Забезпечуємо якість освіти разом

Управління Державної служби якості освіти у Сумській області


Начальник управління - Рябуха Алла Петрівна

Заступник начальника управління — начальник відділу інституційного аудиту - Юшко Наталія Вікторівна

        Управління Державної служби якості освіти у Сумській області функціонує з вересня 2019 року.

Завданнями управління є реалізація повноважень Державної служби якості освіти України на відповідній території шляхом:


Структура Управління Державної служби якості освіти у Сумській області

Як подати звернення до управління Державної служби

якості освіти у Сумській області.

 

Захист прав учасників освітнього процесу — педагогів, здобувачів освіти, їх батьків — серед пріоритетів діяльності Державної служби якості освіти України та її територіальних органів

У разі виникнення питань щодо доступу до якісної освіти, дотримання чинного законодавства про освіту, кожен бажаючий може звернутися до Управління Державної служби якості освіти у Сумській  області в один із способів:

надіслати звернення на електронну пошту управління Служби  sumy@sqe.gov.ua  або на адресу:

                                                                    просп. Свободи, 38, м. Суми, 40016;

 

  зателефонувати на «гарячу лінію»  (0542) 77 66 10;                                   

                                                                    +38 066 232 20 11

 

викласти звернення на особистому прийомі (попередній запис за    телефоном (0542) 77 66 10

 

У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати.

В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику буде надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним.

Письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Звернення надіслане з використанням мережі Інтернет (електронне звернення) є різновидом письмового звернення та оформляється з дотриманням вищевказаних вимог.

 

#UAразом  

 

Управління Державної служби якості освіти у Сумській області

Телефон: 0542 77 66 10

Сторінки в соціальних мережах:

https://www.facebook.com/SumySQEua

https://www.youtube.com/channel/UCFE79MN0tYPp0n6JyHNznbw

Консультант Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 11 Роменської міської ради Державної служби якості освіти у Сумській області Корнієнко Ігор Миколайович, головний спеціаліст відділу інституційного аудиту. 

Питання/пропозиції приймаються на консультаційний номер телефону з 09:00 до 16:00 год. з понеділка по п’ятницю на електронну адресу sumy.sge.gov@gmail.com або на поштову адресу: 40016,     просп. Свободи, 38, м. Суми 

Інформаційні ресурси Державної служби якості освіти у Сумській області:  https://www.facebook.com/SumySQEua

https://www.youtube.com/channel/UCFE79MN0tYPp0n6JyHNznbw

https://t.me/+pBgbN5GOZu8wYWUy 

Інституційний аудит закладів освіти

Інституційний аудит — це комплексна зовнішня перевірка та оцінювання освітніх і управлінських процесів закладу освіти, які забезпечують його ефективну роботу та сталий розвиток. 

Мета проведення інституційного аудиту — оцінювання якості освітньої діяльності закладу освіти та вироблення рекомендацій щодо: підвищення якості освітньої діяльності та вдосконалення внутрішньої системи забезпечення якості освіти, приведення освітнього та управлінського процесів у відповідність із вимогами законодавства, зокрема ліцензійних умов.

Інституційний аудит здійснюватиме Державна служба якості освіти та її територіальні органи.

Оцінюватиме роботу закладу окремо створена експертна група. До її складу входитимуть педагогічні працівники, які пройшли сертифікацію та/або мають вищу кваліфікаційну категорію, керівники (заступники керівників) закладів освіти, які пройшли інституційний аудит, а також за потреби інші фахівці (експерти). В експертній групі має бути не більше 12, але не менше 3 членів.До її роботи можуть долучити представників громадськості.

Під час оцінювання навчального заклад враховуватимуть думки учасників освітнього процесу. Тому окрім спостережень за освітньою діяльністю та відвідування навчальних занять, експертна група може проводити опитування серед педпрацівників, а також учнів та батьків.

