважливіше свято в історії нашої країни – День Премоги! Слава Україні! Героям Слава! 

Сьогодні 24 лютого 2023 року.

Сьогодні рівно 365 днів війни, 365 днів незламності, 365 днів болю, 365 днів сліз, 365 днів віри та надії...

Разом до Перемоги! 

Рік війни... Рік  розлук, смертей, страхів, рік нашого болю... Але це ще й рік мужності, незламності, героїзму, самопожертви, єднання. Це рік віри в перемогу і надії на мирне життя... Про війну говорити важко, але потрібно... Учні 6 класу на виховній годині "Рік незламності" висловили підтримку і вдячність всім, українцям за стійкість. Віримо, що вистоїть наша фортеця Бахмут, вистоїть вся Україна! Разом до Перемоги! 

«Лідерство»

Студенткою Горлівського інституту іноземних мов ДВНЗ «Донбаського державного педагогічного університету» Юлією Щербиною для учнів 7-9 класів було проведено просвітницький захід на тему «Лідерство».

Метою даного заходу було демонстрування лідерського потенціалу кожного учасника, стимулювання уяви учасників у пошуках свого розуміння лідерства.

Учні мали змогу не лише послухати про особливості та роль лідера, але і продемонструвати свої знання під час виконання вправ. Також дійшли до висновку, що у будь-якої людини можуть бути задатки лідера, набір певних «лідерських» даних. Але щоб реалізувати їх, потрібна велика робота.

"Разом до перемоги!" 

За останній рік ми всі переживали багато складних подій. Цей рік був дійсно важким для українців. Шкода, що нам із вами довелося через це проходити. Але ми пишаємося силою та стійкістю наших учнів. Вони - справжні нащадки нашого народу! Майбутня наша гордість! І сьогодні учні 3 та 4 класів довели це, пройшовши всі пункти незламності, на виховній годині "Разом до перемоги!" 

Виготовляємо вітрячки

На дворі лютий. Незабаром весна. Хочеться співати та радіти з приводу того, що незабаром прийде справжня весна. В очікуванні весни 4 клас сьогодні на уроці образотворчого мистецтва виготовили вітрячок. 

Чим корисний чай?

Неможливо уявити наш день без чашки цього особливого напою. У холодну пору року він зігріває, влітку втамовує спрагу, втомленій людині додає сил, енергії, піднімає настрій. У кожного, хто бере в руки чашку, наповнену чаєм, виникають певні асоціації.

Тож класним керівником 5 класу Анастасією Іваненко було організовано чаювання .

У класі панувала легка святкова атмосфера спілкування. П'ятикласники дізнались про історію походження дивовижного напою, про те, що у кожного народу існують свої традиції та звичаї чаювання, захоплювалися цікавими фактами про чай та нюансами чайного етикету.

Аромат цілющого тонізуючого напою манив та зігрівав, а розмова звеселяла серце кожного, хто брав участь в цьому заході. Дійсно, спільне чаювання підтримує дружні стосунки, зміцнює бажання зберігати добрі традиції. Спокій і мир — обов’язкові умови чайного дійства. Чаювання – один з чисельних засобів досягнення внутрішньої гармонії, пошуку свого місця в житті...

Мова  має  значення !

Учні 9 класу прийняли участь у обговоренні теми  рідної  мови і її значення у Європі  і світі в теперішній час. Рідна наша мова- ідентифікатор української  нації. Мова  має  значення !

Вікторина до Міжнарожного Дня рідної мови

До Міжнародного Дня рідної мови студентка- практикантка  Горлівського інституту іноземних мов Юлія Щербина провела для учнів 5 класу цікаву  вікторину, під час якої діти відгадували різноманітні загадки, згадували українські народні  казки  та розв’язували часом нелегкі мовні задачі. Діти продемонстрували гарні знання, вміння комунікувати, а головне – любов і пошану до нашої Берегині - РІДНОЇ  МОВИ. 

«Ми знаємо  українську мову»

Сьогодні, 21 лютого, - унікальне свято. Воно є і спільним, і водночас вузько родинним для людей, яких об`єднала спільна історична доля. Учні 7 та 8 класів ознайомилися з історією виникнення цього свята, з різноманіттям мов, які існують у світі, продемонстрували свої знання  під час проведення онлайн- вікторини « Ми знаємо  українську мову». Звичайно, в центрі уваги постала барвистою квіткою рідна українська мова – це душа мільйонів українців, загартована історією й відточена творчістю найталановитіших письменників. Мова – це той інструмент , який єднає націю, народність, народ до єдиного цілого. Це великий скарб, який треба шанувати, берегти і розумно збагачувати. Рідною мовою говорить серце й душа української землі. Не з примусу, а лише за покликом власного сумління та гідності плекаймо в душі любов до рідної мови.

Торкніться сонячного слова

На струнах серця і душі.

І старанно вивчайте мову,

І трепетно любіте мову,

І все життя шануйте мову,

Мов рідну матір бережіть!

"Мовний пазл"

Сьогодні учні 5 та 6 класів разом збирали "Мовний пазл". Змагання було присвячене Міжнародному дню рідної мови. Завдяки таким заходам діти мають можливість доторкнутися до краси української мови, відчути себе справжніми патріотами рідної держави. 

