Виховна робота

В И Х О В Н А Р О Б О Т А

Орлівського ЗЗСО І-ІІІ ст.

на 2021 – 2022 н. р.

Основна мета виховання – формування конкурентоспроможної особистості засобами інноваційних технологій

Основне завдання всього виховного процесу – формування національної свідомості і високої духовності; у вихованні здобувачів освіти спиратися на досягнення сучасної педагогіки і психології, активно і творчо використовувати інноваційні технології ; учити кожного вихованця бути Людиною, пам’ятаючи народне прислів’я, яке твердить, що дитина – гість у нашому домі ( закладі освіти ), а тому треба поспішати кожного дня виховувати кращі загальнолюдські риси, зважаючи на чинники часу.

Принципи виховання

1. Гуманізм виявляється у гуманному ставленні до дітей. Демократизація. Діти, як квіти: полий, то ростимуть.

2. Урахування вікових та індивідуальних особливостей. Виховний процес повинен відповідати віку дитини, життєвому досвіду, силам і можливостям. Менші діти – менший клопіт, великі – великий.

3. Народність, етнізація. Відродження народної духовності є однією з умов становлення народу України, нації. Прилучати учнів до витоків народних традицій, звичаїв. Кожна травичка на своєму корені росте.

4. Природовідповідність вимагає будувати процес виховання з урахуванням особливостей природи. Гни дерево, поки молоде, учи дитя, поки невелике.

5. Систематичність, послідовність. Виховання становить собою цілісну єдність, у якій одна ланка доповнює і продовжує іншу. Посієш вчинок – пожнеш звичку, посієш звичку – пожнеш характер, посієш характер – пожнеш долю.

6. Поєднання педагогічного керівництва з розвитком самостійності та ініціативи вихованців, диференціація виховання. Стиль взаємин з дітьми підтримує почуття власної гідності й утверджує особисту відповідальність за свою поведінку. Батьків хліб не навчить, як треба жить.

7. Зв'язок із життям, виховання в праці. Дати вихованцям підготовку до життя. Праця – душа всього життя.

8. Єдність вимог і поваги до особистості. Той, хто зневажає і кривдить дітей, допускає найбільший злочин. Усе любить міру.

9. Гармонізація родинного і суспільного виховання. Активне залучення батьків до виховання дітей в сім’ях, надання їм психолого – педагогічних консультацій. Який кущ, така й хворостина. Який батько, така й дитина.

Форми виховання.

1. Індивідуальна. Орієнтація на конкретну особу. Оцінюй людину за її вчинками.

2. Групова. Проведення класних виховних заходів. З ким поведешся, того й наберешся.

3. Фронтальна. Участь вихованців у загально шкільних, районних заходах. Громада – великий чоловік.

Методи виховання.

1.Методи формування свідомості особистості: бесіда індивідуальна і групова, лекції, диспути.

2.Методи стимулювання і мотивації діяльності і поведінки: педагогічна вимога, орієнтація на майбутню перспективу і заохочення, змагання, заборона, застереження.

3.Методи організації діяльності, спілкування, досвіду громадської поведінки: вправи і привчання, приклад, доручення, обов’язки, гра, забава .

4.Методи контролю, самоконтролю і самооцінки діяльності і поведінки: педагогічне спостереження, бесіди, аналіз результатів громадсько-корисної діяльності, створення ситуацій для вивчення.

Напрямки виховання.

1.Громадянське.

2.Родинно – сімейне.

3.Національно– патріотичне.

4.Трудове.

5.Художньо – естетичне.

6.Морально – етичне.

7 Військово – патріотичне

8.Превентивне.

9.Екологічне.

10.Формування здорового способу життя.

11.Сприяння творчому розвитку особистості.

12.Виховання засобами народознавства

Екологічне виховання

Формування здорового способу життя

Національно-патріотичне виховання

Художньо-естетичне виховання

Трудове виховання

Військово-патріотичне виховання

Морально-етичне виховання

Громадянське виховання

Сприяння творчому розвитку особистості

Виховання засобами народознавства