Оплата праці та відпустки

З питань оплати праці


Роботодавець зобовязується:

2.1. Забезпечувати гласність умов оплати праці, порядку встановлення доплат та надбавок то тарифних ставок і посадових окладів (додаток 1), положення про надання педагогічним працівникам щорічної грошової винагороди за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов’язків (додаток 2).

2.2. Оплату праці проводити згідно зі ставками заробітної плата.

2.3. Затвердити попередньо погоджене з профкомом Положення про надання педагогічним працівникам щорічної грошової винагороди за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов'язків та розподіляти разом з профкомом розміри винагороди у межах виділеного фонду.

2.4. Вирішувати питання забезпечення з бюджету фондом заробітної плати всіх фактично зайнятих працівників школи.

2.5. Забезпечувати своєчасну, двічі на місяць, виплату заробітної плати у терміни:

2.6. При кожній виплаті заробітної плати повідомляти працівників про загальну суму заробітної плати з розшифровкою за видами виплат, розміри і підстави утримань, суму зарплати, що належить до виплати (ст. 110 КЗпП).

2.7. Контролювати проведення відрахувань із заробітної плати відповідно до статей 127, 128 КЗпП при наявності згоди працівника.

2.8. Встановлювати доплати працівникам, зайнятим на роботі з важкими та шкідливими умовами праці та особливий характер праці (додаток 3).

2.9. На виконання постанови Кабінету Міністрів України від ЗО вересня 2002 р. №1298 здійснювати доплату працівникам у розмірі до 50% посадового окладу відсутнього працівника:

2.10. Контролювати коригування фонду оплати праці закладу освіти в разі прийнятих урядових рішень про зміну розміру посадових окладів та прийняття нового розміру мінімальної заробітної плати відповідно до чинного законодавства.

2.11. Дотримуватися виконання чинного законодавства щодо встановлення педагогічного навантаження понад ставку, неповного педагогічного навантаження лише за письмовою згодою працівника.

2.12. Забезпечувати виплату заробітної плати за заміну тимчасово відсутніх працівників у термін виплати заробітної плати за поточний місяць.

2.13. Погодинну оплату праці педагогічних працівників здійснювати лише у випадках:

- заміщення тимчасово відсутніх працівників, яке тривало не більше двох місяців;

- оплати праці працівників інших установ, які залучаються до педагогічної роботи.

При заміщенні тимчасово відсутніх педагогів, яке тривало понад два місяці, оплату здійснювати за тарифікацією з першого дня заміщення за всі години фактичного навантаження (п. 73 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти). Оплата праці при заміщенні тимчасово відсутніх педагогів проводиться відповідно до отриманої заробітної плати в одинарному розмірі згідно з наказом Міністерства освіти України №102 від 15.04.1993 року із внесеними змінами.

2.14. Здійснювати додаткову оплату праці за роботу в нічний час (з 22.00 до 6.00) працівників школи, які за графіком роботи працюють у цей час, у розмірі 40% посадового окладу (постанова Кабінету Міністрів України від ЗО серпня 2002 р. № 1298 та Галузева угода).

2.15. Забезпечувати виплату заробітної плати за роботу у святкові та вихідні дні у подвійному розмірі згідно зі статтею 107 КЗпП.

2.16. Встановлювати гнучкий режим робочого часу працівника на визначений строк або безстроково як при прийнятті на роботу, так і згодом за погодженням з ним та забезпечувати облік робочого часу.

  На час загрози поширення епідемії, пандемії та/або на час загрози військового, техногенного, природного чи іншого характеру умова про дистанційну (надомну) роботу та гнучкий режим робочого часу може встановлюватися у наказі закладу освіти без обов’язкового укладення у письмовій формі трудового договору про дистанційну (надомну) роботу.

У разі виробничо-технічної необхідності та/або для виконання невідкладних чи непередбачуваних завдань Роботодавець може тимчасово (на термін до одного місяця протягом календарного року) застосовувати до працівників, яким установлено гнучкий режим робочого часу, загальновстановлений у закладі освіти графік роботи.

 

2.17. Застосування гнучкого режиму робочого часу не тягне за собою змін в нормуванні, оплаті праці та не впливає на обсяг трудових прав працівників.

