Є сіл багато на землі,

Та наймиліше з них єдине:

Мої вишневі Токарі -

Куточок рідної Сумщини...

Надія Ткаченко

Дошкільне виховання в с.Токарі веде свій початок ще з далеких 30-40 років минулого століття, коли в країні швидкими темпами проходила колективізація.

Про перший дитячий садок пригадують старожили. Він був відкритий в страшні роки голодомору. На свій страх і ризик голова місцевого колгоспу Гаврило Іванович Доценко для осиротілих дітей виділив будинок, обслуговуючий персонал. Діти були забезпечені трьохразовим харчуванням. Голова ретельно слідкував за тим, щоб діти не були голодними. Дякуючи йому в ті страшні роки було врятовано від голодної смерті близько ста діток дошкільного віку. За таке свавілля Доценко Г.І. був заарештований.

Минали роки, виховання малечі дошкільного віку на селі продовжувалось. Дитячий садок розміщувався в селянській хаті, де кілька жінок доглядали дітей віком від трьох місяців до семи років. Навчально - виховна робота в дитячому садку не проводилась.

Головне завдання працівників дитячого садка на той час було - доглядати дітей, батьки яких з раннього ранку до пізньої ночі працювали в колгоспі.

За словами колишньої працівниці дитячого садка Нікітенко Марії Романівни в 1955-1956 р. в дитячому садку було дві групи для дітей ясельного віку і дошкільного. Водночас працівники дитячого садка доглядали дітей і готували їжу для механізаторів тракторної бригади. Тут же в дитячому садку було організоване харчування трактористів. Першою завідуючою дитячого садка була Чернишова Марія Сергіївна, вихователями працювали Нестеренко Анастасія Микитівна, Нікітенко Марія Романівна, кухарем була Набока Єфросинія Григорівна.

В 50-60 роки значно покращало виховання дітей дошкільного віку. В 1956 р. колгосп „Україна" спорудив для дитячого садка цегляний будинок з паровим опаленням. Він був переведений з сезонного на постійно діючий дитячий садок. До кінця 70-х років в дитячому садку працювали вихователями жінки без спеціальної педагогічної освіти.

У 1975 р. дитячий садок очолила завідуюча Сисенко Віра Устинівна, яка мала середню спеціальну освіту. У 1977р. за направленням районного відділу освіти завідуючою дитсадком була призначена Лозова Зінаїда Павлівна, а вихователем Лістунова Віра Василівна. З кожним наступним роком міцніла матеріальна база дитячого садка. Було закуплено дитячі меблі, м'який інвентар, іграшки, обладнано ігрові майданчики. Правління колгоспу „Україна" дбало про те, щоб харчування дітей було повноцінним.

Зміцнювався і поновлювався педагогічними кадрами колектив дитячого садка.

У 1979 р. у дитячий садок за направленням приїхала працювати випускниця Лебединського педагогічного училища Солошенко Т.Ф., а в 1981 р. -Білоброва Н.В.

З приходом молодих, освічених спеціалістів поліпшилась і навчально - виховна робота в дитячому садку. На той час в дитячому садку працювало дві різновікові групи, та підготовча до школи група. Дитячий садок відвідувало понад 80 дітей. В свій час завідуючими дитячим садком працювали: Карпенко.В.В., Назаренко Т.Ф., Хажанець Т.М., вихователями : Лохоня Н.В., Когулько К.Я., Маценко О.М., Підлужна Т.А.