Сестра медична старша радить, консультує, інформує.

Сестра медична старша

Дехтяренко Олена Володимирівна

Ефективності оздоровчої роботи колектив дошкільного закладу досяг за рахунок її безперервного методичного контролю. Медичне обслуговування дітей здійснюється: медичним персоналом дошкільного закладу - старша сестра медична - Дехтяренко Олена Володимирівна. Протягом всього навчального року медичним працівником проводяться лікувально – оздоровчі заходи, направлені на зниження захворюваності, підвищення імунітету.

Поради старшої сестри медичної

Диспансеризація, проведена перед оформленням в дитячий садок, повинна допомогти представити лікарю і батькам повну картину стану здоров'я дитини, що допоможе дати рекомендації по оздоровленню його організму. Безпосередньо перед самим вступом в дитячий садок дитина повинна здати аналізи для виключення у неї дифтерійної палички, кишкових інфекцій (термін правомочності аналізів - 7 днів) і узяти довідку з лікарні або санітарно-епідеміологічної станції (СЕС) про відсутність контактів з інфекційними хворими (термін правомочності довідки - 3 дні).

Індивідуальні особливості

Період адаптації в колективі дитячого саду у кожної дитини свій. В одного це виявляється гострими респіраторними вірусними інфекціями (ОРВІ), в іншого - порушеннями в роботі кишечника (замки, проноси), в третього - дратівливістю, плаксивістю, швидкою зміною настрою і так далі. Тому порадьтеся з педіатром, що спостерігає за дитиною, про призначення профілактичних препаратів, які можна застосовувати перед вступом в дитячий садок і в перші тижні перебування в нім.

Звикаємо до нової обстановки дитячого саду

Постарайтеся ближче до вересня погуляти з дитям біля дитячого саду. Звертайте увагу маляти на дітей, що грають на території дитячого саду, особливо якщо серед них є знайомі і друзі дитини. Ви можете інколи навіть зустрічати їх з дитячого садка. Поступово, протягом літа, підлаштуйте режим дня вашої дитини до режиму дня в дитячому садку, особливо якщо це стосується раннього вставання - не пізніше за вісім годин ранку. Після обіду ваше маля повинне спати не менше однієї години або хоч би полежати з книгою або з іграшкою. Відійти до сну слід не пізніше за 21 годину.

"Домашні завдання" по адаптації до дитячого садка

1. Необхідно відрегулювати спорожнення кишечнику у дитини, бажано в уранішні години і в домашніх умовах, інакше ця проблема може стати причиною комплексів у вашого маляти. Оптимальним часом для дефекації є час після сніданку (необхідно постаратися сформувати умовний рефлекс на дефекацію в один і той же час), коли активізується робота кишечнику і максимально виражено просування їжі у напрямі до прямої кишки. Вранці дитину потрібно будити з врахуванням часу на неквапливі відвідини туалету після сніданку. Добре також запропонувати йому до сніданку випити натщесерце стакан прохолодної води з додаванням 1--2 ч. л. меду, варення або цукру - якщо на ці продукти у маляти немає алергії. Прохолодна вода також стимулює роботу кишечнику. Для стимуляції дефекації в раціон дітей необхідно ввести слідуючі продукти: підсушений чорний хліб, капусту, моркву, буряк, шпинат, кабачки, інжир, фініки, яблука, чорнослив, дині, персики, гарбуз, кефір, рослинні жири і збільшити кількість споживаної рідини до 1,5-2,0 л в день. З раціону дітей треба виключити продукти, що викликають замки: міцний чай, какао, шоколад, гранат, кизил, манну кашу. Обмежити слід чорницю, груші, густі супи, рис, борошняні вироби (білий хліб, пиріжки, млинці, печиво, макарони). Необхідно навчити дітей користуватися туалетним папером - на той випадок, якщо спорожнення кишечнику відбуватиметься в дитячому садку.

2. Маля повинне уміти самостійно мити руки з милом і користуватися носовою хусткою. Ось, в принципі, і всі кроки по зміцненню імунітету до дитячого саду. Ще одна порада – коли приводите вранці дитину в садок, притисніть його (сердечко до сердечка) і постарайтеся передати йому своє тепло. Материнська любов – кращий захист від всіх негараздів.

Обережно! КІР