МОНІТОРИНГ ЯКОСТІ ОСВІТИ ЗЗСО

Моніторингові  дослідження регіонального рівня

ВИКОНАТИ ЗАВДАННЯ PISA     

Із завданнями дослідження із читання, математики та природничо-наукових дисциплін можна ознайомитись та запропонувати учням у тренувальному режимі виконати:  http://test-pisa.testportal.gov.ua/register

Наказ МОН від 14.01.2020 р. №40 «Про підготовку та проведення у 2020 році пілотного етапу міжнародного дослідження якості освіти PISA-2021 в Україні»

    http://pisa.testportal.gov.ua/wp-content/uploads/2020/01/PISA-2020_pilotnyj-etap.pdf

Національний звіт за результатами міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018

http://pisa.testportal.gov.ua/wp-content/uploads/2019/12/PISA_2018_Report_UKR.pdf.

Щодо глобального опитування вчителів, яке проводитиметься ЮНЕСКО

     https://docs.google.com/document/d/1iiOxNaRXdw-zx0RBAvNItAjhWkZj7XBY/edit

Про затвердження Методичних рекомендацій з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах загальної середньої освіти

НАКАЗ  МОН 30.11.2020 р.  № 1480      https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v1480729-20#Text

Лист МОН від 08.08.2018 №1/11-8386. Анкета для практичних психологів, соціальних педагогів. https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScgnTDmnVvYDMKyD-BBppLV1z8NKIzCqeAIbeT9YR5ZABvzsQ/closedform


   Дослідження для вчителів та батьків учнів третіх класів НУШ

Просимо провести дослідження до 12 травня 2021 року за відповідними посиланнями.

https://cutt.ly/zvhUmB4 (анкета для вчителів),

https://cutt.ly/bvhUk3b (анкета для батьків учнів).

https://docs.google.com/document/d/1DBdBC6z7uixe2wbKSyu13vTffDXgeh8P/edit 

Відповідно до Оперативного плану Міністерства освіти i науки України на 2021 рік, затвердженого наказом Міністерства освіти i науки України від 06.01.2021 року №30, а також з метою вивчення рівня підготовленості педагогічних працівників до забезпечення викладання відповідно до Концепції Нової української школи та Державного стандарту початкової освіти підготовлено анкети дослідження для вчителів 1-х класів закладів загальної середньої освіти до 18.10.21 р., розміщені за посиланнями     https://tinyurl.com/nue6bsfe

 


      ІІ етап експерименту всеукраїнського рівня за темою «Електронний підручник для загальної середньої освіти» 2019р.

https://drive.google.com/file/d/196zO_yfoYl9KQ71FXGkopt6qvp6MvZxs/view?usp=sharing

Про порядок проведення моніторингу наркотичної та алкогольної ситуації в Україні.

Постанова Кабінету Міністрів від 10 липня 2019 року № 698. 2019 -2020 р.р.

     https://drive.google.com/file/d/1OXKmbrLXHkOlp2SM2Gnx74Mlqim7I_Ad/view?usp=sharing

Моніторингове дослідження «Надання допомоги дітям, постраждалим від військових дій, і внутрішньо переселеним особам в діяльності психологічної служби» 

Лист МОН від 08.08.2018 №1/11-8386. 

Моніторингове дослідження здійснюватиметься у визначених закладах освіти (додатки 1, 2) за інструментарієм (додаток 3).

Терміни проведення моніторингу:

за 2017-2018 н.р. – 17-30 вересня 2018 р.;

за 2018-2019 н.р. – 08-21 квітня 2019 р.;

за 2019-2020 н.р. – 20-30 квітня 2020 р.

Учасниками моніторингу є практичні психологи та соціальні педагоги визначених закладів освіти.

Опитування працівників психологічної здійснюватиметься відповідно до вибірки методом он-лайн опитування за такими посиланнями:

для практичних психологів – https://goo.gl/forms/4w0orWyQ7BlMk1zW2;

для соціальних педагогів – https://goo.gl/forms/vXL6su7N08baqLbG3.



 Проведення першого циклу моніторингового дослідження стану сформованості читацької та математичної компетентностей випускників початкової школи 

Наказ МОН від 09.02.2018 №118.     Наказ УЦОЯО від 02.04.2018 №67

 Моніторингове дослідження «Вивчення стану рівного доступу учнівської молоді до вибору та отримання STEM-професій». Наказ ІМЗО від 27.12.2018 №77 (Анкета для опитування учнів 10 класів. Анкета для опитування батьків. Анкета для опитування керівників/заступників керівників)

Про проведення дослідження «Ефективність освітніх процесів в умовах модернізації освітньої галузі. Стан розвитку STEM-освіти». (Лист ДНУ "Інститут модернізації змісту освіти" від 10.02.2021_No_22.1/10-312)

 https://drive.google.com/file/d/16vJCHEp5V0VLIXQe-139m3KyzWPwzDnC/view?usp=sharing

У країнах ЄС створять пункти для складання мультитесту "ЗНО-22"

У країнах Європейського Союзу та Великій Британії створять пункти складання мультипредметного тесту ЗНО. Міністр  Сергій Шкарлет звернувся з відповідним проханням до своїх колег у країнах Європи. «Вже є попередня домовленість про 2 центри в Німеччині, 2 в Італії та 6 у Польщі, оскільки найбільше наших дітей перебуває саме в Польщі, – про це ми мали розмову під час моніторингового візиту до країн ЄС»