Виконання дистанційної (надомної) роботи не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників. При цьому, якщо працівник і Роботодавець письмово не домовились про інше, дистанційна (надомна) робота передбачає оплату праці в повному обсязі та в строки, визначені діючим трудовим договором.

2.18. Відповідно до статті 57 ЗУ «Про освіту» забезпечувати в повному обсязі виплати педагогічним працівникам:

- щорічної винагороди у розмірі до одного посадового окладу;

-допомоги на оздоровлення у розмірі посадового окладу;

- щомісячних надбавок за вислугу років у відсотках до посадового окладу.


2.19. Роботодавцю  в тижневий  строк доводити  до  відома працівника,  який

пройшов атестацію, наказ про затвердження рішення атестаційної комісії та подавати його до бухгалтерії для нарахування заробітної плати згідно зі встановленим посадовим окладом (ставкою заробітної плати) з дня прийняття рішення атестаційною комісією.

2.20.  Встановлювати   доплату   до   посадового   окладу   в   розмірі   10%

прибиральникам службових приміщень, зайнятим прибиранням загальних убиралень та санвузлів (Постанова КМУ від 30.08.2002 №1298).

2.21. Забезпечити виплату щомісячних надбавок за вислугу років та допомоги на оздоровлення завідувачу бібліотеки (бібліотекарю) шкільної бібліотеки, згідно з Постановою Кабінету Міністрів від 22.01.2005р. №84 та медичним працівникам згідно з Постановами Кабінету Міністрів від 11.05.2011 р. №524, від 29.12.2009 р.№1418.

2.22. Забезпечити доплату бібліотечним працівникам за роботу з фондом підручників, їх збереженням, методичну роботу з педагогічними працівниками в розмірі 30-50% від посадового окладу.

2.23. При звільненні і повному розрахунку або при наданні відпустки по догляду за дитиною до 3-х років виплачувати грошову винагороду за сумлінну працю пропорційно відпрацьованому часу.

2.24. На підставі ст.95 КЗпП України, ст. 3.1, 6, 19 ЗУ «Про оплату праці» (зі змінами та доповненнями, внесеними згідно з ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 № 1774-VIII) :

- мінімальну заробітну плату не застосовувати як розрахункову величину для визначення посадових окладів і заробітної плати працівників, інших виплат;




Профспілковий комітет:

2.25.  Здійснює громадський контроль за дотриманням роботодавцем законодавчих та інших нормативних актів з питань оплати праці.

2.26. Надає консультативну допомогу членам профспілки щодо їх трудових прав і гарантій.


Роботодавець та профком спільно:

2.27. У разі затримки або невиплати заробітної плати, доплат і надбавок аналізують причини цього та вживають заходів щодо розв'язання цих проблем.

2.28. Контролюють використання бюджетних коштів і в разі наявності економії фонду заробітної плати використовують її на виплату грошової винагороди та надання матеріальної допомоги.

2.29. Контролюють вирішення питання щодо виплати грошової винагороди у розмірі до одного посадового окладу педагогічним працівникам до Дня працівників освіти. 

2.30. Здійснювати оплату праці працівникам закладу освіти із розрахунку середньої заробітної плати у випадку призупинення роботи в закладі освіти не з вини працівника (виникнення виробничої ситуації, яка небезпечна для життя чи здоров’я працівника або для людей, які його оточують, несприятливі метеорологічні умови, епідемії, карантин, ремонтні роботи тощо) при умові виконання працівниками іншої роботи. Час простою не з вини працівника, в тому числі на період оголошення карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові окладу



З питань відпусток, оздоровлення та культурного дозвілля


Роботодавець зобов'язується:

5.1.  Визначати тривалість відпустки (додаток 6), черговість її надання згідно з графіком,   який   затверджується   роботодавцем   за   погодженням   з профспілковим комітетом на початку календарного року і доводиться до відома усіх працівників.

5.2. У зв’язку із змінами, внесеними до ст.26 ЗУ «Про відпустки» Законом України від 17.03.2020  №530 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» надавати відпустку без збереження заробітної плати в обов’язковому порядку за бажанням категоріям працівників, передбачених ст.25 ЗУ «Про відпустки». У разі встановлення Кабінетом Міністрів України карантину відповідно до ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб» термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину не включається у загальний термін, встановлений частиною першою ст. 26 (ст. 26 ЗУ «Про відпустки»).


