Моніторинг якості освіти ЗДО

2024 рік

Верховна Рада України підтримала у другому читанні законопроєкт «Про дошкільну освіту» № 8030. Документ враховує світовий досвід та євроінтеграційні вимоги, його мета — поліпшити умови праці для вихователів та розширити права батьків. 

Головні зміни:

Для вихователів:

Для батьків:

Для закладів дошкільної освіти:

Для засновників закладів дошкільної освіти та органів влади:

Інші важливі зміни:

Законопроєкт також вносить ясність у термінологію дошкільної освіти, визначаючи ключові поняття. Це ще один крок до адаптації української освіти до стандартів ЄС, що гарантує нашим дітям якісний старт у житті.

Джерело 

Запрошуємо прийняти участь 30 травня о 14.00 у вебінарі для керівників місцевих органів управління освітою і директорів закладів освіти «Взаємодія закладів освіти з управліннями освіти: нові можливості для забезпечення якості освіти» від Державної служби якості освіти та Цифрового видавництва Експертус.

Лектор Юрій ВЕРГУН, начальник управління інституційного аудиту Державної служби якості освіти України.

Вебінар «Управлінські процеси в школі: як формувати накази з основної діяльності» провела 15 травня 2024 року Олена Святенко, заступниця начальника управління – начальниця відділу оцінювання закладів освіти управління інституційного аудиту Державної служби якості освіти України, розглянувши питання про:

•       про структуру і зміст наказів з основної діяльності;

•       про норми, яких  потрібно дотримувати в оформленні наказів;

•       про помилки, яких варто уникати в роботі з наказами;

•       про контроль за виконанням наказів. 

СТРАТЕГІЧНИЙ ПЛАН ДІЯЛЬНОСТІ МОН до 2027 року

     Цей документ розроблено під загальною координацією віцепрем’єр-міністра з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій України — міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова, під керівництвом міністра освіти і науки України Оксена Лісового та координацією першого заступника міністра освіти і науки України Євгена Кудрявця.

     Стратегічний план містить дев’ять пріоритетів МОН до 2027 року, які охоплюють ключові сфери роботи міністерства. В основі документа — Візія майбутнього освіти і науки України та державні програмні документи, які визначають стратегії розвитку України та її інтеграції до Європейського Союзу.

Наказ МОН України "Про проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю) упродовж дії воєнного стану" № 137 від 07 лютого 2024 року 

Моніторинг дошкільної зрілості дитини як сучасний засіб управління якістю освіти в ЗДО


2023 рік

Вебінар для керівників закладів дошкільної освіти "Модернізація управлінської діяльності керівника закладу дошкільної освіти"

Інформаційний порадник «Атестація педагогічних працівників»

На допомогу управлінцям, керівникам та педагогічним працівникам закладів освіти (установ) методистами відділу професійного розвитку педагогічних працівників державної установи «Український інститут розвитку освіти» розроблено інформаційний порадник «Атестація педагогічних працівників».

Зміст порадника розроблено відповідно до «Положення про атестацію педагогічних працівників», затвердженого наказом Міністерство освіти і науки України  «Про затвердження Положення про атестацію педагогічних працівників» від 09.09.2022 № 805 та інших чинних нормативних документів.

Представлена в пораднику інформація структурована за окремими напрямами організації атестаційного процесу: загальна інформація про підготовку до атестації, про атестацію окремих категорій педагогічних працівників, про роботу атестаційних комісій, про документаційний супровід атестаційного процесу та про можливість оскарження рішень атестаційних комісій.

Видання містить практичні кейси, де читачі знайдуть відповіді на актуальні питання щодо підготовки та проведення атестації.

Всеукраїнський вебінар від команди the LEGO Foundation для закладів дошкільної  освіти щодо імплементації проєкту Create with Anything 

Запрошуємо 16 листопада о 13.00 до участі у Всеукраїнському вебінарі від команди the LEGO Foundation для закладів дошкільної  освіти щодо імплементації проєкту Create with Anything (Створюй з будь-чого).

Це проєкт, що дозволяє зреалізувати найсміливіші ідеї з використанням матеріалів, які є довкола (папір, пластикові пляшки, картон або інші використані матеріали) як у закладі освіти, так і вдома разом з батьками.

Ключова ідея, яка покладена в основу концепції – це принцип System-in-Play (Система у грі), який полягає у тому, що будь-який проєкт, створений дітьми, може трансформуватися, змінюватися відповідно до потреб та бажань дитини. Такий ігровий підхід заохочує дітей бачити вже використані матеріали довкола по-новому і створює нові можливості для гри та розвитку.

