Шкільна бібліотека


80 років трагедії Бабиного Яру в шкільній бібліотеці Орлівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів

8–9 травня Україна традиційно вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Щоб висловити повагу всім борцям проти нацизму, увічнити пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у ці роки, у шкільній бібліотеці було проведено бесіду з учнями початкових класів та познайомилися з літературою, яка стосується подій війни.

"Книжка вчить, як на світі жить. А хто багато читає, той багато знає" – під таким девізом пройшов День книги в шкільній бібліотеці Орлівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів. Бібліотекар Красько Л.Г. розповіла учням початкових класів про історію свята, згадали свої улюблені книжки та повторили правила користування книжками.

2 квітня – Міжнародний день дитячої книги.

На початку квітня діти і дорослі святкують день народження дитячої книги. З моменту появи на світ людина починає вчитися ходити, говорити, пізнавати навколишній світ. Сонячний промінь і метелик, який сів на квітку, кумедна картинка і добра пісня, весела гра і улюблена книга – перші вчителі дитини.

Книга! Вона поруч від самого народження. Перші казки, оповідання та вірші читають нам мама і тато, братик і сестричка. Книга розповідає про казкових богатирів, про шкільне життя, про далекі екзотичні країни. З книгою кожен із нас може мандрувати в минуле і в майбутнє. Про все на світі розповідає книга.

У шкільній бібліотеці Орлівського ЗЗСО І-ІІІ ст. учні початкової ланки демонстрували і читали свої улюблені книжки, малювали улюблену книжку, спілкувалися та обговорювали прочитане.

Шевченківські дні в шкільній бібліотеці

У шкільній бібліотеці Орлівського ЗЗСО І-ІІІ ст. з нагоди 150-річчя від Дня народження Лесі Українки було презентовано виставку літератури письменниці та продовжено читання в голос її творів учнями школи.

"Книга як почуття — даруєш комусь, а тепло на душі тобі!" Саме так можна сказати про наших дарувальників книг - учнів і вчителів, які приєдналися до акції "Подаруй бібліотеці книгу", яка проходила в школі до Всесвітнього дня дарування книг. Бібліотекар Красько Л.Г. вдячна читачам, які подарували бібліотеці чудові книги, які будуть корисними відвідувачам.

У шкільній бібліотеці Орлівського ЗЗСО І-ІІІ ст. до Дня Святого Валентина бібліотекар Красько Л.Г. проводила бажаючим майстер-клас по виготовленню святкової скриньки. Вироби вийшли чудові і довго будуть радувати своїх власників.

На початку лютого 2021 р. відзначається Всесвітній день читання вголос. Свято спрямоване, щоб спонукати молоде покоління до читання книжки вголос разом із другом або друзями, обговорювати зміст твору, ділитися враженнями та думками стосовно прочитаного. Воно має надихати дітей і дорослих просто більше читати і спілкуватися між собою.

В шкільній бібліотеці Орлівського ЗЗСО І-ІІІ ст. учні початкових класів разом з бібліотекарем Красько Л.Г. теж підтримали цю акцію: обирали книжки на свій смак та читали вголос своїм друзям. А контролював цей процес професор Читайлик, який завітав до бібліотеки на це свято.

Щороку 29 січня Україна вшановує пам’ять Героїв Крут. Наприкінці січня 1918 року в нерівному бою на залізничній станції «Крути» від рук більшовицьких загарбників загинули триста студентів і гімназистів, які героїчно боронили УНР. Їх подвиг – це символ патріотизму й жертовності українського народу, який завжди боровся і продовжує боротися за цілісність і незалежність України. В шкільній бібліотеці Орлівського ЗЗСО І-ІІІ ст. розгорнуто книжково-ілюстративну виставку “Пам'ятаємо героїв Крут”. Користувачі мали можливість більш детально ознайомитись з трагедією Крут.

"Майстерня Діда Мороза" працювала в шкільній бібліотеці Орлівського ЗЗСО І-ІІІ ст. перед новорічними святами, де майстер-класи по виготовленню новорічних іграшок проводила бібліотекар Красько Л.Г. Всім відомо, що новорічна ялинка - це втілення свята, яскравих емоцій та щастя. Чи не найперше місце у формуванні чарівної атмосфери займають ялинкові прикраси. А якщо вони ще зроблені своїми руками, то несуть в собі багато позитивних емоцій, адже кожна з них пам'ятає дотик руки майстра. Учні і вчителі активно брали участь у майстер-класах, виготовляли ялинкові прикраси з фоамірану та із задоволенням прикрашали ними ялинки. Доречі, новорічне дерево в бібліотеці прикрашене тільки саморобними іграшками.


Як продовжити життя книжки якщо книжка потрапила у воду

Швидше поставте мокру книжку (розкривши віялом) у сухому, теплому приміщенні, що добре провітрюється.

Склеєні аркуші, перш ніж розгорнути їх, обережно перегинайте то в один, то в другий бік. Якщо вони не розклеюються, потримайте над парою. Вологі аркуші перекладіть фільтрувальним або цигарковим папером і наступного дня праскою доведіть їх до повного висихання.

Якщо забруднилась обкладинка

Ледеринову обкладинку книжки можна протерти вологим ватним тампоном, змоченим у розчині прального порошку.

Коленкорову обкладинку протирають чорнильною гумкою (ластиком). Паперову обкладинку не слід чіпати. Вона боїться чищення. Краще її обклеїти навою гарною обгорткою.

Якщо сторінки зім'ялися

Зім'яту сторінку книжки кладуть між чистими аркушами прогладжують теплою праскою. Не пересушіть сторінки, інакше вони стануть ламкими.

Якщо сторінки порвалися

Надірвану сторінку підклеюють так: намазавши клеєм смужку цигаркового паперу кладуть (клеєм догори) під надрив, загинають по краю книжкової сторінки, наклеюють на сторінку. Пошарпаний край сторінки обклеюють папером схожого кольору

Якщо забруднилися сторінки

Слід від пальців чи олівця витирають м'якою гумкою.

Чорнильні плями найкраще виводити лимонним соком чи лимонною кислотою. Якщо плями не зникають, то застосовують щавлеву кислоту, розбавлену одеколоном: одна частина кислоти на чотири одеколону.

Жирні плями видаляються – не забудьте це робити на чистому повітрі! – чистим бензином або чотири хлористим вуглецем. Можна спробувати і "кашею" з товченої крейди чи зубного порошку, розмішаних на бензині або чотири хлористому вуглеці.

Іржаві плями виводять звичайно лимонною або щавлевою кислотою.

Плями від надмірної вологи (плісняву) змочують 2-3% розчином формаліну. Формалін знищує плісняву. А самі плями знебарвлюють перекисом водню.

За порадами звертайтесь до бібліотекаря!