Мова - генетичний код нації

Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ. Сьогодні учні 9 класу довели, що вони знають українську мову, піклуються про неї, захищають, розкривають для себе її велич й могутню силу. 

"У мові рідній - і минуле,  й майбуття ..."

"У мові рідній - і минуле,  й майбуття ..." Сьогодні, 21 лютого, унікальне свято. Воно є і спільним,  і водночас вузько родинним для людей, яких об'єднала спільна історична доля. Під час тематичного уроку учні 6 класу дізнались про історію цього свята, позмагались в знаннях рідної мови, виконуючи цікаві завдання на кмітливість. А також ознайомились з цікавими фактами про українську мову. 

День рідної мови

Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Знати, берегти і примножувати рідну мову – це обов’язок кожної людини. З учнями 3 класу у Міжнародний день рідної мови, зробили висновок, що мова це  ДНК нації. 

Мовознавчий батл "Хто зверху"

21 лютого в Україні та світі відзначають Міжнародний день рідної мови. Це свято нагадує про важливість мови, яка є інструментом у збереженні духовного та матеріального спадку кожного народу. Для українців мова - це не просто набір слів, а й могутня зброя у боротьбі з ворогом. Учні 9 класу разом зі студенткою Горлівського інституту іноземних мов провели мовознавчий батл "Хто зверху". Діти показали свої вміння працювати в команді, швидко та раціонально приймати рішення та свою творчу активність. 

«Революція гідності 2014»

Революція Гідності 2014 року - подія, що продемонструвала європейськість українців, гідність та прагнення до свободи. У чергову річницю учні 8 класу згадали день, коли це відбулось. День, який залишив незабутній слід в історії. 

«Революція гідності: як це було»

21 листопада в Україні відзначають День гідності та свободи – одне зі знакових офіційних свят, встановлене на честь двох революції, які відбулися в Україні у 2004 та 2013 роках. Цього дня українці вшановують пам’ять про людей, які під час Революції Гідності та Помаранчевої революції стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів держави та її європейського вибору.

Ось, сьогодні учні 7 класу згадали, як це було…

«Революція Гідності»

З метою вшанування подвигу героїв, які віддали своє життя під час Революції гідності, відстоюючи права і свободу людини, було проведено виховну годину "Революція гідності". 

День Державного Герба України

Щороку 19 лютого українці відзначають День Державного Герба України. Цього дня 1992 року Верховна Рада затвердила тризуб як Малий герб України, визначаючи його головним елементом великого Державного Герба. Він є одним із офіційних символів нашої держави, який уособлює в собі український народ, його культуру та звичаї. Пам'ятаємо традиції нашої держави з учнями 3 класу. Україна понад усе. 

«Нові часи, нові Герої»

20 лютого в Україні вшановують День пам'яті Героїв Небесної Сотні. Саме цього дня у центрі столиці, на Майдані Незалежності, загинуло найбільше активістів Революції Гідності.​​​​​​​

З 18 по 20 лютого загинуло найбільше людей - 78 осіб, після 20 лютого - ще 20. Майже одразу усіх загиблих назвали Небесною сотнею, хоча насправді їх було більше ста.

Офіційне число Небесної Сотні - 107 осіб. Це були люди різного віку, різної національності, різних професій та соціального статусу. Наймолодшим з них був Назарій Войтович - йому було всього 17. Найстаршому - Іванові Наконечному - було 82.

Указом президента України від 11 лютого 2015 року дату 20 лютого було встановлено як День Героїв Небесної Сотні.

Щороку у ці дні в Україні проходять заходи до пам'ятної дати - вшановують полеглих учасників Революції, які віддали своє життя за ідеали демократії та права і свободи українців. Цього року, під час повномасштабної війни, низка подій проходить під гаслом "Небесна Сотня - перші герої російсько-української війни".

До дня пам’яті Героїв «Небесної Сотні» з учнями 5 класу був проведений захід «Нові часи, нові Герої»

День Державного Герба України 

Учні 8 класу ознайомились  з  історією  українського герба - одного з  символів нашої незалежної  держави.

Все   буде   Україна!

«День Небесної Сотні» 

Учні 6 класу разом з вчителем історії Валентиною Перкіною пригадали ті страшні події лютого 2014 року. У знак скорботи хвилиною мовчання школярі вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні. 

«Герої не вмирають»

З метою гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України, у 8 класі пройшла виховна година, приурочена вшануванню пам'яті Героїв Небесної Сотні 

Моделюємо майбутнє

Учні 4 класу виготовляли макети будинків.

День доброти

17 лютого відзначається День спонтанного прояву доброти. Добрі діла приносять задоволення не тільки одержувачу, але й надихають радістю тих, хто їх чинить. Хотілося б, щоб у цей день всі ми просто озирнулися навколо себе і усвідомили, що поряд з нами є так багато людей, які чекають нашої посмішки, підтримки та розуміння. Потрібно частіше виявляти доброту до всіх і повсякчас. Саме це питання ми обговорювали з учнями 4 класу. 

З ДНЕМ ЄДНАННЯ, УКРАЇНО

16 лютого Україна вдруге відзначила день Єднання.  Учні дізналися про події сьогодення і історії боротьби за єдність і  незалежність держави. 