Для реалізації цього проєкту на допомогу педагогам, батькам була створена безкоштовна ресурс-платформа Create with Anything, яка містить практичні ідеї та вправи, що сприяють цілісному розвитку дитини, що є одним з основоположних завдань Базового компоненту дошкільної освіти.

Покликання на програму на сайті МОН

Покликання на платформу

Кейс Безпеки

Одним із головних завдань закладу дошкільної освіти в умовах воєнного стану є організація роботи з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності усіх учасників освітнього процесу.

З метою сприяння діяльності українських педагогів дошкілля фахівцями відділу дошкільної освіти українського інституту розвитку освіти розроблено Кейс Безпеки (https://bit.ly/3Xv9buL). В ньому зібрано необхідні матеріали для використання в роботі педагогічними працівниками:

Про організацію безпечного освітнього простору в закладах дошкільної освіти та обладнання укриттів

Лист МОН № 1/8820-23 від 20.06.23 року

Дайджесту проєкту «Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні».

У першому випуску дайджесту розміщено:

Круглий стіл для керівників закладів дошкільної освіти «Безбар’єрний доступ та комфортні умови для інклюзивного навчання і розвитку дітей дошкільного віку», 17.03.2023

Презентовано друковану версію Порадника для директорів закладів дошкільної освіти

02 березня 2023 року Державна служба якості освіти України спільно з управлінням Служби у Київській області та партнерами провели презентацію Порадника для директора закладу дошкільної освіти «Як створити та розбудувати внутрішню систему забезпечення якості освіти».

Упровадження системи управління безпекою продуктів харчування НАССР покликане сприяти тому, щоб процес харчування у школах та дитсадках був налагодженим – обладнання працювало правильно, а приміщення було придатним для приготування їжі.

У межах реформи шкільного харчування, ініційованої першою леді України Оленою Зеленською, Мінагрополітики спільно з EU4SaferFood продовжує роботу над впровадженням найкращих стандартів у закладах освіти. Для освітян буде проведено низку важливих онлайн-заходів, присвячених питанням упровадження системи НАССР.

4 квітня 2023 року з 11:00 до 14:00 відбудеться вебінар для керівників та засновників закладів освіти на тему «Організація харчування у їдальнях шкіл та дитячих садків. Виконання вимог харчового законодавства. Розроблення та впровадження процедур, заснованих на принципах НАССР». 

                                                                                         Реєстрація за покликанням

5 квітня 2023 року з 11:00 до 14:00 відбудеться вебінар для працівників закладів харчування, розташованих у школах та дитячих садках на тему «Впровадження НАССР у закладах освіти. Практичні аспекти». 


                                                                                                                                                     Реєстрація за покликанням

Дедлайн реєстрації – 29 березня 2023 року.

16 березня управлінням Державної служби якості освіти у Вінницькій області проведено круглий стіл для керівників закладів дошкільної освіти на тему «Безбар‘єрний доступ та комфортні умови для інклюзивного навчання і розвитку дітей дошкільного віку». 

2022 рік

 Методичні рекомендації щодо впровадження професійного стандарту «Вихователь закладу дошкільної освіти» 

 А це означає, що вже в понеділок, 5 грудня, стартує традиційний Тиждень доброчесності.

Тиждень доброчесності в школі — це 5 робочих днів, протягом яких навчальні та позанавчальні активності дітей присвячені темі доброчесності. 

НАЗК презентує дослідження про корупційні ризики в дитсадках і школах


Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) спільно з Програмою «U-LEAD з Європою» презентують результати аналітичного дослідження «Стратегічний аналіз корупційних ризиків у дошкільній та загальній середній освіті». 

Під час заходу будуть представлені топ-35 корупційних ризиків у дошкільній та загальній середній освіті, а також загальні рекомендації  як їх мінімізувати.

Онлайн-трансляція буде доступна на Facebook-сторінці НАЗК. 

Методичні рекомендації «Про забезпечення якості освітнього процесу в закладах дошкільної освіти за результатами дослідження ECERS-3»

Про результати основного етапу польового дослідження оцінки якості освітнього процесу в закладах дошкільної освіти за методикою ECERS-3

8 листопада 2022 року відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Готовність дитини старшого дошкільного віку до навчання в умовах реформування української школи» за участю науковців Національної академії педагогічних наук України, спеціалістів Міністерства освіти і науки України та ДУ «УІРО» у галузі дошкільної освіти. 

Методичні рекомендації з питань забезпечення якості освітнього процесу в закладах дошкільної освіти за результатами дослідження ECERS-3 

З метою надання допомоги щодо розбудови та  функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти, управлінням Державної служби якості освіти у Вінницькій області 06 жовтня 2022 року проведено  вебінар для керівників та вихователів-методистів закладів дошкільної освіти на тему “Професійна компетентність педагога як одна з умов його успішної професійної діяльності” 

Створюємо доступне, безпечне і комфортне середовище закладу дошкільної освіти

27  вересня 2022 року відбулася онлайн зустріч " Моніторинг якості освіти в ЗДО ", організована управлінням Державної служби якості освіти. 

