Черемош в українській пресі ----- Cheremosh in the Ukrainian news

 

 

Чудовою піснею Богдана Юрківа на слова Романа Юзви «А черемош плине..» Український хор Австралії «Черемош» (м. Мельбурн) розпочав свій концерт на сцені обласного академічного муздрамтеатру ім.Івана Франка.


Тепло привітали австралійських гостей на Прикарпатті заступник Міністра культури України Тимофій Кохан та заступник голови обласної державної адміністрації Роман Іваницький.

«Українська земля завжди була осердям хорового співу,-наголосив заступник міністра, - і мені надзвичайно приємно бути в Івано-Франківську, відкривати гастролі чудового австралійського колективу «Черемош»».

Вітаючи гостей з далекої Австралії від імені голови обласної державної адміністрації Михайла Вишиванюка та голови обласної ради Олександра Сича, Роман Іваницький зазначив:» «Бути далеко закордоном, бути багато років закодоном і зберегти свою культуру, свою мову - це надзвичайно великий подвиг, це якраз те, що виявляє самоідентичність українців у цілому світі».

Як сказав в інтерв'ю місцевим журналістам художній керівник та диригент,заслужений діяч мистецтв України Володимир Головко, колектив «Черемош» сформувався переважно із співаків хорових колективів-Катедрального хору Святих Верховних Апостолів Петра і Павла, хору Спілки української молоді імені гетьмана Івана Мазепи "Черемош", а також вокального квартету "Борисфен" та декількох вокалістів з чоловічого ансамблю "Гомін".

Окрім пісень Богдана Юрківа у прекрасному виконанні автралійського «Черемоша» звучали пісні Анатолія Кос-Анатольського, Миколи Лисенка, хорові твори на вірші Тараса Шевченка, Маркіяна Шашкевича, Миколи Устияновича та інших знаних авторів, а також обробки відомих та маловідомих в Україні народних пісень.