5.3. Забезпечувати за бажанням працівника у разі його звільнення у зв'язку із закінченням строку трудового договору реалізацію права на одержання невикористаної відпустки з подальшим звільненням (ст. З ЗУ «Про відпустки»).


5.4. Письмово повідомляти працівника про дату початку відпустки не пізніш як за два тижні до встановленого графіком строку (ст. 10 ЗУ «Про відпустки»).

5.5. На вимогу працівника переносити щорічну відпустку на інший, ніж це передбачено графіком, період у випадках:

Перенесення відпустки здійснювати у порядку, передбаченому статтею 11 ЗУ

«Про відпустки».

5.6. У випадку поділу відпустки на частини за бажанням працівника основну безперервну частину відпустки надавати в розмірі не менше 14 календарних днів.

5.7. За бажанням працівника виплачувати йому грошову компенсацію за частину щорічної відпустки за умови, що тривалість фактично наданих працівникові щорічної і додаткової відпусток згідно зі статтею 24 ЗУ «Про відпустки» не повинна бути менш як 24 календарні дні, а керівним та педагогічним працівникам - забезпечення їх у відповідний період роботою.

5.8. Забезпечувати надання одинокій матері та жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років або дитину-інваліда (до 18 років), щорічної додаткової оплачуваної відпустки тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів відповідно до статті 19 ЗУ «Про відпустки» та ст. З Закону України «Про внесення змін в деякі законодавчі акти України з питань захисту багатодітних сімей».

5.9. Забезпечувати надання додаткової оплачуваної відпустки до 7 календарних днів працівникам з ненормованим робочим днем відповідно до орієнтовного переліку посад і професій (додаток 5) та до 4 календарних днів працівникам з важкими і шкідливими умовами праці та особливий характер праці (додаток 3) в межах фонду заробітної плати.

5.10. Здійснювати контроль за наданням щорічних основної та додаткових відпусток (крім соціальних), загальна тривалість яких не може перевищувати 59 календарних днів (ст. 10   ЗУ «Про відпустки»).


5.11. Надавати педагогічним працівникам, які мають путівки на санаторно-курортне лікування, чергові відпустки протягом навчального року (постанова Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. №346).

5.12. Надавати щорічну оплачувану відпустку повної тривалості особам, які працюють на умовах неповного робочого часу, в тому числі тим, хто перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (ст. 56 КЗпП України).

5.13. Відповідно до додатка 2 постанови Кабінету Міністрів України від 17 листопада 1997 р. № 1290 надавати додаткову оплачувану відпустку до 4 календарних днів за особливий характер праці прибиральникам службових приміщень, зайнятим прибиранням загальних убиралень та санвузлів.

5.14. Надавати відпустку без збереження заробітної плати працівникам за сімейними обставинами не більше 15 календарних днів на рік (ст. 26 ЗУ  «Про відпустки»), а також:

5.15. Надавати відпустку без збереження заробітної плати категоріям працівників, передбачених ст. 25 ЗУ «Про відпустки».

5.16. Надавати членам колективу додаткові дні до відпустки із збереженням заробітної плати:

5.17. Надавати додаткову оплачувану відпустку особам, які успішно навчаються без відриву від виробництва у вищих навчальних закладах з вечірньою та заочною формою навчання (стаття 216 частина 1, 2 КЗП, стаття 15 ЗУ «Про відпустки»).


Профспілковий комітет:

5.18. Здійснює контроль за використанням коштів соцстраху, перевіряє правильність оплати лікарняних листків, надання державної допомоги сім'ям з дітьми.

5.19. Аналізує рівень захворюваності серед працівників, сприяє оздоровленню працівників, які часто хворіють, і диспансерних хворих працівників.

5.20. Оздоровлює в таборах відпочинку дітей працівників школи шляхом часткової оплати вартості путівок.

5.21. Спільно з роботодавцем проводить поїздки вихідного дня, святкові вечори, культурне дозвілля, участь в конкурсах-оглядах художньої самодіяльності.