Урок "Ідея радості життя й відкриття світу у творах"

Любов і радість - складові щасливого життя Саме це довела п'ятикласникам Полліанна - головна героїня однойменного роману Е. Портер, і навчила зберігати оптимізм у будь-яких життєвих ситуаціях. Це те, чого нам усім зараз не вистачає... Але все ж  збережемо цей "рецептик доброти" від дівчинки-веселки, і нехай він обов'язково всім стане у нагоді! 

Мандрівка країнами "Добра" та "Щастя"

Дуже цікавий та насичений був цей тиждень! На годинах психолога молодші школярі нашої школи мандрували країнами "Добра" та "Щастя", фантазували, створювали шедеври й заряджали один одного позитивними емоціями. 

День Єднання

Сьогодні, 16 лютого в Україні відзначають День єднання. Це свято було засноване у 2022 році Володимиром Зеленським, щоб згуртувати українців на тлі тривожних новин про можливий повномасштабний напад Росії на територію України.

Єдність українського народу – це наша спільна сила, яка допомагає протистояти агресії Росії. Хоча рік тому було важко повірити у те, що війна все-таки розпочнеться, але за цей час ми навчилися цінувати кожний день і маємо одну велику спільну мрію – перемога України.

Вивчаємо інформатику

Сучасний світ наповнений цифровими гаджетами. Щоб розширити знання з різних цифрових пристроїв та роботи з ними - є урок інформатики. Ось і ми з Шарошенко Сашком та Дубовим Микитою вирішили поринути у сучасний світ інформатики. 

Стрітення. Зима зустрічає весну

З учнями 3 класу  познайомилися з традицією свята. У народі Стрітення здавна символізує зустріч зими з весною, під час якої вони змагаються, хто ж переможе Зима чи Весна? Чекаємо перемоги Весни та віримо в перемогу ЗСУ.

Честь, відвага, обов`язок...

15 лютого по всій Україні проходять урочисті заходи зі вшанування учасників бойових дій на території інших держав.  До річниці виводу військ з Афганістану з учнями провели захід вшанування пам'яті загиблих воїнів - інтернаціоналістів. Вічна пам'ять героям! 

Знавець професій


Одним із найважливіших кроків у житті є вибір професії. Саме  це питання сьогодні обговорювали учні 2 класу під час інтелектуальної гри "Знавець професій".

Діти поринули у світ професій та намагалися усвідомити свої прагнення на майбутнє.

Моя майбутня професія

«У навчанні та у праці ми кмітливі та завзяті!» Під таким девізом учні 7 класу взяли участь у пізнавально-розважальній грі, де в ігровій формі змогли задуматись над  майбутньою професією. 

Маленькі дослідники

Сьогодні мої першачки досліджували відбиток візерунка власного пальця. Цей дослід виявився дуже цікавим та викликав масу позитивних емоцій.

 Натисніть на значок та перегляньте відео

FacebookFacebook

День святого Валентина

День святого Валентина — це свято усіх закоханих. Сьогодні весело і жваво пройшла вікторина у 4 класі, де дітвора  познайомилась з цікавими легендами про те, як, де і коли виникло це свято та як його відзначають зараз. День закоханих у школі — це завжди жарти, дзвінкий сміх,  який примушує серце битися частіше.  День, коли люди відкрито говорять про найпрекрасніше у світі почуття,  приділяють  більше уваги та   турбуються про близьких та друзів… 

Педагогічна практика

Основна мета педагогічної практики - оволодіння студентами сучасними методами й формами професійної діяльності, формування в молоді професійних умінь та навичок, необхідних для самостійного вирішення педагогічних завдань в умовах реального освітнього процесу. Саме з цією метою продовжується відвідування уроків студентами Горлівського інституту іноземних мов. Сьогодні на уроці української мови повторювали правила вживання розділових знаків у безсполучниковому реченні. Діти показали свої знання з теми, а  студенти мали змогу долучитися до освітнього процесу в дистанційному форматі. Бажаємо їм успіхів на шляху до омріяної професії! 


День Закоханих у Батьківщину

У 9 класі пройшов захід "День Закоханих у Батьківщину". Учні показали свої знання з української мови та свою любов до рідної землі. Вони справжні патріоти своєї держави, ми пишаємося ними! Сьогодні кожен українець дарує своє серце Україні! 

День закоханих

День закоханих – свято, сповнене приємних сюрпризів, цікавих подарунків, неочікуваних миттєвостей. Недарма його відзначають напередодні весни – пори року, коли почуття, прокидаючись разом із природою, стають ще сильнішими.

Для кожної людини цей день – особливий. Головне, щоб він був пронизаний щирістю почуттів і теплом люблячого серця.

Шалений день Святого Валентина

День Святого Валентина – ніжне та добре свято, день, в який люди відкрито говорять про найбільш прекрасне в світі почуття – про. У цей холодний лютневий день на душі тепло як ніколи, а повітря заполонило відчуття щастя.

Цікаво та весело у 5 класі пройшла квест-гра "Шалений день Святого Валентина", різноманітні конкурси, веселі забави, створили атмосферу радості й тепла. Кожен учасник переконався в тому, що День закоханих – свято чудес та яскравих вражень.

З днем закоханих

День святого Валентина – це чудове свято, аби сказати близькій людині про свої почуття, висловити вдячність чи продемонструвати прихильність до друга/колеги/вчителя. 

