Популярна психологія для підлітка

Техніка «Піца турботи»

Із кольорового аркушу паперу коричневого кольору вирізати коло – це тісто для «піци». Коло розрізається на частинки – шматочки «піци», які  роздаються дітям. Якщо однієї «піци» не вистачає на всіх дітей, можна виготовити декілька піц. На кожному шматочку дітям пропонується прописати свої труднощі, проблеми, що хвилюють. На папері іншого кольору нарізаються шматочки «для начинки»: червоний – помідори, зелений – огірок, жовтий – грибочки тощо, на яких необхідно прописати ресурси, які можна використати для подолання своїх труднощів, турбот. «Начинка» накладається на відповідний шматочок «піци». 

 Важливо звернути увагу учасників, що вони можуть поділитися своєю начинкою для піци – ресурсами з іншими, поклавши свою начинку на відповідний шматочок тіста когось із учасників. 

 Після цього можна з усіма учасниками обговорити труднощі та наявні ресурси для їх подолання, що готові запозичити в інших.

 При використанні техніки в онлайн-форматі, можна застосувати презентацію, дошку падлет або інші застосунки, що дозволяють працювати з малюнками, пазлами, здійснювати записи.



#ДИСТАНЦІЙНИЙ ТИМБІЛДІНГ

 учні спробували техніку "Піцца турботи"

Як знайти нових друзів: рекомендації психолога

Як знайти нових друзів підлітку, що робити, щоб з тобою хотіли дружити, та як розпізнати де хороший друг, а де - поганий, розповідає  Аліна Оверченко, кандидат психологічних наук, практичний психолог.

Найважливіше в підлітковому віці — стосунки з людьми. Вони відсувають на задній план і навчання, і захоплення. І навіть у школу, згідно опитувань, підлітки ходять переважно для того, щоб спілкуватися із однолітками.

В підлітковому віці починається активний пошук друзів. Не для того, щоб з ними гратися, як у дитинстві, а для того, щоб встановити з ними зв’язки, засновані на глибокій емоційній прив’язаності та спільності інтересів. Тому саме в цей період зав’язується дружба, яка має всі шанси утримуватися протягом цілого життя людини.

Щоб розуміти, що треба робити, аби знайти нових друзів, треба знати основні етапи становлення дружби: 

Давайте поговоримо детально про кожний з них. 

Що потрібно, щоб з тобою хотіли дружити 

Незважаючи на те, що дружба являється надзвичайною цінністю, від неї очікується зовсім небагато складових, а саме: взаємодопомога, вірність, емпатія. Друг — це другий Я.

Тож, якщо людина хоче знайти нового друга, їй потрібно навчитися самій бути хорошим другом. І от що для цього потрібно: 

Взаємодопомога.

Вірність.

Емпатія.

Усі люди різні. Хтось шукає собі друзів спокійних, хтось — активних, жвавих. Комусь до вподоби балакучі, а комусь подавай мовчазних, щоб уміли слухати і т. д. Але є одна риса характеру, яка приваблює всіх людей, як магніт. Це — життєрадісність.

Якщо людина життєрадісна, її сприймають як веселу, оптимістичну, успішну, від якої можна зарядитися цією енергією і самому стати більш життєрадісним. І, навпаки, якщо людина скиглить, вічно жаліється на свої проблеми, як реальні, так і вигадані, ніхто не хотітиме з нею дружить, оскільки вона навіює песимізм і печаль.

Тож, якщо ви хочете знайти собі нових друзів чи підтримувати дружні стосунки з тими, які вже є, для цього потрібно зовсім небагато: