Міжнародні моніторингові дослідження 

PISA-2025: старт пілотного етапу дослідження

З 8 квітня до 6 травня 2024 року майже 2500 українських 15-річних підлітків із 56 закладів освіти візьмуть участь у пілотному етапі міжнародного дослідження якості освіта PISA-2025.  

ЯК У PISA-2022 ОЦІНЮЮТЬ УСПІШНІСТЬ 15-РІЧНИХ В ОВОЛОДІННІ РІЗНИМИ ВИДАМИ МАТЕМАТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ? 

У черговому, восьмому, циклі міжнародного дослідження якості освіти PISA, основний етап якого відбувся у 2022 р., математика була провідною галуззю (після циклів 2003 р. та 2012 р.), тому в межах звітування за підсумками PISA-2022 особливу увагу приділяють результатам 15-річного учнівства саме в галузі математики 

5 грудня 2023 року відбудеться презентація національного звіту за результатами міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022!

Програма

Міністерство освіти і науки України та Український центр оцінювання якості освіти за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні презентують результати міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022.

Воно оцінює рівень математичної, читацької та природничо-наукової грамотності 15-річних підлітків у понад 80 країнах / економіках світу.

Про що говоримо на зустрічі:

🔹які результати українських підлітків у тестуванні з математики, читання та природничо-наукових дисциплін;

🔹якими є ці результати на тлі країн Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) і низки референтних країн (результати яких узято для порівняння);

🔹як змінилися результати України, якщо порівняти з 2018 роком, коли ми взяли участь у дослідженні вперше;

🔹що означають ці результати і які передумови їхнього отримання;

🔹з якими завданнями учнівство впоралося добре, а у виконанні яких має зони для розвитку;

🔹які демографічні, соціально-економічні, освітні чинники вплинули на результати і як саме. 

Новий випуск міжнародного дослідження якості освіти PISA, який присвячений аналізу поширення практики формування в учнів креативного мислення 

У 2022 році Україна взяла участь у черговому циклі міжнародного дослідження якості освіти PISA. Інноваційною галуззю в цьому циклі було креативне мислення. У черговому перекладеному числі «PISA у центрі уваги» наведено перші дані, отримані за підсумками дослідження. Зокрема міжнародні експерти в мінізвіті проаналізували те, наскільки поширеною в системах освіти світу є практика цілеспрямованої уваги до формування в учнівства креативного мислення та оцінювання рівня сформованості відповідної компетентності. 

Нагадаємо, що Український центр оцінювання якості освіти підготував переклад рамкового документа щодо оцінювання креативного мислення в межах PISA-2022. У цьому документі схарактеризовано широке розуміння креативного мислення в науці та його звужене розуміння в межах PISA (з огляду на цілі дослідження та низку інших чинників); окреслено зміст (конструкт) категорії «креативне мислення», на оцінювання складників якого орієнтований тест PISA; визначено посутні характеристики тестових матеріалів, що здатні забезпечити вимірювання рівнів сформованості креативного мислення 15-річних підлітків, та запропоновано зразки тестових завдань. Крім того, фахівці Українського центру оцінювання якості освіти надали в цьому матеріал вступ і додаток, які допомагають показати феномен креативного мислення у вітчизняному контексті.

Цей матеріал, безперечно, буде в пригоді вчительству, яке сповідує ідеї Нової української школи, де одним із наскрізних умінь, яке має формуватися під час навчання будь-яких предметів / інтегрованих курсів, є креативність / творчість. 

Збірники завдань для розвитку математичної компетентності учнів у форматі PISA

Збірник завдань для розвитку математичної компетентності учнів у форматі PISA включає авторські компетентнісно орієнтовані завдання з математики, що за змістом, структурою і формою схожі до завдань міжнародного тестування PISA. Збірник можуть використовувати здобувачі освіти основної і старшої школи, а також вчителі математики для посилення прикладної направленості курсу математики та впровадження компетентнісного підходу до навчання математики. 