Професійна спрямованість

Правильний вибір професії — це моральне задоволення, висока самооцінка. Водночас це й висока продуктивність праці, висока якість продукції. Вибір професії — точка, в якій сходяться інтереси особистості та суспільства, де можливе й необхідне поєднання особистих і загальних інтересів

Завершальним етапом психологічної та практичної підготовки учнів до трудової діяльності є їх правильна професійна орієнтація.

Учні 9 класу разом з практичним психологом Анастасією Іваненко визначали тип своєї професійної спрямованості, розглянули перелік професій та вимоги до них.

Сьогодні ми знову вшановуємо пам'ять загиблих наших земляків, життя яких обірвалося несподівано й жорстоко...  Під час артилерійського обстрілу російськими окупаційними військами околиць міста Бахмута загинули семирічний Єгор Молодецький та Кремезна Марина, яка своїм тілом закрила доньку. 13 лютого 2015 року назавжди закарбувалось у нашій пам'яті смутком та жахом того злочину. На жаль, ми і наші діти відчули на собі, що таке війна, яка триває й досі. Тому всім серцем віримо й бажаємо миру в нашій країні! 

10 найпопулярніших професій по світу

Думати про своє майбутнє, планувати його важливо ще в дитинстві. Тому учні 6 класу разом з класним керівником Валентиною Подоляк на виховній годині обговорили питання профорієнтації. Діти отримали інформацію про те, які професії актуальні нині в Україні і світі, якими якостями, знаннями і вміннями повинен володіти представник тієї чи іншої професії. Отримані знання обов’язково знадобляться в майбутньому під час професійного самовизначення . 


Подорож у загадковий світ професій

У світі є безліч професій, і щодня ця цифра змінюється: з’являються нові  й зникають уже не актуальні види діяльності. Швидкість змін зростає шаленими темпами. Як обрати собі майбутню професію? Адже від правильного вибору залежить все майбутнє життя. Для того, щоб діти могли свідомо вибирати сферу майбутньої діяльності, вони мають знати якомога більше про різні професії, тому сьогодні учні 4 класу здійснили «Подорож у загадковий світ професій». 

Вибір майбутньої професії

Вибір професії — один з головних життєвих виборів, який здійснює людина в юному віці. Він має велике значення як для самої людини, так і для суспільства. Вибір професії — це, по суті, вибір життєвого шляху, вибір долі.

У сучасних умовах світ професій дуже рухливий: немала частина старих професій зникає, багато виникає нових спеціальностей. Спостерігається масова перекваліфікація. Професійна орієнтація у школі враховує перехід до більш престижних, цікавих і оплачуваних професій. Здобувачі освіти повинні знати якомога більше професій, їх особливості, вміти порівняти свої можливості з вимогами професій до її носіїв.

З метою формування в учнів професійного самовизначення в 9 класі відбулась виховна година « Вибір майбутньої професії» на якій класний керівник Альона Мохницька познайомила учнів з основними критеріями при виборі майбутньої професії „Хочу – можу – необхідно” – формула успішного вибору професії. Позитивна відповідь на питання „Що я хочу?”, „Що я можу?” та „Яка професія є актуальною на ринку праці?” – означає, що підліток обрав вірний напрямок на шляху вибору своєї майбутньої професії. Але йому треба допомогти пізнати себе, світ професій та стан ринку праці.


Нарада при директорі

Відбулася нарада при директорі, де розглядалося питання про моніторинг дистанційного навчання, а саме електронних журналів та проведення хвилинок класного керівника. Директор школи нагадала вчителям про якісне та правильне заповнення журналів, про обов'язкове проведення національної хвилини мовчання. Вчителі взяли інформацію до уваги та повторно ознайомилися з інструкціями щодо заповнення журналів. 

Тиждень трудового виховання в 3 класі

Трудове виховання процес формування у дітей суспільних мотивів трудової діяльності, поваги до праці дорослих, дбайливого ставлення до результатів праці інших.

Головна мета трудового виховання— формування особистості дитини, а також її правильного ставлення до трудової діяльності.

Саме так, з учнями 3 класу пройшов тиждень трудового виховання, де кожен хлопчик великий помічник та кожна дівчинка господарка. Найбільш цінним трудовим вихованням є домашні,побутові справи, а вміння і навички їх виконувати передаються від батьків.

Батьківські збори в 4 класі

Поточний навчальний рік відрізняється від попередніх. А їх, до слова, звичайними теж назвати важко – через пандемію коронавірусу. Вона внесла значні корективи у навчальний процес. Проте  повномасштабна війна вимагає кардинальніших рішень. Відтепер школа, як ніколи раніше, відповідальна за дитячу безпеку. Як з усім цим упоратися? Про це мами 4 класу обговорювали на батьківських зборах «Дистанційне навчання в умовах війни». 

Безпечний Інтернет

Цифрове середовище, зокрема мережа Інтернет, сьогодні є не лише важливим джерелом інформації, але і способом комунікації, який нівелює перепони для спілкування.

З метою поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для учнів 5, 6 класів практичним психологом Анастасією Іваненко було проведено ігри "Ми за безпечний Інтернет" та "Безпечне користування Інтернетом".

День Безпечного Інтренету дозволяє зробити акцент на позитивному використанні технологій і вивчити роль, яку ми всі граємо в цілях сприяння створенню кращої і більш безпечної онлайн-спільноти.


