ПРЕЗЕНТАЦІЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ПРОЕКТІВ, РЕАЛІЗОВАНИХ В РАМКАХ НОРВЕЗЬКОГО МЕХАНІЗМУ В СЛОВАЧЧИНІ

Дата публикации: Apr 15, 2011 2:23:45 PM

12 квітня 2011 року в м.Кошице, Словаччина, відбулась презентація результатів словацько-українських проектів реалізованих за підтримкою програм Норвезького Механізму та підведення підсумків роботи Норвезького Механізму на словацько-українському напрямку.

Від Міжнародної Асоціації Інституцій Регіонального Розвитку «МАІРР» у конференції взяли участь Наталія Носа, президент Асоціації та Святослав Густяк, директор Агенції регіонального розвитку «Полонина», генеральний секретар Асоціації «МАІРР». В рамках Норвезького Механізму реалізовано програму «Відкриття нових напрямків кооперації» в рамках якої було оголошено 3 конкурси на загальну суму 2 074 159, 36 ЄВРО реалізовано 25 українсько-словацьких проектів, серед яких 2 проекти за партнерською підтримкою Асоціації «МАІРР», які визнані успішними та ефективними в сфері розвитку транскордонного співробітництва, а саме:

1. Проект «Зелені Полонини – зелена магістраль для розвитку туризму та співпраці», Основний партнер – Агенція Регіонального Розвитку «Полонина», Українські партнери проекту: Міжнародна Асоціація «МАІРР», Молодіжна Організація «Екосфера», Великоберезнянська районна рада, Словацькі партнери: село Стакчин та Регіональний центр захисту навколишнього середовища, Стакчин.

2. Проект «Віхорлатські вузькоколеки». Основний партнер: Агенція Регіонального Розвитку «Шірава», Партнери проекту: Міжнародна Асоціація «МАІРР», Прешівська група велосипедистів, Клуб Словацьких туристів м.Міхайловце, Регіональне відділення Асоціації муніципалітетів в м.Собранце, Агенція Регіонального Розвитку Бороло, Агенція Регіонального Розвитку «Полонина», Агенція Регіонального Розвитку Кошице.

В рамках проекту «Зелені Полонини – зелена магістраль розвитку туризму та співпраці» розроблено концепцію розвитку туризму і карту «Зелена магістраль туризму», на якій розташовані кінні, піші, мото та велосипедні туристичні шляхи, розроблено 8 сателітних проектів, серед яких 2 вже отримали фінансування в рамках Програми ENPI «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна» 2007-2013, а саме: «Європейська школа обміну досвідом» та «Транскордонний парламент».

У другій частині конференції, під час обговорень щодо наступного періоду реалізації програм Норвезького Механізму, Наталією Носа та Святославом Густяком поінформовано про новий комунікаційний інструмент розвитку транскордонного співробітництва «Транскордонний Парламент», розробка якого підтримано Європейським Союзом в рамках програми ENPI «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна» 2007-2013, направлений на зміцнення існуючих та розвиток нових двохсторонніх партнерств. ІСТ інструмент, що розробляється Агенцією Регіонального Розвитку «Полонина», запропонований для обміну інформацією та кращими практиками і направлений на об’єднання інформаційних ресурсів та підвищення потенціалу розвитку транскордонного співробітництва, через використання внутрішніх та зовнішніх фінансових ресурсів прикордонних країн, міжнародних фондів, в тому числі програм Норвезького Механізму.

Наприкінці зустрічі, учасники виразили вдячність Словацькому та Норвезькому урядам, а також відповідним комітетам управління програм Норвезького Механізму за ефективну та професійну роботу в сфері управління транскордонними проектами, які продемонстрували високий рівень впливу на розвиток Українсько-Словацького прикордонного співробітництва. Учасники виразили сподівання щодо подальшої співпраці у наступному програмному періоді Норвезького Механізму.

За матеріалами Міжнародної Асоціації «МАІРР»: http://iardi.org/index.php?news_id=128