На підставі звіту про проведення аудиту, що включатиме акт перевірки та підготовлені експертами аналітичні довідки, складатиметься висновок і рекомендації для школи. Результати оцінювання відображатимуть досягнення закладу та його потреби, а також визначатимуть рівень якості освітньої діяльності: перший – високий, другий – достатній, третій – вимагає покращення, четвертий – низький. У разі виявлення порушень Держслужба якості освіти надаватиме школі рекомендації та час для роботи над помилками – до 1 року. Якщо ж після визначеного терміну заклад не усуне виявлені негаразди, то ДСЯО, зокрема, зможе рекомендувати засновнику змінити керівника школи або ж взагалі реорганізувати заклад.

Джерело

Нормативно-правові документи

Наказ Міністерства освіти і науки України від 09.01.2019 №17 "Про затвердження Порядку проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти" [163,5 Kb]

Акт, складений за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері загальної середньої освіти [614 Kb] 

Внутрішня система забезпечення якості освіти: Абетка для директора

Інституційнй аудит у запитаннях і відповідях

Закон України "Про освіту"

Національна стратегія реформування системи інституційного догляду  та виховання дітей на 2017-2026 роки

22 запитання про Аудит. Інституційний аудит у запитаннях і відповідях

Постанова Кабінету Міністрів України №338 від 17.04.2019 року "Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері загальної середньої освіти та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною службою якості освіти"

ЯК РОЗБУДУВАТИ У ШКОЛІ ВНУТРІШНЮ СИСТЕМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ (ВЕБІНАР ПРЕЗЕНТАЦІЯ)

Для забезпечення виконання ст. 30 Закону України "Про освіту"

Стаття 30. Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти

1. Заклади освіти формують відкриті та загальнодоступні ресурси з інформацією про свою діяльність та оприлюднюють таку інформацію. Доступ до такої інформації осіб з порушенням зору може забезпечуватися в різних формах та з урахуванням можливостей закладу освіти.

2. Заклади освіти, що мають ліцензію на провадження освітньої діяльності, зобов’язані забезпечувати на своїх веб-сайтах (у разі їх відсутності - на веб-сайтах своїх засновників) відкритий доступ до такої інформації та документів:

статут закладу освіти;

ліцензії на провадження освітньої діяльності;

сертифікати про акредитацію освітніх програм, сертифікат про інституційну акредитацію закладу вищої освіти;

структура та органи управління закладу освіти;

кадровий склад закладу освіти згідно з ліцензійними умовами;

освітні програми, що реалізуються в закладі освіти, та перелік освітніх компонентів, що передбачені відповідною освітньою програмою;

територія обслуговування, закріплена за закладом освіти його засновником (для закладів дошкільної та загальної середньої освіти);

ліцензований обсяг та фактична кількість осіб, які навчаються у закладі освіти;

мова (мови) освітнього процесу;

наявність вакантних посад, порядок і умови проведення конкурсу на їх заміщення (у разі його проведення);

матеріально-технічне забезпечення закладу освіти (згідно з ліцензійними умовами);

напрями наукової та/або мистецької діяльності (для закладів вищої освіти);

наявність гуртожитків та вільних місць у них, розмір плати за проживання;

результати моніторингу якості освіти;

річний звіт про діяльність закладу освіти;

правила прийому до закладу освіти;

умови доступності закладу освіти для навчання осіб з особливими освітніми потребами;

розмір плати за навчання, підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації здобувачів освіти;

перелік додаткових освітніх та інших послуг, їх вартість, порядок надання та оплати;

правила поведінки здобувача освіти в закладі освіти;

план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти;

порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти;

порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування);

інша інформація, що оприлюднюється за рішенням закладу освіти або на вимогу законодавства.

3. Заклади освіти, що отримують публічні кошти, та їх засновники зобов’язані оприлюднювати на своїх веб-сайтах кошторис і фінансовий звіт про надходження та використання всіх отриманих коштів, інформацію про перелік товарів, робіт і послуг, отриманих як благодійна допомога, із зазначенням їх вартості, а також про кошти, отримані з інших джерел, не заборонених законодавством.

4. Інформація та документи, передбачені частинами другою і третьою цієї статті, якщо вони не віднесені до категорії інформації з обмеженим доступом, розміщуються для відкритого доступу не пізніше ніж через десять робочих днів з дня їх затвердження чи внесення змін до них, якщо інше не визначено законом.

5. Перелік додаткової інформації, обов’язкової для оприлюднення закладами освіти, може визначатися спеціальними законами.