Підготовка до конкурсу "Рятівник"

Наразі триває підготовка середнього рою " Гайдамаки" до Військово - патріотичної дитячо - юнацької гри " Сокіл - Джура" конкурс " Рятівник". Вчитель основ здоров'я Альона Мохницька розповіла основні правила при наданні допомоги при опіках, отруєннях,при тепловому та сонячному ударі, відмороженні. А також правила накладання марлевих пов'язок на різні ділянки тіла людини. 

День безпечного Інтернету

7 лютого 2023 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. Це буде вже 20 День безпечного Інтернету.

До Дня безпечного Інтернету в 4-6 класах вчитель інформатики Юлія Серебряк провела виховний захід «У тенетах Інтернету разом з Венздей». Учні ознайомились з позитивним та негативним впливом Інтернету на людину, повторили правила безпечної роботи в Інтернеті та прийшли до висновку, що спілкування через Інтернет ніколи не замінить живого спілкування з друзями.

Вітаємо!

Вітаємо ученицю 6 класу Іванову Анастасію та її наставника Іванову Кіру із зайнятим ІІ місцем  в обласному етапі фотовиставки до Дня Соборності "Україна-це ми!" Молодці! 

"Україна - це ми!"

Учениця 6 класу Бахмутської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №4 Іванова Анастасія взяла участь в обласному етапі фотовиставки до дня Соборності України Україна - це ми!" 

Вітаю з днем Соборності України та хочу побажати від душі  єдиного духу народу, великої сили та могутності, міцної дружби та братньої допомоги, взаємоповаги та розуміння, вірних цілей та високих прагнень, одного чистого та мирного неба на всіх.


Рій "Гайдамаки"


Батьківські збори 

Сьогодні в дистанційному форматі відбулася батьківська конференція. Вона розпочалася по- новому, креативно, наче урок в 5 класі НУШ. Також, були запрошені батьки майбутніх першокласників, які дуже бояться школи- онлайн. Батьки виконували інтерактивні вправи, щоб краще зрозуміти, як навчаються їх діти. Основними питаннями засідання було дистанційне навчання, академічна доброчесність, результати навчальних досягнень учнів та збереження контингенту дітей. Директор Валентина Перкіна нагадала батькам про основні нормативні документи, що регулюють дистанційну форму навчання, звернула увагу батьків, щодо академічної доброчесності при виконанні домашніх завдань. Також проаналізували анкетування батьків та дітей, приємно було бачити і чути, що майже всі батьки задоволені організацією та якістю  дистанційного навчання, хоча й багато учнів хочуть повернутися в рідну школу. Не дивлячись на всі перешкоди сьогодення, наші учні є постійними учасниками олімпіад та конкурсів, в шкільній скарбничці вже безліч грамот та дипломів, і ми не збираємося на цьому зупинятися. Ну і яке ж засідання без хвилинки гумору! Батьки мали змогу побачити кумедні фото своїх дітей на онлайн уроках, а батьки першачків змогли поринути в світ дистанційного навчання та переконатися, що онлайн уроки можуть бути цікавими. Сподіваємося, що завдяки співпраці батьків, учнів та вчителів, ми все подолаємо і переможемо! 

Педагогічна рада

Ось і відбулася ще одна педагогічна рада в дистанційному форматі. Розглядалися такі питання: про внесення змін до посадових інструкцій; результати моніторингу викладання інтегрованого курсу "Здоров'я, безпека та добробут", "Основ здоров'я"; про визнання результатів підвищення кваліфікації; адаптація учнів 1 та 5 класів.    Доповідачі донесли всю важливу інформацію щодо адаптації учнів та обговорили подальші дії з організації онлайн простору для продуктивного навчання наших школярів. Усім бажаємо здоров'я, терпіння та оптимізму на кожен день!!! 



День Збройних сил України 

З учнями 6 та 7 класу було проведено квест-гру "Дякуємо ЗСУ".

Ми переконані, що перемога обов’язково буде за нами. Україна переможе в усіх протистояннях, бо має силу нескорених. Ваша стійкість, витримка та самовіддане служіння українському народу гідне для наслідування прийдешніми поколіннями ,адже викарбуване в серцях гасло «За Україну, за її волю!».

Бажаємо вам міцного здоров’я, невичерпної енергії, незламної віри та перемоги!

#освітянський_фронт_Донеччини_підтримай_ЗСУ


Голодомор 1932-1933 - біль серця всієї України!

Традиційно, в четверту суботу листопада, в Україні відзначають пам’ятний день жертв Голодомору 1932-33 років.

З учнями Бахмутської ЗОШ №4 був проведений виховний захід: «Схилімо голови в скорботі».Під час заходу, учні пригадали відомі їм факти цієї страшної сторінки нашої історії, передивились відео спогадів постраждалих від цього страшного геноциду українського народу. Запам’ятався захід усім емоціями суму, жалю і співпереживання, які відчувалися у кожному з учасників.

Ми сподіваємоь, що в серцях молодих людей не згасне пам’ять про безневинні смерті наших співвітчизників…



День Гідності та Свободи

День Гідності та Свободи є одним із ключових заходів щодо утвердження в Україні національної незалежності, самоідентичності та бажання жити за європейськими стандартами. Цього дня ми віддаємо належну шану патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

З нагоди відзначення у 2022 році Дня Гідності та Свободи в  Бахмутській ЗОШ №4 були заплановані і проведені відповідні заходи: відеопривітання до дня Гідності та Свободи «Моя земля», виховний захід у 6 та 7 класі «Україна – країна нескорених!»,  класна година у 3 класі під гаслом «Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків!».