ОПРИЛЮДНЕНО ЧЕРГОВИЙ ВИПУСК «PISA-2018: УКРАЇНА В ЦЕНТРІ УВАГИ»

Аналітики Українського центру оцінювання якості освіти продовжують поглиблено вивчати дані міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018. Із чергового випуску аналітичного матеріалу «PISA-2018. Україна у центрі уваги» ви дізнаєтеся відповіді на такі, зокрема, питання:

Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив черговий випуск матеріалу “PISA-2018. Україна в центрі уваги”. Цього разу можна дізнатися, як практики оцінювання та орієнтованість закладів на підвищення якості викладання позначаються на успішності 15-річних підлітків. 

Міжнародне дослідження соціально-емоційних навичок охопить учнів/учениць 232 шкіл України

28 червня відбулася презентація міжнародного дослідження соціально-емоційних навичок (ДоСЕН), яке проведе в Україні Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Співорганізатором дослідження є Державна служба якості освіти України та ГО «ЕдКемп Україна» як Національний центр ДоСЕН. Захід відбувся в межах восьмого Національного EdCamp ВОЛЯ-2023 «Передпереможна сила для післяпереможних планів» (26-30.06.2023). 


Збірник завдань для розвитку природничо-наукової компетентності учнів у вимогах PISA. Частина 1

Восени цього року Україна візьме участь у першому у світі масштабному опитуванні, частині дослідження соціально-емоційних навичок (ДоСЕН). Рівень сформованості цих навичок заміряють у 10-річних та 15-річних дітей у 15 країнах світу. Опитування проводить Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), яка організовує, зокрема, й PISA – дослідження, що вимірює читацьку, математичну та природничо-наукову грамотність 15-річних учнів та учениць. 

Європейська яксть навчання для кращої успішності учнів збірник завдань для розвитку математичноъ компетентності учнв у форматі PISA. Частина 2


Бібліографічний опис

Збірник завдань для розвитку математичної компетентності учнів у форматі PISA. Ч. 2/ Авторський колектив. За заг. ред. професора О.М. Топузова. Укладач: Д.В. Васильєва [Електронне видання]. – Київ: Педагогічна думка, 2023. – 78 с.
DOI https://doi.org/10.32405/978-617-7990-28-3-2023-74

Анотація

Збірник завдань для розвитку математичної компетентності учнів у форматі PISA включає авторські компетентнісно орієнтовані завдання з математики, що за змістом, структурою і формою схожі до завдань міжнародного тестування PISA. У цьому збірнику зібрані задачі з фабулами про Україну, її архітектуру, освіту, досягнення тощо. Збірник можуть використовувати здобувачі освіти основної і старшої школи, а також вчителі математики для посилення прикладної направленості курсу математики, впровадження компетентнісного підходу до навчання математики та виховання патріотизму в учнів.

Деякі питання участі України у міжнародному дослідженні якості освіти PISA-2025

Команда PISA Ukraine  працює над глибинним аналізом даних PISA і підготувала матеріали, які стануть корисними вітчизняним освітянам.

Міжнародне дослідження якості освіти PISA, яке майже 20 років тому започаткувала Організація економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР), є одним із найавторитетніших джерел інформації про середню освіту у світі. Сьогодні в дослідженні беруть участь понад 80 країн / економік. Урядовці країн-учасниць довіряють результатам PISA і використовують їх під час прийняття обґрунтованих політичних рішень у галузі освіти.

Україна долучилася до PISA в циклі 2018 року.  Дослідження проходить раз на три роки і спрямоване на оцінювання систем освіти в різних країнах на підставі тестування 15-річних підлітків.

Наступний цикл PISA, запланований на 2021 рік, через пандемію COVID-19 було перенесено на 2022 рік. Попри широкомасштабне вторгнення росії Україна все ж взяла участь у дослідженні. Оприлюднення його результатів заплановано на грудень 2023 року. 

Шановні учасники освітнього процесу!

Ознайомитися та виконати завдання  для учнів із дослідження із читання, математики та природничо-наукових дисциплін у тренувальному режимі   PISA можна, перейшовши за посиланням нижче