СКЛАДНИКИ НАЦІОНАЛЬНОГО МУЛЬТИПРЕДМЕТНОГО ТЕСТУ 

У  2022 році  передбачено проведення  національного мультипредметного тестування (НМТ). Загальна кількість завдань мультипредметного тесту  – 60, на виконання яких буде відведено  120 хвилин. Випробування  міститиме три блоки завдань: з української мови, математики, історії України. Це визначено наказом УЦОЯО від 11.05.2022 № 33. https://testportal.gov.ua//wp-content/uploads/2022/05/Nakaz-UTSOYAO-33-Harakterystyka-NMT_2022.pdf

УЧАСНИКУ ЗНО-22 

ОСНОВНЕ ПРО ЗНО. Підготовка. Реєстрація. Результати ЗНО. Апеляції. Окремим категоріям учасників.    https://testportal.gov.ua/uchasnyku-zovnishnogo-otsinyuvannya/

Рейтинг закладів освіти за результатами ЗНО з української мови 2021 року  https://osvita.ua/school/rating/83842/

Рейтингові  результати  ЗНО  2016-2020 р.р.  учнів  ЗЗСО Вінницької області

https://docs.google.com/document/d/1VYDVFRSikvsDQgRugQQIUyAxZFuOxiwV/edit

Щодо впровадження проєкту SЕLFІЕ у закладах загальної середньої освіти  Вінницької області                              

Повідомляємо, що Міністерством освіти і науки  України спільно з  Європейським фондом освіти, за підтримки Міністерства цифрової  трансформації у квітні 2021 року було успішно здійснено пілотне  впровадження проєкту SELFIE у закладах загальної середньої та професійної  (професійно-технічної) освіти. У пілотному впровадженні проєкту SELFIE взяли участь 60 закладів загальної середньої освіти та 30 закладів профтехосвіти  України.

SELFIE – це безкоштовний онлайн-інструмент, який був розроблений експертами Європейської Комісії і вже використовується у 74 країнах світу.

Онлайн-інструмент SELFIE Європейського Союзу  допомагає закладам освіти на основі звітів із самоаналізу, отриманих за  результатами заповнення онлайн-анкет, проаналізувати стан і ефективність  використання цифрових технологій в освітньому процесі та розробити  стратегічний план цифровізації закладу.

 Детальна інформація про SELFIE за  посиланням: https://ec.europa.eu/education/schools-go-digital_uk

У 2021-2022 навчальному році Міністерством  цифрової трансформації України, Міністерством освіти і науки України,  Європейським фондом освіти (ETF) та Об’єднаним дослідницьким центром  Європейської Комісії (JRC) запроваджується освітній проєкт щодо  використання SELFIE в системі загальної середньої освіти, професійної освіти в усіх регіонах України.

З 01 жовтня 2021 року ресурси онлайн-платформи SELFIE доступні для  масового використання. 

    Для шкіл, які зацікавлені у використанні онлайн-інструменту SELFIE і хочуть дослідити, на якому етапі цифрового розвитку вони знаходяться, МОН надає докладні роз’яснення у формі запитань-відповідей. Їх вже розміщено на сайті у відповідному розділі. Ознайомившись із матеріалами, можна дізнатися: що таке SELFIE і чим цей інструмент корисний закладам освіти; етапи реєстрації для закладів освіти; скільки триває опитування і якою є мінімальна кількість учасників для його проведення; отримання сертифікатів; аналіз результатів SELFIE.

     У зв’язку з викладеним вище, просимо керівників ЗЗСО Вінницької  області, які бажають взяти участь у запровадженні інструмента SELFIE у  закладах  освіти, просимо заповнити Google-форму за посиланням:https://forms.gle/URNcForbhrVHNgi96

Що таке SELFIE і як ним користуватися: 

відповіді на поширені запитання про онлайн-інструмент

   Для шкіл, які зацікавлені у використанні онлайн-інструменту SELFIE і хочуть дослідити, на якому етапі цифрового розвитку вони знаходяться, МОН надає докладні роз’яснення у формі запитань-відповідей. Їх вже розміщено на сайті у відповідному розділі.

Ознайомившись із матеріалами, можна  дізнатися:

Водночас, для кожного типу закладів буде корисною інформація про можливість створення персоналізованих опитувальників у межах SELFIE.


Нова українська школа

ФУНКЦІЇ ОЦІНЮВАННЯ В НУШ

Обираючи методику оцінювання, варто пам’ятати  про основні функції:

мотиваційна – активізує внутрішні й зовнішні мотиви до навчання; діагностична – сприяє визначенню рівня компетентності учнів, усвідомленню ними прогалин у своїх знаннях; коригувальна – спрямовує зусилля учнів на подолання труднощів; прогностична – ставить цілі навчання на майбутнє; розвивальна – мотивує до рефлексії та самовдосконалення; навчальна – забезпечує зворотний зв’язок між учителем і учнем; виховна – налаштовує дитину на розвиток власної організованості; управлінська – надає необхідну інформацію для ухвалення рішень.Наприклад, коли вчитель отримє зворотний зв’язок, то розуміє, чи потрібна  додаткова підтримка  учню під час виконання завдання. Натомість дитина  теж може зрозуміти, що потрібно їй вдосконалювати у своїх уміннях.