 Низький уклін всім захисникам української державності, які назавжди залишаються в пам’яті народу та будуть гідним прикладом для майбутніх поколінь!

 


Тиждень безпеки дорожнього руху

  У період війни питання безпеки громадян, у тому числі на транспорті та дорогах, набуло вагомого змісту.  На фоні воєнних подій патрульними спостерігається часте ігнорування правил дорожнього руху як з боку водіїв, так і інших учасників дорожнього руху. Тому, вся робота в закладі впродовж тижня була спрямована на підвищення поінформованості учасників освітнього процесу про негативні наслідки дорожньо-транспортних пригод та стимулювання дій, спрямованих на усунення основних факторів ризику дорожньо-транспортного травматизму.

Відповідно до тематики Тижня педагогами Бахмутської ЗОШ №4  були проведені різноманітні заходи: Єдиний національний урок «Безпечна дорога додому», селфі-марафон «Дорожні знаки», конкурс малюнків з ПДР, профілактичний Meet Up, конкурс тематичних колажів, уроки з надання домедичної допомоги постраждалим у наслідок ДТП та літературні читання.

  Проведення Тижня показало, що учні в достатній мірі знають правила дорожнього руху, володіють навичками поведінки на вулиці, дорозі, вміють знайти вихід з будь-якої ситуації, пов’язаної з дорожнім рухом. Тиждень поглибив знання учнів у відповідній сфері, сприяв розвитку практичних навичок, поглибленню знань Правил дорожнього руху.


Конкурс тематичних колажів "Дотримуйся правил дорожнього руху" 

З 14 листопада по 18 листопада в школі проходив конкурс тематичних колажів серед учнів 5-6 класів. Усі представлені роботи були оригінальними та цікавими. 

 Переможці конкурсу: 

І місце - Олійник Софія, учениця 6 класу; 

ІІ місце - Орел Валерія, учениця 5 класу; 

ІІІ місце - Гайдаш Маргарита, учениця 6 класу. 

Вітаємо переможців! Бажаємо невичерпної наснаги, творчих злетів у майбутньому та перемог! 

Єдиний національний урок з безпеки дорожнього руху "Безпечна дорога додому"


" Надання домедичної допомоги постраждалим у наслідок ДТП"

Вчителем основ здоров'я Альоною Мохницькою було проведено онлафн-уроки "Надання домедичної допомоги постраждалим у наслідок ДТП" на якому учні Бахмутської ЗОШ №4 дізнались найпростіші невідкладні медичні дії, що виконуються безпосередньо на місці пригоди терміново після травми. 

Піжамна вечірка у 9 класі 

Канікули - це час, коли не потрібно раненько вставати на уроки, вдягати форму та робити зачіски, а можна довше поспати. Учні 9 класу зустрілися в онлайні з класним керівником та заступником директора на " Піжамній вечірці". Головною умовою був дрес -код заходу - піжама, а домашнім завданням - приготувати щось смачненьке та оригінально представити свою страву однокласникам. А який захід без конкурсів! Діти активно проявили себе в таких конкурсах: «Де логіка? Знайди спільне», «Емодзі», «Вгадай мелодію», челендж «А тобі слабо?», «Чого не вистачає?». А в кінці дуже вдало і оригінально представили свої смаколики. 


Ура!Канікули!

Осінні канікули – це пора, на яку очікує кожен школяр, адже це перша можливість відпочити у навчальному році, їх слід провести цікаво й корисно, не просиджуючи усі канікули перед телевізором чи комп’ютером. З учнями Бахмутської ЗОШ №4  перед виходом на канікули було проведено бесіди щодо попередження усіх видів дитячого травматизму під час канікул.

Шановні учні, бажаємо вам веселих канікул, та закликаємо завжди пам`ятати елементарні правила безпеки, щоб приємний відпочинок не був зіпсований.


Кольоровий тиждень у 5 класі

Різнобарвними пазлами склалися дні тижня, що проходив у 5 класі під яскравою назвою «Кольоровий тиждень». Кожен день мав свій колір і тематику (білий, блакитний, чорний, сірий, зелений).

Подорож країною Інтернет

Під час узагальнення знань з теми "Пошук в Інтернеті", учні 5 класу здійснили подорож до країни Інтернет. Вони повторили правила безпеки в Інтернеті, пригадали, що вивчили на минулих уроках, були активними, уважними, старанними.

Осінні канікули. Відпочивай безпечно!

Ось і прийшов час осінніх канікул! Бажаю вам провести їх не тільки цікаво, а й з користю. Але не забувайте про правила безпеки! 

Велика мандрівка країною героїзму

Герой - людина виняткової сміливості і доблесті, перед небезпекою бореться з негараздами, виявляючи винахідливість, мужність чи силу. Сьогодні учні 6 класу на виховній годині "Велика мандрівка країною героїзму" виконали декілька цікавих завдань, познайомились з історією героїзму нашої країни та дізнались, що Мужність - це не відсутність страху, а перемога над страхом. Сміливий - це не той, хто не відчуває страху, а той, хто перемагає цей страх. Сміливість не означає мати силу продовжувати далі, а йти далі, навіть коли у вас немає сил. 