Стартував Всеукраїнський онлайн-марафон "Реалізація змісту Державного стандарту дошкільної освіти в парціальних програмах

Онлайн зустріч «План роботи закладу дошкільної освіти як управлінський документ, який визначає рух до якості освіти»

Міністерством освіти і науки України (далі – МОН) спільно з Державною установою «Українським інститутом розвитку освіти» (УІРО)  розроблено «Методичні рекомендації про окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти у 2022/2023 навчальному році» (Лист МОН №1/8504-22 від 27.07.2022 р. «Про окремі питання діяльності  закладів дошкільної освіти у 2022/2023 навчальному році»). 

Методичні рекомендації щодо впровадження професійного стандарту керівника (директора) закладу дошкільної освіти.

Документ затверджено відповідним листом МОН від 03 червня 2022 року №1/6015-22

Вебінар «Розбудова системи забезпечення якості освіти в дошкільних закладах»

27.01.2022року відбувся навчально-практичний семінар «Використання методики ECERS-3 для оцінювання освітнього процесу в закладах дошкільної освіти»...

Вебінар для керівників закладів дошкільної освіти на тему «Реформування системи дошкільної освіти в Україні: досвід, проблеми, перспективи»

26.01.2022 року відбувся вебінар для керівників закладів дошкільної освіти на тему «Реформування системи дошкільної освіти в Україні: досвід, проблеми, перспективи», організований Центром професійного розвитку «Освітня траєкторія» Дніпровської міської ради за участі науковців Національної академії педагогічних наук України, представників Міністерства освіти і науки України та  Державної установи «Український інститут розвитку освіти»...

2021 рік

Методичні рекомендації з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах дошкільної освіти, затверджені наказом Державної служби якості освіти України від 30.11.2021 № 01-11/71 

21 жовтня 2021 року за участі керівництва Державної служби якості освіти України відбувся вебінар «Розбудова системи забезпечення якості освіти в дошкільних закладах»...

Вебінар "Як провести самооцінювання освітнього середовища закладу дошкільної освіти"

Вебінар із серії «Якісна дошкільна освіта в Україні»

14 вересня 2021 року відбувся вебінар із серії «Якісна дошкільна освіта в Україні» з теми «Міжнародна методика ECERS-3: досвід Швеції у використанні методики»...

Стартував пілотний етап моніторингового дослідження оцінювання якості освітнього процесу в ЗДО з використанням методики ECERS-3...

Вебінар  на тему «Як оцінити освітнє середовище та організацію освітнього процесу у закладі дошкільної освіти» 

03 вересня 2021 року Наталія КОВАЛЬЧУК і Вікторія КУРОЧКА, головні спеціалісти відділу дошкільної освіти управління роботи із закладами загальної середньої та дошкільної освіти департаменту інституційного аудиту Служби, провели вебінар на тему «Як оцінити освітнє середовище та організацію освітнього процесу у закладі дошкільної освіти». 

Шановні колеги! Пропонуємо Вашій увазі електронний порадник для директора закладу дошкільної освіти «Як створити та розбудувати внутрішню систему забезпечення якості освіти», який розроблено в межах державно-приватно-громадського партнерства Державної служби якості освіти України спільно з Асоціацією працівників дошкільної освіти та Цифровим видавництвом MCFR.

Розпочався основний етап дослідження щодо оцінювання якості освітнього процесу за методикою ECERS-3...

Підготовка до проведення основного етапу моніторингового дослідження щодо оцінювання якості освітнього процесу в закладах дошкільної освіти з використанням методики ECERS-3 в Україні

Державною установою «Український інститут розвитку освіти» (далі – УІРО) розпочато підготовку до проведення основного етапу моніторингового дослідження щодо оцінювання якості освітнього процесу в закладах дошкільної освіти з використанням методики ECERS-3 в Україні...

2020 рік

В Україні розпочинається оцінювання якості дошкільної освіти ECERS-3

Вперше в Україні відбувається оцінювання  якості освітнього процесу в закладах дошкільної освіти з використанням міжнародної методики ECERS-3. Ініціатива проведення дослідження належить Міністерству освіти і науки України. Український інститут розвитку освіти (УІРО) забезпечує цей процес. Проєкт відбувається у партнерстві з командою підтримки реформ МОН, Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» та за підтримки ЮНІСЕФ...

Розпочато серію вебінарів для педагогів «Якісна дошкільна освіта»

 Яна Пітерса