Tehnoloģiju MJ

Projekta darbs HTML lapu veidošanā 

Pamatskolas datorikas kursā viens no apgūstamajiem tematiem ir Kā izveidot mājaslapu?, kura apguves mērķis ir apgūt tekstuālu programmēšanas valodu un hiperteksta iezīmēšanas valodu, lai izveidotu savu mājaslapu ar interaktīviem vai animētiem elementiem..

Temata apguves norisē iekļauta tēma par HTML valodas pamatu apguvi.

Metodiskās izstrādnes autores piedāvā praktisku darbu komplektu par tīmekļa lappušu veidošanu tiešsaistes vidēs.

Darbs praktiski aprobēts attālinātajā mācību procesā ar 7. klašu skolēniem.

Projekta darbs attēlu apstrādē

Vidusskolas datorikas kursā viens no apgūstamajiem tematiem ir informācijas dizains, kura apguves mērķis ir apgūt informācijas dizaina pamatelementus un digitālos rīkus informācijas dizaina izstrādei lai radītu savu informācijas dizaina risinājumu.

Temata apguves norisē iekļauta tēma par attēlu apstrādi.

Metodiskās izstrādnes autore piedāvā praktisku projekta darbu par attēlu apstrādi, kura izstrādes process ir dokumentējams un izmantojams kā ilgtermiņā pakāpeniski veikto uzdevumu (soļu) veidots summatīvās vērtēšanas darbs.

Projekta darbs praktiski aprobēts attālinātajā mācību procesā ar tādiem 10. klašu skolēniem, kuri pamatskolā ir apguvuši informātikas kursu (5. – 7. klase) pēc vecā mācību standarta.

Tehniskā grafika

Palīglīdzeklis ir izdales materiālu komplekts. Individuālie uzdevumi sastādīti atbilstoši rasēšanas programmai un aptver teorētiskās vielas galvenos jautājumus. Lai nodrošinātu individuāla rakstura uzdevumus un vingrinājumus, palīglīdzeklī ievietoti 26 uzdevumi, turklāt gandrīz katrā uzdevumā ir 8 varianti.

Mācīšanas formām un metodēm jāveicina skolēnu izziņas aktivitāte, viņu jaunrades spēju un patstāvības attīstība.

Šo uzdevumu atrisināšanā liela nozīme ir priekšmetu formas konstruēšanas un pārveidošanas uzdevumiem. Palīglīdzeklī ievietoti 6 šāda veida uzdevumu komplekti.

Daļa uzdevumu satur jautājumus rasējumu lasīšanai. Tie sastādīti tādā veidā, ka palīdz skolēniem koncentrēt uzmanību detaļas formas, skatu izvietojuma noteikšanai, kā arī palīdz atkārtot uzdevuma atrisināšanai nepieciešamo mācību vielu.

Palīglīdzeklī izmantoti atsevišķi skolu praksē pārbaudīti uzdevumi, kā arī detaļu rasējumi no A. Botviņņikova, J. Godinas, K. Laševiča un citu autoru darbiem.

Metodiskos norādījumus un 3.-10., 13., 14., 16., 17., 20.-23., 25., 26. uzdevumu sagatavojis J. Vasiļenko, 1., 11., 12., 15., 18., 24. uzdevumu - J. Žukova, 2. un 19. uzdevumu sastādījuši abi autori kopīgi.

Kā rotā kokmateriāla izstrādājumus?

Stundas plāns ir paredzēts tēmai “Ornamenta konstruēšana”, 7. klases Dizaina un tehnoloģiju stundā. Stundas plāns paredzēts 40 minūtēm, vienkārša ornamenta konstruēšanai, izmantojot rasēšanas piederumus. Pirms tam skolēni rotājumu ir zīmējuši ar brīvu roku.