Торгівля людьми 

Сьогодні у 5 класі був проведений онлайн-захід "Торгівля людьми". Практичний психолог розровіла про форми, причини торгівлі людьми, права людей, які порушуються. А також діти перевірили свою інтуїцію та знаходили серед портретів так званих "торгівця" і "жертву". 


Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, мета якого – висвітлення проблеми торгівлі людьми, необхідність об'єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідування злочинців, надання допомоги постраждалим особам.

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПОТРАПЛЯННЯ У СИТУАЦІЇЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

Постраждати від експлуатації може будь-хто, проте торгівці людьми полюють здебільшого на тих, хто прибув з іншої країни, не знає мови або ж залишив попереднє місце проживання через бойові дії. Перетинаючи державний кордон пам’ятайте, що існують злочинні угрупування, які можуть скористатися вашим уразливим становищем. Вони можуть заманити вас в небезпечну ситуацію, наприклад, пов’язаної з примусовою працею або сексуальною експлуатацією шляхом обману, погроз або насильства.

5 правил безпеки:

1. Документи. Надавайте документи лише офіційним особам. Заздалегідь зробіть та збережіть копії найважливіших документів, у тому числі онлайн.

2. Транспорт. Узнайте, куди їдете, та повідомте про поїздку рідних чи друзів. Не сідайте в авто до незнайомих чи підозрілих людей. Надішліть рідним чи друзям номер транспортного засобу, яким пересуваєтеся.

3. Допомога. Приймайте допомогу лише від людей та організацій, що заслуговують на довіру.

4. Спілкування. Не віддавайте нікому мобільний телефон чи інші засоби зв’язку. Будьте обачними та обережними при спілкуванні з незнайомцями.

5. Зв’язок. Підтримуйте постійний зв’язок із рідними, друзями, колегами. Повідомляйте про будь-які зміни свого маршруту, місця проживання чи роботи. Домовтеся з ними про кодове слово або фразу, які повідомлять, що ви в небезпеці.

День захисників і захисниць України

  День захисників і захисниць України - це справжнє свято мужності й самовідданості, свято лицарства і благородства, якими володіють справжні оборонці, визволителі й захисники України. Це свято кожного, хто віддав свої знання, силу, мужність і професіоналізм справі захисту нашої держави.

З  метою належного відзначення Дня захисників і захисниць України команда 9 класу Бахмутської ЗОШ №4 «Серця Бахмута» взяли участь у  патріотичній грі-вікторині «Сила нескорених», де показали свої знання та творчість. Також, з учнями було проведено загальношкільний захід «Козацьку славу в Україні продовжують захисники віднині», на який завітали військовослужбовці, учні мали змогу поспілкуватися та привітати наших захисників зі святом, а військові із задоволенням відповідали на запитання школярів.

Ми бажаємо захисникам України сил і здоров’я, щастя і благополуччя, мужності і стійкості. А ще з великою надією висловлюємо переконання, що Мир – це Добро, а Добро завжди перемагає!


День захисників і захисниць України у 3 класі 

14 жовтня в Україні відзначають три свята - День Захисників і Захисниць України, День українського  козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці. 

Саме ці свята поєднують в собі  спадкоємність героїчних традицій нашого народу, мужність, відданість своїй країні і гордість.

Сьогодні з учнями 3 класу була проведена національно-патріотична онлайн гра "КОЗАКИ & ЗСУ", на якій порівнювали минулі часи і сьогодення - одяг, харчування, зброю, відпочинок наших Козаків і ЗСУ. Також готували їжу, переглядали відео, танцювали, малювали. Діти зарядилися енергією, силою мужності та позитивом!

Козацькі розваги у 5 класі

Сьогодні та 5 класу змагалися у конкурс-грі "Козацькі пригоди"

Протягом 8 раундів, учні демонстрували свої знання з історії, математики, літератури, кулінарії.

Ну, як Ви вважаєте, хто переміг?

А була нічия... бо й хлопці, й дівчата в нас кмітливі, допитливі, уважні та найкращі!

Ми - одна команда


80 років від створення УПА

Цьогоріч виповнюється 80 років з часу створення Української повстанської армії – військової потуги, що боролася одночасно проти гітлерівського та сталінського тоталітарних режимів в ім’я створення незалежної Української держави. Внаслідок вмілих дій УПА окупаційний режим на заході України захитався задовго до вигнання нацистських загарбників. 

Пропонуємо більш детально ознайомитися з діяльністю УПА.


Всесвітній день психічного здоров'я

Загальнонаціональна хвилина мовчання

Учні та педагоги Бахмутської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №4 кожного ранку доєднуються до загальнонаціональної хвилини мовчання. Глибока пошана до загиблих героїв і вшанування їх світлої пам’яті.

Всесвітній день посмішки 

Кожного року в першу п'ятницю жовтня святкується Всесвітній день посмішки.Учні 5 класу дізналися історію виникнення , про причини посміхатися якомога частіше, цікаві факти. 


2 жовтня - Міжнародний день проти насилля.

На превеликий жаль, ми живемо у світі, де існує таке негативне явище, як насилля. Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. Ми вже звикли сприймати насильство, як щось неминуче. Але ж прояви насильства порушують права людини, принципи вільного та справедливого існування.

І коли насильство чиниться поруч з нами, ми можемо зупинити його!!!

З учнями 6 класу було проведено виховну годину "Світ без насильства", у ході якої учні повторили що таке "Агресія", "агресивна поведінка", які бувають види агресії , та дізнались як впоратись з ситуацією самостійно, якщо потрапили в ситуацію щодо жорстокого поводження по відношенню до себе.



Уроки доброти 

З 3-7 жовтня 2022 року учні та педагоги Бахмутської ЗОШ №4 долучились  до  Уроку доброти про гуманне та відповідальне ставлення до тварин.

Адже Урок доброти не лише є антистресовим та дарує школярам відчуття єдності у площині добра, але і виховує одні з головних людських якостей – добро, відповідальність, гуманність та альтруїзм. Саме ті якості, які відрізняють цивілізоване суспільство від суспільства невігластва та дикунства. 


Підсумки місячника "Увага!Діти на дорозі"

в Бахмутській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів № 4 з 02.09.2022 по 30.09.2022 були проведені заходи до місячника «Увага! Діти на дорозі».

 Класними керівниками 1-9 класів було проведено виховні години за темою місячника, найцікавіші з них :

·        3 клас - «Як себе поводити у надзвичайній ситуації», класний керівник Оксана Дєвічева;

·        4 клас – «Це повинен знати кожен», класний керівник Ірина Немудрякіна;

·        5 клас – вікторина «Який ти пішохід» , класний керівник Анастасія Іваненко;

·       6 клас – онлайн-тестування «Увага на дорозі – безпека для життя», класний керівник Аліна Лоцман.

 З учнями школи були проведені бесіди та інструктажі з техніки безпеки та дорожнього руху, про що зроблено записи до класних журналів на платформі «Нові Знання».



Цікаві зустрічі з психологом

Вітаємо з днем знань!

Нехай попереду чекає багато цікавого, кожен урок дарує відкриття, навчальний рік буде успішним, а педагоги допомагають осягати секрети наук. Бажаємо, щоб один з найголовніших днів у вересні запам'ятався трепетним хвилюванням, усмішками та радістю. Старання, терпіння, удачі! 

Посилання на відео: https://www.facebook.com/groups/486306272206682/posts/1242765993227369/ 

Педагогічна рада 

Саме перед початком нового навчального року прийнято підбивати підсумки та налаштувати педагогічний колектив на продуктивну роботу в новому році. Захід відкрила директорка школи Валентина ПЕРКІНА, привітавши учителів з початком навчального року та представивши нових педагогів, які будуть працювати в нашому дружньому колективі. На порядку денному було багато нагальних питань, щодо освітнього процесу в дистанційному форматі. Також розглянули особливості оцінювання учнів 5 класу НУШ. Практичний психолог школи надала педагогам рекомендації та поради, як налаштувати дітей на роботу та заспокоїти їх, якщо в цьому є потреба.                                                 Не секрет, що початок навчального року завжди є найважчим періодом у житті учнів та вчителів. Але ми впевнені, що зможемо подолати всі труднощі! Бажаємо всім наснаги та продуктивної роботи! 

З Бахмутом у серці!

Сумуємо за тобою, наше рідне місто!

https://www.facebook.com/groups/486306272206682/posts/1247034566133845/ 

Вітаємо переможців територіального конкурсу читців "Любіть Україну всім серцем своїм" 

1. І місце - Перкін Богдан , учень 1 класу.

2.Диплом учасника - Перкіна Валентина Вікторівна , директор Бахмутської ЗОШ №4 .

Вітаємо!!!

День фізичної культури та спорту 

Всім відомо, що найціннішим скарбом людини є здоров'я.А кращим другом здоров'я був і залишається спорт.Так,до дня фізичної культури і спорту з метою сприяння розвитку спортивного руху в Україні, пропаганди здорового способу життя у Бахмутській ЗОШ І- ІІ ступенів № 4 були проведені онлайн заняття з фізичної культури.  Ми переконані,що в нашій громаді ростуть сильні,спритні і сміливі діти!!! 

З днем вчителя!

Вітаємо  вчителів з професійним святом!Чудових людей, які присвятили свою роботу, все своє життя, подарували учням не тільки знання, а й свою любов. Ваша робота – це не просто праця – це справжнісіньке покликання, до якого потрібно підходити тільки з відкритим серцем і всією добротою душі. Дякуємо вам за ваше душевне тепло, за мудрість, за чесність і велике терпіння. Бажаємо вам щастя і здоров'я, незгасного запалу і пристрасті у вашій роботі, щоб ви виховали ще не одне гідне, розумне та освічене покоління. З Днем вчителя! 

Мега Батл на день вчителя  "Вчителі vs Діти" 

Дуже цікаво пройшов день вчителя у нашій школі , хоч і у дистанційному форматі!Учні школи доєднались до конференції, та привітали вчителів з їх професійним святом. Але це ще не все , родзинкою зустрічі був Мега Батл «Вчителі vs Діти» , перемогу у якому здобули учні, викликали почуття гордості у вчителів, і довели що вони гідна зміна.

Зі святом, дорогі педагоги! Хочеться побажати Вам довголіття, невичерпної творчої енергії, терпіння і міцного здоров’я. Нехай Вас завжди радують успіхи Ваших учнів.